Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  2400+ mennyire tuningolható? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) robekri


robekri
addikt

Na szal ez a proci lenne egy epox nforce2-es lapban PC3200-as rammal dual 2x512 módban !

Mennyire tuningbarát ez a proc és mely szériaszámost vegyem meg!
A gép nem az enyém lesz ismerősnek csinálom!

Üdv.:Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#2) robekri


robekri
addikt

Semmi tapasztalat!?!?!?

Ez sirály!!
Akkor legalább egy linket dobjatok be, hogy mennyire tudták felhúzni! THX!

Üdv.:Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#3) bélanéni


bélanéni
őstag

én ugyan még nem láttam ilyen procit, de szinte biztos, hogy nagy szerencse kell ahhoz is, hogy 2500+ - 2600+ -ig húzd. Nem igazán tuningolhatók már ezek a processzorok. Csak győzze a cooler alapórajelen! :DD

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#4) robekri válasza bélanéni (#3) üzenetére


robekri
addikt

Hát akkor inkább a srácnak egy 2100+-ost teszek bele, azt viszont jól lehet tuningolni!

Üdv.:Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#5) toeri válasza bélanéni (#3) üzenetére


toeri
aktív tag

Mi vaaaan???
Az én 1700+-om (T-bred-B) megugorja a 2600+-ot!
Ha nem láttál ilyen procit, inkább hagyd válasz nélkül a kérdést... :(

Az eredeti kérdést meg pontosítani köllene, mer' szerintem azért nincs rá válasz.
(Net-en vannak helyek, ahol lehet tájékozódni, ott 3.3G valós órajel is volt, amit vagy elhiszek vagy nem, de ha elhiszem, akkor az egy fagyasztószekrényben lett mérve, mert oda már a vízhűtés is kevés!) :t

Üdv, toeri

(#6) Peet


Peet
senior tag

Pfff nem tom, hány emberkének van már 2400+ procija.
A 2200+ -t 1800-ról vízhűtéssel 1890-re húzták fel! (Thoroughbred B mag)
Ez 5%-os emelkedés.
Mivel ez van a legközelebb a 2400+ -hoz, így az a maga 2000MHz -éről 5%-al 2100MHz-re húzható.
Sajnos ez van, ennyi van ebben a magban, nem bírja a 140MHz-nél nagyobb frekit!
Ha tuningolni szeretne, ott a celeron, bár a P4 celeronokat még nem nagyon ismerem.
Vagy várjon a Barton-ra 166MHz FSB-vel!

(#7) khalox válasza toeri (#5) üzenetére


khalox
őstag

Jóember, gondolkodj már el. Az 1700+-odat persze tudod húzni, de ha már eleve 2400+ról indulsz, akkor hová menjen még feljebb, ha 2600 a plafon?

(#8) Peet


Peet
senior tag

Ha jó vételt akar csinálni a srác akkor ott az 1700+ -os XP Thoroughbred B maggal amit tényleg jól lehet húzni, és az ára is jó (13e FT).

(#9) toeri válasza Peet (#6) üzenetére


toeri
aktív tag

Nemááá te is! :DD

Nem ''ennyi van a magban'', kifejezetten peches volt inkább akinek az jutott.
Én pl. vettem két 1700+-ot, az egyik a valós 1700-at sem érte el stabilan, a másik a 2100-körül kezdte feladni. Utóbbi esetben az FSB 190Mhz volt (x11). Most 182Mhz-n megy, de ennek egyéb oka van. (Albatron az alaplap. 400-as a RAM.)

Ui. Van egy 1700+-os procim eladó, kinek kell? (Persze a rosszabbikról beszélek.) :t

Üdv, toeri

(#10) toeri válasza khalox (#7) üzenetére


toeri
aktív tag

Már írtam. Egyeseknél ez a plafon 3G felett van. ''Jóember.'' :P

Azon meg neked kellene elgondolkodni, hogy azonos gyártósorrol lejött procik közül ugyan má' mé' a jobbakat szitázná fel 1700+-nak az AMD??? Ez picit sem logikus.

