Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) AmonSerrano


AmonSerrano
csendes tag

Képtelen vagyok elinítani a rendes órajelén, ami ha jól tudom 12,5*166@1.65V! Miért? Elképzelhető, hogy nem kezeli? Biosz új, igaz már vagy 2003-as!

A játék az nem játék!

(#2) Comm válasza AmonSerrano (#1) üzenetére


Comm
senior tag

Elméletileg mennie kell benne, mivel KT400-as alap és az már támogatja ezt a procit (166Mhz FSB terén).De mi a probléma?Mennyin megy a proci?

The Future: ASRocK 775Twins-HDTV ; Intel Celeron D 331 ; 512mb DDR2 667Mhz Samsung ; Integrated X300 ===> Kellemes Húsvétot Mindenkinek!

(#3) AmonSerrano válasza Comm (#2) üzenetére


AmonSerrano
csendes tag

Most épp 12.5* 100 (FSB), 200Mhz (Bus Speed). Ezt írja a CPUZ!

Ha beállítom a biosban a 12,5*166-ot 1,65 V-on, fekete képernyő, nem hajlandó elindulni! Próbáltam már kiválasztani a 2800+ -t, meg user define-ben beállítani!
Jelenleg 1250 a core speed! Attól tartok ez így nem OK!

[Szerkesztve]

A játék az nem játék!

(#4) Comm válasza AmonSerrano (#3) üzenetére


Comm
senior tag

Elég érdekes.Valószínüleg az FSB/AGP/PCI osztót kell 4:2:1-re vagy 5:2:1-re állítani a Softmenu-ben

The Future: ASRocK 775Twins-HDTV ; Intel Celeron D 331 ; 512mb DDR2 667Mhz Samsung ; Integrated X300 ===> Kellemes Húsvétot Mindenkinek!

(#5) AmonSerrano válasza Comm (#4) üzenetére


AmonSerrano
csendes tag

Egyetlen egyszer alindult 166*12,5, 4:2:1-en, de akkor is csak 12,5*133-on! így 2200+ -os AMD-nek írta!

A játék az nem játék!

(#6) Comm válasza AmonSerrano (#5) üzenetére


Comm
senior tag

és 5:2:1-en se megy?Jah és remélem nem 300W-os táppal nyomatod(Codegány és társai.Lehet már kevés neki a kraft)

[Szerkesztve]

The Future: ASRocK 775Twins-HDTV ; Intel Celeron D 331 ; 512mb DDR2 667Mhz Samsung ; Integrated X300 ===> Kellemes Húsvétot Mindenkinek!

(#7) AmonSerrano válasza Comm (#6) üzenetére


AmonSerrano
csendes tag

Na elindult! A softmenüben a CPU Command: at Fast -ot to Normal-ra állítottam! Így már megy! Juhéjj! Csak tudnám mit jelent ez!

13*166,4-en megy = 2163Mhz! XP 3000+-osnak látja a CPU-Z!

400 w-os a táp!

A gond az, hogy a memória csak 166-on jár!

A játék az nem játék!

(#8) Comm válasza AmonSerrano (#7) üzenetére


Comm
senior tag

Az nem baj.Bár tudod 400-on is nyomatni.Ha jól emléxem az advanced chipset feature-ban van a dram konfiguration.Ott van egy olyan beállítva By SPD.Na azt állítsd át a neked megfelelő sebességre(nem vagyok benne biztos, de emlékeim szerint így van a biosban).A proci valszeg szorzózár mentes:Y

The Future: ASRocK 775Twins-HDTV ; Intel Celeron D 331 ; 512mb DDR2 667Mhz Samsung ; Integrated X300 ===> Kellemes Húsvétot Mindenkinek!

(#9) WillChi válasza AmonSerrano (#7) üzenetére


WillChi
senior tag

Az közel sem baj, ha a memória sebessége és az FSB szinkronban van, akkor kapod valószínűleg a legjobb eredményeket.

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#10) Comm válasza WillChi (#9) üzenetére


Comm
senior tag

Én is ezt szoktam pampogni:U

The Future: ASRocK 775Twins-HDTV ; Intel Celeron D 331 ; 512mb DDR2 667Mhz Samsung ; Integrated X300 ===> Kellemes Húsvétot Mindenkinek!

