Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  1,6+ os proci meddig huzható? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) retes


retes
aktív tag

Sziasztok!

Az a szitu, hogy van egy 1,6+ os nagyon régi procim és kíváncsi lennék, hogy lehet-e ezt 2000+osra húzni fesz emelés nélkül? A hozzá valók: Abit AT7 MAX2 alaplap, 1Gb/333 DDR Ram.
És mennyivel többet érnék el én ugyan ezzel a konfiggal csak egy T-Bred B magos 1,7+ossal?

Előre köszi mindenkinek a segítséget!
Retes

A tudás mindenkié!!!

(#2) Hun'reeth válasza retes (#1) üzenetére


Hun'reeth
őstag

Lehet. Nekem AGOIA steppinges 1,6+-os volt ami simán vitte a 2000+ (1667 MHz)értékeket alapfeszen.
Az 1,7-es TbredB-vel kb. 2100 MHz környékére tudsz eljutni. Esetleg feljebb is ;]

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#3) Ordogke válasza retes (#1) üzenetére


Ordogke
csendes tag

Szia!

Nekem fesz emelés nélkül 9.5*200-on megy az 1,7+, bár 400-as RAM-mal.

(#4) Taky válasza retes (#1) üzenetére


Taky
senior tag

Palomino magossal nem lehet. Nekem normálisan kb 1630-ig megy 1.85-ös fesszel. Ami nem valami hűvös...:(

"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

(#5) retes


retes
aktív tag

Szóval tényleges sebességet egy 1,7+ os Tbredből 2100MHz az amit ki lehet hozni. Mert akkor az nagyon jól hangzik... Főleg akkor, ha ez nem megy a proci életére vagy hoszútávon nem bírja?

Retes

A tudás mindenkié!!!

(#6) Hun'reeth válasza retes (#5) üzenetére


Hun'reeth
őstag

Ha alapfeszen hajtod és nem melegszik nagyon, akkor ''hosszútávon'' is bírni fogja. Persze manapság nagyon rövidül ez az idő ;]
Természetesen benne van a pakliban, hogy jobbat-rosszabbat fogsz ki. Na meg nem kell a max.-on hajtani és figyelni kell a hőmérsékletét is.

''Öregember nem gyorsvonat!''

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  1,6+ os proci meddig huzható? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.