Ui. Elébb nem írtam, a fesz. 1,6->1,75-re lett emelve, a hőfok 41C

Üdv, toeri

(#11) Peet válasza toeri (#9) üzenetére


Peet
senior tag

Hááát nem tom. Legyen igazad, talán jó helyen vásárolsz! :)
Nekem ugyan nincs XP-m így csak azt tudom amit a neten olvasok.
Az 1700+ -t tény hogy jól lehet húzni, de a 2400+ már tényleg a széria vége fele jár, szinte az a ''plafon''.

(#12) toeri válasza Peet (#11) üzenetére


toeri
aktív tag

Megpróbálom logikusan levezetni:

1, Valahol van egy plafon - nyilvánvaló.
2, Azonos magok közül a jobbakat igyexik a gyártó nagyobbnak szitázni.
3, Én kifogtam olyan 1700+-t, ami 2090Mhz-en ment (fesz. emeléssel.)
4, Egy munkatársam is kifogott egyet (máshol vette) 2000Mhz-en ment.

Nekem ebből az következik, hogy a plafon feljebb van. Bár abban tökéletesen egyet értek, hogy ár/per teljesítményben nekem megérte 2x is próbálkozni 1700+-szal, míg ha veszek 1db 2400+-t (aminek a sorozatszáma elméletileg jobb lett volna), akkor ha az nem megy, mexívtam. Ezért én is az 1700+-t ajánlom, de nem azért, mert ''ennyi van a magban'' - ez téves következtetés.

Azon kívül, ha az árat nem is nézem, ''szebb'' teljesítmény 1700+-ból 2600+-t (153%) csinálni, mint 2400+-ból 2800+-t (116%). Szerintem... :DDD

Üdv, toeri

(#13) soctavia


soctavia
tag

Nekem van egy 1900+-om, és simán megy 2000+-on. :D 133-ról kemény 138-ra sikerült emelnem az fsb-t. Ja szorzóállítás nincs.

(#14) khalox válasza toeri (#10) üzenetére


khalox
őstag

Aha... ha keleti szél fúj, a csillagok megfelelően állnak, akkor folyékony nitrogénnel 2 mp-re esetleg... :)

(#15) toeri válasza soctavia (#13) üzenetére


toeri
aktív tag

Azon én is ennyit értem el, de nem volt T-bred B magja!!!
Ha látsz üzletben JxxxB-t, az esélyes. Én láttam 2400+-ost AxxxB-t, külföldi tudorok szerint az jobb, csakhogy az 1700+ 12eFt a 2400+ meg 28eFt. :(

Üdv, toeri

(#16) toeri válasza khalox (#14) üzenetére


toeri
aktív tag

Annál picit többre (már ha elhiszem az egészet) :t

Üdv, toeri

(#17) róland


róland
veterán

Igen, valahol 2600+ körül van a Model8-as AthlonXP-k vége, de azért az is húzható egy darabig. A tuning szempontjából a 2100+ eddig a nyerő. Már sokszor hivatkozta a vr-zone honlapján a sebességrekordra. (Lenjebb a link!) Én abból ajánlnaék egy AIUHB0306 - os steppinggel kaphatót. Erről is dobok linket.

VR-Zone: [L]http://www.vr-zone.com/guides/AMD/TBred/[/L]
Korábbi 2100+ téma: [L]http://prohardver.hu/rios2_uzenetek.php?from=10537[/L]

Jó keresését! :DD

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#18) robekri


robekri
addikt

Tehát akkor inkább 2100+ legyen?

Üdv.:Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#19) róland válasza robekri (#18) üzenetére


róland
veterán

Én valószínű, hogy ilyet veszek. Szerintem ez a legjobb ár/teljesítmény arányú proci. Nekem kb 1-1,5 évet elmegy tuning nélkül. Újabb 1-1,5 évet pedig annyira húzva, amit bír. :DD

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#20) robekri válasza bélanéni (#3) üzenetére


robekri
addikt

Na megvan a legjobb szériájú ''B''-s 2100+ ami mindenféle fesz emelés nélkül megy most 2700+-on 166-os FSB-vel az infineon 333-as ramom pedig lazán 400-on!:DD

Ha egy kicsit még próbálgatom meg fesz emelés akkor lehet, hogy 3000+ megközelítem!

