Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  145 wattos táp (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) PeliScan


PeliScan
addikt

Szóval az érdekelne, hogy elég-e ez a táp a konfigomhoz: P43.06@4Ghz, Peltier hűtés, 4*120GB HDD, 2GB DDR400, GeFX, 20 házventi. Hm? :DDD

Nah jó, nem ez a kérdés. :(

Melyik az a két ér, amit zárni kell? Mert gondolom vmi ilyesmi a megoldás...

Jah meg a másik; ha sikerül megpusztítanom vhogy; túlterhelem, zárlat, akármi - megpusztulni megpusztulhat a táp, de azért pl a kétszeresnél több feszt csak nem ad ki, ugye? Nem örülnék, ha meg találna csapni a 220... :o

Köszi

(#2) MaUser válasza PeliScan (#1) üzenetére


MaUser
addikt

Ma jó leszek! Adok egy 150 wattos kapcsolóval szerelt tápot nekd és megmentek egy emberéletet!:DDD

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#3) tomcs válasza PeliScan (#1) üzenetére


tomcs
őstag

tapok terheles nelkul ugy tudom nem szeretnek menni. legegyszerubben valami router-mailszerver-stb gepben birnad kihasznalni

(#4) PeliScan válasza tomcs (#3) üzenetére


PeliScan
addikt

Nemá, hogyhogy nem szeretnek menni? Miér baj nekik, ha nincs rajtuk terhelés?

MaUser: ezen is van kapcsoló, sőt, még a zsinegre is tudok szertni egyet. Igaz, az a földet nem kapcsolja, de hát az csak nem ráz meg annyira. :)

Nah, most komolyan: szeretnék rákötni pár ventit, vagy motort, vagy tudomisémit, annyi cuccom van itthon, semmit sem dobok ki. :) Szeretnék csinálni vmi modern szobrot, okés? Nah, thát hogy kapcsolhatom be?

+vannak rajta a szokásos AT csatik;
jobbról balra, egymásmellé téve a kettőt;

FEHÉR-PIROS-NARANCS-KÉK-4*FEKA-CITROM-3*PIROS

Nah, tudja vki, mit kell zárni? Jah meg hogy biztonságos-e az életemre nézve..? :)

(#5) MaUser válasza PeliScan (#4) üzenetére


MaUser
addikt

[/L]http://www.tuningnet.hu/atx1.php[/L]
Remélem segítettem!

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#6) emvy


emvy
nagyúr

Ha atx-es, akkor az alaplapra csatolható csatin az egyik oldalon balról a negyedik az zöld, ha jól emléxem. Kösd össze egy feketével. :)

while (!sleep) sheep++;

(#7) PeliScan válasza emvy (#6) üzenetére


PeliScan
addikt

Pff, asszem nem, bár nem tom; a régi ATs tápjaim egy ordasnagy rúddal voltak összekötve a front nyomógomban, és úgy kapcsolódtak be; nah ez nem olyan.

Ráírva nincs semmi erre vonakozó, csak annyi hogy Minabea Electonincs. Ez márka? :))

(#8) hogyishívnak? válasza PeliScan (#7) üzenetére


hogyishívnak?
aktív tag

A ''nem szeretnek menni'' annyit jelent, hogy 1-2A terhelés nélkül az 5V-on nem biztos, hogy megindul a táp.

Tibi

(#9) PeliScan válasza hogyishívnak? (#8) üzenetére


PeliScan
addikt

Jóh, akkor rápakolok az 5Vra egy-két ventit, az már vagy 5W, az már elég, nem?

Látom, senki sem meri vállalni a kockázatot, hogy megmurdálok; nyugi, nem fogok visszjönni reklamálni, de azért érdekelne, hogy KI TUD-É GYÜNNI ÉLETVESZÉLYES FESZ. EGY TÁPBÓL? <- ezt most nem úgy kérdezem, hogy fürdőkádba dobva ;] hanem csak úgy, a 12V veztéken pl?

(#10) PeliScan


PeliScan
addikt

Senki..?

(#11) botye válasza PeliScan (#9) üzenetére


botye
tag

Nem. Ha csak a csatlakozóját birizgálod, akkor nem tud kijönni.
De előtte írd meg mi a kedvenc virágod... ;]

A gödrök első számú törvénye: Ha benne vagy, ne áss tovább!

