Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  20 dba-sok klubja (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) LordX


LordX
veterán

Hali!

Szeretnék venni egy hűtőt AMDs gépembe. Viszont allergiás vagyok a hangra (egy másik gépemben GT SilentBreeze 462 van..), így a lehető leghalkabb megoldást keresem. Jelenleg egy 2000+-os Plonimo (!) procit kell ellátnia hűtéssel (szorzóloktalanítva megy 1700MHz-en (8,5*200), így igazából nem tuninghűtő kell..)

Jelenleg 3 jelöltem van:

1. GT SilentBreeze II : Az első verzió bejött, bár lehetne kicsit jobb hűtése is.
2. TT SilentBoost: Barátnőm gépébe ez került bele, hűteni hűt, mint a dög, bár mintha kicsit zajosabb lenne a megadott 21 dB-nál (valahol 25dBA-t mértek rá). Valamint rohadt drága.
3. Spire Whisperrock IV: Állítólag jól hűt, ennek is 21dBA a megadott zaja, de nincs vele tapasztalatom.

A kérdés az, hogy melyik, mik a tapasztalatok velük, esetleg milyen (Magyarországon elérhető) más megoldást tudtok javasolni, stb., stb.

(Ettől függetlenül: Gigabyte 3D cooler van Mo-n?)

(#2) Vitus válasza LordX (#1) üzenetére


Vitus
őstag

Itt nézz körül:
[L]http://www.glacialtech.hu/termeki2450l.htm[/L]
aquaban kaphatóak

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#3) fokukac válasza LordX (#1) üzenetére


fokukac
nagyúr

A silentBreeze II állítólag teljesen hangtalan.
sokan 3200+ra feltuningolt Bartonokat hűtenek vele...

szerintem megfelel a célra. igaz, nem olcsó : több, mint 5e Ft.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#4) aronocs


aronocs
tag

Spire Whisper Rock IV re ne szavazz; nevevel ellentetben hangos, es nem is hut ugy mint ehy GT Silet Breeze II. Mostanaban ugy 5e korul van az ara.

Aut inveniam viam aut faciam.

(#5) Alvin_ti4200 válasza LordX (#1) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Nekem egy TT Volcano 9 CoolMod hűt minimumra csavarva egy 2400+os Athlont (eredetileg 2000+), kb. 1800 rpm és olyan 20-21 dBA zajszint.

(#6) aronocs


aronocs
tag

Volcano 9 mellett lehet aludni? Gondolkoztam ezen a huton is, de elriasztottak azzal, hogy nagy a hangja. Nekem nem tuningra kell, hanem hogy egy 2200+ AMD-t rendesen hutson, halkan. Most Spire Falcon van, es nem szeretem. Egy GT Silent Breeze II-re mennek, eddig csak jot hallottam rola. Plusz penzt kinyogom.

Aut inveniam viam aut faciam.

(#7) Alvin_ti4200 válasza aronocs (#6) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Hát én simán alukálok mellette, pedig még nyitva is van a ház, zárt házban már nem biztos, hogy 60 fok alatt tartaná a prockót ilyen fordulaton, de ez sokban függ attól is, hogy milyen VGA nyomja felfelé a meleget a CPU irányába. Nekem az FX5900 rendesen megküldi, szal csak ezért nem csukom be, no meg azért is, hogy lássam, ahogyan világít:t Amúgy Silent Breeze II tényleg halk hűtő, de hatásfokáról megoszlanak a vélemények, én még sajnos nem láttam/hallottam élőben.

(#8) aronocs


aronocs
tag

En is elalszom a Falcon mellet, de nem olyan siman:)) Meg ha mar itt vagyunk, ha tudsz valami 8cm hutot ami igen halk es kaphato, orulnek:) Most nyitva van a haz, de csak kenyszerbol. Mindenkep csukva szeretnem tartani.

Aut inveniam viam aut faciam.

(#9) Calogero válasza aronocs (#8) üzenetére


Calogero
addikt

[L]http://www.coolink.hu/products/cfy08blp.php[/L]

(#10) fokukac válasza Calogero (#9) üzenetére


fokukac
nagyúr

namost, én ma vettem egy ilyen ventit, ezt a cfy08B -set
a három közül ez a leghalkabb, elvileg 1900 RPM, és 21 dBA.

namost, nekem hangos.

egyrészt nem 1900-on megy hanem 2100-on, vagy a fölött, másrészt szvsz hangosabb, mint a GT 2510-es, 26 dBA-snak reklámozott procihűtőm.

