Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  200mb/s helyett 94mb/s ?! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Tibircke


Tibircke
csendes tag

Hello!

A jelenség a következő:

Átkötötték az internetemet 200/50 mb/s-re. Cseréltem routert gigabitesre, kábelek ellenőrizve h. cat.5e legyen legalább. Hálózati beállításoknál nézem a sebességet 1,0 gbps tehát ezzel sem lehet gond elvileg.

Akármikor mérem a sebességet nem megy feljebb 93-94 mb/s-nél. (a szerződés szerint a minimum biztosított az 80/40 ez meg is van, de nyilván nem azért kértem a 200-as csomagot mert elég a 80-as...) .

Több dolog is felmerült bennem:
- alapból ekkora sávszélesség jön be az elosztótól ( próbáltam direktben is laptopot és asztali gépen is ekkora a sebesség router kihagyásával)
- valamit be kellene állítani a hálókártyán, vagy alapból átáll ha érzékeli h. a sebesség már 100mb/s felett van

Esetleg egyéb lehetőségek?

Mielőbbi segítségeteket várom.

Üdv.
Tibircke

(#2) Mankó válasza Tibircke (#1) üzenetére


Mankó
veterán

Nalam is meg ez a helyzet. Rakerdeztem a szolgaltatonal, valasz meg a hazban nincsenek kiepitve az eszkozok, de ev vegere legkesobb ki lesz.
Hivd fel te is oket, szamla legyen keznel!

(#3) Tibircke válasza Mankó (#2) üzenetére


Tibircke
csendes tag

Hello!

Megoldódott már.

A probléma az volt, hogy átkötötték a netet a 200-as csomagra (eszközcsere is megvolt) kaptam róla értesítést. A sebesség viszont megmaradt...
Több csatornán kellett felvenni velük a kapcsolatot mire orvosolták a dolgot de már hasít 218/53 mbps.

(#4) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

A topicot zártam.

Legközelebb ne nyiss új topicot, hanem használd a keresőt és Digi topicban tedd fel a kérdésedet!

⭐ Stella

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  200mb/s helyett 94mb/s ?! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.