Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:50:13

LOGOUT.hu

Le Mans-i 24 órás verseny, Franciaország, Circuit de la Sarthe

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) vlevi válasza vlevi (#400) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ja, és ezekhez képest sprintverseny, Bathurst 12 órás.

[link]

Helyi idő szerint február 7 vasárnap 5:45 (igen, hajnalban) van a rajt, magyar idő szerint ez szombat 19:45

Egy kis kedvcsináló,
A rajta, napkeltekor.
[link]
És a tavalyi utolsó 16 perc

[ Szerkesztve ]

(#402) albert8 válasza vlevi (#401) üzenetére


albert8
addikt

Az a pálya azért egy elég brutális vonalvezetés.... :D Ott 12 óra is elég dúrva :)

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#403) vlevi válasza albert8 (#402) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem kisfiúknak való, az egyszer biztos :)
Azt szoktam rá mondani, ez egy bobpálya.

Project Carsban benne van Bathurst, és párszor nekipróbálkoztam már, de mindíg kifogott rajtam :)

(#404) vlevi válasza Yayoh (#398) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ha valaki lemaradt volna róla.
Több részletben fenn van az egész közvetítés
[link]

(#405) Yayoh


Yayoh
aktív tag

Most hétvégén meg Daytona 24 órás van.

(#406) albert8


albert8
addikt

Itt lehet nézni valszeg a daytonat[link] :)

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#407) vlevi válasza albert8 (#406) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ez jó lenne! :K :R

(#408) Yayoh válasza albert8 (#406) üzenetére


Yayoh
aktív tag

Deltawing az élen.. :Y

(#409) vlevi válasza Yayoh (#408) üzenetére


vlevi
nagyúr

Bakker elbambultam :W
Fel volt irva a gugli naptárba, mégis sikerült lemaradnom az első 12 óráról :O
Pedig most a live stream is jól megy.

(#410) vlevi


vlevi
nagyúr

Ha valaki kíváncsi rá, milyen az ausztrál napfelkelte, az itt megnézheti [link]

De a nismo tv youtube csatornáján is meg a Bathurst 12 órás közvetítése

[link]

Szerintem ugyanaz a két közvtetítés, csak időben van pár másodpcer elcsúszás

(#411) albert8 válasza vlevi (#410) üzenetére


albert8
addikt

:R ty :R

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#412) vlevi válasza albert8 (#411) üzenetére


vlevi
nagyúr

Aki lemaradt róla, a Nismo TV-n újranézheti

[link]

(#413) vlevi


vlevi
nagyúr

Nem tudom, hogy ide tegyem-e, vagy a humor topicba.

:)

(#414) Frenky89


Frenky89
őstag

Ki mit tippel mennyi reklám lesz idén a közvetítésben?

(#415) Ventur@ válasza Frenky89 (#414) üzenetére


Ventur@
senior tag

Amíg emberi időben fognak menni a közvetítések (értsd: kb. este 9-10), addig tuti sok lesz. Éjjel meg hajnal szerintem kevesebb.

Hiszen ki akar majd akkor TAG Heuer órát venni hajnalban, vagy bármi mást :DDD ?

Le Mans 2016 indulóklistája:

[Indulók listája]
ugyanez pdf-ben, ha kell valakinek :) :
PDF

LMP2 mezőny majdnem annyi, mint a GTEPro és Am :Y . Alig várom már, hogy kezdődjön :C .

[ Szerkesztve ]

Steam: m3h4n1k | Battlelog: m3dm4n | Uplay: m3h4n1k

(#416) -Mike- válasza Ventur@ (#415) üzenetére


-Mike-
addikt

Áh, nincs magyar a mezőnyben? Gondoltam legalább Zengő indít majd egy Hondát. ;]

(#417) Feketelaszlo


Feketelaszlo
senior tag

(#418) Ventur@ válasza Feketelaszlo (#417) üzenetére


Ventur@
senior tag

:R

Már nagyon bennem van a bugi, szóval kezdődhetne már :DDD .

Erről az Innovative kategóriáról mit lehet tudni? Illetve jobban az autóról érdekelne valami, mert én csak 2014-es adatokat találtam róla.

Egyébként komoly a lista és komoly nevek vannak idén is. Aminek örültem:

- Dempsey-Proton Racing ismét ott vannak
- Andy Priaulx

Az a Labre Competition Corvette komoly lesz 2 versenyzővel :Y :D .

-Mike-: A drog rossz....értem? ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

Steam: m3h4n1k | Battlelog: m3dm4n | Uplay: m3h4n1k

(#419) vlevi válasza Ventur@ (#418) üzenetére


vlevi
nagyúr

A 4db Ford GT mindenképpen jól néz ki.
Amin meglepődtem, hogy az LMP1-ben csak 2 autó van csapatonként.

