Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  2500+(barton) vs. 2600+ (thorton) (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) L|zsidoboz


L|zsidoboz
őstag

sziasztok!
Abban kérném a segítségeteket, hogy milyen procit vegyek.
1, 2500+, barton, 1833Mhz/333Mhz, 512k - 19500Ft
2, 2600+, Thorton, 2083 Mhz/333Mh, 256k - 20000Ft

MELYIKET VEGYEM??? :F

Good to be good, but better to be lucky.

(#2) SzlobiG válasza L|zsidoboz (#1) üzenetére


SzlobiG
félisten

Szerintem a Bartonnal jobban jársz na nem vagyok otthon az AMD táján, de azokat lehet nagyon húzni és abba 512 Chace van.

(#3) L|zsidoboz válasza SzlobiG (#2) üzenetére


L|zsidoboz
őstag

Bocs, de elfelejtettem írni, hogy nem akarok tuningolni (ecs alaplap).
Mi a különbség 256k és 512k között? Csak a tuningban fontos???:F

Good to be good, but better to be lucky.

(#4) -=V3rthil=- válasza L|zsidoboz (#3) üzenetére


-=V3rthil=-
őstag

Nem, tuningban nem fontos:). Az a másodszintű cache. Gyorsítótár. Ha nem akarsz tuningolni, akkor szerintem nem biztos, hogy jobb a Barton. De majd jönnek az okosabbak!

hey-ho-let's-go

(#5) g4dg3t válasza L|zsidoboz (#1) üzenetére


g4dg3t
senior tag

Ha nem akarod huzni...akkor a Thorton magosat vegyed...ekkora orajel kulonbseg tobbet szamit mint a nagyobb L2 cache meret!

(#6) Vadászmenyét


Vadászmenyét
aktív tag

Üdv. Én a bartont ajánlom, ne mtom mi a külömbség, de szerintem az hogy a thordon magassab mhz-en fut mint barton az nem sokat számít. Szerintem az L2 az számít. Én bartont vennék a helyedben. Lehet, hogy késöbb meggondolod a tunning dolgot:))

(#7) Ijk válasza L|zsidoboz (#3) üzenetére


Ijk
nagyúr

Milyen ecs alaplapod van? Mert ha k7s5a akkor eldőlt a 2600+ javára.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#8) Horbal


Horbal
őstag

Bartont végy
Húzzad meg
Jobban jársz
Mert jobban megy

(ej de gyenge vers):):))

My 2500+ baton 2800+ on forever!!!

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#9) rup1u5 válasza L|zsidoboz (#1) üzenetére


rup1u5
nagyúr

ha nem tuningolsz akkor thorton
odab@sz a bartonnak 1833on

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#10) L|zsidoboz


L|zsidoboz
őstag

Ecs n2u400a alaplapom van, és 100% hogy nem húzom a procit( nem értek hozzá, kísérletezni meg nem fogok). Hááát.... A vélemények eléggé megoszlanak!
Még mindig nem tudom, hogy a +200Mhz vagy +256k a fontosabb...:(((
De azért szívesen várom a további szakértők véleményét is:DDD

Good to be good, but better to be lucky.

(#11) G@ben


G@ben
addikt

Én is a Thorton mellett vagyok, mert azért +200MHz szerintem többet ér, mint +256kB L2 cache. IMHO.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#12) L|zsidoboz


L|zsidoboz
őstag

Mivel nem vagyok egy gépmájer, valaki elmagyarázná minél kevesebb szakszóval, hogy mire is jó ez a L2 cache...:(
Előre is köszönöm.:))

Good to be good, but better to be lucky.

(#13) csucsu_17


csucsu_17
aktív tag

Hol láttál ennyiért ezt a procit?

Én mindig is egy 2400+ 2G órajel 256L2 akartam venni de ez a Throton is megfontolandó 333 fsb miatt hm..hm..

Tehát hol is vetted ?

''Üdvözlet a győzőnek''

(#14) b0unCe


b0unCe
aktív tag

a 2600+ t jobban lehet tuningolni
-egyreszt az l2 kes kis merete miatt
-mareszt a thortonok legendasan jo tuningpotenciaval rendelkeztek

2500+ ban ott a +kes ezert egy ket alkalmazasnal jol johet.


