Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Pet_i


Pet_i
senior tag

Sziasztok! Van egy Centrino platformos noti, amelyben egy 1.5 GHz-es Banias magos proci dobog. Arra lennék kíváncsi, hogy a benne lévő Intel 855GM chipset támogatja-e a Dothan magos procikat, tehát pl. egy 1.6-os Dothant. Az Intel honlapján nem sikerült megtalálnom ezt az infot, tehát szakértő kollégák segítségét várom. :)

(#2) Blackmate válasza Pet_i (#1) üzenetére


Blackmate
senior tag

Szerintem igen ;] Na most ezzel sokat segítettem :) Milyen noteszről van szó? Ugyanis a legtöbb datasheet-jében benne van, hogy milyen procik pakolhatók bele.

Szerk.: Hogy lehet centrino platformos noti? Ugyanis a platform 3 része:
1. Dothan magos CPU (<-- ez nem stimmel)
2. WLAN (<-- ez van benne?)
3. i855 Chipset (ez stimmel)

[Szerkesztve]

(#3) Pet_i válasza Blackmate (#2) üzenetére


Pet_i
senior tag

HP Pavilion ze4931ea, a datasheetjét nem találom a neten, papír meg nincs hozzá, mivel renew.

A Centrino az egy platform, aminek valóban ez a 3 része van. Az első generációs centrinos notik banias procival voltak felszerelve, mint ez is. Természetesen mivel centrinos, wlan is van benne...;)

(#4) jani0625 válasza Blackmate (#2) üzenetére


jani0625
aktív tag

nem dothanosnak kell lenni a procinak hanem pentium M-nek, mint amilyen a banias,dothan stb

(#5) Pet_i válasza jani0625 (#4) üzenetére


Pet_i
senior tag

Na igen.

(#6) zfarkas válasza Blackmate (#2) üzenetére


zfarkas
senior tag

Nos, nem Dothan proci kell a Centrino platformhoz, hanem Pentium-M, ami elerheto Banias es Dothan maggal.

Raw Dark Pure

(#7) Pet_i válasza zfarkas (#6) üzenetére


Pet_i
senior tag

És már Sonomával is.:)

(#8) zfarkas válasza Pet_i (#1) üzenetére


zfarkas
senior tag

Tehetsz bele Dothan magos P-M-et, de csak 400MHz-eset. A 855GM tamogatja.

Raw Dark Pure

(#9) zfarkas válasza Pet_i (#7) üzenetére


zfarkas
senior tag

A Sonoma a mag neve? Nem a platforme (Dothan, WLAN, Alviso) veletlenul?

Raw Dark Pure

(#10) erdoke válasza Pet_i (#7) üzenetére


erdoke
titán

A Sonoma a chipset neve, a következő generációs mobil proci a Yonah lesz, az pedig valószínűleg nem megy majd a notidban. A 100-as FSB-s Dothannak viszont mennie kell benne.

A legjobb aláírás a héten

(#11) Pet_i válasza erdoke (#10) üzenetére


Pet_i
senior tag

Ja akkor ezt meg én keverem, sorry.:B

(#12) Pet_i válasza zfarkas (#8) üzenetére


Pet_i
senior tag

Dothanból van akkor ezek szerint 533-as is, arra gondolsz, ugye? Tehát a Dothan magos proci megjelenéseker nem jött ki új chipset hozzá, hanem a régi 855GM-el műxik együtt pl.

(#13) zfarkas válasza Pet_i (#12) üzenetére


zfarkas
senior tag

Na akkor tisztazzuk:

Centrino: Banias (1M L2 cache) vagy Dothan (2M L2 cache) magos proci, az FSB 100MHz, a chipset 855xyz, es WLAN
Sonoma: 133MHz FSB, Alviso lapkakeszlet (915xyz), Dothan proci, WLAN

Tehat ha Neked 855GM chipseted van, akkor egy olyan Dothan procit tehetsz bele, ami 100MHz-es FSB-t hasznal.

Raw Dark Pure

(#14) Pet_i válasza zfarkas (#13) üzenetére


Pet_i
senior tag

Mostmár akkor tiszta. Köszönöm szépen. Bocs, kicsit láma vagyok a témakörben, de ezért kértem segítséget. :)

(#15) zfarkas válasza Pet_i (#14) üzenetére


zfarkas
senior tag

Nem kell bocsanatot kerni, en is sokat olvastam a temarol, azert ismerem kicsit jobban.

