Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pjani


pjani
tag

Sziasztok!

Újonc kérdés, de sajnos nem találtam ezzel foglalkozó témát (vagy csak nem kerestem eléggé?):
A probléma a következő: ismerősöm szeretné lecserélni a régi házat (ez noname, a táp 300 wattos Vargáné :DDD ), kinéztünk egy Asust, 350W-os táppal, ez a leírás szerint 24 tűs tápcsatlakozóval rendelkezik. Az alaplap Abit NF7, ez 20 tűs.

Ehhez ugyebár kell 24->20 tápkábel-átalakító, amit meg is találtam az egyik bolt weboldalán. Vagy nem kell?

Köszi és üdv!

Do you see what happens, Larry? Do you see what happens, Larry?! - The Big Lebowski

(#2) szasza_1 válasza pjani (#1) üzenetére


szasza_1
senior tag

Szerintem kell, legalábbis nekem kellett annak idején.

(#3) Dufresne válasza pjani (#1) üzenetére


Dufresne
addikt

Általában a 24tűs tápoknál a plussz4 tűt simán le lehet húzni, tehát nem kell átalakító.
És ha a keresőben simán beírod a táp szócskát, akkor rengeteg találatot kapsz, nemkell ám út topic ennek [link]. Mondjuk válaszoltak volna szívesen a melyik tápegységet vegyem, vagy az azonnali kérédsek órája topicban is:)

(#4) eziskamu válasza pjani (#1) üzenetére


eziskamu
addikt

Ez attól is függ hogy szétszedhető-e a tápcsati, mert pl egyes delta belű chiftec tápoknak ilyen csatijuk van, ekkor nem kell, de egyébként kellene egy átalakító.

(#5) RadeonExClÛB válasza pjani (#1) üzenetére


RadeonExClÛB
tag

Hát táptól függ mert le lehet választani a 24tüs Tápkábel egyik végéről 4 tüt de ez mondom táptól függ milyen márkát választasz.

(#6) Tele von Zsinór


Tele von Zsinór
őstag

Az én tápomon az a csati szétszedhető 20+4 módon két darabra, és akkor a 4-es csak úgy lóg, a 20-as meg megy a helyére. Chieftec 360-as.

szerk: :Y 4 hsz 1 percen belül :DDD és persze én vagoyk az utolsó :)

[Szerkesztve]

(#7) robekri válasza pjani (#1) üzenetére


robekri
addikt

Szerintem nem kell! Mégpedig azért, mert ha 20 tűset dugsz 24re csak egyféleképp tudod felrakni és nem létszükséglet!

Tehát csak annyi a kitétel hogy a ''lelógó'' 4db csatinak legyen helye, amikor rádugod az alaplapra!

Üdv.: Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#8) Dufresne válasza pjani (#1) üzenetére


Dufresne
addikt

Még ha leírnád, hogy milyen asus-t néztetek ki, az sokat segítene ám:D

(#9) pjani


pjani
tag

Asus TA-252, a 350W-os táp is megtalálható az Asus oldalán.


Kösssssssssssssz mindenkinek! :R

Ilyenkor szokták kiírni, hogy ZÁRHATÓ A TOPIK, ugye?



A legjobbakat!




[Szerkesztve]

Do you see what happens, Larry? Do you see what happens, Larry?! - The Big Lebowski

(#10) Gatya válasza robekri (#7) üzenetére


Gatya
aktív tag

Ahogy mondod :)

(#11) X@b3e


X@b3e
addikt

a.) A tápon a +4 ág lehúzható, akkor lehúzod és úgy csatlakoztatod, így nem kell átalakító

b.) A tápon egyben van a csati, kell egy 24-20 tűs átalakító és így mehet a téma

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.