Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) JackHammer


JackHammer
csendes tag

Hello mindenkinek!

A következő konfigom van:
Intel Core i7 920 2.66GHz 1366
Sapphire RadeOn HD 4890
Samsung 1000GB 7200rpm 32MB SATA2

3 x 1GB Kingmax TinyBGA 1600MHz DDR3 RAM triple-channel kit-be
Gigabyte GA-EX58-UD3R

Gondolom csak az utolsó kettő lényeges a problémám szempontjából, de azért leírtam mindent nehogy valaki leszóljon miatta :P

Szóval, a probléma abból áll, hogy ezt a gépet még tavaly vettem ilyenkor június tájékán. Semmi gondom nem volt vele tökéletesen ment. A múlt héten viszont bekapcsolás után úgy kb 10 perccel kikapcsolt magától. Azt hittem a Windows szerencsétlenkedik valamit, de az újabb boot-nál már a Windows betöltőképernyőjénél is kikapcsolt. Aztán nem volt többé hajlandó beindulni, amíg a BIOS nem állította magát default-ra 3-4 indítási próbálkozás után. Kiírta, hogy valami overclocking vagy voltage probléma miatt visszaállt gyári beállításokra.

Ezek után sikerült használnom a gépet rendesen. Viszont észre vettem, az egyik boot-nál, hogy a RAM-ok csak 1066MHz-en mennek. Megpróbáltam őket átállítani kézzel 1600-ra, de ugyanúgy jártam, a BIOS amíg nem állítja magát vissza default-ra nem boot-ol a gép. Aztán az XMP profilra próbáltam állítani, de azzal is ugyanígy problémái vannak.

Mitől lehet az, hogy egyik pillanatról a másikra nem képes 1600-on vinni a RAM-okat a gép, illetve mit lehet ilyenkor tenni?

Köszönöm előre is ha segítetek!

(#2) gyiku válasza JackHammer (#1) üzenetére


gyiku
nagyúr

itt nem illik minden egyes kerdeshez kulon topikot nyitni. Nagy RAM-os topik

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#3) Vidala válasza gyiku (#2) üzenetére


Vidala
senior tag

Nemcsak az illem az érdekes, hanem szvsz a RAM-os topikban gyorsabban és eredményesebben lehetne válaszban reménykedni.

Főleg mivel mi csak itten jártatjuk a lepénylesőnket ;]

CoVboy Forever!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.