Üdv.:Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#21) cspety


cspety
tag

Az én 1600+-om (1400) egészen 166 FSB-ig bírta a húzást!
166-nál(333) már a BIOS sem töltődött be.
Addig viszont szépen ment!!!
Fesz. és szorzó állítás nálam sincs!

(#22) Pópa válasza toeri (#5) üzenetére


Pópa
senior tag

Üdv.

Tudnátok adni egy linket ahol lehet ''olcso''(-ez amúgy jó vicc, mert olcsó az nincs), és megfelelő vízhűtést rendelni?
Mellesleg hogyan működik?
egy 2400+ T-bred B-re kellene.......
Plíz......


ide: m_bazsa@freemail.hu

előre köszike :O

Trust is good, control is better!

(#23) beeboy válasza Pópa (#22) üzenetére


beeboy
addikt

tuningnet.hu-n láttam valami ilyet

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#24) beeboy


beeboy
addikt

Amúgy szvsz a tbredB határa normál körülmények között kb. 2200 MHz.
Ki lehet fogni jó 1700-t is, de nem olyan drága a 2400+ se, már láttan nettó 20eFt-ért is. Az biztos megfutja.

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#25) Gaius


Gaius
tag

Hi!

Na akkor: nekem is 2400+-os Tbred magos procim van. Egy Coolink rézhűtővel, 7200-es fordulaton.
Az alapórajel ugye 133 Mhz (15x133 adja ki a 2000 Mhz-es tényleges órajelet). Na most én minden különösebb cécó és biszbaszolás nélkül meg tudom emelni a 133-as frekvenciát 140-re. Ehhez semmit sem kell tennem. Ja és egy ASUS A7V8X-es alaplapom van. Kiszámolható, hogy 15x140=2100. Ezen pedig legjobb tudomásom szerint a 2600+-os Athlonok üzemelnek. Tehát alapból ez meg is van.
A következő az volt, hogy följebb nyomtam, de akkor már instabil volt a gép.
Két egységgel megemeltem a feszültségét a procinak, így már elindult 145 Mhz-en is. Ez meg 15*145=2175. Egyelőre tovább még nem próbáltam, de biztosan menne még.
Érdekességképpen nézd meg a www.overclockers.com -ot, megdöbbentő eredményeket lehet találni a tuningokról.

A 2400+-os Athlon mindenképpen jó vétel, tuning nélkül is hasít. Vedd meg bátran. Én viszont MSI alaplapot ajánlok hozzá, a KT4 ULTRA sorozatból. Az ASUS ehhez képest fapados, szar, lassú.
Én megbántam, hogy megvettem. MSI-vel szabad foglalkozni....

Alea iacta est - Gaivs Ivlivs Caesar

(#26) erdofi


erdofi
csendes tag

szia
az en 2400 as xp-m igaz viz hutessel 15*166 meg stabilan mint winfos mint linux alatt peddig a linux marha erzekeny erre a memcsi kingston hyperx pc 3500 2x512
alaplap epox 8k5a3+
az enyem barna tokozasu az ujjabak amiket lattam az zold azok nem mennek annyira

Echo

(#27) ödönke válasza erdofi (#26) üzenetére


ödönke
aktív tag

vazeee az a két ram többet ér mint a proci meg a lap talán még a vidkártyára is futna belőlük :)

mennyiért vetted őket?

(#28) erdofi válasza ödönke (#27) üzenetére


erdofi
csendes tag

nos oszinte leszek egy fillert nem fizettem erte
de az ara mikor en szereztem 69.000 ft volt ...

Echo

(#30) HiperG


HiperG
addikt

Én 11x166Mhz-en hajtom 1,35x133Mhz helyett :DD

(#31) Manitou válasza erdofi (#28) üzenetére


Manitou
addikt

Leesett a teherautóról? :DDD

(#32) DanyA


DanyA
csendes tag

Nem szívesen dühíteném az AMD-s platformistákat, de még ebben a melegben is tudom a 1.8Ghz NORTHWOOD P4-esemet 100-as FSB-ről 133-ra emelni egy szar gyári hűtővel. Na ez az amit nem tud az AMD. Na persze ha kifizeti az árkülömbözetet az INTEL & AMD között hűtésre, akkor persze leht.;]

INTEL P4 FOR EVER!!!

