Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) baresz


baresz
tag

Heló mindenki!

Egy kis segítség kellene nem tudom,hogy érdemes-e a mostani procimat ami egy XP2500+ lecserélni egy XP3200+ ra.Most 11.5*200 megy tökéletesen.Nem tudom hogy XP3200+ megéri-e a plussz költségeket. A másik problémám,hogy a jelenlegi konfigba ki tudom-e használni a most érkező PC4400 Geil ultra ramokat?
Alap Abit NF7-s,proc 2500+XP,vga 6600GT.:((

-no money no problem-

(#2) antikomcsi válasza baresz (#1) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Üdv!

Ha így megy a mostani procid, akkor teljesen fölösleges pénzkidobás lecserélned!
De ha mégis cserélni akarod, én megveszem! :DD
Nem valószínű, hogy a 3200+-t tovább tudnád húzni, mint a mostani procid. Inkább meg kéne próbálni emelni az fsb-t, és csökkenteni a szorzót azokkal az új ramokkal.

(#3) Sir Riccio válasza baresz (#1) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Antikomcsinak teljesen igaza van, a 3200+ sem fog lényegesen jobban menni, ugyanis valószinü ugyanaz a mag lessz benne mint a jelenlegi 2500+-ban.

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#4) baresz


baresz
tag

Én is így gondoltam de nem voltam benne biztos, sajnos az fsb emeltem 10.5*215-re de nem volt stabil lehet a ramjaim miatt nem tudom.

-no money no problem-

(#5) Lord Zero válasza baresz (#4) üzenetére


Lord Zero
addikt

ez a csere egyértelműen nagyon definitely nem éri meg
a 3200+ semmi garanciát nem nyújt a jobban nyúzhatóságra
én maradnék a tutinál (pénzem meg a zsebemben)

csak kíváncsiságból (hogy jót mulassunk :DDD ): mennyit lett volna az árkülönbség?

nem, mindegy

(#6) baresz


baresz
tag

Még csak dillemáztam rajta mármint e cserén. Így nem tudok külömbözetet írni.

-no money no problem-

(#7) Lord Zero válasza baresz (#6) üzenetére


Lord Zero
addikt

szerintem ez egy egész remek kis konfig, vgat is beleértve, és ezt poén nélkül mondom
ha váltani akarsz, akkor már az egész xp vonalat váltsd, és legyen a64, de ezen a mostani platformodon belül már sokkal feljebb nem lehet (és nem is érdemes) menni

nem, mindegy

(#8) baresz


baresz
tag

A váltással várok míg a mostani káosz kicsit letisztul,majd valamikor nyár végén.
Addig bele az új ramokat és kész!:C

-no money no problem-

(#9) antikomcsi válasza baresz (#8) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Teljesen igaza van a #7 hsz-ban a kollegának, ez egy tuti kis konfig nem érdemes babrálni. Ha cseréled akkor komplet kell majd lap+cpu+vga+ ami kell! Jó a mostanid úgy ahogy van.

(#10) baresz


baresz
tag

Köszi mindenkinek a segítséget!:C

-no money no problem-

(#11) RuGoo


RuGoo
csendes tag

Hello
Nekem is egy 2500+ Barton van
Probáld meg húzni (normális hütövel)
nekem mázlim volt proci vásátláskor mert joval 3200+ fölé tudtam huzni
PL : 11 x 220MHz
(csak a ram nem szereti mert 400 as)
Jelenleg 10 x 220 on- fut és egyáltalán nem melegszik (zárt házba 3db 8cm ventivel nem megy 50°C fölé)
Szerintem fölösleges lenne annyival többet fizetni.

[Szerkesztve]

(#12) antikomcsi válasza RuGoo (#11) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Hali!

A ramok a 10x220-at úgyanúgy nem szeretik, mint a 11x220-at, ilyen szempontból teljesen mindegy melyik beállítást használod.

(#13) forceberg válasza antikomcsi (#12) üzenetére


forceberg
veterán

jaja

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#14) GyuZa


GyuZa
tag

hi all

Nekem egy 2600+os barton magos Athlon XP-m van.Szeretném felhúzni 3200+ra de nem tudom.Átállítom a biosban a cuccost 200*11-re újraindul a gép világít a vinyó ledje a gépen és tök sötét a monitor.

Vki vmi ötlet?

Abit NF7-S v2.0 alaplapom van

(#15) antikomcsi válasza GyuZa (#14) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Milyen ramjaid vannak, és pontosan miket állítasz be a biosban? És milyen értékekre?

Máskülönben abit nf7 topic.

[Szerkesztve]

(#16) GyuZa válasza antikomcsi (#15) üzenetére


GyuZa
tag

Sulinetben vásárolt Infineon ramjaim vannak jelenleg 333Mhz-en futnak.External Clockot nyomatom 166 ról 200Mhz-re Multiplier Factort nyomatom 11.5 rol 11-re.

(#17) antikomcsi válasza GyuZa (#16) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

CPU interface-t bekapcsoltad? Megemelted a processzor feszültségét? A ramok 400-asok? (Barton mellé legtöbször 333-ast raknak) stb...stb....stb.
Nem sok derül ki abból amit leírtál.
Esetleg tudod mikori a procid? Ha nem régi akkor valószínű záras is lesz.

(#18) Ati9500


Ati9500
senior tag

mi az a processzor inteface??mire jó??

(#19) antikomcsi válasza GyuZa (#16) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Azt még hozzá teszem, hogy szerintem záras lesz az a proci, így neked marad az FSB emelés, a szorzót valószínű nem tudod mahinálni. Ettől függetlenül nf7 topic #2554 beállításokat megpróbálhatod 11-es aztán clear cmos után 11.5-ös szorzóval is. Ha nem megy akkor 11.5-ös szorzóval kezd emelni az fsb-t 166-tól.

(#20) antikomcsi válasza Ati9500 (#18) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Az arra jó, hogy a kézi beállításokat használja a lap. Amennyiben nem kapcsolod be hiába állítasz be bármilyen szorzót, vagy fsb-t nem fogja alkalmazni a bios. Vagy csak az alapbeállításokat fogja használni minden beállítás ellenére, vagy hibaüzenetet dob ki, hogy cmos hiba, és állítsd be rendesen.
Tehát csak akkor tudod húzni a procit, és gyakorlatban módosítani a beállításait, ha bekapcsolod.
Arra is jó, hogy aki nem tudja mit csinál ne tudja szétbarmolni a gépet.

AN7-nél kérded? Neked is bekapcsolva kell lenni, hogy így tudd húzni a procid.

[Szerkesztve]

(#21) Ati9500


Ati9500
senior tag

ha nincs bekapcsolva akkor is emeli a szorzót illetve az fsb-t..

akkor mi is van??

(#22) antikomcsi válasza Ati9500 (#21) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Ha nincs bekapcsolva akkor nem fog működni.

Idézet abitéktól:
'' The default setting is Disabled. Wen set to Disabled, the system uses the most stable CPU/FSB parameters. If you choose enabled, the system will use overlocked CPU/FSB parameters.''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.