Ha nagy tuningos lennel es erre hajtanal egyertelmuen 2600+, de egy jol kifogott 2500+ is csodakra kepes.
Helyedben utanaolvasnek a procituningnak (max 1-2ora) es megneznem hogy alapfeszultsegen kibirja-e a 200as fsb-t. Ha igen akkor makod van es lett egy 3200+od ha nem akkor marad a 2500+. (marmint vegyel 2500+-t)

''Beszél aki keres. Hallgat aki talál, de senki nem ért semmit. Az orvosok a halált. Senki nem ért semmit'' by: k&b: én, szeretlek, téged

(#15) L|zsidoboz


L|zsidoboz
őstag

Azt olvastam, hogy ecs n2u400a deszkán nem lehet tuningolni igazán(ha netán biosfrissítéssel megoldható, az is jó lenne)...
Ez igaz??? Mert ha igen, akkor no tuning, na és akkor melyiket is vegyem???
pls help:DDD

Good to be good, but better to be lucky.

(#16) L|zsidoboz


L|zsidoboz
őstag

ja, és ezek a procik Szegeden vannak!
[L]http://www.freesector.hu[/L]
a 2400+ 17500 HUF

A gépet főleg játékra használom, így azt szeretném, ha a proci ehhez lenne a legalkalmasabb!!!


[Szerkesztve]

Good to be good, but better to be lucky.

(#17) L|zsidoboz


L|zsidoboz
őstag

Ja amúgy reális áron mennyiért lehet eladni egy barton 1700+-ot (garanciásan, vidéken)???:F

Good to be good, but better to be lucky.

(#18) Vadászmenyét


Vadászmenyét
aktív tag

Üdv! Szerintem a bartont vegyed! Az L2-ről azt hallottam, hogy nem mind1, hogy 256 vagy 512. Az a 256 nagyot dob rajta. Amugy még mindig öbbet ér az +256 L2 mint az a 200 Mhz. Ja? És ha szerencséd van ténleg kaphatsz egy 2500+-os bartonból 3200+-t és akkor jársz a legjobban. Csak ennyit szeretnék közölni! Amugy játékban egyaránt jól szerepelnek szerintem.

(#19) ftc


ftc
nagyúr

Egyértelmü,hogy Thorton.
Az L2 cache mérete ne foglalkoztasson.Nem sok progi használja ki az 512-t.Néha jól jön de a MHz-k többet érnek.

(#20) b0unCe válasza ftc (#19) üzenetére


b0unCe
aktív tag

Ennyi erovel az fsb szamit. Es egyi 266 masik 333.
Vagyis legjobb tudomasom szerint a 2600+ is 133al megy!

es ha tuningol akkor az alap 166os fsbt kell feljebb tornasznia az alap 11es szorzo melett.
Thorton meg ha szorzolock mentes is, akkor se tudja a -az alaplap miatt- szorzot lejjebb venni, igy marad az alacsony fsb. Mert ugy 16os szorzoval ha 150es fsb-t hasznal az 2400mhz es ez mar surolgatja a hutes es a proci hatarait.

''Beszél aki keres. Hallgat aki talál, de senki nem ért semmit. Az orvosok a halált. Senki nem ért semmit'' by: k&b: én, szeretlek, téged

(#21) ftc válasza b0unCe (#20) üzenetére


ftc
nagyúr

Igy igen a Barton a nyerő,de ha fent igaz amit irt akkor az 333FSB és akkor a Thorton a jobb.

(#22) L|zsidoboz


L|zsidoboz
őstag

A thortonnak is 333fsb-je van -->[L]http://www.freesector.hu[/L]
mint már írtam, ECS alaplapom van ->tuning lehetséges???:F
TUNING NÉLKÜL MELYIK PROCI A JOBB???:f

Good to be good, but better to be lucky.

(#23) ftc válasza L|zsidoboz (#22) üzenetére


ftc
nagyúr

tuning nélkül is a Thorton szerintem.Mint előbb leirták.A tuning bios az ECS-hez nagyon jók azt állitasz amit karsz

(#24) b0unCe


b0unCe
aktív tag

Mivel egyik 2166mhz masik 1866mhz valszeg az elso fog jobban melegedni.
Engem elegge zavar ha a proci 50fok fole megy, de meg lenyelem, 60foknal kiakadok :) foleg evvel a leghutovel :DDD
Szoval ha L|zsidoboz tarsunkat ugyancsak zavarja ez a tenyezo, akkor vennie kell egy jobb/hangosabb hutot. Ekkor par dB plusszert/par +ezer forintert (dragabb/halkabb huto) elcsereli azt a +2%os teljesitmenytobbletet.
Hapedig nem zavar akkor marad az olcso, egyebkent halk huto es alapfrekvencian ''izzad'' a proci. szerintem... tankosromantikus, orultudososklonozos :))