(#420) Feketelaszlo válasza Ventur@ (#418) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Gyakorlatilag egy LMP2-es autó, de az egyik versenyzőnek mind a 4 végtagját amputálták baleset miatt és speciálisan úgy alakították át az autót, hogy kiegészítőkkel tudjon versenyezni. Videó.

(#421) Ventur@


Ventur@
senior tag

(#419) vlevi: Az hogy csak 2 autó/LMP1 azon nem lepődtem meg. Már tavaly a közvetítés közben is volt erről szó, hogy 2016-ban csak 2 autóval indulnak LMP1-ben a csapatok.

Ford GT-re nagyon kíváncsi vagyok, de legjobban a Corvette-re, meg a mennydörgés hangjára :) .

(#420) Feketelaszlo: Kösz az infót, így már érthető az Innovative kategória.

Amit most írok, azt nem lenézésből írom:

...de remélem nem engedik végigmenni ezt a pilótát. Ez így ebben a formában nagyon veszélyes. Egy baleset esetén akár menthetetlen is lehet a helyzet. Még egyszer leírom, hogy nem lenézem, hanem becsülöm, hogy ebbe belevágott. Jómagam is súlyosan fogyatékkal élő vagyok (bal láb, térd fölött amputálva) ezért becsülöm amit elért, de nem tartom helyesnek engedi elindulni, egy ekkora kaliberű versenyen, egy ennyire súlyos fogyatékossággal élő embert.

Steam: m3h4n1k | Battlelog: m3dm4n | Uplay: m3h4n1k

(#422) Feketelaszlo válasza Ventur@ (#421) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Már végigmentek a Silverstone-i enduranceon (igaz, az csak 6 órás), tehát működik a dolog - nyílván nem olyan sebességgel megy versenyen, mint a videón - a mezőnytől csak egy kicsit lassabb, de az LMP2 végével szerintem tartani tudja a tempót. Zanardi is lábak nélkül versenyez egyébként a balesete óta (úgy 10-15 éve).

(#423) vlevi válasza Ventur@ (#421) üzenetére


vlevi
nagyúr

"a Corvette-re, meg a mennydörgés hangjára"
Azt én hallottam élőben. Sok-sok éve volt hungaroringen futam, ahol itt voltak a corvettek is. Besza...

(#424) Ventur@ válasza Feketelaszlo (#422) üzenetére


Ventur@
senior tag

Érdekes lesz. Fokozott figyelemmel fogom akkor ezt a csapatot követni a versenyen :) .

Zanardi-ról tudtam, hogy lábak nélkül versenyezik (WTCC, 2005, Oschersleben. Az első győzelme és a mai napig emlékszem rá :) ), de azért az teljesen más, mert neki legalább a karjai megvannak :) .

Nem akarok ebből rosszul kijönni és nem is akarom, hogy bárki rosszat gondoljon rólam. Minden esetre továbbra is veszélyesnek tartom, hogy valakit így hagynak versenyezni :) . De hát nem én csinálom a bulit :D . Nagy respekt Frédéric Sausset-nek és a csapatnak, ennek ellenére :R !

Steam: m3h4n1k | Battlelog: m3dm4n | Uplay: m3h4n1k

(#425) Ventur@


Ventur@
senior tag

22:00-tól időmérő az Eurosport 1-en. Lantos András meg valaki még lesz, csak nem jut eszembe a neve :D . Talán Várhidi Ferenc...asszem :) .

Néztem a gyakorlást és meglepően jól, ment az egyedi autó :R .

Steam: m3h4n1k | Battlelog: m3dm4n | Uplay: m3h4n1k

(#426) zolisx4 válasza Ventur@ (#425) üzenetére


zolisx4
őstag

Én most nézem 02-03 ig van egyenlőre elég jól mennek,GTE Pro vagyok kíváncsi a ford gt autókra .
Elég akció dús,volt forgás kisebb baleset,jó lesz a verseny már várom a szombatot,természetesen végig szoktam nézni a 24 órát :K

[ Szerkesztve ]

(#427) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Na végre ez a hétvége is eljött már vártam. :D Tegnap már tudtam is nézni az edzést. Szurkolok a Ford-nak. Meg a Porsche-nek. És az Audik a legszebbek.

Dunlop Spotter guide: [link]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#428) Ventur@


Ventur@
senior tag

Egy - szerintem - eléggé jó kis összefoglaló a Totalcar-tól :) : Le Mans 2016: minden, amit tudni szeretnél

Tegnap este mekkora zuhany zúgott le a pályára és amit az SC levágott az nagyon komoly volt :DDD :
WEC Le Mans 2016 | Safety Car aquaplaning

Viszont nekem ez a Ford GT annyira nem jön be. Külső okés, de hangja az nem vérlázító számomra. Sorrend nálam így van (szigorúan hang!!!):

Corvette
Aston
Porsche
Ferrari
Ford GT

Na lehetne már szombat du. 3 :D .