(#12) Tompo válasza PeliScan (#9) üzenetére


Tompo
aktív tag

Ha az Emvy által írt módon kapcsolod be akkor nem, én egy félbehajtott gémkapoccsal szoktam kipróbálni :DD

(#13) Xpod


Xpod
addikt

Ha AT-s akkor van rajta kapcsoló ergo ott be tudod kapcsolni az egészet. Ha ATX-es akkor a hardverbook oldalán meg tudod nézni a csatlakozó ''láb kiosztását''. Az AT-s tápok mennek terhelés nélkül is (már próbáltam) elvileg az ATX-es ek is műxenek. Elvileg nem csap agyon ha földeléses konektorba dugod, ha mégis a PH! 1 hétig fekete gyászkerettel fog megjelenni. :D

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#14) PeliScan válasza Xpod (#13) üzenetére


PeliScan
addikt

Hehe, milyen vicces kedvében van itt mindenki :))

Jóh, akkor kiderült, hogy ATXes. Az is, hogy kell 1-2 fogyasztó az 5Vra, hogy menjen. Eddig okés, sőt, máraz is kiderült hogy a kék vezeték 'földelésével' lehet beröffenteni.

Már csak télleg az a kérdés, hogy nyugodtan kötögethetek bármit ide oda; pl 12V a 3.3Vra, meg 5StBy-t az 5Vra, rödidzár ezerrel, szóval bármit bárhova, legrosszabb esetben is meghal a táp, meghal a rákötött fogyasztó, de én nem halok meg, ugye? (Eccer már sikerült magam 'vicces' :)

(#15) Clyde22_ válasza PeliScan (#14) üzenetére


Clyde22_
tag

Az én tápom egyszer már döglött meg (túl nagy terhelés volt rajta) és bizony kijött belöle valami szörnyü dolog, mert minden cucc a gépben Szénné égett :)

Ne egyél a sárga hóból!

(#16) Clyde22_ válasza Clyde22_ (#15) üzenetére


Clyde22_
tag

szészét != részét... bocs öregszem :DD

Ne egyél a sárga hóból!

(#17) Zsoci


Zsoci
tag

Se az ATX se a AT táp nem kapcsol be terhelés nélkül, ami abból adódik hogy kapcsolóüzemü és kell hogy folyon némi áram ahhoz hogy tudjon szabályozni.Érdekes módón van pár ami mégis elindul külső terhelés nélkül, feltehetőleg van bennhe valami belső ''terhelés''.

Az ATX tápot nem elég csak bekapcsolni hanem a powergood szálra is vissza kell adni neki a ( azt hiszem +5v) ellenörző feszt.

A kapcsolóüzemü táp TUD kiadni 220V a kimenetén , hiszen attól kapcsolóüzemü hogy kapcsolgatja a bejövö nagyfeszt valamilyen áramköri elemen ( pl feltölt egy kondit, csak mindig csak picit) bsürün az meg kisimítja alacsonyabb egyenfeszkóvá.Mielött valaki kijavítana ez nagyon pongyola így és persze nem 100% osan korrekt megfogalmazás.De a lényeg ez.Na most ha pl nyitva marad az a tranzisztor ami kapcsolgat akkor ugye megy a fesz kifele világnak.Pesze van erre védelem a tápban, elvileg.

Ez a 145w igwn ismerős nekem, ilyen telejesítményü a HP Vectra tápja is.Ezekre ugyanis a TÉNYLEGES teljesítményt írják rá,nem a kamut ( lásd ACORP,MERCURY stb )Tehát szerintem az egy jó táp lehet valami brand gépből, persze lehet hogy csak így látatlanban néz úgy ki.

De ha táp hiányod van jelentkezz nálam van böven belőle.

Én úgy próbálnám hogy rákötnék egy alaplapot mer akkor nem kell gecsölni a kötögetéssel.Nem túl valószinü a nagyfesz megjelenése a kimeneten de azért ne tapogasd csak SZIGETELT dróttal.A gépkapocs eléggé nem az.Elég valószinű hogy ha elsült a táp akkor belül igen nagy pusztítás nyomai láthatóak.

