Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) marcee


marcee
addikt

Egy cimborámnak tavaly tavasszal raktuk össze a következő konfigurációt, ami a múlt hétig egyetlen(!) fagyás, vagy bármilyen stabilitási probléma nélkül működöt:

Asus A7A266
AMD Atholn 1200 MHz (50-52C)
2*256MB DDR266
IBM 60GB 7200rpm (hűtve)
Nagytoronyház+400W Leadman Powmax
Diamond Viper V550 (TNT 16MB)
+CD-RW, DVD, MobilRack
Win2k+SP2
(minden driver és bios a legújabb)

Tünetek:
Először azt vette észre a srác, hogy a hdd led konstans világít, amikor semmi nem használja a vinyót, megpróbálta menteni a munkáját, de a windows merevre fagyott és a reset után a bios nem ismerte fel a vinyót. (többször, hidegindítás után sem). Egy óra próbálkozás után megunta, másnap a gép tökéletesen működött.

A probléma később átment újraindulósba ill. kikapcsolósba (a ledek világítanak, a minden venti ill. motor zúg, de a gép nem csinál semmit: még a power gomb 4mp-s nyomvatartására sem, a vinyó kattog (úgy mint bekapcsoláskor normálisan csak 1x)), ill volt amikor szabályos kilépéskor is ebbe az állapotba került, kikapcs helyett)

Úgy tűnt, hogy ha simán csak be van kapcsolva a gép, és nem csinálunk semmit, akkor a végtelenségig is menne, ha folyik a munka, másolás, akármi akkor sem lehet megmondani, hogy 20 percig vagy 5 órán keresztül megy.
(asus probe szerint a feszültségek nem ingadoznak)

Még egy dolog ami nem tudom mennyire fontos: ez gépfejlesztés volt és első körben nem cseréltük ki a tápot (noname250W), ami gyengének bizonyult, és az első bekapcsolás után 3 órával szikraeső kíséretében átadta magát az örökkévalóságnak. Másnap ilyedtünkben rögtön a fent említett 400W-os tápot vettük meg (20rugó volt :))

\m/

(#2) Il Padrone válasza marcee (#1) üzenetére


Il Padrone
senior tag

Szia,
nekem nagyon tulmelegedes gyanus az, ami a geppel tortent.
Meg lehetne azt is nezni, hogy a vinyo tapkabele jo erintkezik-e.(meg minden erintkezest)
Elsore ennyi
Udv

Il Padrone

(#3) Il Padrone válasza marcee (#1) üzenetére


Il Padrone
senior tag

Meg regebben a slot1-es procik csinaltak ilyen mutavanyokat, mert a slot1 nem mindig jol erintkezett az alaplappal.
Udv

Il Padrone

(#4) Il Padrone válasza marcee (#1) üzenetére


Il Padrone
senior tag

Gondolom a szokasos dolgot probaltam, hogy kicsavarozod az alaplapot, leteszed az asztalra, rarakod a tapot, belerakod a procit, 1 memoriat, meg a vinyot es igy probalod jaratni.

Il Padrone

(#5) Il Padrone válasza marcee (#1) üzenetére


Il Padrone
senior tag

Azert jol elvagyok :D

Il Padrone

(#6) Freezura válasza marcee (#1) üzenetére


Freezura
tag

Csá!

Sajnos pontos hibaokot nem tudok mondani, de én a lapra gyanakszom saját tapasztalataim révén.
Történt ugyanis az ASUS CUSL2-C lapommal, hogy a gép nem látta a floppy meghajtót. A LED állandóan égett és indításkor mindig F1 kellett nyomnom, hogy bootoljon a gép. Természetesen ezt meguntam és letiltottam a BIOS-ban a floppyt.
Nem is foglalkoztam vele, de kb. rá két hónapra gép bekapcs, se kép se hang. Szerencsére garis volt a lap, úgyhogy kicserélték egy TUSL2-C-re. De ami érdekes: az ismeretségi körömben 3 ember is így járt, tehát nem volt gáz a géppel csak nem ismerte fel a floppyt és 1-2 hónap múlva a lapuk sorra meg adta magát.
A hiba pontos okát mindmáig nem tudjuk, de nálunk a lapcsere bejött.

Üdv

(#7) Il Padrone válasza Freezura (#6) üzenetére


Il Padrone
senior tag

A melegedesm utan en is az alapra tippelek.
Udv

Il Padrone

(#8) Il Padrone válasza marcee (#1) üzenetére


Il Padrone
senior tag

Kerdes,
a vinyo ugye nem a mobilrackben van?

Il Padrone

(#9) marcee válasza Il Padrone (#8) üzenetére


marcee
addikt

A vinyó persze nem mobil rackben van.
És a proci nyáron 60-61 fokos szokott lenni, mostanában csak 50-52, nem nagyon hiszem, sőt kizárom, hogy melegedésről lenne szó.

