Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) retes


retes
aktív tag

Sziasztok!

Nagyon nagy gondom volna.
Adott egy 2500+ os amd és egy abit at7 max 2 es gép nem tudom működésre bírni van benne 1 gb elixir ram 400 mh DDR. Beállítás lessz a gon segítsetek!
Előre is köszönöm!
Retes

A tudás mindenkié!!!

(#2) Alvin_ti4200 válasza retes (#1) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Támogatja egyáltalán a procidat?

(#3) retes


retes
aktív tag

Kizárt mert nincs fél éves se az alaplap....
ABIT AT7 MAX2...

A tudás mindenkié!!!

(#4) Alvin_ti4200 válasza Alvin_ti4200 (#2) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Már megnéztem, támogatja. Akkor RAM lesz szvsz.

(#5) retes


retes
aktív tag

Találtam egy linket amin van hozzá új bios!
Na most nem tudom, hogy tényleg jó e a lapomhoz ez a bios

[L]http://www.abit.com.tw/page/en/download/download_detail.php?pFILE_TYPE=Bios&pMAIN_TYPE=Motherboard&pTITLE_ON_SCREEN=AT7-MAX2&pSOCKET_TYPE=Socket+A[L]

Légyszi nézzétek meg és segítsetek!!!!
KÖszi előre is!
Retes

A tudás mindenkié!!!

(#6) cartman|


cartman|
tag

nem tudod működére bírni?

milyeneket sípol a bios? egyáltalán ad hibajelzést? abitnál szokot lenni (nem mindben) gép belsejében egy mini lcd amin hexában jelzi mi a hiba oka

Barthon 2500+ @3000+ nVidia nForce2 GeForce4ti LG GSA 4082b DVD+-RW

(#7) retes


retes
aktív tag

Beindul csak a procit nem ismeri föl meg a ramokat 400helyett 333ra ismeri...
Hibajelzés nincs semmi van bios... megy a gép sőőt most kicsit álítottam rajta manuálban megy a proci is 1826 mhzen de a ramok azok bajossak. Lett bios frisítve, de nem lehet beálítani neki a 2500+ t...

A tudás mindenkié!!!

(#8) LukE válasza retes (#7) üzenetére


LukE
veterán

nam most mi is van? proci megy 166 fsb, 1833mhz? és a ramok szinkronban 166/333Mhz-en?
Mert akkor nincs semmi gond, ha 400-ra akarod pakolni a ramokat, akkor egyszerűen a ram beállításait kell átrakni, a procinak ehez semmi köze.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#9) retes


retes
aktív tag

Na most az a gond, hogy nézem a beálításokat és azt kell tapasztaljam, hogy erről egy szót sem szólnak...
Azaz mindenhol csak duál 333 ra van utalás...
Esetleg ha tudnál abban segíteni, hogy mit is álítsak a ramoknak akkor azt nagyon meg köszönném...
Retes

A tudás mindenkié!!!

(#10) retes


retes
aktív tag

Szóval abban kéne a segítség, hogy már az 182x vagy menyin futó procimat a duál 400 DDR rammal ne csak 333on tudjam futattni...
ha valaki tudna segíteni ebben, hogy mit állítsak akkor azt nagyon meg tudnám köszönni!!!!!!

Köszike előre is!!!!
Retes

A tudás mindenkié!!!

(#11) LukE válasza retes (#9) üzenetére


LukE
veterán

most modemmel nem fogok az alaplapodról leírást keresni, de fsb-t rakd 166-ra.
Milyen csipszet? Bár valszeg mind1, hagyd 166-on (==fsb, vagy by spd, vagy franctuggya hogy hívják.), 400-on lasabb lenne. Aztán ha akarod húzni, akkor is az fsbt rúgdald följebb.

Meg keress cikkek között, ''tuning'' szóra. Valami 'tuning alapozó', meg van asszem 'így építünk mi' című is, ezeket mindenképpen olvasd el, a többi se árt.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#12) Valar


Valar
csendes tag

182x hajtod a procid ?
De jó én is abitot akarok ;o

:)))

(#13) zöldeszű válasza retes (#9) üzenetére


zöldeszű
tag

Nem is értem, mit akarsz? Megy a proci a gyári frekin, felismerte és az FSB-vel szinkronban megy a ram is, ... Ennél tökéletesebb sose lesz! Ha tuningolni akarod, nyomd felfelé a 166 MHz-es órajelet, és figyeld mikor hullik szét:)) Ha csak a memóriát akarod 400-ra állítani, anélkül, hogy a proci frekijét is növelnéd, állítom lassabb lesz az egész kóceráj. Nyugi!:)

(#14) Valar válasza retes (#10) üzenetére


Valar
csendes tag

Na komolyan szerintem ha ki akarod használni a ramod
akkor az fsb emelgesd,mivel az amd nem nagyon szereti az aszinkron hajtást!

:)))

(#15) retes


retes
aktív tag

Semmi tuningról nincs itten szó!!!
Csupán egyet szeretnék és pedíg azt, hogy a 2500+ os procim meg az 1Gb DDR/400 ramom menyen alapon. Vagyis 1825MHz-en és a ram menyen 400MHz-en beálítás kérdése vagy egyszerűen nem, tud többet?