Én már robbantottam fel tápot, persze a kolégám kezében volt, én csak bekacsoltam .Nem lett baja senkinek csak átmenetileg süketült meg mindenki, meg a villany ment el a fél házban.Ez is benne van, ha nem vagy rá felkészülve ne fogj bele.

(#18) Loha válasza PeliScan (#1) üzenetére


Loha
veterán

Ez valószínüleg AT-s táp, azokat meg egy sima 220V-os kapcsolóval kell bekapcsolni.

(#19) cyberdog válasza PeliScan (#10) üzenetére


cyberdog
tag

ha nem piszkalsz bele akkor nem eletveszelyes .
kivulrol max 12volt razhat de ha bele nyulsz akkor egy kicsivel tobb olyan 50volt
de ha bele trafalsz akkor 220 is lehett.
A szemelyes tapasztalatom pedig az ha nem terhelsz minden feszultseget akkor vagy nem indul el a tap vagy rovid uton elszal benne valami.

(#20) BEE


BEE
addikt

Szerintem ne vergődj a bekapcsolással!

Ezt a motyót speckó a PC-hez csinálták így másra nemigen lesz jó.

Ha nagyon kötni akarsz mégis, akkor ajánlok pár autós izzót.
A lambadázós tuti lesz!

De kipolírozva, egy bazinagy szöggel a falra téve, madzagokat
festőien összekócolva dezsignes lámpád lesz! (micsoda szupermod!)
Az 5Volt pedig jól lehalkítja a lámpát! (legalább 5-6 decibel!)
Ha még ezután is kell ötlet csak szólj, én szívesen adok! :DD :DD :DD

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#21) tocsa válasza PeliScan (#7) üzenetére


tocsa
senior tag

Most nem értem mit vársz. De ha már beidézett MaUser az Ordasi tuningoldalról, akkor megnyugtatásképpen egy idézetet közölnék a tápokról szóló cikksorozat alapozó részéből. ''Valószínűleg'' Ordasi kollega ért a témához, így érdemes megfontolni, amit mond:


A tápegység tönkremenetele sokszor tragikus lehet. ... Ha menet közben zárlatos lesz egy nagyáramú félvezető, akkor legtöbbször egy az egyben megjelenik a tápegység kimenetén egy sokkal nagyobb feszültség, ami tönkreteheti a számítógépet. A 230 Voltos hálózati feszültség szinte soha nem jelenik meg a tápegység kimenetén (még szerencse...), de ha zárlatos lesz a belső transzformátor, akkor előfordulhat, hogy kb. 320 Volt megjelenik (egyenirányítják a hálózati feszültséget és ebből lesz a kb. 320 Volt). Ezt pl. egy meghibásodott tápegység ventilátor is előidézheti, mert így a transzformátor simán túlmelegedhet, ugyanis nem csak a félvezetőket hűti a ventilátor, hanem a trafó körül is mozgatja a levegőt. Ilyen hibáktól még hallani is rossz...


Na?
Csumi!

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#22) PeliScan válasza Zsoci (#17) üzenetére


PeliScan
addikt

Hát, sajnos még nem tudtam eljutni odáig, hogy egyáltalán bármt veszélyeztessek; nem sikerült beröffenteni. :)

Említetted ezt a PowerGood visszaigazolást, hmmm. Melyik ér az? Ha szépen ''visszaküldöm'' neki az 5Vját, akkor szépen fog menni?

Mindenkinek köszönöm a eddigi segítséget, ígérem, vmi szépet fogok építeni belőle... :)

(#23) BEE válasza PeliScan (#22) üzenetére


BEE
addikt

Egyszer nekem is volt egy tápelindítási problémám.
Ha jól emlékszem akkor egy lila madzagot kötöttem össze tán egy zölddel???

A csatiban dugtam össze forrasztóónnal. Akkor abból jöttek feszek.

De azért dugás előtt gondolkodj, mert tévedhetek!

Én úgy filóztam ki, hogy megnéztem a tápban, belül, hogy melyik kóc az ami nem a feszkimenetekről jön és szemre nem tudtam értelmes funkciót rendelni hozzá.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#24) BEE válasza BEE (#23) üzenetére


BEE
addikt

A feketéhez kötés eleve értelmetlen mert az test, neked meg
először egy fesz alatt lévő drót kell, amiről aztán visszajön a fesz a figyelő drótra.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#25) PeliScan válasza BEE (#24) üzenetére


PeliScan
addikt

Köszönöm az ötletet, megpróbálom! Bár nálam csak egy kék van, a többi elég normális színű.. bár van egy fehér, lehet, hogy az lesz az?

