Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kiskonfi


kiskonfi
tag

Adott az a probléma, hogy egy alap gép xpvel nem feltétlen szereti a 160 Gb-s vinyókat. Erre több téma is indult, sokat végigolvastam, és már végleg nem értem.
1: ha csak 127 Gb-t ismer fel, biosfrissítés
2: ha csak 137 Gb-t ismer fel, akkor sp1

NA a kérdések:
Ez így stimmel, vagy hülyeséget írok:F
Ha partícionálom akkor is kell az sp1:F
Hogy teszek fel egy windowst, (mert ugyebár alapvetően nem tartalmazza az sp1-et)

(#2) I_Am válasza kiskonfi (#1) üzenetére


I_Am
veterán

[L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=38888&arc=f[/L]

Vagy SP1.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#3) kiskonfi válasza I_Am (#2) üzenetére


kiskonfi
tag

ezt is olvastam.

Akkor a kérdés: hogy teszek fel xpt???

(#4) LukE válasza kiskonfi (#1) üzenetére


LukE
veterán

bele lehet műteni SP-ket, meg mást is az installba.
ugyan nem próbáltam, de kiindulásnak:[L]http://www.google.com/search?q=slipstream+service+pack&sourceid=opera&num=25&ie=utf-8&oe=utf-8[/L]

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#5) dain válasza kiskonfi (#3) üzenetére


dain
tag

az alaplapod is lehet a ludas, ha nem kezeli a bios a 48bites lba-t..

my days are darker than your nights..

(#6) I_Am válasza kiskonfi (#3) üzenetére


I_Am
veterán

A második hozzászólásban ott van mit kell tenni, hogy ne kelljen XP SP1-et installálnod.
A HKLM a HKey_Local_Machine rövidítése a registry-ben.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#7) kiskonfi válasza I_Am (#6) üzenetére


kiskonfi
tag

Hmmm

Így már mindjárt más a leányzó fekvése :))

Akkor ezeket asszem kipróbálgatom szépen sorba (jó móka lesz)

JA. És akkor már az egyetlen kérdés, hogy a partícionálás nem mentesít.
MErt erre még nem olvastam sehol sem egyértelmű nemet sem, meg igent sem.

(#8) I_Am válasza kiskonfi (#7) üzenetére


I_Am
veterán

Nem mentesít, mert akkor is csak 137G-t tudsz particionálni a maradék terület kihasználatlan marad.

Csak azt nem értem, hogy ezeket kiprószálod majd. Egyetlen dolgot kell tenned, nem többet. A registry-ben mész egyre ''mélyebbre'' a ''könyvtárszerkezetben''.

[Szerkesztve]

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#9) deicide


deicide
veterán

Hello!

Én nem értem miért probléma a 160GB. Én windows98 alatt pqmagic8-al formáztam meg a seagate160 sata vinyót és működik minden gond és hackelés nélkül, 98 alatt is.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#10) kiskonfi válasza I_Am (#8) üzenetére


kiskonfi
tag

Érdekel az összes lehetőség.
Főleg azért, mert mint már említettem, lehet hogy arra kéne felrakni az xpt.
És akkor ugyebár adott az a probléma, hogy elötte meg kell csinálni, az sp1-el behekkelt xp cdt,

vagy egyszerűen, átírom a registrybe és utána partícionálás, és akkor mehet fel a sima xp.

első körben a registry lesz átírva, de a távlatokban is szeretek gondolkozni :DD

(#11) zenit válasza kiskonfi (#10) üzenetére


zenit
tag

Első körben hozzál létre a disk elején egy ''kisebb'' primary partíciót (max. 120GB), erre tedd fel a sima XP-t (ha nincsen integrált SP1-ed). Ezután tedd fel az SP1-et, és utána már azt csinálsz, amit akarsz... :P

(#12) zenit válasza deicide (#9) üzenetére


zenit
tag

Lehet, hogy működik, de próbáltad is már teleírni, vagy csak szimplán felpartícionáltad, és eddig úgy tűnik, hogy jó? :F
Csak mert nehogy később kellemetlen meglepetések érjenek! :(

(#13) sziszegő


sziszegő
senior tag

Windows xp corporate edition a kulcsszó abba eleve benne van az sp1 és már a setupnál simán lehet küldeni a formatot ha a gép látja a hdd-t.

