Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  1 hétig bírta? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) endeavour


endeavour
csendes tag

Hello!
Múlthéten vettem alaplapot,procit,Asus A7N8X De és Tbred B 1700+
A proci 2200+on ment,Spire Falconrock II prociventivel,max. 44 fokot mutatott Aidában,házam szellőzése elég jól meg van babrálva.
Tegnap este nem bírtam magammal,és feltettem 166*12-re,emeltem rajta kis feszt is,1.775V.Memóriabeállításokat optimálisan hagytam,mem. szinkronban ment FSB-vel (Micron DDR333).Beállítások után Quit és Save,majd a Bios ott fagyott egyet.Reset,bekapcs,bios visszaállít alap értékekre,Save,gép indul.. indulna,egyszercsak fesz. megszűnik,gép kikapcsol.
No,azóta a gép semmi életjelet nem produkál,amit tudtam megnéztem,memória,videókártya,táp,ezek jók.Korábban a gép futott 166*12.5-en, 1.75V-on,egy egész napig,nagyon szépen.
Szerintetek mi történhetett?Proci vagy alaplap kakilt be?

(#2) Tompo válasza endeavour (#1) üzenetére


Tompo
aktív tag

Szedd le a ventit a prociról, szilikonozd ujra, tedd vissza. Valszeg menni fog, ha nem akkor a proci lehalt.

(#3) casenoid válasza endeavour (#1) üzenetére


casenoid
tag

csodálatos hangon sem szólal meg mi a baja? :)
amúgy nekem eleve furcsa ennél a lapnál miért mutat más számot a BIOSban a hőmérő mint a PC Probe-ban (62 fok / kb 50 fok).
Hülye beállításnál nekem még BIOS törlésre sem akart elindulni rendesen. X+1-edikre azonban megtette. Szóval kitartás és próbálkozz :D

(#4) endeavour


endeavour
csendes tag

köszi a tippeket!
megfogadom őket,de ha már behoztam procit melóhelyre,itt van nem messze a bolt ahol vettem,egy bizonyos kékhalacska,mivel garis lehet nem izélek visszaviszem nézze meg,röhögjön ki/adjon másikat :)
alaplap nagykeres,próbálkozom még otthon bios resettel,de már 3x megvolt.De igaz,nem szabad feladni :)

(#5) anulu válasza endeavour (#4) üzenetére


anulu
félisten

Próbáld meg azt, hogy a tápból kihúzod az áramkábelt, megbróbálod bekapcsolni 4-5x, utána visszadugod.
Nálam is volt egy ilyen, csak NF7-el, 3DMark2001 közben. Megoldotta :), pedig már a szívbaj volt rajtam :(

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#6) endeavour


endeavour
csendes tag

hüm... ismerem a módszert,ez általában áramszünetek után szokott beválni :)
itt félek proci a bibi

(#7) greenface


greenface
aktív tag

A tápod is megadhatta magát.

''Mit ér az erő, ha nem a tiéd?'' - "Pénz legyen, a többit megvesszük!"

(#8) endeavour


endeavour
csendes tag

Tápot kipróbáltam,az működik.Próbáltam másik táppal is,nuku.Lemértem,tápfeszt mindenhol megkapja,itt alapból nem végez még egy fikarcnyi műveletet se a vas

(#9) Yutani


Yutani
nagyúr

Nem volt túl sok a T-Brednek az 1,75 Volt? Én a Taulatinnak nem mernék 1,675-nél többet adni, mivel 0,13 mikronos.

Tényleg, a T-Bred hány mikronos?

#tarcsad

(#10) endeavour válasza Yutani (#9) üzenetére


endeavour
csendes tag

0.13 mikron,ha jól tévedek

(#11) J.J. András válasza endeavour (#10) üzenetére


J.J. András
őstag

Yutaninak sikerült felvetnie a problémádat szerintem!
a 0,13 mikron azért nem egy ¤20-as drót,amin bármennyi kakaó átfér!
szerintem behalt a procid, dugd át másnak az alaplapjába,és akkor kiderül,ki a hunyó!
(bár ne így lenne, és megjavulna ...csak gyorsan)

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#12) endeavour válasza J.J. András (#11) üzenetére


endeavour
csendes tag

Cirka 1,5 órája jöttem a szervizből,proci tökéletesen működik.Ezek szerint ez a hiperszupermarhadrága alaplap szállt el.Na jó,azért megjegyzem,ez az Asus lap ha működik akkor nagyon gyors és nagyon jól.Csak hát néztem a szerviz polcait,tele volt A7N8X alaplapokkal.Kérdem a sráctól,mifene.Mondja,rengeteg hoznak be hozzájuk,főleg az újabb verziójúakból.Kicsit kiforratlan még ez az nforce2,de még1x kihangsúlyozom,nem fikázom,mert ha megy,akkor repeszt ;)
a szerviz másik polcán az Abit NF7-Sek voltak,szóval azért ki van egyensúlyozva a dolog :) Chaintech-et nem ismerem,de már kicsit sajnálom nem azt vettem,szimpibb volt.. vagy Epox

(#13) Turmoil válasza endeavour (#12) üzenetére


Turmoil
senior tag

nForce2 hibája: ha túlhajtod (fsb, szorzó), akkor bizonyos esetekben nem könnyű életre lehelni. A megoldás BIOS-reset ÉS a CPU SPEED jumper átállítása 100-ra, reboot, BIOS-beállítások ellenőrzése, visszavétele, mentés, kilépés, aztán köv. reboot előtt vissza lehet jumperolni és óvatosabban túlhajtani. Az elején én is beleszaladtam 1-2 alkalommal és Karib 7NJS Zenith teszjében is szerepelt, hogy ilyen halál jellegű esetben mi a teendő. Aztén ha belövi az ember onnantól azért nagyon jó a cucc:)

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#14) endeavour


endeavour
csendes tag

Na,ez már egy valamire való tipp volt,köszi :)
megpróbálom,ha működik és érdekel,megüzenem Neked

(#15) Turmoil válasza Turmoil (#13) üzenetére


Turmoil
senior tag

Rosszul írtam: bár gondolom egyértelmű, de jumpert állítani csak kikapcsolt állapotban! :) Sőt, célszerű a tápot kikapcsolni vagy kihúzni a konnektorból mindenféle szerelés idejére!!! ATX ad némi feszültséget a lapnak, és pár dolog működik kikapcsolt állapotban is (Wake-on-xxxxxx funkciók, stb...)

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#16) endeavour


endeavour
csendes tag

arra a jumperre gondolsz,a CPU_FSB-re?vagyis nem tudom milyen 100ra állításra gondolsz egyébként,itt ennél a jumpernél vagy 333/266-ra tudod tenni,vagy 200-ra.

(#17) Turmoil válasza endeavour (#16) üzenetére


Turmoil
senior tag

Arra. A 200 a 100DDR :)

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#18) endeavour válasza Turmoil (#17) üzenetére


endeavour
csendes tag

kipróbáltam.Semmi.De legalább tettem még valamit a halott ügy érdekében ;)
mind1,összecsomagoltam,holnap viszem vissza,meglátjuk mit mondanak rá

(#19) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

BIOS reset (de közben legyen kihúzva a gép a konnektorból) egy percen át. (Persze csak ha eddig úgy próbáltad volna, hogy a gép be volt dugva.)

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  1 hétig bírta? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.