(amúgy meg megígérem, hogy ''dugás előtt'' gondolkozom!!:DDD)

(#26) BEE válasza PeliScan (#25) üzenetére


BEE
addikt

Namost hirtelen szétkaptam egy ATX tápot neked!

Lehetséges madzagok: szürke (nyákon feliratozva PG )
zöld ( PS-ON )
lila ( S.B )

Értelemszerűen a zöldet kösd az egyikre, és vagy jön fesz vagynem!

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#27) PeliScan válasza BEE (#26) üzenetére


PeliScan
addikt

Nah, próbálkoztam, nem ment. Szétkaptam, megkerestem én is a PG-t, egy fehér vezték volt, és arra rákötöttem egyy szürkét, de egy teljesen más éről, nem is tom, mi lehet az..? Olyan, mint egy floppí-csati, de csak 3 ér van rajta.

Mindegy, megy, és elég jó minőségű a táp, szép kis bizosíték van benn, meg 145W ellnére automata RPM szabályzás, és tök jól véd a rövidzár ellen, már soxor próbáltam... :) )

(#28) BEE válasza PeliScan (#27) üzenetére


BEE
addikt

Mondom! Lámpa!

:DD :DD :DD

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#29) PeliScan válasza BEE (#28) üzenetére


PeliScan
addikt

Hát, igazából vmi kreatívabbra gondoltam, amin kell dolgozni is, oszt learatni a munka gyümölcsét! :D

Eddig próbaképp;

(#30) BEE válasza PeliScan (#29) üzenetére


BEE
addikt

Szép, de nem funkcionális!

Rakj rá 2db Athlont, hajtsd túl és használd hajszárítónak!

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#31) Szalma válasza PeliScan (#29) üzenetére


Szalma
őstag

Nagyon ott van! Csak így tovább! :))

Szeretettel:
Szalma

(#32) PeliScan válasza BEE (#30) üzenetére


PeliScan
addikt

Huh, kissé nagy lett. (Ne gyertek azzal, hogy a 'suegény modemesek' mert én is az vagyok...:)

Hogy nem lenne funkciója? Eléhajolok, becsukom a szemem, és elképzelem, hogy motorozok; szél, búgás már megvan. :)

(#33) BEE válasza PeliScan (#32) üzenetére


BEE
addikt

Ennyi tápot hazavágtál? :DD

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#34) PeliScan válasza BEE (#33) üzenetére


PeliScan
addikt

Neem, ezek régirégi tápok(286,386), amiket nem volt szívem kidobni, így kapcsolókban, vezetékekben, molex-csatikban, ventilátorokban élnek tovább... :))

(#35) BEE válasza PeliScan (#34) üzenetére


BEE
addikt

Nálam is hempereg pár régi cucc.
Már gondoltam hogy nyitok egy ócskaboltot! :DD

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#36) azzio válasza PeliScan (#4) üzenetére


azzio
aktív tag

Az nem szineg, hanem vezeték.

(#37) PeliScan


PeliScan
addikt

Pff, kötözködünk, ráadásul mindeféle alap nélkül, és rossz helyesírással..? :) csak amikor 5*re írom le hogy vezeték, kezd unalmassá válni.
Másrészt; mivel a tápba 3 vezeték megy, az nem is zsineg, nem is vezeték, hanem: kábel! Ugye ismerős, ''tápkábel'' és nem ''tápvezeték.''

Naaahhh. Jól kidühöngtem magam :)
Amiből építkezhettek;

-soksok színes zsineg :)
-soksok régi, PC speaker és TV hangszóró
-soksok régi venti
-soksok kapcsoló, néhány régi poti
-soksok régi alaplap (ezeken még vannak böhöm kondik, kapcsolók, miegymás)
-soksok színes LED
-soksok számológép, kvarcjáték kijelző
-soksok nagymeghajtó, egykét kismeghajtó-motor (pörögnek, mint állat, persze érdekesen kell őket bekötni, nem is tom pontosan, hogy)
-egy aktív hangfalpár, vajh ki lehet belőle operáli az 'erősítőt'?