BTW miert akarod lecserelni a Banias procid? Nem eleg a kraft? Vagy csak olcson jutsz hozza egy Dothan-hoz? Szerintem ha most nincs, aki megvenne a Banias procid, akkor nagyon nehez lesz eladni...

Raw Dark Pure

(#16) Pet_i válasza zfarkas (#15) üzenetére


Pet_i
senior tag

OK:)

Még nem akarom lecserélni, csak láttam pont Gianninál egy 1.6-os eladó Dothant és erről jutott eszembe, hogy elméletileg lehetséges-e a csere. Amire kell, arra most bőven van benne kraft, dehát ki tudja mi lesz mondjuk 1 év múlva...

(#17) zfarkas válasza Pet_i (#16) üzenetére


zfarkas
senior tag

Szerintem nem sok ertelme lenne lecserelni az 1,5 Banias-t az 1,6 Dothan-ra. Sem teljesitmenyben, sem akkuidoben nem nyernel sokat.

Raw Dark Pure

(#18) Pet_i válasza zfarkas (#17) üzenetére


Pet_i
senior tag

Ha cserélném, akkor persze ennél nagyobbra cserélném, csak az ötlet jön innen. Amúgy a Dothannak akkor nem sokkal jobb az energiagazdálkodása a Banias prociknál?

(#19) zfarkas válasza Pet_i (#18) üzenetére


zfarkas
senior tag

Hogy sokkal jobb lenne, azt nem mondanam. Ha jol tudom, a Banias magos procik 600MHz-ig tudjak levinni a frekit, mig a Dothan magos procik 400-ig.

Szerk: de ez nem feltelen jelent sokat, ha a hosszu akksiidore mesz. Az sokkal fontosabb, hogy hany volton megy a proci (es hogy mekkora a noti kijelzoje). A proc feszultseget meg lehet csokkenteni, jo esellyel olyan 20%-al is le lehet vinni...

[Szerkesztve]

Raw Dark Pure

(#20) Pet_i válasza zfarkas (#19) üzenetére


Pet_i
senior tag

Értem. Nekem sajnos az üzemidő nem túl hosszú, ill. igazából nem tudom, hogy milyennek mondható. Folyamatos nethasználat mellett (wlannal) kb. 2-2 és fél órát bírhat. Pontosan még nem mértem le, az lcd nincs full fényerőn.

szerk: 15''-os az lcd és alapfeszen megy dinamikusan változó freki mellett.

[Szerkesztve]

(#21) zfarkas válasza Pet_i (#20) üzenetére


zfarkas
senior tag

A 15'' sokat zabal. Nekem 14'' gepem van, 1,6 Banias procival es freki csokkentessel sikerult mar elernem, hogy 8-9W korul fogyasztott a gep bekapcsolt (de minimalis fenyerore kapcsolt) kijelzovel. Ez olyan 4,5-5 ora uzemidot jelenthet.

Esetleg probald ki a Centrino Hardware Control (vagy valami ilyesmi) progit, volt rola egy hir itt a Ph-n, szerintem nagyon jo progi! Ezzel lehet mindenfele okossagot csinalni, diszket leallitani, frekit valtoztatni, stb. Szerintem sokat segithet.

Raw Dark Pure

(#22) kapcs-ford válasza zfarkas (#17) üzenetére


kapcs-ford
őstag

szerintem is túl nagy beruházás lenne és arányában kevés változás.. :(

Aláírás

(#23) Pet_i válasza zfarkas (#21) üzenetére


Pet_i
senior tag

Köszi, utánanézek. Már olvastam róla én is, de akkor kipróbálom élesben.:)

(#24) Pet_i válasza kapcs-ford (#22) üzenetére


Pet_i
senior tag

Nem is az 1.6-ra gondoltam, az csak példa volt, hanem majd mondjuk 1 év múlva olyan 2.1 vagy 2.2-re. Azért gondolom az már érezhető javulás lenne majd teljesítményben. De ha azt mondjátok, hogy nem érdemes, akkor elvetem a gondolatot.:)

(#25) zfarkas válasza Pet_i (#24) üzenetére


zfarkas
senior tag

2,1-2,2-re (mar ha van olyan 100-as FSB-sben) erdemes, mert kb. annyi teljesitmenytobbletet kapsz, mint amekkoraval magasabb az orajel. De ugye az EIST miatt pedig uresjaratban nem igazan no a fogyasztas, szoval akksiidoben kb. ugyanott leszel. Szvsz ha mar olcsok lesznek a 100-as FSB-s Dothan-ok, ekkora leptekben mar megerheti valtani.

