Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  250 gigás maxtor szivat (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) xcsaba


xcsaba
csendes tag

Szóval vettem egy egy 250 Gb-os Maxtor Pata winyót, de az öreg p3-as alaplapom nem látta a teljes méretet. Sebaj vettem egy asusp4p800-x alaplapt egy 3 Ghz procival, ez már látja a biosban mind a 250 Gb-ot, de amikor rá akarom telepíteni az XP-ét, akkor a partícionálásnál csak kb 131000 Mb-ot lát belőle.
Egy WME bootlemezen levő fdiskkel meg tudom partícionálni a teljes méretet, de később amikor az xp-vel ntfs-re formázom, akkor azt mondja az xp, hogy a winyón csak 131000 Mb szabad hely van, bár a partíciót teljes nagyságban látja. Hogy lehet megoldani ezt a problémát?
A winyó új, az alaplap is, és xp sem egy teljesen elavult rendszer...
Szóval, ha valaki udja a megoldást, akkor jelezze!

Köszönöm!


u.i: a több, kisebb partíció sem segített!

(#2) Skica válasza xcsaba (#1) üzenetére


Skica
őstag

:F Win XP SP2-vel próbáltad? esetleg a Win alól particionálni?

.: No Comment Grp:.

(#3) xcsaba válasza Skica (#2) üzenetére


xcsaba
csendes tag

sp2-őt még nem tettem fel, akkor ez lesz a következő, köszi!

(#4) Cyberslider válasza xcsaba (#3) üzenetére


Cyberslider
őstag

Hát nagyon gyorsan tedd fel...... :D

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#5) KrAt válasza xcsaba (#3) üzenetére


KrAt
veterán

SP2 kötelező :)

Azért ez milyen ''vicces'': ''Szóval vettem egy egy 250 Gb-os Maxtor Pata winyót, de az öreg p3-as alaplapom nem látta a teljes méretet. Sebaj vettem egy asusp4p800-x alaplapt egy 3 Ghz procival''
Bárcsak én is így lennék, ha vmi nem jó, akkor veszek egy új félgépet. Féreértés ne essék, nem ellened szól, csak észrevétel :)


mod: megelőztek :)

[Szerkesztve]

(#6) wolffy válasza xcsaba (#1) üzenetére


wolffy
aktív tag

Töltsd le a Maxtor gyári szoftverét: [link] Javaslom a bootolható CD formátumot. Írd ki egy újraírható lemezre, bootold be és ezzel a programmal helyezd üzembe a winyót. Az viszont tény, hogy inkább SP2-es telepítővel próbálkozz!

(#7) xcsaba válasza KrAt (#5) üzenetére


xcsaba
csendes tag

Hozzá kell tenni, hogy a régi gépemet alkatrészenként majdnem sikerült kiárulni annyiért, amiből kijött az új csoda! :) Persze még volt egy kis adok-veszek az sd ramokkal is... :)

(#8) mr_ricsi válasza wolffy (#6) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Töltsd le a Maxtor gyári szoftverét: Javaslom a bootolható CD formátumot. Írd ki egy újraírható lemezre, bootold be és ezzel a programmal helyezd üzembe a winyót''
Kb. ez a létező legrosszabb megoldás, amit erre a helyzetre javasolni lehet.
A Maxblast az XP-t kikerülve megparticionálja az egész vinyót, aztán egy bigLBA-t nem támogató XP-vel használva egy idő múlva eltűnik róla minden adat.
Az XP lemezkezelője legalább jelzi, hogy még nincs felkészítve az OS.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#9) xcsaba


xcsaba
csendes tag

Úgy néz ki, hogy az SP2 megoldotta a problémát! Bár még nem akarom elkiabálni, de már látja rendesen a partíciókat, és annyi üres helyet jelez amennyinek lennie kell. Most írom tele, ha ez is sikerül akkor a project kipipálva! Köszönöm mindenkinek! A maxtoros progit nem próbáltam.

(#10) wolffy válasza mr_ricsi (#8) üzenetére


wolffy
aktív tag

Bocsesz, ennyire mélyen nem vagyok benne a Maxtorokban, csak tudtam a progiról, hogy van hozzá. Én a Hitachi-kat favorizálom...

(#11) Bash válasza xcsaba (#9) üzenetére


Bash
őstag

Ennek örömére zárom is a topic-ot, megoldódott.

http://bashtravel.com/

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  250 gigás maxtor szivat (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.