A tudás mindenkié!!!

(#16) retes


retes
aktív tag

Hali!

No azt szeretném megkérdezni tőletek, hogy adott egy 2500+ Barton magos proci meg 2 modul DDR 1 GB 400MHz es ram...
Az a gondom, hogy az alaplap csak 333MHz nek ismeri föl a ramokat...
Tudom hogy a 166FSB az 333 a ramnak de akkor is nem 400DDR-t kéne kiírnia a gépnek alapból?
Szóval nem értem anyi volna mind az amit akarok, hogy mennyen minden alapon!
Vagy ha tévedek akkor lényszi mondjátok meg nekem, hogy miben!!!

Előre is köszönöm mindenki hozzászólását!

Retes

A tudás mindenkié!!!

(#17) dzsiza


dzsiza
csendes tag

Hi all!


Nekem is lenne egy kis problémám, nem ismeri fel az alaplap a procimat normálisan, ez mitől lehet, kérek helpet, még meleg a gép, de csak 1100 mhz-n megy benne a cucc, és az istennek sem akar többön menni....


THX all..

(#18) Alvin_ti4200 válasza dzsiza (#17) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Ez 2500+os Barton vagy 1700+os TBred? Mert előbbinél 133-ra, utóbbinél 166-ra kellene állítanod az FSB-t.

(#19) Phantom Lord


Phantom Lord
aktív tag

1. A lapod nem támogatja a 400-as fsb-t
2. Attol még hogy két rm modulod van, attol az még nem lesz duál csenel

(#20) dzsiza


dzsiza
csendes tag

Hi!


BARTON magos a kicsike, de jó, hogy ilyen gyors voltál....:)
neked nem ilyen van ha jó a sejtésem :)


dzsiza

(#21) dzsiza


dzsiza
csendes tag

Retes!!!!!! Retes!!!!!! Retes!!!!!! Retes!!!!!! Retes!!!!!! Retes!!!!!! Retes!!!!!! Retes!!!!!!

Te élsz még?



dzsiza

(#22) Jenő válasza retes (#16) üzenetére


Jenő
aktív tag

Valószínűleg a BIOS-ban úgy van beállítva, hogy a procival szinkronban, tehát 333-on menjenek a ramok. Gondol van más beállítási lehetőség, nézz jobban körül a biosban. :U

(#23) Alvin_ti4200 válasza dzsiza (#20) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Nekem nem, de ugyanúgy 166-os FSB-n járatom (pontosabban 174). BIOS-ból állítsd 166-ra vagy kapcsolókkal az alaplapon.

(#24) dzsiza


dzsiza
csendes tag

hi!


thx skacok akkor most próba....



aztán vissza



by dzsiza

(#25) dzsiza


dzsiza
csendes tag

Hi all!



Nyah az a helyzet, hogy teljesen behalt a gép, se kép- se hang, mikor erőt vettem magamon, hogy elvégezzem a tőletek kapott válaszok alapján a BIOS beállításokat, nyah akkor volt az a pont amikor megfagyott a képernyő! Nem tudom, és nem is értem mi lehet, gondoltam arra, hogy memória, de nem, mert másik gépben vígan muzsikált, gondoltam a procira, de az sem, az is működik másik gépben, a VGA meg szintén zenész, tehát az alaplap lenne!?! Ez itt a jó kérdés!!!! Nem baj nem adom fel, már visszavittem, hogy cseréljék ki, du.-ra lesz meg a másik, én szeretnék ugyan ilyet vagy ABIT NF7-S, na ennyi lenne a hétvégi rövid történetem, jah persze ennek örömére YOL berugtunk! :)

bye bye

(#26) dzsiza


dzsiza
csendes tag

Hali all!

Hol is kezdjem, talán azzal kezdeném, hogy gyári hibás volt az alaplap, persze pont nekem kell kifognom az ilyet! Kicsi-picit meg volt olvadva a hátlapon egy-két kondi foglalata, nem tudom hogy történhetett! Minden estere a szervízben meg akarták magyarázni, hogy mi voltunk a ludasok, mondtam a szervízes embernek, megnézte már a hátoldalát az alaplapnak, mire ő, hát.....még nem, ő csak átvette még nem foglalkozott vele, mondom akkor nézze meg, neki is elkerekedett a szeme, amint meglátta, hogy mik vannak ott! Kérdeztem tőle milyen lehetőségek merülnek fel ebben az esetben?!?!? A válasz megint érdekes volt, 1: veszek egy másikalaplapot, és ha elfogadja a gyártó garicserébe az alaplapot akkor majd felhívnak és jóvírják a számlám! 2:az, hogy beszélek a főnökkel, és elválik mi fog történni, hát én ezt választottam, bementemhozzá elmondtam neki a panaszom,.....2 percen belül ki volt cserélve az alaplap, mondtam a szervízes kollégának, hogy dobjon bele egy Bartont(2500+) aváltozatosság kedvéért, és tegye meg nekem, hogy elindítja........nos működött, mi ebből a tanulság be akart vinni egy szervízes a málnásba, NE ENGEDJÉTEK !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ui.: most elég jól megy a masina, én nem csalódtam benne!!!!!!!(jó választásnak bizonyult)

bye bye All.......

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.