Nah..?


(#38) MaUser válasza PeliScan (#37) üzenetére


MaUser
addikt

Rájöttem!!!
Az alaplapra beépíted a potikat és kapcsolókat processzornak, amiket néhány ventillátor rájukáramló levegője kapcsolgat (remélem van sok:) ), ezeket hűtöd a maradékkal mivel gyorsan kapcsolgatnak, a ledekből és a kvarcjáték kijelzőkből csinálsz monitort, a számológép kijelzőkből extravagáns tájákoztató kijelzőt (pl: működő potméterek száma). A nagymeghajtó a média ejector, a kismeghatjó a reejector. A hangfalpár (5.1 miatt jön a tv hangszóró is!) természetesen a surrondot szolgáltatja. Sok zsineggel összekötöd és kész is a sát tervezésű pc alapú játékgép!!!!

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#39) PeliScan


PeliScan
addikt

Köszi, kreatívnak kreatív :)

(#40) BEE


BEE
addikt

Hát hiába magyarázom hogy lámpa!

Méghozzá ventilátoros! Mint a csillár, csak ez a falra szögelve.
És még danolhat is!
Rátehetsz egy vagon villogó ledet is!
Sőtt!
Színes égő elé tehetsz ventit és ezek a dizsilámpák interferálhatnak
egymással!
A variációk száma végtelen, csak te nem akarod ezt belátni!
:DD :DD :DD

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#41) PeliScan válasza BEE (#40) üzenetére


PeliScan
addikt

Naaah, lelőted a poént!! :))

Én is vmi nagyon hasonlóra gondoltam, soksok izléstelen villógó leddel, lassított, forgó csillivilli ventik, motorok, éééés;
van vhol régi ilyen prünytyögő jojó, abból kiszedném a 'hanggenerátort' és rákötném az elfekvő aktív hangfalra, és akkor lenne itt 'Lambada' (asszem a Lambada dallamára csipogott)

Pl ez az egész ráapplikálva egy farostlemezre. Hm. :) Ha nincs más 5let, akkor ez lesz. Végülis jobb dolog, mint érettségire tanulni. ;]

(szerintetek erre a tápra kell venti, ha csak 30-40W terhelést kap?)

(#42) BEE válasza PeliScan (#41) üzenetére


BEE
addikt

Na egy újabb jó ötlet!

Napok óta nem jutottam fel a netre, úgyhogy volt időm gondolkodni.
Tehát: némi drót és egy darab locsolócső segítségével kiveheted a vízbű
a zoxigént!
Ezzel bizonyíthatod hogy jómunkásember vagy!
Ha ügyes vagy talán még lehet Sándor-os arcod is mint ADI-nak!

Ha pedig a fejlődő gázhoz csinálsz pl egy házatlan csengőt, akkor
a szoba belméretét is jelentősen megnövelheted!
:DD :DD :DD

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#43) PeliScan válasza BEE (#42) üzenetére


PeliScan
addikt

Nahh, de most komolyan..! Senkinek sincs semmi eredeti ötlete?

(Valamivel el kell ütnöm az ídőt, nehogymár az érattségire tanuljak!!:D)

(#44) BEE válasza PeliScan (#43) üzenetére


BEE
addikt

Inkább tanulj!

Az ilyen vizsgákon érdekes kérdéseket tudnak feltenni az embernek!

Bárha a Zsanettes tételt húzod........ :DD :DD :DD

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#45) PeliScan válasza BEE (#44) üzenetére


PeliScan
addikt

Nah, már túl is vagyok rajta, nemsoká már a fewlvételiken is, szóval továbbra is ötleteket várok! :))

(#46) bcs válasza PeliScan (#45) üzenetére


bcs
aktív tag

Szerezz be néhány léptető-, ill. szervómotort, és építs robotot. :)

(#47) BEE válasza PeliScan (#45) üzenetére


BEE
addikt

Na, ha ennyire kell az ötlet, hát ötlök neked!

