Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  1900+ fsb probléma (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) ubulci


ubulci
csendes tag

Sziasztok,

A problémám a következő egy ASUS A7V8X-es alaplapot és egy 1900+ procit próbáltam pároztatni, de nem éppen megfelelő lett az eredmény.
Az alaplapon lehet a szorzót beállítani 100/133/166 MHz-re.
A rossz tapasztalatom a következő
- 100MHz 1200Mhz-nek ismeri fel a procit és korrektül működik vele (kényszerüségből most is így működik)
- 133MHz 1900+ nak ismeri fel a procit, de kb. 1 perc üzemszerű müködés után leállítja a gépet és csak tápkábel kihúz, alaplapi kontrolled elalvása után hajlandó újra elindulni.
- 166MHz Nem indul el a gép se, de ez nem zavar mert nem is ezt akarom használni. :)

Van valakinek valami ötlete.

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#2) Tul válasza ubulci (#1) üzenetére


Tul
aktív tag

Hát a 100/133/166 MHz az nem a szorzó, hanem az fsb. Nézd meg jól van-e minden összerakva, különös tekintettela coolerra!

Skoda 120L..::NEED FOR STREET::..

(#3) fügike válasza ubulci (#1) üzenetére


fügike
senior tag

Milyen hűtőt tettél rá? Gyárilag volt rajta paszta, vagy már előzőleg használta valaki? (Merthogy akkor alá kell passzíorzni valami kenőcsöt!:))) Jól fexik fel a borda a procimagra?

Boci-boci tarka!:D

(#4) Tul válasza ubulci (#1) üzenetére


Tul
aktív tag

Na mi az??? Nagy csend körülötted. Már egyáltalán be sem indul:D

Skoda 120L..::NEED FOR STREET::..

(#5) ubulci


ubulci
csendes tag

Valóban az FSB, csak elírtam :D

Gyárilag adtak hozzá hűtőpasztát és raktam rá belőle és a hűtő is rajta van mozgásmentesen.

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#6) ubulci


ubulci
csendes tag

Az alaplapon van hőfokvédelem, és hőfokkijelzés is.

Leállás és gyors újraindítás után (Tápkábel ki/be) a hőmérseklet nem észveszejtően magas (40C alatt van).

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#7) TRitON


TRitON
aktív tag

akár a RAM is lehet...milyer RAM-od van?

Mi az? 3 lába van mégsem tranzisztor? - ??? - Traffipax...

(#8) ubulci


ubulci
csendes tag

A RAM DDR 266MHz Samsung

Amire én gondolok, hogy túl sok hővezető pasztát raktam?
Kicsit megszaladt, de gondoltam nem nagy baj, ha több van belőle. Amúgy mennyi az ''ideális'' mennyisége a pasztának?

De ami furcsa, hogy amikor 100MHz az FSB akkor teljesen jól működik akár órákon keresztül is.

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#9) sonar


sonar
addikt

Épp hogy csak be fedje vékonyan és egyenletesen.
Nem zsíros kenyér, hogy ha több van rajt akkor jobb :D
Szerintem egy memtestet nyomj le neki
[L]http://www.memtest86.com/[/L]
innen le tudod tölteni
Meg a szorzók jól vannak beállítva?
(alaplapon-ha van- meg biosba)
[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#10) ubulci


ubulci
csendes tag

Szorzó állítás a bios-ban automatikusra van állítva, a prociból olvassa ki és jól is hiszen 133-nál automatán 1900+ -ra szorozza ki.

Megpróbálom a memtest-et, aztán ha nem segít leveszem a hűtőt és újrakenem a pasztát, mert olyan ''zsíroskenyér'' szinten kentem be. :DDD

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  1900+ fsb probléma (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.