(#11) WillChi válasza Comm (#10) üzenetére


WillChi
senior tag

:)

Ha 12,5 -ön és 13-on is elindult a proci, akkor valóban lock-mentes lehet. Érdemes lenne kicsit lejjebb venni a szorzót és feljebb az FSB-t. A végeredmény még sokkal jobb lehet. :)

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#12) Comm válasza WillChi (#11) üzenetére


Comm
senior tag

Az a lényeg, hogy megy a proci:C

The Future: ASRocK 775Twins-HDTV ; Intel Celeron D 331 ; 512mb DDR2 667Mhz Samsung ; Integrated X300 ===> Kellemes Húsvétot Mindenkinek!

(#13) WillChi válasza Comm (#12) üzenetére


WillChi
senior tag

Végül is, az a lényeg. :) Ha nem ért hozzá megfelelő mélységben, akkor szegény ne kínlódjon vele, mert lehet, hogy el sem fog indulni.

[Szerkesztve]

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#14) AmonSerrano válasza Comm (#8) üzenetére


AmonSerrano
csendes tag

Kösz szépen a segítséget! Igen, valóban locskmentes! Próbálkoztam a beállítgatásokkal, az fsb 200:)-on semmiképp nem megy, 190-195 között még ment!
Na most egy újjabb probléma lépett fel! Húzva volt a proci, már a franc se tudja mennyire, de a WIN Xp a bootolás megkezdése elött hiányzó fájl hiabaüzenettel leáll! Nem írja i a fájl, csak egy elérési utat! blalala/system/ . Ennyi! Úgyhogy jól beszoptam a tuningolást! Na mindegy!

Valami miatt nem tudom állítani függetlenül a ram órajelet! Az 1800+ xp-vel tudtam! Tesómnál sem meg, neki 2500+ bartonja van! Mindig az FSB órajelén megy!

A másik dolog, a kellő mélységről nem hozzáértésről! Szar az alaplapom, mert ha van egy beállítás, ami nem tetszik neki, még véletlen sem indulna újra alapbeállításokkal, mindig cmos-t kell resetelnem! Persze van egy trükk, hogy asszem ennél a lapnál DEL-t nyomvatartva kell indítani, de nem műlödött mindig!

Probléma 3.: van most egy zalman passzív borda az északi csip-en, de nagyon melegszik! Az MBM most arra ír 65-70 fokot! System temperature gondolom erre vonatkozik!

A játék az nem játék!

(#15) Comm válasza AmonSerrano (#14) üzenetére


Comm
senior tag

A systemp az a north bride lesz

The Future: ASRocK 775Twins-HDTV ; Intel Celeron D 331 ; 512mb DDR2 667Mhz Samsung ; Integrated X300 ===> Kellemes Húsvétot Mindenkinek!

(#16) God Vazzeg válasza AmonSerrano (#14) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Ha Abit akkor Insert-et nyomogass inkább... És csak kikapcs/bekapcs után műxik, reset után nem.. :U

(#17) aty89


aty89
csendes tag

hello! Nekem van 1 abit kd7-raid (kt-400)-om.és van benne egy (amd athlon 2400+ proci) és akár hogy álitom csak 1500+-osnak ismeri föl.:(mi lehet a baj??????,
Ja és még valami mi az ATX2 az alaplapon????.A tápombol nem jon ki ijen csati.a tápom 300W.

(#18) mr_ricsi válasza aty89 (#17) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''akár hogy álitom csak 1500+-osnak ismeri föl''
1500MHz-esnek ismeri fel. Az FSB-t rakd át 100-ról 133-ra, és máris 2400+ lesz belőle.

''Ja és még valami mi az ATX2 az alaplapon?''
Az egy csatlakozó. Ha a tápodnak lenne ilyen csatija, akkor növelné a stabilitást.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#19) r9550 válasza aty89 (#17) üzenetére


r9550
senior tag

egyaltalán nem mer az az alaplap csak kt333cf-es hiába azeverest igy meg ugy

(#20) mr_ricsi válasza r9550 (#19) üzenetére


mr_ricsi
veterán

A 2400+ 133FSB-s proci. Miért ne menne egy KT333CF-es lapban?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#21) aty89


aty89
csendes tag

Koszi!
beállítottam 133 FSB-re
De még mindig nem ismeri fol 2400+-nak:(
amugy amikor 1500+-os akkor a windows 1,3 Ghz-nek látja
És nem reagál ha a szorzót állitom.
ja és mi az a SZORZÓZÁR (most olvastam)??
lehet h az eny le van zárva azétr nem emegy?