Steam: m3h4n1k | Battlelog: m3dm4n | Uplay: m3h4n1k

(#429) XFishboneHUN válasza .LnB (#427) üzenetére


XFishboneHUN
senior tag

Nagyon jó volt 4 órából 3-at a boxban álltak a szakadó eső miatt! Rettentő izgalmas volt! :DDD :DDD :DDD :))

(#428) Ventur@
Nem a hang a lényeg, bár a Corvette az hangban még mindig favorit nálam is mellékesen, de azért a Ford alázta a Porschekat, meg a Corvetteket rendesen időben! : D

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: X FishboneHUN | PSN: XFishboneHUN

(#430) .LnB válasza XFishboneHUN (#429) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Akkor szerencsém volt, mert pont az utolsó órát .láttam :)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#431) Feketelaszlo


Feketelaszlo
senior tag

Uraim, tegyék meg tétjeiket! :)

LMP1:
1. Toyota (Conway/Sarazzin/Kobayashi)
2. Porsche (Jani/Lieb/Dumas)
3. Toyota (Davidson/Buemi/Nakajima)

Itt félig a drukker, félig reális szemmel néztem a csapatokat - kicsit a Rebellionnak is szurkolok, de sajnos egy dobogó nekik valószínűtlen.

LMP2:
1. Thiriet (Thiriet/Beche/Hirakawa)
2. Signatech (Menzes/Lapierre/Richelmi)
3. G-Drive (Rusinov/Stevens/Rast)

Nem rejtem véka alá, a Thiriet-féle összeállítás szimpatikus csapat, volt már két második helyük az elmúlt évekből. Biztos, hogy ég bennük a bizonyítási vágy, meg nem is lassúak. Amúgy meg Oreca fölény várható, de azért egyik vagy másik Alpine vagy Ligier okozhat meglepetést. Nyílt karosszériás autók szerintem idén már nem tudnak odaférni a legjobbak közé.

GTE Pro:
1. Risi Competizione (Fisichella/Vilander/Malucelli)
2. Corvette (Magnussen/Garcia/Taylor)
3.AF Corse (Bruni/Calado/Pier Guidi)

Ugyan gyorsak a Ford GT-k, de szerintem versenyen fel fognak sülni - az új Corvettek és Ferrarik sem az igaziak még - de a Porschék sebességén azt látni, hogy már nagyon elavult technika. Szóval GT-ben érdekes lesz nézni, hogy melyik autó hogy bírja a strapát és tud esetleg időt visszahozni majd a hibákból (meg itt ugye már többet számítanak a rutinos pilóták is, ki hogy tudja kezelni a lekörözéseket, mennyi időt veszít vele). Itt számítok a legszorosabb csatákra.

GTE AM:
1. Aston Martin (Lamy/Dalla Lanna/Lauda)
2. AF Corse (Perrodo/Collard/Aguas)
3. Clearwater Racing (Sun/Sawa/Bell)

Számomra egyszerűen érthetetlen, hogy mit szerencsétlenkedik Lamy évek óta a GT kategóriában, mikor bejött 2 nagy gyártó is a csúcskategóriába - neki simán az LMP1-ben lenne a helye, mint anno a Peugeot idején. A kis Lauda már neve alapján is garancia kéne, hogy legyen a sikerre (de amúgy jól is megy), a kanadai milliomost meg remélehetőleg keveset ültetik a volán mögé. Szóval hiába mennek ők Astonnal, én rájuk tippelnék, utánuk meg a 458-as Ferkókra, bár itt több esélyes a dolog (még Porschés és Corvettes csapatok is beleszólhatnak).

Alt. autó: Befejezik, de csak a GT Pro elejével azonos eredménnyel.

[ Szerkesztve ]

(#432) zolisx4 válasza Feketelaszlo (#431) üzenetére


zolisx4
őstag

Én nem merek tippelni sem mert az időjárás hozhat nagy meglepetést,mivel esőt is beharangozták.Audi is közbe fog szólni de meglátjuk.

Arról van infó hogy a Ford GT vel mi lett hagyják őket igy menni vagy kapnak szűkítőt vagy + sújt?
Időmérő után lehetőség van a szabályok szerint úgymond büntetni a csapatot.
Nem találtam semmit róla mert vizsgálták az a közvetítésben mondták .

Ventur@

Safety Car azt hittem hogy vége kicsúszik ,nem volt gyenge.