Gondoltál-e már arra, hogy a hűtőnek csinálj hűtőt?
Általános vélemény hogy a venti hidegen 0,000000021%-al
több levegőt nyom hidegen mint melegen. Ezért a tápoddal
hajtott ventikkel hűtsd a pc hűtőit!

Ha ügyesen helyezed el őket, akkor még halkulás is lehet,
hiszen az ellenfázisú zajok kioltják egymást.

Az egyéb rezonanciák elkerülése végett pedig mindent
rezgéscsillapító gumibakokkal fogass fel.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#48) PeliScan válasza BEE (#47) üzenetére


PeliScan
addikt

Jajj, ez a ciniizmus folyton..! :))

Amúgy gumialátétek már mindenhol vannak; vettem a vízvezetékbótba tömítést, felvágtam őket apróra, kiszúrtam, és kész is. Jobban szorulnak a csakvarok, és télleg nem rezonál. :)

bcs:
Viszont a lépegető nem is rossz ötlet, csak kéne hozzá pár erősebb motor, de meglássuk még, talán tudok szerezni vhonnan.

(#49) BEE válasza PeliScan (#48) üzenetére


BEE
addikt

Nemrég panaszkodtál, hogy 0,5V-ot esik a csíptek 12V-ja.
Hát ezt a kicsi tápot kösd be a meghajtóknak!
Így bármekkora procterhelésnél fix a 12V !

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#50) PeliScan válasza BEE (#49) üzenetére


PeliScan
addikt

El sem hiszed, de komolyan megfordult a fejemben. :) Csak az +1 ventit jeléntene, annyit meg azért nm ér az egész.

(#51) BEE válasza PeliScan (#50) üzenetére


BEE
addikt

Hát kösd ki azt a fránya ventit!

Megosztott terhelésnél nem lesz probléma, de akár hűtheted a lehalkított
gépből kijövő levegővel is!
Ha ezt megoldod király leszel modderéknél!

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#52) PeliScan válasza BEE (#51) üzenetére


PeliScan
addikt

Cöcö. :)

Maj' ha kész lesz az egész, fogladjuk, hogy be fogod látni, hogy tök jó lett. Meg halk. :)

(#53) Atom


Atom
aktív tag

Nem a feszültség az életveszélyes, hanem az áramerőssg :)

Konfig: Már nincs

(#54) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

(vagy ha csak egyszerűen belenyúlsz a konnektorba)

bocsesz :D

(#55) PeliScan válasza Atom (#53) üzenetére


PeliScan
addikt

Ehh, ha meghalok, asszem nekem már mind1 lesz, hogy az I vagy az U végez velem. :)

(#56) TitiRii


TitiRii
senior tag

rákontrázok:)
(és perzse jól müködne, nem szeretném ha megföne nekem itt valami..)

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#57) #25954560 válasza TitiRii (#56) üzenetére


#25954560
törölt tag

Csinaltak mar modderek dupla tapot, talan meg itt is volt rola szo... de volt valami fontos feltetele a kozositesnek, amire nem emlexem :D

(#58) #25954560 válasza #25954560 (#57) üzenetére


#25954560
törölt tag

hmm... ja, neked nem mind a ket tap ugyanazt hajtana, hanem eztazt. ha mindket tapon van terheles es mind a ketto megkapja a powergood-ot, akkor menniuk kell. remelhetoleg a kikapcsolasuk is mukodni fog, nem fogja a ket tap eletben tartani egymast :))

(#59) TitiRii válasza #25954560 (#58) üzenetére


TitiRii
senior tag

na ja :)
de én atol is parázok hogy a feszek nem adodnak e össze
elvégre 2 külön forásbol jön az az 5 v ami a powergod nak kell nem lesz abol igy 10?
a nálamnál okosabaknak:
a cél az hogy 2 db egymástol független tápot ugyna azzal a gombal kapcsoljak be illetve ki, és reseteljek
mind2 más más ketyeréket hajtan meg, de mégis 1 pc alkatrészeit

melesleg sokan irták itt a forumban hogy sok feles tápjuk van ;)
szivesen látnék 1 db atx tápot(kivéve jnc és vargáné és társa típusut9
HA CODEGEN ACORP MERCURY MÁR VAN VALAKINEK FELESBE SZIVESEN VESZEM :)

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#60) LukE válasza TitiRii (#59) üzenetére