[Szerkesztve]

''Beszél aki keres. Hallgat aki talál, de senki nem ért semmit. Az orvosok a halált. Senki nem ért semmit'' by: k&b: én, szeretlek, téged

(#25) L|zsidoboz válasza b0unCe (#24) üzenetére


L|zsidoboz
őstag

Látod, ezt nevezem én egy meggyőző érvnek.
De szerinted 25db zaj az magas, vagy egy TITAN D5TB4-CU35 hűtő nem elég???
Amúgy meg venni akarok házba plussz hűtőt, az is pár fok minusz!!!
Még így is meleg lenne a 2600+???:F


[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Good to be good, but better to be lucky.

(#26) MoonST


MoonST
tag

Pedig teljesen egyértelmű melyiket vedd ha nem fogsz tuningolni. Az AMD nyilvánvalóvá teszi melyik a jobb, ezért vannak a PR jelolesek. Szerintuk a thorton a jobb a kettő küzöl ezert kapta a magasabb szamot (2600). Ennyi. De szerintem járj utána a témának hogy meg lehet-e oldani a tuningot egy olyan alaplappal és nyomd fel a barton-t 3200+-ra. Főleg ha játszani akarsz!

(#27) b0unCe válasza L|zsidoboz (#25) üzenetére


b0unCe
aktív tag

jo huto ez a titan. Ilyen aron meg foleg. De az en fuleimnek rettenetesen hangos.
Csak keszuloben egy mod (sajna nem lesz kesz mth 3-ra) es addig nincs vizhutes.

''Beszél aki keres. Hallgat aki talál, de senki nem ért semmit. Az orvosok a halált. Senki nem ért semmit'' by: k&b: én, szeretlek, téged

(#28) L|zsidoboz


L|zsidoboz
őstag

Lehet, hogy kipróbálom a 2500+-t, ha Ecst lehet tuningolni.
De nem találok egy topicot sem ezzel kapcsolatban, pedig tuti, hogy olvastam már róla...De ha valaki ecs szakértő itt tudna segíteni, azt megköszönném...

Good to be good, but better to be lucky.

(#29) zsoltee10


zsoltee10
addikt

Meg ne sértődjetek, de sokan nagyon keveritek a dolgokat.

2500+ Barton 1833MHz, 512k L2 cache, 333FSB
2600+ Thorton 2083MHz, 256k L2 cache, 333FSB.

Nekem volt bartonom, és 256k L2 cache-sel rendelkező tbredB-m van jelenleg.

Alapon, tehát szigorúan tuningot figyelembe nem véve a Thorton szépen elveri a 2500+ bartont, mert a +256k cache a barton esetén nem igazán tud érvényesülni, az architektúra miatt. Ti. ugyanis, hogy az XP procikban az L1 cache 128kb (ami mellé bőven elég 256k L2 cache), és az esetek többségében azonos órajelen az 512, és a 256 L2 cache-sel rendelkező procik között nagyon minimális a sebességkülönbség.

Tehát mindenképp a 2600+ procit venném, mivel sokkal többet számít a magasabb órajel, mint a +256k cache.


A melegedésről pedig annyit, hogy ugyan a barton alacsonyabb órajelen működik, viszont abban fűt a +256k cache, ami nem kevés tranzisztor.
2500+ Barton Power (Max): 63.2W
2600+ TbredB Power (Max): 68.3W

vagyis mint látható minimálisan eszik többet a 2600+, ez kb. 1-2 fok maximum.

(#30) L|zsidoboz válasza zsoltee10 (#29) üzenetére


L|zsidoboz
őstag

Még egy pont a thorton mellett.Látom te nagy szaki vagy:D,légyszi segíts!!!
ECSn2u400-a alaplappal lehet tuningolni 2500+-t .Mert szerintem nem, és így tényleg a thorton lesz a befutó!!!:Y

Good to be good, but better to be lucky.

(#31) b0unCe válasza zsoltee10 (#29) üzenetére


b0unCe
aktív tag

Amd honlapon thortonokrol nem is irnak, csak athlonxp rol ami 266on megy. Talan nem kutakodtam elegge es nem talaltam hobbizoli hszt ;]
Az orajelet (sajnos nem volt szerencsem ilyen prochoz) a szokasos osszunk 2,4 el szorozzunk 2vel keplet alapjan szamoltam es ebbol szorzot okoskodtam. Nem jott be ennyi. Oda is irtam.