(#14) Bgs válasza dain (#5) üzenetére


Bgs
senior tag

Nem hinnem, hogy tul sok alaplap van forgalomban (foleg olyan embernel aki 160-as vinyot vesz), amely nem kezeli rendesen.

Nekem egy A7V-m van. Van vagy 4 eves es gond nelkul kezeli a 160-as vinyomat...

Bgs Kek modolt farmer, SMP bicska, spam taszito ing, integralt karora, personal firewall gatya, antisztatikus zokni, 5 sec alatt rebootolhato cipo.

(#15) DarkFater válasza Bgs (#14) üzenetére


DarkFater
tag

A probléma valószínűleg jogos és élő probléma, mert a Seagate techsupport kiemelten foglalkozik a kérdéssel és részletes leírást ad, ill. javaslatokat a megoldásra.

Nekem úgy tűnt ők egyértelműen a BIOS-t okolják a problémáért :(((

Addig röhögtünk azon amit a főnök mondott, amíg rá nem jöttünk, hogy ez a mai feladat...

(#16) Bgs válasza DarkFater (#15) üzenetére


Bgs
senior tag

Amikor az alaplapomat vettem, a 4-20 Giga volt az atlagos meret. Volt egy-egy ember aki megengedhetett maganak egy 40/60/80 giga korulit, de az mar nagy szo volt. Megis gond nelkul kezeli a 160giga vinyomat.

w2k nemigen akarta latni rendesen, de szerencsere linux alol particionaltam :D
Most az a boot vinyom es zokkenomentesen ment minden egyeb...

Elhiszem, hogy a regi hw-ek nem kezelik jol, de szerintem manapsag (foleg nyugatabbra), nem tartom valoszinunek, hogy tenyleg ez legyen a jellemzo hiba.

Bgs Kek modolt farmer, SMP bicska, spam taszito ing, integralt karora, personal firewall gatya, antisztatikus zokni, 5 sec alatt rebootolhato cipo.

(#17) Sörfutár


Sörfutár
csendes tag

Nekem 3db 200GB-os Maxtor-om van a Win2k szerverben, PQMagic 7-el sikerült rendesen particionálni, felment a Win2k szépen, használja is, de *MÁR MÁSODSZOR* szállt el az FTP-m, mert úgy 40-80 GB töltöttség után ''lehullik'' róla az NTFS és szabad helynek látja...

Jó tanács:
Ha valakinek sikerült particionálni a vinyót, de gondjai vannak vele, mint nekem pl.:
DC++-ban: *** Unknown error 0x2747 (asszem), vagy a CHKDSK kiírja neki, hogy FS-type: RAW akkor *NE* futtassa a számítógép-kezelőből a Logikai Lemezkezelőt, mert akkor eltűnik a meghajtója egyből!


Egyébként a BIOS rendesen 200GB-nak, Windows telepítő csak 128GB-nak, ill. ha PQMagic-al particionálom akkor 189GB-nak látja... és HELP ME!

Ami elromolhat, el is romlik ;-)

(#18) maszat válasza Sörfutár (#17) üzenetére


maszat
senior tag

A legújabb service pack fenn van?

[Szerkesztve]

(#19) hungeek válasza Sörfutár (#17) üzenetére


hungeek
senior tag

ajánlom a Windows 2003 servert (.NET)

(#20) hungeek válasza Sörfutár (#17) üzenetére


hungeek
senior tag

jah a 189GB stimmel, annyi a tényleges kapacítása egy 200-as winyónak, csak a marketingeseknél 1000 a váltószám...