A vinyók elé szereltem, és nem tudom eldönteni, hogy a motorjának a hangját hallom, vagy süvít a levegő, mert elég kicsi elöl a rés....
persze az is lehet, hogy rezonál tőle a házam, és az adja ezt a hangot.

mindenesetre le fogom szabályozni, hátha úgy halkabb lesz...

holnap be fogok szerezni valami potmétert, még nem tudom, milyet, ötleteket szívesen fogadok....


Ui. pedig engem megnyugtat a ventilátorok zaja... évek óta úgy alszom.
csendben már nem is tudok aludni... :)
és így nem ébredek fel az egyéb zajokra (kis családom, szomszéd, stb.)

de ennek most van valami kellemetlen, bántó zöngéje.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#11) S0LaRiaN


S0LaRiaN
csendes tag

300ohmos nagyteljesitmenyu potter kell neked ami draga es ritka(vmi elektronikaval hejettesitik mar) btw en se tudok aludni ha nemzug a gep... amikor szetszettem regit h alkatreszeit eladjam kovetkezo reggel, azon esten nemtuttam aludni :))

[Szerkesztve]

(#12) dshk válasza fokukac (#10) üzenetére


dshk
aktív tag

qwerty-ben vettem potmétert valami 500 forintért rendesen felszerelve csatlakozókkal, szigetelni viszont elfelejtették

(#13) dshk


dshk
aktív tag

amúgy nekem Thermaltake Silentboost van, nehér róla véleményt mondani, mert nincs összehasonlítási alapom. Teljesen minimumra levéve (1500 fordulat alatt)nem tűnik hangosnak, a Chieftec táp hangosabb (meg régebbi is). Alapjáraton hangos mint az állat. Miután nincsenek szabványosított mérési módszerek zajra a gyárak által ráírt dB értékeknek - marketinengen kívül - semmi jelentése nincs.

(#14) engusz


engusz
veterán

Glacialtech Silent Breeze II elvisz egy 2500+ Barton-t. Még tuningra is futtja. 10.5x200 @ 1.675 V, és még így is bírja. Igaz itt már olyan 50 fok körül alakul a hőmérséklet.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#15) Alvin_ti4200 válasza aronocs (#8) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Coolink VS2B

(#16) L3zl13 válasza LordX (#1) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Gigabyte-ot egy-két héten belül igérték a CHS-ben, Zalman körüli (valamivel alacsonyabb) áron.

Aki hülye, haljon meg!

(#17) Alvin_ti4200 válasza L3zl13 (#16) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

[L]http://www.hardwareoc.hu/index.php/p/articles/y/59.html[/L]

(#18) beeboy válasza LordX (#1) üzenetére


beeboy
addikt

A silentboost tényleg király?

most egy ilyenen gondolkodom, valahogy nincs szerencsém a hűtőkkel - vagy hangos, vagy nem hűt jól, most is egy általam összerakottal hűtöm a procit.

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#19) anaqer válasza dshk (#13) üzenetére


anaqer
veterán

Ez engem is érdekelne... egy GT2500-at szeretnék leváltani valami ütősebb, de azért halk típusra. Eddig a GT2510 vagy a TTSB került képbe, de nem vagyok benne biztos, hogy a TTSB megéri a plusz 2-3 ezer forintot... meg hogy nem szakítja-e le a foglalatot, állítólag fél kiló körül van. :(

Tudsz valamit mondani a hűtési teljesítményéről? ( CPU típus, órajel, feszültség, hőmérséklet terhelés alatt, stb. ). Hogyan oldottad meg a leszabályozást ( tudtommal ez nem gyári feature ) ?

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#20) andorpapa


andorpapa
őstag

LordX (#1): 2000+-os Palominóra mindegy, melyiket veszed, mindegyik jó lesz rá, hűtési szempontból. Zaj szempontjából viszont azt javaslom, hogy a boltban előbb hallgasd meg mindegyiket, hogy te tudjál dönteni, melyik halk számodra, tudod ez eléggé szubjektív. Amúgy meg a Silent Breeze II-nek kell elméletileg a leghalkabbnak lennie, és valóban nagyon csendes típus, továbbá megvan az az előnye, hogy még egy kicsit le is szabályozhatod, akkor is bírnia kell a terhelést.

beeboy (#18): A Silent Boostról _Volkovy_ formált véleményt két topicban is ([L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=34730&arc=f[/L], kb. 70. hozzászólás környékén; [L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=34810&start=120[/L], 120. hozzászólás környékén). Eléggé jó hűtő.

anaqer (#19): Remélem tudod, hogy egy fél kilós cooler még semmi kárt nem tesz a foglalatban! Ez csak elrettentő legenda, valójában még 700 grammot is simán kibír a Socket A, persze azért ha kétnaponta LAN partyra jársz, akkor érdemes könnyebb coolert keresni, vagy minden utazás előtt leszerelni. De egy fél kilós hűtő meg sem kottyan a foglalatnak, tehát ne a súly alapján dönts két hűtő között!