A + kesrol annyit, hogy tuningot visszafogja, de egyes alkalmazasoknal jol johet.
Disszipalasrol annyit, hogy az a par fok is szamit. (nekem) Sajnos hangmaniakus vagyok. Egy kis kulisszatitok, hogy a moddom 12dB alatt lesz fel meterrol hallgatva :))

Nekem meg mindig barton fele huz a szivem, mert szerencsem volt es 1,65on megy 3200+on. De ha nem tuningolunk es azt az 1-2 fokot elnezzuk neki akkor megeri azt az 500ftot.
mod.: marmint a thorton

anno 1,7V-n 2200Mhzn ment az 1700+om. :)) Ez az egy amiert nem erne meg ennyi penzt olteni bele

[Szerkesztve]

''Beszél aki keres. Hallgat aki talál, de senki nem ért semmit. Az orvosok a halált. Senki nem ért semmit'' by: k&b: én, szeretlek, téged

(#32) zsoltee10 válasza L|zsidoboz (#30) üzenetére


zsoltee10
addikt

ECS lappal is lehet tuningolni, ha tuningbiost teszel bele. Az más kérdés, hogy engem sehogyan se lehetne rávenni, hogy ECS lappal nekiálljak tuningolni. :D

Egy ECS lapot elküldtem már a másvilágra a tuninggal, ráadásul nem értesz a tuninghoz, így azt tanácsolom, hogy vedd meg a 2600+ procit, és használd egészséggel. Alapon. :) 2083Mhz már nem olyan kevés.

(#33) Dufresne


Dufresne
addikt

Énis 2600+ Thortonra szavaznék.
Alapból arra tettem volna a voksomat, és zsoltee ebben csak megerősített:)

(#34) zsoltee10 válasza b0unCe (#31) üzenetére


zsoltee10
addikt

[L]http://www.amdboard.com/athlonxp2600special.html[/L]

Ha 2083Mhz az órajel, akkor 333MHz FSb, ha viszont 266-os az FSB, akkor az órajel 2133Mhz. :)

Én is allergiás vagyok a hangra, és a gépemben egy Aiuhb 2100+ pörög tetszés szerint akár 2450MHz-n. _Azonos_ teljesítmény esetén a barton eszik többet, és 1-2 akkor sem számít, ha nagyon halk hűtőt csinálsz. nem mind1, hogy 55, vagy 57 fok? Dehogynem. 2500+ lehet picit kevesebbet eszik, de lassabb is mint a 2600+.

(#35) L|zsidoboz válasza zsoltee10 (#32) üzenetére


L|zsidoboz
őstag

Nyugi, a tuningot nem is én csinálnám, hanem ismerős, aki ért hozzá.
szvsz jó lesz nekem ez a majd 2,1ghz.
2083Mhz/333Mhz -> de szvsz jól írtam az #1 -ben (vagy nem ezért írtad?)
ja, arra senki sem válaszolt, hogy kb mennyiért lehet eladni egy 1700+-os procit Szegeden (barton).
Valaki egy kb összeget pls :O

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Good to be good, but better to be lucky.

(#36) b0unCe válasza L|zsidoboz (#35) üzenetére


b0unCe
aktív tag

NEm hallottam meg 1700+os bartonrol :))
De ha B magos (marmint ha xp) akkor 9K-ert talalhatsz vevot ra.

szvsz: hagyd a procit, varj fel evet es vegyel egy 3000+ os a64-et es cserelj alaplapot is.

[Szerkesztve]

''Beszél aki keres. Hallgat aki talál, de senki nem ért semmit. Az orvosok a halált. Senki nem ért semmit'' by: k&b: én, szeretlek, téged

(#37) L|zsidoboz


L|zsidoboz
őstag

bocs, de azért írtam bartont, mert belemerültem az eredeti topiccímbe + álmos vagyok... amúgy xp
SORRY:))

[Szerkesztve]

Good to be good, but better to be lucky.

(#38) L|zsidoboz válasza b0unCe (#36) üzenetére


L|zsidoboz
őstag

Tanuló vagyok, így fél év múlva sem lesz pénzem a64-re!!!
+ most még az 1700+-t is el tudom passzolni esetleg...
De májusban úgyis ballagás, akkor vga-ra kell majd a pénz!
Akkor marad a thorton 2600+.
Kösz minden segítséget!!!

[Szerkesztve]

Good to be good, but better to be lucky.