(#21) andreeew


andreeew
csendes tag

Ahoj!
Kérdésem az lenne, hogy egy abit vh6t-s alaplap le tud é kezelni egy 160 avagy egy 200 gigás vinyót?
thx!

(#22) Sutter_Cane


Sutter_Cane
tag

én teljesen meglepődtem, hogy sp1 nélkül is 160-asnak látta az xp a 160-as vinyót

(#23) Lizzard


Lizzard
aktív tag

Hi srácok!

Nem tudom mit kell ennyit problémázni a gyári és a formázott gigákkal. Azt el kell fogadni, hogy némelyik gyártó több gigát ''lop'' el tőlünk, mások meg kevesebbet. Van olyan haverom, akinek a 120 GB-os Seagate-et 121 GB-nak látja a Winfos XP semmiféle hekkelés nélkül, nekem meg van egy 160-as Samsungom, amiből 149-et lát az XP, a 80-as Maxtoromból meg 74-et. Vmelyik Guruban olvastam, h. van vmennyi százalék, asszem 4 v. 6, amennyivel mindig kevesebb a tényleges szabad hely.
Az is tény, h. minél nagyobb vinyót vesz az ember fia, annál több lesz ez a gyári elsumákolt terület. :((

Lizzard

[Szerkesztve]

ASUS M4A785TD-V EVO×AMD Phenom II X2 550BE@X4 B50×AC Freezer 64 PRO×4 GB Mushkin Black DDR3 1600 Kit×2TB Hitachi SATAII×Sapphire HD4870 1GB Silent Efficiency×LG GSA-H12L

(#24) Sörfutár válasza maszat (#18) üzenetére


Sörfutár
csendes tag

Jah. Fent van minden SP, patch... computer is up to date
minden éjjel 3:00-kor frissít, újraindul ha kell
én is rendszeresen csekkolom

Ami elromolhat, el is romlik ;-)

(#25) zenit válasza Sörfutár (#24) üzenetére


zenit
tag

Registry-t beállítottad?
[L]http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;en-us;305098[/L]

(#26) kiskegyed válasza sziszegő (#13) üzenetére


kiskegyed
aktív tag

Az, hogy ''benne van az sp1'' vagy ''corporate edition'' az két teljesen külön dolog. Semmi közük egymáshoz!

(#27) Sanya válasza kiskonfi (#1) üzenetére


Sanya
nagyúr

azt hiszem, hogy az ntfs csak 136 gigáig kezel. tehát akkora partíciód lehet max.
a többi részt partícionálod

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#28) kiskegyed válasza Sanya (#27) üzenetére


kiskegyed
aktív tag

Az XP NTFSe 136 giga fölött is boldogul, már láttam 200 gigás NTFS partíciót is!

(#29) HSNet válasza kiskegyed (#28) üzenetére


HSNet
aktív tag

Így igaz, nekem most is van 2 136Gb+ -os partícióm WinXP-vel (a logikai határ valahol 4 Tb körül van). A Windows XP az ami nem képes rendesen lekezelni a 136+ os hdd-ket SP1 előtt. Utána már nincs ilyen gond, illetve elméletileg, ha a boot partíciód 136 alá esik, akkor sem problémázik, de nem tudja rendesen lekezelni egyben.
Azért jól szórakozok itt az embereken, nem tudja a win megparticionálni egyben, erre jól alá lövik valami kellemesen régi PQ-val, utána meg csodálkoznak az adatvesztésen:C

In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

(#30) kiskegyed válasza HSNet (#29) üzenetére


kiskegyed
aktív tag

A megjegyzésedet nem értem.
Mit lőnek alá és mitől veszik az adat?