(#33) anachron válasza DanyA (#32) üzenetére


anachron
csendes tag

csöndben maradsz, bölcsebb maradsz.
miaz hogy northwoodos p4 fsbjet emeled 100rol 133ra.
meg jo hogy siman megy. :)) :O

(#34) DanyA


DanyA
csendes tag

A Northwood a mag típsjelzésére használt fantázianév. A 1.8 as volt ebből a sorozatból a legkisebb, ezért ijen jól tuningolható. A régebbi Willamte-et 2.0Ghz ig gyártották legjobb tudomásom szerint. Az FSB-ről pedig annyit 1800Mhz=18(multiplikátor)*100(FSB). Na már most, ha az FSB-t 133-ra állítom akkor 2400Mhz lesz. Ennél a beállításnál egy sima gyári, alumínium hűtővel nem ment 53 fok fölé. Ergó sem fesz szabályzás sem semmi. És még meg sem kell süketülnöm, mert csak 3000-et forog a venti. :t

INTEL P4 FOR EVER!!!

(#35) anachron válasza DanyA (#34) üzenetére


anachron
csendes tag

de a northwoodos procik alapbol 133on mennek!!!!
a tied valszeg willamettes, vagy kevered, vagy mittomen :D

(#36) DanyA


DanyA
csendes tag

Kétszer is kiszedtem már a tokozásból, és mindkédszer Northwood volt a felíratozás tanulsága szerint, valamint eléggé kétlem, hogy egy Willamete ennyire hűvöske lenne 2400Mhz-n. Valószínűnek tartom, hogy mivel ez a legkisebb N, ezért a 100Mhz FSB.

INTEL P4 FOR EVER!!!

(#37) anachron


anachron
csendes tag

uhh bocs, teljesen abban ahitben voltam hogy mind1ik northos proci 133on megy, de nem. :DDD
[L]http://www.depo.hu/?page_number=6&id=10911&lid=1&csid=1[/L]

(#38) DanyA


DanyA
csendes tag

Egyébként ANACHRON, te milyen vassal küldöd? :t

INTEL P4 FOR EVER!!!

(#39) DanyA


DanyA
csendes tag

Feltettem az AIda-t és az is 100Mhz-ről tályékoztatott, meg utána néztem a linken amit megadtál. Egyébként gondolkodom egy peltier elven működő procihűtő házi összedobásán. /www.datapress.hu/ Nem tudod, hogy kb. mennyi hőt termel egy proci Watt-ban megadva, mert ugye nem annyit amennyit felvesz? :(

INTEL P4 FOR EVER!!!

(#40) Maso


Maso
csendes tag

Nekem 2400+-os Xp-m van, 3 napos, szorzózár nélküli és egy glacialtech hűtővel megy 1,75 V-on 2266-ot és 43 fokos a proci, 1,85 V-on pedig 2400-at. Jah az alaplap epox 8rda+.

Gigabyte 965P-DS4 ¤ Intel Core 2 Duo 3.15 GHz ¤ 2*1 GB Geil Value DDR2-900 ¤ GlacialTech Igloo 5600 x Sapphire x1900XT 256 MB x Zalman VF900CU x Chieftec 560W

(#41) marcee válasza DanyA (#34) üzenetére


marcee
addikt

1.6A volt az első, de nem kell a flame.
Mindkét tábornak lennének érvei, de itt most amd tuningról van szó!

\m/

(#42) dugika


dugika
csendes tag

Üdv mindenkinek!Nekem is xp 2400+ van szorzó unlockos.Én inkább 13x166-on járatom és ez pont az xp 2700+-nek felel meg.Mindez teljesen alap értékeken.A hőmérséklete kb 2-3 fokkal melegebb így mint alapon.Most egy elég gagyi hütőm van de ha adok egy kis plusz feszt neki bírja a 13,5x166-ot is csak ilyenkor 50-52 fokos lesz a procim fűt mint a kályha.Ja bírja még a 11x200 is(hogy beszóljak az Intelnek)Én meg vagyok vele elégedve,mindenkinek ajánlom.