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#21) Calogero válasza fokukac (#10) üzenetére


Calogero
addikt

namost, nekem hangos.

Ember vallogatja
Hat nem tudom nekem az egyik hazam oldalba van berakva ugyan csak GT2510 huto mellett es en nem tartom hangosnak.

A vinyók elé szereltem, és nem tudom eldönteni, hogy a motorjának a hangját hallom, vagy süvít a levegő, mert elég kicsi elöl a rés....
persze az is lehet, hogy rezonál tőle a házam, és az adja ezt a hangot.


Szereld ki es akkor megtudod hogy tenleg-e venti adja a hangot


holnap be fogok szerezni valami potmétert, még nem tudom, milyet, ötleteket szívesen fogadok....

Keszult hozza gyari azt hiszem kb 500Ft
[L]http://www.coolink.hu/products/cvs.php[/L]

(#22) dshk válasza anaqer (#19) üzenetére


dshk
aktív tag

Thermalake Silent Boost: egyáltalán nem találtam ilyesztőnek a súlyát.

1800-as fordulaton, Barton 2500, zárt ház, bezárva egy kábé hatszor akkora légtérfogatú szekrénybe, némi terhelés után, system 56, cpu 69 fok, az alaplap mérése szerint.

Nem adnak hozzá semmi szabályozót, külön kell összevadászni. Nekem van egy háromállású kapcsoló és utána egy potméter is. A potmétert nem állítgatom, csak a kapcsolót, úgy van beállítva az egész, hogy minimum kapcsolóállapotban 1500-at forogjon, maximumban úgy 2000-et. 2000-nél már érezhetően hozzáad zajt a régi Chiefttec táp zajához.

(#23) _Volkovy_ válasza andorpapa (#20) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

A véleményformálás kicsit túlzás :)

(#24) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

A TT SilentBoost tényleg jó hűtő.Az eredeti ventivel nálam a 2200Mhz-en(tehát 3200+on)futó procit 44-45 fokra engedi fel maximum terhelésnél,persze jól szellőző házban.Kell ennél jobb?

(#25) so_ha


so_ha
senior tag

andorpapa

Mi a véleményed (tapasztalatod) az Arctic Cooling Copper Silent2 rev2.0-as hűtőröl? Tavasz környékén volt egy rövid cikk az elöbbi verziórol, de akkor még itthon nem volt kapható. Tuningolt procihoz használható a csendessége mellett?
(1700+@2400+; hűtésteljesítmény+csend?)
Itt kapható december óta. [L]http://www.herta.hu/[/L]

üdv so_ha

[Szerkesztve]

(#26) fokukac válasza Calogero (#21) üzenetére


fokukac
nagyúr

na, megnéztem, ha kiveszem, és a kezemben pörög, tényleg szinte nincs is hangja.
de ott, a helyén elöl van. lehet, hogy ki fogom vágni azokat a rácsokat a házon, mert túl vastagok, és a keresztmetszet felét elveszik.
lehet, hogy a levegőturbulencia, vagy mit tudom én mi, adja azt a hangot....

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#27) HiperG


HiperG
addikt

Nekem GT SBII-m van elég csendes és végzi a dógát :)

(#28) andorpapa válasza so_ha (#25) üzenetére


andorpapa
őstag

Tapasztalatom egyelőre nincs (ez az állapot hamarosan változik), viszont hiteles személy előzetes mérései eléggé lelombozták várakozásaimat, így én azt javaslom, hogy ne AC vonalon keresd az igazit, legalábbis addig ne, amíg ki nem derül, hogy rémhír (vagy éppen az igazság) mindaz, amit ezekről a hűtőkről terjesztenek.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#29) so_ha válasza andorpapa (#28) üzenetére


so_ha
senior tag

Köszönöm a válaszodat!
Ha tesztelitek, akkor természetesen figyelemmel kisérem a végeredményt. Addig marad az FR II.

üdv so_ha

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  20 dba-sok klubja (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.