(#31) petyax válasza Sörfutár (#17) üzenetére


petyax
aktív tag

''Egyébként a BIOS rendesen 200GB-nak, Windows telepítő csak 128GB-nak, ill. ha PQMagic-al particionálom akkor 189GB-nak látja... és HELP ME! ''

A 189Gb teljesen OK egy 200Gb-os vinyónál. PQMagic-el csinálj belőle 2 partíciót (biztos ami biztos alapon: 95GB/db), ezután formatáld is le a partíciókat! :) Én ezt csinálom mindig a nagy vinyókkal és eddig minden OK.

(#32) haxy válasza petyax (#31) üzenetére


haxy
tag

a bajt az okozhatja PL: a bios nem megfelelöen kezeli a 160as vinyot ijen alaplapokat legyártotak pátrat mert látam a neten a javitást és ez a 160as vinyokra vonatkozot nem a kisebre és nem is a nagyobra.

jó tanács ne szenvedj vid el egy haverhoz akinek szintén xp je van és ted be az mit csinál vele. de ha lehet ne ojan alaplapja legyen mint a tied

nekem k7s5a volt ez hibásan kezelte a 160gb vinyot de bios frisités után meg javul
mast van egy k7s5a pro ezzel már nem volt semi gond söt még a procikbol a 333fsb vel müködöket is meghajtota
ezel azt akarom mondani cserélj alaplapot csak joljársz vele

Ez van.

(#33) _Geri_


_Geri_
tag

namármost konkrétan az, ha nem lát többet 137 gigánál, az nem aztz jelenti, hogy nem is tudja kezelni a meghajtót. Pl itt a dos: 2.1 gigát lát max a vinyón, akármilyen fájlrendszer. És? Simán tud rá másolni, írogatni, de a szabadhelynek szépen benyom majd egy kérdőjelet. XPvel ugyanez a helyzet.

(#34) Sutter_Cane válasza HSNet (#29) üzenetére


Sutter_Cane
tag

''A Windows XP az ami nem képes rendesen lekezelni a 136+ os hdd-ket SP1 előtt. ''

nálam tudta. telepítettem a rendszert, és már akkor volt egy 160-as a gépben. 156-nak látta. sp1 még sehol se volt.

(#35) HSNet válasza Sutter_Cane (#34) üzenetére


HSNet
aktív tag

Volt annó nem sokkal az XP kiadás után 1 HotFix (ez került persze be az SP-be is), ami megoldotta a gondot. Ezt az USB 2.0-ás Hotfixhez hasonlóan (meg régen Uata 66 vs. Win2k) elég sok gyártó az alaplap, vagy éppen már eleve a chipset driverek közé berakta, hogy ne legyen ilyen gond. Ha meg speciel nem az alap controllerre raktad, hanem valami saját biossal megtámogatott kütyüre, akkor az is képes volt a problémát áthidalni. Maga a gond meg egyébbként is csak akkor jön elő, ha egy particiót akarsz 136+ ra generálni, vagy a 136 fölötti részről akarsz bootolni, egyébb esetekben nem jelentkezett.

In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

(#36) HSNet válasza _Geri_ (#33) üzenetére


HSNet
aktív tag

A DOS valós módú rendszer. Eleve csak FAT16-ot kezel, ami viszont nem tud 2GB-nál nagyobb particiót létrehozni. Ha bármilyen más FS-ed van DOS alatt, akkor az csak trükközéssel megoldható (külön segédprogik, amik fordítanak az oprendszer felé). Ott azért voltak ilyen gondok, mert gyakorlatilag nem tudhattad a 2G-s határt átlépni, így nem is merülhetett fel, hogy annál többet le kéne kezelnie. XP-nél ellenben az a helyzet, hogy ha látja rendesen akkor oké, ha nem de rákényszeríted (pl PQMagiccal csinálsz alá egy particiót), akkor a probléma (nem tudja címezni az egészet) megmarad, de te megnyugodsz, mert egyben látod. Aztán olyan részre akarsz írni, amit valójában már nem tud megcímezni -> túlcsordul -> jobb esetben a file-jaid lesznek tele szeméttel, rosszabb esetben a FAT-be szemetelsz bele. Az XP ugyanis ugyanaz volt a probléma, mint a régebbi biosokkal, hogy nem volt elég a címtartománya a 136 fölötti címzéshez. Volt már egy-két ilyen korlát, de eddig mindeig a BIOS futott bele először (pl LBA mód, a FAT16 2GB-ig birta volna, de BIOS-ok csak 512MB-ig címeztek, aztán 8,4GB-nál detto, csak akkor már NTFS/FAT32, etc).