Raw Dark Pure

(#26) Pet_i válasza zfarkas (#25) üzenetére


Pet_i
senior tag

Erre gondoltam én is, hogy kb. 1 év múlva már úgyis olcsóbb lesz és ha tényleg van jelentős teljesítménytöbblet, akkor majd esetleg megérné. Utánanézek, hogy van-e 100 FSB-s ebből.

mod: van! :)
Bővebben: link

[Szerkesztve]

(#27) kapcs-ford válasza zfarkas (#25) üzenetére


kapcs-ford
őstag

és addigra már itt lesznek a mohával és spenóttal töltött akksik is. :DD

Aláírás

(#28) BFeco válasza Blackmate (#2) üzenetére


BFeco
aktív tag

A többiek kiegészítésén kívül.
WLAN csak Intel lehet (Atheros, Broadcom stb. nem).
Pl. ha egy IBM T41-ben kicseréljük az inteles miniPCI Wi-Fit egy Atheros kártyára, a bootnál a gép lecseréli magától a Centrino logót Pentium M-re!

MRX33MG/A, 20XW0056UK, MQ1F3YC/A, SM-S908B/DS

(#29) zfarkas válasza BFeco (#28) üzenetére


zfarkas
senior tag

Azta' k*rva. Ez komoly? Eloben lattad? Az IBM folyton meglepeteseket szerez nekem.
Ezek szerint ha berakom a T41-embe az Atheros kartya helyett (amit asszem Te viszel el) az Intel 2200BG-t, kirakja, hogy Centrino. Vagy bezavar a kepve az ATI M7500?

Raw Dark Pure

(#30) BFeco válasza zfarkas (#29) üzenetére


BFeco
aktív tag

Talált. :D
Én magam láttam haverom gépében (Intel-Atheros csere).

MRX33MG/A, 20XW0056UK, MQ1F3YC/A, SM-S908B/DS

(#31) TheMurder válasza zfarkas (#29) üzenetére


TheMurder
csendes tag

Amugy ez nem csak IBM gepeknel van igy, ha Asus notinal csinalod akkor is ez van. Sot nem is kell kiszedni, eleg ha letiltod bios-ban es utanna mar csak pentium-m logo van.

Azaz szerintem kifogja rakni a centrino logot, mar csak a matricat kene kicserelni :))

--(x_X)--TheMurderCityDevil-->

(#32) Pet_i válasza zfarkas (#29) üzenetére


Pet_i
senior tag

Amíg nem Lenovo-t ír ki, addig nincs gond. :D

(#33) BFeco válasza zfarkas (#29) üzenetére


BFeco
aktív tag

Ha nincs WLAN kártya az IBM notiban (letiltod BIOS, vagy kiveszed), akkor is csak Pentium M logó van a bootnál. Vissza az Intel kártya >Centrino logó.
Látom már más is írt erről (#31).

[Szerkesztve]

MRX33MG/A, 20XW0056UK, MQ1F3YC/A, SM-S908B/DS

(#34) zfarkas válasza BFeco (#30) üzenetére


zfarkas
senior tag

Oks. Hetfon kapom meg a csavarhuzokeszletem meg az IBM cuccokat, akkor kiveszem a gepbol, es kedden elviszem ahova kell. Penzt akkor adjak, vagy utalod?

Raw Dark Pure

(#35) BFeco válasza zfarkas (#34) üzenetére


BFeco
aktív tag

Küldök emailt!

MRX33MG/A, 20XW0056UK, MQ1F3YC/A, SM-S908B/DS

(#36) zfarkas válasza Pet_i (#32) üzenetére


zfarkas
senior tag

:D

Raw Dark Pure

(#37) BFeco válasza Pet_i (#32) üzenetére


BFeco
aktív tag

Pedig rövidesen az jön, egy BIOS frissítés után. :D

MRX33MG/A, 20XW0056UK, MQ1F3YC/A, SM-S908B/DS

(#38) balco


balco
aktív tag

Azert arra is gondolj, hogy tapasztalatom szerint a dothan melegebben jar mint a banias! Nem biztos, hogy elbirja a hutes/kasztni stb...

