Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  1700+ plusz winxp tuningrobléma (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) divot


divot
veterán

Föltettem a Win xp-t.

Azóta az 1700+-os processzorom már nem műkszik 150/150-en az ECSK7S5A alaplapban, pedig előtte WINME-n stabil volt. (És gyors :) )

Azóta láttam valamelyik külhoni oldalon is erről fórumot, csak már nem emlékszem, hogy hol. De nem is ez a lényeg. Van valakinek hasonló tapasztalata, és megoldási javaslata.

Egyébként 147/147-en megy a dolog, ez ugye 1617 Mhz, tehát igazából csak szoftverikus érdekességként érdekelne az ügy.

(#2) boca111


boca111
tag

Nekem is volt hasonló problémám.
Máshol azt olvastam, hogy az xp nem igazán tuningbarát, de lehet, hogy csak valami nagyon melegszik az alaplapon, amire kicsit érzékeny az xp. :((
Ha tényleg tuningolás kell, akkor azt 98 alatt, azon úgyis megy ''minden'' játék.
De lehet, hogy nem elég márkás a memóriád, és azt nem tudja így kezelni az xp.
Több ötletem most nincs :(

(#3) Sidaries válasza divot (#1) üzenetére


Sidaries
őstag

Arról én is hallottam, hogy az Xp kicsit érzékeny. Főleg vinyóra,de ez most nem ide tartozik. A 98 egy igénytelen öszvér volt az Xp-hez képest. Egyébként ki kéne próbálni, hogy 98 alatt most megy-e. A Hebinek is úgy tűnt, hogy ''elfáradt'' a Tualatinja. (1@1,4) Eleinte magasabban is ment, utána egyre lejjebb kellett venni a stabil működéshez. Aztán vett AMD-t. :DD

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#4) HEBI válasza Sidaries (#3) üzenetére


HEBI
senior tag

És azt nem húzta...

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#5) Thom! válasza divot (#1) üzenetére


Thom!
veterán

Nekem is volt hasonló probléma 1600+ Win Me alatt 139fsb -vel ment, XP alatt 136fsb-t bírta csak :(

(#6) Sidaries válasza Thom! (#5) üzenetére


Sidaries
őstag

Lehet, hogy nekem is jobban menne 98 alatt a Duronom?

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#7) MaTT


MaTT
aktív tag

Fel kell tenni a 3.1-et és menni fog 4ghz-en is :DDD

Keep the rubber side down!!

(#8) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Ugye mennyit számít, hogy valami ''valódi'' 32 bit védett mód (XP) vagy nem (Win9x)... :D

El kéne már felejteni a Win9x -et...

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  1700+ plusz winxp tuningrobléma (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.