Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) freya


freya
aktív tag

Jelenleg 2000+ XP-t használok egy Asus A7V8X alaplapban, 1 giga samsung rammal (DDR333, 2x256+512).

Amit tudni szeretnék: Menni fog ez 333 MHz-es Bartonnal? Egyszer ha emberi ára lesz, egy 3000-3200+ -t megér még ez a platform.

Ami a gondot okozza: most a BIOS 266-on hajtja a ramokat. Viszont ha felrakom 333-ra, amit - aszinkron ugyan - de működnie kellene, akkor be se bootol a gép. Elég sok gondom volt azzal is hogy alaplapot találjak a 3 RAM panel alá, lehet hogy itt is csak azért mennek mert nem 333-on hanem 266-on vannak hajtva?

Van még egy ötletem: megveszek egy boltban egy 333-as Bartont, és ha nem fut, 3 napon belül visszaviszem és visszafizetik az árát. Törvény szerint így van, igaz? Ráadásul az hogy nem megy a gépben, nem is rossz indok rá...

(#2) freya


freya
aktív tag

up! help! :)

(#3) KZT


KZT
tag

Attól hogy nálad nem megy majd a Barton még nem hibás ezért nem valószínű,hogy visszaveszik tőled a boltban.

(#4) Jester válasza freya (#1) üzenetére


Jester
aktív tag

Nekem is ilyen lapom van, a probléma engem is érint részben. Egy pár dologban segíteni is tudok:

Memória:
Úgy látom 3 db memóriamodulod van. Ez a gond forrása, ugyanis a kt400 1db DDR400-as memóriamodult támogat, 2 db DDR333-ast, ha ennél több memóriamodulod van, (DDR333-ból 2-nél több) akkor visszakapcsol az eggyel lassabb sebességbe, tehát DDR266 üzemmódba esetünkben. DDR400 esetén 2 modulnál csak DDR333-ként menne az is, 3 modul esetén pedig DDR266-ként. Tehát a megoldás: Egyszerre max. 2 db modult használj!

Barton kompatibilitás:
Az ASUS szerint a Rev 1.04 változatú lap esetén akkor működhet (természetesen az 1012-es BIOS mellett), ha rajta van a déli hídon egy FSB333 matrica. ez a hivatalos álláspont, amit nem tudok elhinni, noha megcáfolni sem tudom jelenleg. A Rev 1.04 fölötti lapokban mindben megy a Barton. Viszont nekem az a problémám ezzel, hogy ugyanaz a csipkészlet van mindegyik lapon, elvileg mennie kellene régebbivel is, de ezt kipróbálni még nem tudtam. (Majd fogom, ugyanis pechemre pront Rev 1.04-es lapom van, matrica nélkül, tehát lutrizhatok, ha lecserélem a Palominót.)

Még egy kérdés:
Ha bevásárolsz egy Bartont, megírnád majd a tapasztalataidat? (Beüzemelés, stb. Legfontosabb a lap revíziószáma lenne. A nyákon rajta van.)

Köszi.

Mehr Licht!

(#5) wipes válasza freya (#1) üzenetére


wipes
senior tag

Attól függ hol veszed.
Nekem vettek vissza már cuccot 1-2 helyen másnap
szinte minden indok nélkül is. De nem kp. hanem levásárlás.

(#6) freya válasza Jester (#4) üzenetére


freya
aktív tag

Ebben a memoriamodulos dologban van valami, mert a BIOS szol ha esetleg 400 MHz-re allitanam az FSB-t, hogy csak 1 modult tamogat az alaplap. Igaz arrol melyen hallgat, hogy 333-on 2-t... errol van valami Asus referencia, ez igy tuti biztos?

Tiszta szivas ez a kelet-nemet szar, en mondom :D

(#7) freya


freya
aktív tag

Ugyanitt meghirdetném: két 256-os DDR2700 ramomat 1 512-esre cserélném! :))

(#8) Jester válasza freya (#6) üzenetére


Jester
aktív tag

Tuti biztos, utánnanéztem. Ezért használok otthon csak 2 modult. Talán az ASUS is ír róla a support oldalán, elég régen kutattam utánna, linket nem tudok mondani. Próbáld ki, hogy kiveszed az egyik 256-os modult, és úgy rá fogod tudni venni az alaplapot a DDR333 használatára, feltéve ha a moduljaid az 1. és 2. foglalatban lesznek. Nálam így működik. Ja, ha már úgy is ránézel a gépedre, nem néznéd meg a Rev. számát is?:P

Mehr Licht!

(#9) Jester válasza freya (#7) üzenetére


Jester
aktív tag

Nforce2 tulajok örülhetnek! Hajrá!

Mehr Licht!

(#10) freya


freya
aktív tag

No, rávettem magam a tesztre. Tényleg így van. 2 panel simán ment 333 MHz-en!

Egyébként ha 266-os proci megy 333-as ramokkal, gondolom 333-as is megy 266-os rammal. Valaki aki ráér és 333-as XP-je van, nincs kedve kipróbálni, mennyit számít valójában? :) Mondjuk egy bandwidth (aida) meg 3dmark pont... :)

(#11) freya válasza Jester (#8) üzenetére


freya
aktív tag

Egyébként a Southbridge-en tényleg van 333-as sticker, a rev. számot nemtom hol keressem...