(#39) Angelus válasza L|zsidoboz (#38) üzenetére


Angelus
csendes tag

Szerintem is Thornton-t vegyél, 500 Ft már nem számít, és jobb teljesítményre
is képes ha nem fogsz tuningolni.

Sajnos fogalmam sincs hogy mennyiért lehetne eladni egy 1700+ost,
de Szegeden biztos találsz olyan helyet ahol megveszik, ha mégsem,
írj egy mail-t és mondok egyet! :)))))

És ha már így lecseréled a cuccost akkor nem ártana beszerezni egy
kicsit izmosabb VGA-t is, mondjuk cseréld be egy FX 5600-asra.



[Szerkesztve]

Vadászmenyét a legjobb arc PH-n!

(#40) L|zsidoboz válasza Angelus (#39) üzenetére


L|zsidoboz
őstag

Köszi, de a szegedi lelkesedésben futók véleménye számomra a minden!
Megvan már az új géped thüdő???
DBZ és CP powa, 1héten belül új proci.
Ja, amúgy lama vagy!!!:t

Good to be good, but better to be lucky.

(#41) Angelus válasza L|zsidoboz (#40) üzenetére


Angelus
csendes tag

Szívesen, bármikor segítek ha tudok!
A Max Payne 2 egyébként 1.666 GB!
És ne feledd : The Force is with You ... Forvere' ....

Vadászmenyét a legjobb arc PH-n!

(#42) Vadászmenyét


Vadászmenyét
aktív tag

1 + szavazat a 2500+-os abrtonra. Az a tuningolás késöbbiekben sokat fog számítani hidd el. Én csak bartont ajánlom! mert ha thordont veszel lehe hogy gyorsabb de viszont ha tunningra kerülne a sor baszhatod. a 2500+-t viszont lehet asztán tunningolni!. Nézz körül a 2500+ barton topicban!

(#43) _Volkovy_ válasza Vadászmenyét (#42) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Egy nagy frászt.
A Thorton procik mennek mint a barom(MHz-re értem,persze a +256k L2cache hiánya bejátszik pár %-ot a Barton javára)),jobban húzhatók mint a Bartonok.

(#44) Vadászmenyét


Vadászmenyét
aktív tag

Ha végig olvastad volna az eddigi hozzászólásokat nem irtad volna ezt. Egyértelmű, hogyha tuningolni akar majd valamikor akkor a 2500+-t vegye mivel az jobb tunningra. Egyszerűen jobban bírja mint a thordon. Ha ne makar tuningolni akkor thordon, de szerintem 2500+. Mivel azt felhúzza 3200+-ig és máris gyorsabb procit kap mint a thordon. Ennyit erről. Bye all!

(#45) Vadászmenyét


Vadászmenyét
aktív tag

Bocsika nem thordon hanem thorton. Elcsesztem sorry!:))

(#46) _Volkovy_ válasza Vadászmenyét (#44) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

A 2400+ Thorton procim 2420-ig ment,a 2500+ Barci 2350-ig.
Nézz szét a neten:van 3ghz-es Thorton,Bartonnak 2800 körül vége.
A cache hiánya miatt jobban húzható a Thorton.

[Szerkesztve]

(#47) Vadászmenyét


Vadászmenyét
aktív tag

Nahh én aszt megnézem mikor húzod fel a thortont pl 2600+-ról 3200+-ra. Mertt ezt a bartonnal simán meg lehet csinálni, de thortonnal nem. Javaslom neked is a 2500+ barton topicot. Sokat tanulhatsz még ott. :)

(#48) _Volkovy_ válasza Vadászmenyét (#47) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Miről beszélsz,te lelkiekben szegény?:P

(#49) Vadászmenyét


Vadászmenyét
aktív tag

Mugy ha azt a thorton procit tényleg addig felhúztad akkor quvanagy szerenscéd volt. 100 prociból talán 1-el ezt meg lehet csinálni. Bartonnál kicsit más a helyzet.

(#50) _Volkovy_ válasza Vadászmenyét (#49) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Nem bazze,nem húztam fel addig,csak teszem itt az agyam.Aki ismer,tudja hogy állandóan kamuzom,főleg ha tuningról van szó..

Egyébként szinte bármelyik thortonnal megcsinálod ezt(pláne vízhűtéssel-nálam léggel ment 2420-at..),a bartonná alakítás után csökken a tuningpotenciál,de azonos órajelen pár százalékkal gyorsabb a thortonnál.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  2500+(barton) vs. 2600+ (thorton) (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.