Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  160gb-os winchester dma probléma (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) petyax


petyax
aktív tag

Sziasztok! Vettem egy 160Gb-os Seagate Barracuda winchestert. Az lenne a problémám, hogy Windows XP alatt a winchestert tökéletesen felismeri, viszont a DMA-t nem lehet bekapcsolni, csak PIO üzemmódban hajlandó működni.
Bios-ban tökéletesen felismeri, kiírja, hogy támogatja az Ultra DMA 5-öt. XP-ben meg egyszerűen nem tudok neki DMA-t bekapcsolni, csak PIO üzemmód van.
Kipróbáltam, hogy leszedtem az IDE vezérlőt és újraindítottam a gépet (újból felraktam), de sajnos ez sem segített. Továbbra is csak PIO-ban hajlandó működni. Próbáltam már a kábelt variálni, master-ba, slave-be tenni a wincsit, elsődleges és másodlagos ide csatornán működtetni, de semmi :(
Ha ugyanide 120Gb-os winchestert kapcsolok tökéletesen megy ultra-dma 5-ben.
Ha valaki tud valamit pls segítsen. THX

[Szerkesztve]

(#2) Flashcash válasza petyax (#1) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Próbáld meg feltenni a windows XP SP1-et.

(#3) petyax válasza Flashcash (#2) üzenetére


petyax
aktív tag

Szia! Már felraktam. Előtte csak 130Gb-osnak ismerte fel, de miután felraktam felismerte 160-asnak. Már csak a dma-val lenne probléma.

(#4) Flashcash válasza petyax (#3) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Még ennyit találtam:
[L]http://lacy.hu/index.php?oldal=keret&x=x&tipus=trukkok&belso=cikkek&cikk=cikkek/ntfs/seagate_udma[/L]

Ha ez sem jön be próbáld meg hogy felteszed a Seagate-et Primary Master-ba. Majd lehúzod felteszed ugyanoda a másik vinyód, beállítja a win UDMA5-be kilépsz, és ugyanoda visszateszed a Seagate-et.
Nem derül ki az első hozzászólásodból hogy pont ezt megcsináltad-e, talán segít.

[Szerkesztve]

(#5) petyax válasza Flashcash (#4) üzenetére


petyax
aktív tag

Köszi a segítséget. Végre megoldódott a probléma :)
Az volt a baj, hogy fentvolt a Service Pack 1. Én sem értem, de újra felraktam az XP-t. Teljesen jól felismerte 160Gb-osnak és működött az Ultra-DMA 5 is. Ráraktam a Service Pack 1-et és onnantól kezdve nem volt DMA, csak PIO-ban működött. Jó mi? :) Ki gondolta volna...

(#6) vtechun


vtechun
veterán

a winXP.vel gyakran előfordul, hogy a DMA-t kikapcsolja :(

(#7) kiborg


kiborg
aktív tag

Hali!

Az előbb jártam úgy,hogy fordítva volt a kábel rádugva az alaplapra.
A SZINES végét kell a 80 eres kábelnek rádugni a lapra.
Nekem előtte csak ATA 33 ban ment,megfordítás után meg ATA133 ban, azért egészen nem mindegy :DD

Ésszel él az ember - mondá a kannibál!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  160gb-os winchester dma probléma (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.