In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

(#37) moonman


moonman
titán

Bootolható WinXP+SP1 telepítõ CD készítése:
Túl sok lett volna ide bemásolni, és itt legalább képekkel is illusztrálva van. Anno ezzel a módszerrel csináltam, teljesen korrekt.

[L]http://www.lacy.hu/index.php?oldal=keret&x=x&tipus=trukkok&belso=cikkek&cikk=cikkek/cd/bootsp1cd1[/L]

(#38) HSNet válasza kiskegyed (#30) üzenetére


HSNet
aktív tag

Akkor mégegyszer, mert úgy látszik elsőre túl sokat egyszerűsítettem benne (tudod, mint a ''hozd ide az izét a micsodáról''-nál) PQMagic-kel kreálnak a vindóz alá egy olyan particiót, amit az ablax egyébbként nem lenne képes létrehozni (megj.: ugyanazon az fs driveren keresztül nem képes létrehozni, amivel később írnia kéne), aztán meglepődnek, hogy a túl rövid címtartomány, vagy a BIOS felöl kapott, a drivernek nem tetsző geometria miatt szétcsapja az adatokat a rendszer. Ezt az effektet nagyban elősegíti, ha ráadásul valami kelemesen régi PQM-et használ valaki, hiszen már az 5-ös is kezel NTFS-t (igaz az még csak az annó NT4.0-hez csomagolt verziót, ami óta még csak 3, vagy 4 újabb jött ki;]). Azt azért illik tudni róla, hogy pl az NT nem véletlenül nem tud mit kezdeni, az XP alatt létrehozott NTFS-sel, nem kicsi különbségek vannak a verziók között.

In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

(#39) HSNet válasza moonman (#37) üzenetére


HSNet
aktív tag

Ha valakit érekel, ez a módszer műxik NT-vel és 2k-val is, tetszőleges SP-vel, csak arra kell figyelni, hogy a megfelelő SP-t szedd le (nyelvi változat is számít!)

In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

(#40) tr00p3r


tr00p3r
őstag

van egy új samsung 160 GB vinyóm és a egy W2K gépem. ebből a vinyóból a winfos és a PQ Partition Magic csak 7,8 GB lát. fent van az SP4 meg minden frissítve. kicsit láma kérdés, de most ez miért van?

a benti gépem egy gyári Compaq:
P3 800 MHz
GVC DR742E alaplap, Intel i810E chipset

az everest ennek ismeri fel a samsung vinyót:
Meghajtó
1. meghajtó - ST380011A (74 GB)
2. meghajtó - QAMSUNE QP1604L (7805 MB) <---- ez lenne értelemszerűen a 160 GB samsung

jó lenne, ha segíteni tudnátok, mert kb. 50 GB letöltött anyagok kéne archiválnom még délelött! ;]




[Szerkesztve]

(#41) tr00p3r válasza tr00p3r (#40) üzenetére


tr00p3r
őstag

bocs az upért, de elég sűrgős. tudom még korán van. :B

(#42) I_Am válasza tr00p3r (#41) üzenetére


I_Am
veterán

Írd be a WinXP kérdések és válaszok Totyikba, ott X-COM és Moonman hamarabb észreveszik. Ők a nagy guruk a témában.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#43) tr00p3r válasza I_Am (#42) üzenetére


tr00p3r
őstag

még akkor is ha ez w2k? megyek oda, köszi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.