Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  2400 celeron vs 2500+ amd (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Ricsipower


Ricsipower
csendes tag

Melyiket érdemesebb megvenni!!

ja

(#2) csoki válasza Ricsipower (#1) üzenetére


csoki
senior tag

ezt most komolyan kérded? :DDD

minden elfogultság nélkül AMD-t vegyél ;]

[Szerkesztve]

(#3) Esmein válasza Ricsipower (#1) üzenetére


Esmein
nagyúr

Volt már ien kérdés, a 2500+-os amd akármiben megeszi a celkát. Ha azt mondanád, hogy 3600 mhzes celeron lehet elkezdenék gondolkodni....

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#4) Alvin_ti4200 válasza Ricsipower (#1) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Nem kéne ilyen idétlen topikokat nyitogatni folyamatosan (pl. az IBM-es):((( Amúgy 2500+ gondolkodás nélkül.

(#5) difit


difit
tag

szólj viktor apjánek majd ő rak a cerkába 1M L2-t akkor talán közelebb lesz az áemdéhez!
Amúgy meg Tuacerka RuLz ! :DD

„Ha ötvenmillió ember mondja is a butaságot, az attól még butaság marad! '' (Anatole France)

(#6) roPHka


roPHka
senior tag

egyértelműen AMD!

(#7) Sianis


Sianis
addikt

Hogy lehet ilyen hülyeséget kérdezni! Mindíg csak az A betűsöket szabad megvásárolni!

(#8) Esmein válasza Sianis (#7) üzenetére


Esmein
nagyúr

AMD, A pénégy.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#9) anulu válasza Sianis (#7) üzenetére


anulu
félisten

khmmmm, az Abit, AMD-vel egyetértek, az ATi-val nagyon nem... but no flame.:))

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#10) anulu


anulu
félisten

hogy a topic eredeti témájára is válaszoljak:
Ezt most komolyan kérdezted? :F:U:B

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#11) MUŁĐER válasza Sianis (#7) üzenetére


MUŁĐER
addikt

A sör,A bor,A pálinka....:D:D:D

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#12) Lord Zero válasza Ricsipower (#1) üzenetére


Lord Zero
addikt

soha ne hagyd magad megvezetni a megaherzektől!! (gondolom innen jöhetett ez a tébolyult dilemma, gyorsan felejtsd el)
a celeron, mint olyan, eleve nem hozza azt a nyers erőt, amit a mhz-ek sugallnak neked
2400as cerkát valószínűleg még egy 2200+ xp is helybenhagy, de a 2400+xp egészen tutira nagyon biztosan
kb ennyi
szerintem itt a topic vége

nem, mindegy

(#13) Lortech válasza Ricsipower (#1) üzenetére


Lortech
addikt

Most cseréltem a 2@2.66-os cerkámat egy 1800Mhz-es Applebredre, de hidd el nem őrültem meg... :)
Alapórajelen az a cerka sehol sincs, játékokban sztem egy 1700-1800-as (PR) Tbred szintjén van.

Thank you to god for making me an atheist

(#14) Esmein válasza Lortech (#13) üzenetére


Esmein
nagyúr

1600-as duront alapórajelen a 2800-as celeron éri el az Anandtech tesztje szerint. tehát kb 1800-1900+-os xpvel van partiban a 2.8as cerka, 1.6-1.7-essel a 2600-as. De nem mindenhol. Pl játékban tutira kell még 1-200 mhz az üdvösséghez.

[Szerkesztve]

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#15) gado válasza Ricsipower (#1) üzenetére


gado
tag

Az AMD-t érdemesebb megvenni. :) sokkal gyorsabb mint a sz@r Celeron :)

(#16) Esmein válasza gado (#15) üzenetére


Esmein
nagyúr

Azért egy nw magos cerka 3600-800 mhzen már lehet hogy bedurvul.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#17) gado válasza Esmein (#16) üzenetére


gado
tag

Hát lehet:) , de a 2400-as nem hiszem :)

(#18) Tithian válasza Esmein (#16) üzenetére


Tithian
őstag

Nem sok megy 3600-on...
De valószínűleg akkor is gyorsabb a Barton :)

A 3GHz-en járatott cerka VS. 1400-as Thunderbird teszt alapmű.