(#22) mr_ricsi válasza aty89 (#21) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''amugy amikor 1500+-os akkor a windows 1,3 Ghz-nek látja''
Akkor a procid egy Sempron 2400+. Ehhez 166FSB-t kell beállítanod a biosban. (És lehet, hogy csak biosfrissítés után fogja helyesen kiírni a típusát.)

''mi az a SZORZÓZÁR''
A szorzózáras procik nem vesznek tudomást, hogy a biosban mit állítasz be, csak a gyári szorzón hajlandóak működni.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#23) aty89


aty89
csendes tag

Aha.
és ezt h tudom megcsinálni?
v mit le kell tolteni,vagy v mi bios chipet kell kicserélni?
nem baj h sokat kérdezem:)

(#24) aty89


aty89
csendes tag

Ja és még v mi!
amennyire állitom az FSB-t annyi MHZ-es
és ha 190FSB-re allitom vagy nem kapcsol be vagy kinagyítja az egészet és kifagy.

(#25) mr_ricsi válasza aty89 (#23) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''és ezt h tudom megcsinálni?''
Első alkalommal csak úgy, hogy valaki hozzáértő megmutatja. (Totálkezdőnek ehhez én nem nyújtok távsegítséget, és -szvsz- ez nem geciség a részemről, hanem éppen ellenkezőleg.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#26) maross válasza AmonSerrano (#3) üzenetére


maross
veterán

valszeg nem allitottad at 4:2:1rol 5:2:1 re a softmenuben az fsb:agp:pci -t. bocs ha mar volt, lusta voltam vegigolvasni.

bakker..most latom ezereves problema na mindegy :D

[Szerkesztve]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#27) mr_ricsi válasza aty89 (#24) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''amennyire állitom az FSB-t annyi MHZ-es''
Így van, a procidnak 1666MHz a gyári órajele.

Egyébként megnéztem az Abitnál, hogy az alaplapod úgysem támogatja a Sempronokat, így emiatt nincs értelme biost frissíteni.
Használd így. Ha nem lesz gond, akkor jó, ha nem működik, akkor úgyis vagy a procit, vagy az alaplapot cserélned kell.

''és ha 190FSB-re allitom vagy nem kapcsol be vagy kinagyítja az egészet és kifagy.''
Ha fél liter házipálinkára vagy hitelesítve, de én beléd diktálok 7 decit, akkor mi lesz? :)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#28) (Kolombusz) válasza mr_ricsi (#27) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

A 166os fsb-t ha mázlija van, akkor tudnia kell.
Nekem volt ilyen lapom, na az pont bedöglött 160as felett.

(#29) Jakuza válasza (Kolombusz) (#28) üzenetére


Jakuza
csendes tag

Szerintem ott inkabb egy BIOS frissites segitene.

(#30) (Kolombusz) válasza Jakuza (#29) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Rég túladtam a lapon, most 240es fsb-n száguld egy asus deszka. :DDD

(#31) Jakuza válasza (Kolombusz) (#30) üzenetére


Jakuza
csendes tag

Jo is az bar, most ebben a melegben a 300 alatti FSBket favorizalom.
Pedig megy ott is a cucc, de inkabb most a 280as FSB ami az igazi. ;)
[link]


[Szerkesztve]

(#32) (Kolombusz) válasza Jakuza (#31) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Nekem is menne a lap, csak c&q-zok, meg érdekes lenne 11*300. :DDD

(#33) Jakuza válasza (Kolombusz) (#32) üzenetére


Jakuza
csendes tag

Haveromnak is 3500+a van mint neked, es az ove is 278as FSBvel megy.
3,077GHz mar nem ajandek. :D

(#34) aty89


aty89
csendes tag

Nah megnéztem 1,2 dolgt
aproci az ténylegy amd sempron
a bios-(AWARD BIOS VG.600PG)
remélem nics igazatok és menni fog bios frissités után
köszi mindenkinek!!

(#35) aty89


aty89
csendes tag

Nah menéztem 1,2 dolgot
A proci tényleg AMD semron
a bios-AWARD BIOS VG.600PG
remélem nics igazatok menni fog bios frissítés utén
ha nem akkor nem
akkor ez van
mindenkinek koszi!!

(#36) aty89


aty89
csendes tag

csk ezt nem vágom mért ide rakja be az özenetem

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.