(#39) Pet_i válasza balco (#38) üzenetére


Pet_i
senior tag

Na majd akkor ennek is utánajárok. Köszi!:)

(#40) Blackmate


Blackmate
senior tag

1. Köszönöm Mindenkinek a helyesbítéseket, pongyola voltam sorry :B

2. balco: Ezt miből gondolod? A Dothan éppen abban tud ''többet'' a Baniastól, hogy automikusan visszaveszi a proci frekijét ha nem kell annyi erőforrás (SpeedStep), ebből kifolyólag kevesebbet zabál a tápból, amiból pedig a kisebb hődisszipáció következik. Miximális teljesítmény esetén pedig (ha jól tudom) mindkét mag ~27 W-ot fogyaszt. Vagy megint pongyola lennék? :)

[Szerkesztve]

(#41) zfarkas válasza Blackmate (#40) üzenetére


zfarkas
senior tag

Mindegyik mag (Banias es Dothan) tartalmazza a SpeedStep-et, pontosabban Enhanced Intel Speedstep Technology-t. Az mas kerdes, hogy ez allitolag fejlettebb a Dothan eseten...
Szvsz arra gondolt Balco, hogy nehogy baj legyen abbol, ha egy max. 1,6GHz-es proci holeadasahoz tervezett gepbe belerak valaki egy 2,1-es procit, ami szinte biztos, hogy jobban melegszik, mint az 1,6-os. Az Intel kicsit ravasz, mert a TDP nem a max. holeadast jelenti, hanem az atlagost.

Raw Dark Pure

(#42) balco válasza Blackmate (#40) üzenetére


balco
aktív tag

Valamelyik totyikban olvasgattam es feltunt, hogy a banias huvosebben jar!
Haverom banias magosa is huvosebb az en dothanomnal!
Mindjart megkeresem a topicot!

(#43) balco


balco
aktív tag

Bővebben: link
Itt olvastam, egyebkent minden centrinosnak ajanlom ezt a progit!
Banias: 38, 39 fok
Dothan 58 fok
Az en dothanom (M 725) most 44 fokon megy, ez most alacsonynak mondhato!

Igen erre gondoltam. Altalaban valami heatpipe-os cucc huti, nem biztos, hogy szerencses nagyon cserelgetni a procit!

[Szerkesztve]

(#44) Blackmate


Blackmate
senior tag

Így igaz, a Celeron-M-mel kevertem össze. Tehát valóban nem kizárt, hogy a 2 mag között van hőmérséklet-különbség. Az persze teljesen jogos, hogy ha egy nagyobb procit akar belerakni, akkor annak nem árt egy jó hűtés. :R

(#45) balco válasza Blackmate (#44) üzenetére


balco
aktív tag

Csak ahhoz mar eleg okos kis moddernek kell lenni, hogy atalakitsd a hutest!

(#46) WN31RD válasza zfarkas (#29) üzenetére


WN31RD
addikt

Nekem ''Powered by Debian'' logo jelenik meg a jobb felső sarokban. :D

A BIOS update csomagban levő .img file-ban (floppy image) levő readme.txt-ben leírt egyszerű módszerrel lehet bármilyen képet berakni, amit aztán rendszerindításkor megjelenít a gép.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#47) Pet_i válasza Blackmate (#44) üzenetére


Pet_i
senior tag

Akkor erre majd figyelek, ha esetleg aktuális lesz. Köszönöm mindenkinek a segítséget!:)

(#48) levkov


levkov
csendes tag

sziasztok!
Intel Pentium M Centrino processzorok eladók: 1.5/1MB L2/400FSB: 14990-, 1.6/1MB L2/400FSB: 19900-, 1.6 Dothan/1MB L2/400FSB : 29990-, 1.73/2MB L2/533FSB/doboz,papír,matrica: 31990- Mind használt, de kiváló állapotú, tesztelt, kipróbálható.

(#49) PLacc válasza erdoke (#10) üzenetére


PLacc
senior tag

A Sonoma Centrino2 platform neve, a chipset az Alviso...

(#50) Rover623 válasza levkov (#48) üzenetére


Rover623
félisten

Ha még egy helyen megtalálom a ''hirdetésed'', megy a levesbe...;)

primus inter pares

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.