Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ZeUS2140


ZeUS2140
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Elsa 6600GT-m. Azon ugye van egy VGA és egy DVI. Magyarul 2 kimenetem van. Na most én ezt úgy tudom, hogy a két kimeneten csak ua. az a kép mehet ki. Jól tudom?
Akkor az lenne a kérdésem, hogy hogyan lehetne megoldani, hogy az egyik moncsin a TV, a másikon a gép menjen?
Tudom, hogy külső TV-box-al megoldható, de akkor az a kérdésem, hogy kell egy PCI-os VGA a gépbe, amin a TV-BOX vs egyik moncsi megy? és az XP nem kavar be a 2 VGA kártyán?
Szerintem érthető a kérdés. remélem :U

Ötleteket várok.

Low-costet, szal' ne menjünk el a 100e-res kérdésig :)

Üdv all!

hülye ember nincs, csak keveset kérdez...

(#2) BluEyes válasza ZeUS2140 (#1) üzenetére


BluEyes
őstag

Szerintem a dolog rém egyszerű, engedélyezed a második monitort, és azt dobsz rá, ill. az fog ott menni, amit akarsz. Kb. ugyanaz a logika, mint ha tv-re tennél ki filmet, vagy bármit, miközben a gépen mást is csinálsz. Legalábbis remélem :)

[Szerkesztve]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#3) ZeUS2140 válasza BluEyes (#2) üzenetére


ZeUS2140
aktív tag

Szia!

Értem, hogy mit mondasz, de pont ezt nem tudom. :)
Hogy magyarázom el a TV-proginak, hogy ő a másodlagos kimenetre küldje a képet és ne az elsőre.
És hogy magyarázom el a játéknak pl., hogy az elsődlegest használja. Mondjuk alapértelmezett az valszeg' az elsődleges kimenet.

Mondjuk a Vegas-nak el tudom magyarázni (nem nehéz), hogy a másodikra küldje a preview-et az elsődlegesen meg csak a vágórész és a menü legyen.

hülye ember nincs, csak keveset kérdez...

(#4) Jano válasza ZeUS2140 (#3) üzenetére


Jano
senior tag

Esetleg kibővíted az asztalt bár játéknál szvsz az nem jó.

A tudás érték!!!

(#5) Flashy válasza ZeUS2140 (#3) üzenetére


Flashy
veterán

Ati driverben van 3 mód
szabványos: ugyanaz megy a két monitoron, kivéve ami overlay (tvtuner, media playerben videó), mert az a másodlagoson tökfekete
színház mód: ugyanaz megy mindkettőn, kivéve ha teljes képernyősre teszel filmet vagy tv tunert, mert akkor az elsődlegesen marad ablakban, a másodlagos viszont teljes képernyősen mutatja (nagyon állat, a fene gondolná hogy ilyet megcsinálnak, baromira hasznos)
mindegyiken azonos: ahogy a neve mondja, tökegyforma lesz a kép mindkettőn, avi, tvtuner, minden
hogy nvidiánál mi van azt nem tudom, http://phfaq.redirectme.net itt leírtam hogy atinál pontosan hol vannak ezek az opciók. hátha segít.

(#6) BluEyes válasza ZeUS2140 (#3) üzenetére


BluEyes
őstag

Nem kell neki elmagyarázni, pl. a tunerprogit megfogod az egérrel, és áthúzod a másik moncsira, vagy egyből onnan indítod, és akkor ott is fogod látni.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#7) Calogero


Calogero
addikt

Es a jatekok mindig az elsodleges monitoron fognak elindulni.

(#8) ZeUS2140


ZeUS2140
aktív tag

BluEyes: tehát ha jól értem, akkor cask át kell húzni a vez.pult -> képernyő -> másodlagos képernyőre a tvtuner progit és ott fog figyelni? ez nagyon jó dolog!

Köszönöm mindenkinek a segítséget!

Üdv all!

hülye ember nincs, csak keveset kérdez...

(#9) mokus18


mokus18
tag

Sziasztok!
E témában milyen videokártyát ajánlotok?
Illetve mire érdemes figyelni?

Köszönöm
Mókus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.