[ Szerkesztve ]

(#433) vlevi


vlevi
nagyúr

Tényleg nem értem et a nyavajás Eurosportot. 10 percenként bevágnak 5 perc reklámot, az elmúlt 2-3 napban vagy 50x nrztem végig a drónbaleseteket,meg djokovics ökörködését.
Kibbbbbb idegesitttő.

(#434) Ventur@ válasza vlevi (#433) üzenetére


Ventur@
senior tag

Nagyjából vagy este 10-11-ig kell így "eltűrni" a közvetítést, utána már ritkábban vannak reklámok. Vagyis nekem tavalyról ez rémlik.

De tény, hogy eléggé agybszó tud lenni. Érdekes más közvetítést nem tudnak így félbeszakítani soha :W .

(#431) Feketelaszlo: Szép lista :) . Én ennyire nem tudok belemenni, mert én szó szerint csak néző vagyok Le Mans alatt :D . De íme, azért valami:

LMP1:

Audi
Porsche
Toyota

LMP2:

Nem tudom, mivel nem ismerem a mezőnyt egyáltalán :) .

GTPro:

Ferrari
Corvette
Ford, Porsche. Legalább egy Ford GT végigmegy.

GTAm:

Ezt is passzolom :) .

Innovative:

Remélem végigmegy.

[ Szerkesztve ]

Steam: m3h4n1k | Battlelog: m3dm4n | Uplay: m3h4n1k

(#435) Feketelaszlo válasza zolisx4 (#432) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Hát az én listám is inkább szurkolói, mint pontos tipp, de egyszer egy évben érdemes eljátszani vele :)
A Ford kap plusz súlyt és teljesítménycsökkentést, a Ferrari plusz súlyt és több üzemanyagot, a többi nem turbós autó pedig minimális teljesítménynövekedést és némelyik nagyobb üzemanyagtankot. Igaz, az Astonnál egyelőre nem tudják mit csináljanak, mert pont olyan szűkítőjük nincs kéznél, amit maximálisan engedélyeztek nekik, csak eggyel kissebb. Ilyenkor ugye valakivel baromi gyorsan küldetnek a főhadiszállásról vagy Le Mans környékén valami kis manufaktúrával gyártatnak, de kérdés, hogy FIA/ACO-val miként lehet az új alkatrészt homologizálni, nem tudom pontosan mi erre a szabály gépátvétel után. [link]

[ Szerkesztve ]

(#436) Feketelaszlo válasza Feketelaszlo (#435) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Bocs, kifutottam a szerk időből: nem az Astonnál, hanem a Corvetténél probléma a szűkítő mérete.

(#437) zolisx4


zolisx4
őstag

Mindjárt kezdődik :)

(#438) rocket


rocket
nagyúr

Live Stream

Eurosport streamje, 8 milliard reklammal :(

Ford GT stream

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#439) emre


emre
veterán

itt is vannak élő csatornák

meg egy youtube csatorna

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#440) albert8


albert8
addikt

[link]

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#441) Ciccuka


Ciccuka
veterán

24H Le Mans élő

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#442) gbp


gbp
csendes tag

Üdv az endurance fanoknak!Jet-ski top időt futna(úszna),ilyen körülmények közt.Audi győzelmet várok!

15:07 reklám....jó lesz ez

(#443) rocket


rocket
nagyúr

Fugytulnek mar a nezok, neveteseges 40 perce SC mogott korozgetnek, mert leesett egy kis eso.

REKLAM REKLAM REKLAM, vicccccccccccccccccccccccccccccccccc, osszes streamet errol a craptaliga Eurosportrol szedik :(

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#444) proof88 válasza rocket (#443) üzenetére


proof88
addikt

Vannak a gyáraknak is streamjei, pl Audi, Ford, stb. :)

(#445) rocket válasza proof88 (#444) üzenetére


rocket
nagyúr

Ezek csak belso kameras, sajat kocsik, nem a kozvetites streamje.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#446) Ciccuka válasza emre (#439) üzenetére


Ciccuka
veterán

Alsót törölték :(

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#447) emre válasza Ciccuka (#446) üzenetére


emre
veterán

Tudom, nem sokkal az után hogy linkeltem. Kár mert jó minőségű volt.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#448) rocket


rocket
nagyúr

~5 perccel a vege elromlott az elso helyen levo Toyota, szegenyek :(

Szerencses Porsche gyozelem lett igy, Toyota dominalta a futamot ~23orat.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#449) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ez hihetetlen!

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#450) zolisx4


zolisx4
őstag

Hát ez nem semmi volt,23 óra 55 percig hibátlanul ment a Toyota és vége.
Porsche le is mondott róla mondták is rádión neki hogy biztos 2. hely és megnyerik.
Hihetetlen verseny volt az biztos.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.