Csatlakozók szintúgy ellenőrizve.

\m/

(#10) Il Padrone válasza marcee (#9) üzenetére


Il Padrone
senior tag

Akkor szvsz alaplap.

Il Padrone

(#11) marcee


marcee
addikt

Most beszéltem a sráccal: tegnap éjjel 900MHz-en is jelentkezett a probléma 4 óra használat után, nem is lehetett újraindítani már az éjjel.

A Diplomája múlik azon, hogy meg tudjuk-e oldani a hibát, SEGÍTSETEK!

\m/

(#12) Sidaries


Sidaries
őstag

Nekem is volt egy ilyen tapasztalatom. Szarozott a vinyóval meg fagyott. Ez egy Acorp Slot 1-es lap volt. Mikor szétszedtem, kiporoltam és összeraktam minden elindult és azóta is tökéletesen megy. Esetleg por???

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#13) Il Padrone válasza Sidaries (#12) üzenetére


Il Padrone
senior tag

Azert javasoltam en is hogy szedje szet darabjaira.
Precizios contaktspray sem art, meg a procira ujra rahelyezni a hutot
Udv

Il Padrone

(#14) konyak_ad


konyak_ad
csendes tag

Nekem az Abit Bx6-rev2 -m csinálta meg velem, kb. 2 év után... ''Csak'' az alaplapi IDE vezérlő ment gallyra. A ''tünetek'' majdnem ugyenezek voltak: a gép mintha túlmelegedett volna, le-leállt, nem mindig indult el újra, csak pihentetés után, és az egyik vinyót (csak a primary mastert) ''kattogtatta'', pont úgy, ahogy Te leírtad.

Tudom, butaság, de ki kéne próbálni azt, hogy beletenni a gépbe egy IDE-vezérlőkártyát.

Meg aztán nem ártana esetleg ellenőrizni a feszültségeket, hogy nem-e a táp a gázos mégis, de nem BIOS-ból, hanem multiméterrel.

(#15) roonin


roonin
tag

Nem lehet hogy a vinyo szallt el? Ill. lett bad-sectoros?

(#16) phoenixke válasza roonin (#15) üzenetére


phoenixke
tag

...hheh, roonin kedves , a bios mi0ta nem megy viny0 nelkul :b?

(#17) marcee


marcee
addikt

Fejlemények:

Tegnap (szombaton) hívott a haver, hogy előző éjjel megint elszállt a gép és nem is lehet azóta elindítani, a jelenség minden esetben azonos: ''Long beep in endless loop'', ami az alaplap leírással egybevágó emlékeim szerint memória hibát jelez.

Először tápot és videokártyát cseréltünk a gépben, de semmi sem változott.
Szétkaptuk a gépet dirib-darabra, takarítás, újraösszerakás, ugyanaz.

Elkezdtük a két memória slot között cserélgetni a modulokat, és az egyikkel soha nem indult el a gép (kb 5-7 próbálkozás) a másikkal egyszer nem indult a hat próbálkozásból.

Mivel nem volt túl sok időnk összeraktuk a gépet, a memtest lefutott és nem talált hibát (abban a modulban amivel hajlandó volt elindúlni a gép). (és a srác egy napja nem jelentkezett, hogy problémája lenne)

A két memória modul teljesen azonos volt, a gép összerakása óta nem voltak kiszedve.

Megpróbálom reprodukálni a chipek feliratát hátha ismeri valaki:
0116 2 - 2
MT 46V16M8
TG -75A

Kérdések:
Végetért a kálvária?
Biztosan a mem modul volt a hibás? (persze kipróbálom, majd másik gépben)
Várható, hogy a másik is bexarik?

(minden alapbeállításon üzemelt, soha nem volt tuningolva)

Köszönöm a segítségeteket.

\m/

(#18) TitiRii válasza marcee (#9) üzenetére


TitiRii
senior tag

''a proci nyáron 60-61 fokos szokott lenni, mostanában csak 50-52''
neharagugy de ez baromi sok..
az én régi 1.2tbm ha 40 fokon ment már sokat mondok (wbk68.epox 8kta3l)
a mostani 1.8 xp 45 fok max 50, ez is a te általad höfok értékek alatt van (nyáron is ennyi most valamivel hűvösebb) szintén wbk68 coolerel ,abit kg7 lapban,
ugy vettem észre az asus hömérök nagyon nem pontosak(msi sem) ugyan arra a procira ami más lapban pl 50 ök 60 fokot is irnak.
a hiba jelenség oka szerintem ram is lehet, noname ramok szoktak hasonlót produkálni(sajnos volt hozzá szerencsém) vagy alaplap :(
mien ramok vannak a gépben?

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#19) TitiRii válasza marcee (#17) üzenetére


TitiRii
senior tag

hmm lehet végig kellet volna olvasnom a topikot? :)

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.