(#12) Jester válasza freya (#11) üzenetére


Jester
aktív tag

Rev. szám: A PCI slotok között van a nyákra nyomtatva. Talán a 3-4 foglalat között. Ha matricád van, akkor tuti menni fog a Barton ASUS-ék szerint is. Nekem meg szívás, eddig még nem hozott össze senkivel a sors, akinek hasonló Rev. számú lapja lett volna matrica nélkül, és Bartonnal próbálkozna:(.
Azért köszi.:P

Mehr Licht!

(#13) zsborbas


zsborbas
aktív tag

Nekem is A7V8X-em van, matricás (333FSB), 2500+-os Bartonnal. 3200+ nem fog benne menni, mivel 400-as FSB-t nem fogsz tudni ezzel a lappal elérni, viszonta szorzót lehet nyugodran emelni. Órajelben el tudod érni ugyanazt, amin a 3200+ megy, csak más felállásban. Tuningot még nem próbáltam, kell hozzá egy jobb hűtő, mint most van. Ja és ha tuningot akarsz, akkor az AQZEA steppingeset vegyél.

ASUS M4A785D-M PRO, x3 435@x4 B35 @3.2GHz, 2x2GB Kingmax DDR2-1066, Sapphire HD4670

(#14) Jester válasza zsborbas (#13) üzenetére


Jester
aktív tag

Itt mindenkinek matricás lapja van?:O:O:O

Mehr Licht!

(#15) zsborbas válasza Jester (#14) üzenetére


zsborbas
aktív tag

Az enyém A7V8X gold, abban nincs nem matricás.

ASUS M4A785D-M PRO, x3 435@x4 B35 @3.2GHz, 2x2GB Kingmax DDR2-1066, Sapphire HD4670

(#16) Jester válasza zsborbas (#15) üzenetére


Jester
aktív tag

Láttam az aláírásodban a lapod típusát, de elvileg lennie kell matrica nélkülinek lennie abból is, Gold változat kapható volt a legelső szériától kezdve, és csak később kezdték matricázni a lapokat. Szóval elvileg lehetett volna matrica nélkül.

Mehr Licht!

(#17) freya válasza zsborbas (#13) üzenetére


freya
aktív tag

Hahó, megtennél ennyit az én és a többi fórumozó kiváncsíságának csillapítására, hogy BIOS-ban a RAMokat 266 MHz-re állítod, és megnézed hogy mennyi a memória sávszélesség változás, esetleg futtatsz egy 3dmarkot is mindkét beállítással?

Előre is kösziiii :)

(#18) zsborbas válasza freya (#17) üzenetére


zsborbas
aktív tag

Nem fog menni, mivel csak és kizárólag 333-on engedi a RAM-okat futni Bartonnál.
Ez a Via KT400 chipset korlátja.

ASUS M4A785D-M PRO, x3 435@x4 B35 @3.2GHz, 2x2GB Kingmax DDR2-1066, Sapphire HD4670

(#19) freya válasza zsborbas (#18) üzenetére


freya
aktív tag

Végülis ez is válasz a kérdésemre: akkor 333-as proci mellett nem megy 266-os ram. :) Köszi hogy megnézted!

(#20) ZBO


ZBO
tag

Nekem is ilyen alaplapom van, cimkés REV 2.01 számú. Az üzletben azt mondták, hogy max. a 2400+ CPU-t tudom majd beletenni. Úgy silabizálom a kézikönyvből, hogy nagyobb is mehet bele, ha a RAM-ok333-on v. 400 Mhz-n mennek. Mit tudtok erről ?

(#21) freya válasza ZBO (#20) üzenetére


freya
aktív tag

Hát ha címke van rajt, akkor a 333-as Barton is tuti megy benn, a 3200+ -at egyedül kivéve, mert az 400-as FSB... bár jó eséllyel az is működik, de csak elég a 3000+ is :)

(#22) Jester válasza freya (#21) üzenetére


Jester
aktív tag

Pontosan, egy kis kiegészítéssel: mindez az 1012-es BIOS mellett igaz.

Mehr Licht!

(#23) ZBO


ZBO
tag

Köszi az infót mindkettőtöknek, a BIOSZ-om csak 1010-es, meg kell frissíttetni. Egyedül nem merek belevágni.

(#24) freya válasza ZBO (#23) üzenetére


freya
aktív tag

Pedig egyszerű, csak le kell tölteni, és bootolás után Alt+F2-re bejön egy program amivel gyorsan megcsinálhatod. Ha nem vagy biztos benne, akkor semmiképp ne tedd egyedül!

(#25) Jester válasza ZBO (#23) üzenetére


Jester
aktív tag

A driver cd-n lévő parancssoros flashelő progi nagyon jó. Letöltöd az új BIOS-t, kitömöríted, (én a vinyó FAT32-es partícióján egy könyvtárba ettetm őket, bebootolsz egy rendszerlemezről, belépsz a könyvtárba, és elindítod a falsh progit. Én a vinyóról frissiteném, gyorsabb a floppytól, nem lesz olvasási hiba rajta, és a régi BIOS lementésekor gyorsabb a vinyóra. Lemented a régi BIOS-t, és beírod az újnak a nevét, majd enter. A manualban is jól le van írva. Lényeg, ha elsőre nem sikerül valami, NE kapcsold ki a gépet, hanem próbálkozz újra, amíg hiba nélkül le nem fut. Miután kész, gép kikapcs, majd be, BIOS-ban egy load defaults, majd save. Kész.

Mehr Licht!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.