LukE
veterán

az elvetemültek úgy csinálták, hogy a második táp olyat hajtott meg, ami az elsőtől nem kapott tápot, pölö vinyó, venti, optikai drive... ha azonos potenciálon vannak a tápok, akkor még működhet is.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#61) PeliScan válasza TitiRii (#59) üzenetére


PeliScan
addikt

Azért ugye figyelembe veszed azt is mondjuk két Mercury táp összeheggesztésénél (ami egyébként megoldható, én már láttam rá több példát is) hogy az amúgy sem kicsi meghibásodási esély így a DUPLÁJÁRA nő..?! :(

(#62) TitiRii válasza LukE (#60) üzenetére


TitiRii
senior tag

pont ezt akarom elérni :)
vas egyik táp
otika coling hddk másik táp
csak kéne egy kis help majd mert abban az egy két dologban nem vagyok biztos

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#63) TitiRii válasza PeliScan (#61) üzenetére


TitiRii
senior tag

igen sajnos ez a házul ütöje
már gondolkozok egy védelmen is ha netán elszálna.
max a tápok mehetnek ki de nekem semmit ne vágjon ki
valami tip? a csatik elé alul áteresztó szürök vagy mik hogy véletlen se kapjon 5 és 12 voltnál többet ?

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#64) engusz válasza TitiRii (#62) üzenetére


engusz
veterán

Vegyél valami normális nagy tápot. Mondjuk Enermax, Chieftech, Zalman... ;] Nem kell vele annyit szenvedni és 99999x biztonságosabb, mint az általad említett tápok bármelyike is!

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#65) LukE válasza TitiRii (#63) üzenetére


LukE
veterán

hát az talán menne, hogy pár volttal ne kapjon többet, ha minden csati elé pakolsz valamit, de az kb normális táp árának 6szorosa lenne:DDD

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#66) PeliScan válasza LukE (#65) üzenetére


PeliScan
addikt

csakhogy az AT tápot nem lehet csak mechanikusan bekapcsolni, így már alapból bukó a két-tápot-egy-gombbal stratékia... :)

(#67) LukE válasza PeliScan (#66) üzenetére


LukE
veterán

relé?
(csakmert ha valami régi ATX tápot szed ki, akkor talán márkás konfigban volt normális minőségű, inkább olcsóér gagyit jelszóval jöttek)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#68) PeliScan válasza LukE (#67) üzenetére


PeliScan
addikt

Hacsak relével nem... :))

(#69) TitiRii válasza engusz (#64) üzenetére


TitiRii
senior tag

veled ellenben én a modolás alat nem azt értem milyen jo kis gyári kütyüket lehet megveni méregdrágán
hanem hogy a xarbol össza pofozak valami hasznos uj stuffot ;)
mellesleg vennék én gyári márkás jo kütyüt ha erre a honapra nem lenne még mindig -2000 ft om :DDD)

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#70) TitiRii válasza PeliScan (#68) üzenetére


TitiRii
senior tag

relévét egyenlöre nem szándékoznám használni
ha semmi féle képp nem lehetésges a szálak össze kötésével
akkor a kapcsolonál buherálok pl olyxan kapcsolot iktatok be ami 4 szálat kapcsol 1*re ezzel meg lehetne oldani, de akkor a másik tápot sem az alaplap kapcsolja hanem ez a + kapcsolo
melesleg melyik szálon megy visza az a bizonyos 5 v?
nem csak 1 pillanatra kel ösze érniük?ugy értem ha az alaplapon csavarhuzoval kapcsolom akkor utána elvilegm egszakad az áramkör nem ?(meg kapcsoloval is)

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#71) PeliScan válasza TitiRii (#70) üzenetére


PeliScan
addikt

Félreértettél, két ATX gond nélkül megy, ha mindkettő megkapja azt a bizonyos bekapcsolójelet (az enyém, amiről a topic szól, még szerintem a powergood-ot sem kéri) akkor elindulnak!

LukE írta az AT tápot, nah az nem megy, csak ha mechanikusan bekapcsolod.