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#19) Esmein válasza Tithian (#18) üzenetére


Esmein
nagyúr

Tényleg ki kellene próbálni, engem érdekelni mit hoz mondjuk 550-600-as fsb-n egy 2.8-as, vagy 2.6-os :D

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#20) ronaldo válasza gado (#17) üzenetére


ronaldo
őstag

mé' azt ki ne felejtsétek hogy az amd-t is lehet huzni...

(#21) Miracle válasza Esmein (#16) üzenetére


Miracle
senior tag

és azért vegyen celeront, hátha +30-40% túlhajtással(ha megy) elérje azt a szintet(és segítsen a főtávnak), amit a 2500+ barton zsebből kivág?(+valszleg megy 3200+on, ott meg már nincs tuning cerka sem)

értelmező késziszótár :: rekurzió --> lásd : rekurzió

(#22) matuu


matuu
tag

Nem is kérdés, hogy melyik a jobb... AMD rulez, de ha már húzásról is szó van, akkor csak annyit mondanék, hogy AMD 2400+ @ 2,16

Tudom, hogy ez nem olyan nagy dolog, de kb 5 percig tartott. SZVSZ ez már sokkal jobb, mint a Celeron.
:DD

''A'' rulez => ATI, AMD, ASUS

(#23) Esmein válasza Miracle (#21) üzenetére


Esmein
nagyúr

Szóval sem mondtam hogy a celeront kellene választania. Őszintén szólva a northwood magos celeront egy kalap lósalakanyag. Inkább nézz ki vmi óccsó p4-et itt a ph pijacon, vagy akkor amd. Inkább amd :D

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#24) ronaldo


ronaldo
őstag

2600+@2500mhz, 18ezerért :P

(#25) _seth_


_seth_
veterán

A téma címéhez és egyben kérdéséhez visszatérve: LOL

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#26) anulu válasza Tithian (#18) üzenetére


anulu
félisten

ez az alapmű hol található? sajna ezt még nem láttam, de pótolni kéne :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#27) Esmein válasza _seth_ (#25) üzenetére


Esmein
nagyúr

Van aki még nem tudja, hogy a megahertz nem minden na. Nem kell kiröhögni.
asszem mentem venni egy 2k-s celkát hátha tud 800-as fsbt ;]

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#28) _seth_ válasza Esmein (#27) üzenetére


_seth_
veterán

Na de akkor is :DDD

A cerka lehetne 3.4ghzes is még akkor sem érné el néhány progiban a 2500+ bartont :DDD

(Volt nekem is 2ghzes (régi steppinges) cerkám a seti 20 óra alatt mentle most pedig kevesebb mint 2 óra és közben még használom is a gépet)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#29) Esmein válasza _seth_ (#28) üzenetére


Esmein
nagyúr

Nekem csak egy vazak 3 gigára húzott p4-em van és 2 óra 30 perc a seti :(

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#30) _seth_ válasza Esmein (#29) üzenetére


_seth_
veterán

A cerka nekem 3.15 vagy 3.25-ön ment már nem tudom pontosan de a sandra és pcmark teszteken kívül ugyanolyan lassú maradt :D Most a 2.4C@3.3 majdnem azonos órajelen dolgozik mint anno a cerkám de inkább nem hasonlítanám hozzá :)

A cerka ellenfele a duron csak a duronnal nem foglalkozik az amd mert így is olcsóbbak a teljesértékű procijai mint a cerkák :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#31) Esmein válasza _seth_ (#30) üzenetére


Esmein
nagyúr

A régi duronokra gondoltál ugye ? Mert az új durcik elég bikák :D

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  2400 celeron vs 2500+ amd (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.