(#43) hobizoli válasza DanyA (#32) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Ugy latom, Te meg nem lattal jo hatsfoku es egyben halk hutoket AMD-re. Birom mar, hogy szinte minden P4 fuggo csak a Delta ventivel(7200rpm) hutott K7-st latott eddig eleteben...
Nekem is 3000rpm-t forog a CPU hotuventim...erdekes, nem? Ezt a hutot En 2kHUF-ert vettem. Ennyi lenne ar arkulonbseg...? Ugyehogy nem... Akkor mirol, meg foleg minek vitazol...?


hobizoli

több drón kell ;P

(#44) Sharewareplus


Sharewareplus
csendes tag

Látom megy a találgatás, meddig is húzható ez a proci...
Nekem egy Epox 8RDA+ lapban van egy 2400+ B-s A.... Steppinges procim.
A legnagyobb freki amin még stabilan megy 177-178 MHz (a memória miatt)
ez 13,5 szorzó mellett egy SPIRE FalconRock II hűtővel. Igaz így már közel 60 fokos volt a proci. Könnyű kiszámolni hogy ez 2403 MHz.
Ha valakit érdekel vannak a mért erdményekről képeim is!

Sharewareplus

(#45) Lordus


Lordus
senior tag

Sziasztok!

Először is: mint alul írva van, xp1800-am van, ami 170*12,5-ön megy 2125 MHz-en.

Másodszor: A prociról elég sokminden leolvasható, amit most nem részleteznék. Arra térek ki mindössze, hogy a PROCESSZORON FEL VAN TÜNTETVE, hogy eredetileg a magja minek készült. Az én processzorom magja xp2500-nak készült, és ennek megfelelően tuningolható akár xp2700-ig.
Vigyázat!!! akár az is lehet, hogy eredetileg 1700-nak készült, és 1800 lett belőle. ez nem fog nagyon menni!!! (ez azért ritka)

És akkor most elárulom, hol keressétek, minek készült eredetileg a mag!!!

Az AMD jelzés fölötti sorban a 8 és 9-dik karakter árulja el, minek készült a mag. Ez az én esetemben 2 és 5. ezeket össze kell rakni, és kettő nullát kell biggyeszteni utánuk. az eredmény: 2500 = xp2500+

Következtetés: ha találsz olyan xp1700 procit, amin itt mondjuk 26 áll, akkor azt vedd meg, ne azt a 2400-ast, amin mondjuk 25 van. Vili?

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#46) divergens


divergens
tag

Hi nekem is 2400+ procim van!Alapból 56C os, nem huztam!a többi: abit nf7s abit ti4200 128mb 8x, 512@333 ram!Kb menyit 3d mark 2001 ben?Ha van valakinek valmi tapasztalata ossza meg velem!Köszi

quake III arena

(#47) Sharewareplus


Sharewareplus
csendes tag

Az alapbol 56 fok kicsit sok, vegyel ra valami normalis hutot!

Sharewareplus

(#48) chzsolt


chzsolt
csendes tag

Hasonló volt az eset nálunk is, mégpedig abban, hogy az AMD 1700+-ról 2400+ra ugrott, mindez persze egészen véletlenül. Elkezdtünk gondolkodni, hogy mi lesz, ha nyár lesz - hát bizony nagyon meleg. És mivel nincs légkondi és a pincébe sem akarunk költözni a padlástérből, a szobában előfordulhat olyan 28-30 fok. Ilyenkor álljál neki mondjuk filmet kódolni, és majd meglátod milyen szép kis értékeket tud produkálni egy gyengébb hűtővel. Éppen ezért vettünk mi is egy Globalwin 488T fullréz hűtőt. Igaz kicsit drága, de mindenképp megéri, mert ha netán áttérsz P4-re ahhoz is használható 3G fölött is - ez természetesen az Athlonra is vonatkozik (3000+ fölött) . Egyébként ezzel a ventivel a 28 fokos szobában kb. egyóra divx kódolás után 45 fokos volt a proci, ami szerintem nem rossz, mindamellett elviselhető a hangja, 2800-4000 fordulaton müködik.

(#49) divergens


divergens
tag

WhisperRock 2-em és 3000 körül forog!Majd lehet veszek rá valami ujjat!Köszi a tippet!

quake III arena

(#50) divergens


divergens
tag

WhisperRock 2-em és 3000 körül forog!Majd lehet veszek rá valami ujjat!Köszi a tippet!

quake III arena

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  2400+ mennyire tuningolható? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.