(#72) LukE válasza TitiRii (#70) üzenetére


LukE
veterán

[L]http://www.phm.lu/Documentation/Connectors/PCPower.asp[/L]
vagy intel bácsiéknál: [L]ftp://download.intel.com/design/motherbd/atx_201.pdf[/L]
vagy [L]http://www.formfactors.org/developer/specs/ATX12V_1_3dg.pdf[/L]

ja, csak 1 pillanatra. összedrótozni viszont nem lenne egészséges gondolat, mert akkor tényleg füstölne valami.

de valahogy el kell érni, hogy a második táp PS-ON-ja is 0-ra kerüljön.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#73) LukE válasza LukE (#72) üzenetére


LukE
veterán

em, hogy második táp PS-ON-ja 0-n is maradjon.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#74) PeliScan válasza LukE (#73) üzenetére


PeliScan
addikt

[OFF]
jó az aláírás... :) hogy is van tovább..? :)
''You are here. Good. We have a problem. A big one. The water purifying chip...''
[/OFF]

(#75) LukE válasza PeliScan (#74) üzenetére


LukE
veterán

:)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#76) PeliScan válasza LukE (#75) üzenetére


PeliScan
addikt

Úgyis elég off ez a topic, tehát: milyen a karatered? :) Amúgy az egyben a gifted@fast shot volt a legjobb kombó, a kettőben a bár a fast shot nagyon megnehezítette. :(

(#77) LukE válasza PeliScan (#76) üzenetére


LukE
veterán

gifted és..? :)) bár sniperrel már egy lövéssima lövés is elég szokott lenni
nemtom, bár most próbálok gonosz lenni, de bőven+ban van a karmám:DDD

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#78) PeliScan válasza LukE (#77) üzenetére


PeliScan
addikt

Csak azért nem jó a fast shot, mert a kettőben vagy a játék feléig nem is látsz lőfegyvert... az egyben meg azzal indulsz... és kissé idegesítő spearral gekkot nyirbálni anélkül, hogy jól szemen ne döfjem, ''slipping him to the ground'' vagymi. :)

Azért az egyben vicces volt a vége felé; gifted+fast shot, +2 action boy, összesen 12 AP, és az alien blasterrel meg 2AP volt egy lövés... hát. ;]

(#79) PeliScan válasza LukE (#77) üzenetére


PeliScan
addikt

Jah ami meg még alap volt, h agility 10 és small guns perk. a többivel néha variáltam...

(pl érdekes 9es, 10es intelligenciával mászkálni... olyan válaszopciók vannak, amiket 6-7es int-el el sem tudnál képzelni!)

(#80) LukE válasza PeliScan (#79) üzenetére


LukE
veterán

most találtam: [L]http://www.conelrad.com/[/L]

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#81) PeliScan válasza LukE (#80) üzenetére


PeliScan
addikt

szerintem már mutattam neked, de nekem ez a kedvencem...

[L]http://foody.org/atomic/atomic01.html[/L]

(#82) PeliScan válasza PeliScan (#81) üzenetére


PeliScan
addikt

ezt a képet én csináltam, post-nuclear apokalipse BP... :o

[L]http://peliscan.fpn.hu/Bp.JPG[/L]

(#83) LukE válasza PeliScan (#82) üzenetére


LukE
veterán

rengeteg épület épen beteges elgondolás egy post apokalipkit képen:D

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#84) PeliScan válasza LukE (#83) üzenetére


PeliScan
addikt

Jajmá, kell itt kötözködni, az a képben a pláne, h semmi utómunka nincs benne... most ha fotosoppal lerombolnám a parlamentet, jobban teccene, mi..?! :DDD

(#85) LukE válasza PeliScan (#84) üzenetére


LukE
veterán

indeed;]

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#86) PeliScan válasza LukE (#85) üzenetére


PeliScan
addikt

Nahde ha törlöm a parlamentet, akkor ennyi erővel lehetne London after apokalyps, nem lévén semmi BPre jelllemző épület..! :))

(#87) LukE válasza PeliScan (#86) üzenetére


LukE
veterán

ez a kihívás benne:)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#88) PeliScan válasza LukE (#87) üzenetére


PeliScan
addikt

aham... :))

(#89) engusz válasza TitiRii (#69) üzenetére


engusz
veterán

Sok szerencsét kívánok a moddoláshoz! A Guru alkatrészei mellé temetjük a tieidet is? ;]

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  145 wattos táp (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.