Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) assatum


assatum
csendes tag

Helló mindenki !

Nem tud valaki olyan boltot, ahol 100 MHz-es SDRAM -ot árulnak ?
Kéne belőle (10-15 db) de sehol nem találok. Egyedül kingston van, csak
az 12000 + áfa. Az meg kicsit sok. Nincs valami ötletetek?
Alex

(#2) LK


LK
addikt

Használt computeres bolt.

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#3) j.bravo válasza assatum (#1) üzenetére


j.bravo
addikt

1. pc bontók... google, avagy hardverbolt.lap.hu
ami eszembe jut hirtelen: a körúton van pár a Blahától a Baross u. felé
illetve apro.mogyoro.hu

2. itteni hardver piac (meg fogod találni)

Whatever.

(#4) assatum


assatum
csendes tag

Az egyik nehezítés, hogy számla kell róla. A másik meg az hogy garancia. Nem nagyon merek használt alkatrészeket vásárolni, mivel minden ''szemetet'' eladnak szerintem egyesek. És elég nehéz kitesztelni a RAM -ot.

u.i.: Ja google -t próbáltam. Vagy utazni kéne érte (asszem Kaposvár) vagy 2001 -es árlista, vagy apróhirdetés. Ezeket leltem.

[Szerkesztve]

(#5) Vangelis válasza assatum (#4) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Bővebben: link

tessék, a 133mhz es is megyen 100mhz en.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#6) assatum válasza Vangelis (#5) üzenetére


assatum
csendes tag

Sajnos az a tapasztalat, hogy nem.
Régi HP gépek.
Van amivel el sem indul, van aminek csak a felét számolja le boot-nál, sőt olyan is van, hogy a Windows nem indul el, mert hogy nincsen 640kb (asszem alsó) memória. De a 133 MHz mindíg problémás.

(#7) Vangelis válasza assatum (#6) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Veszel egy darabot, kipróbálod és ha nem megyen akkor visszaviszed, nem vesztel semmit:F
És ha jó rendelsz még.
Elmondod , mi a gondod, és megértik szerintem.
Legalábbis ebben a boltban meg tudom neked oldani, ha gondolod, csak messze vagy nem?

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#8) assatum válasza Vangelis (#7) üzenetére


assatum
csendes tag

Budaörsön vagyok sajnos. A távolság nagy úr! :)
Egyébként egyszer már vettem mem-et, akkor odamentem a boltba a géppel, kipróbáltuk, jó volt, s mondtam hogy ebből 10-et légyszives.
Az már más kérdés, hogy nem olyat hoztak és persze amikor átvettem gép és próba nélkül voltam. Amikor viszavittem először azt mondták bocs. Valami nagyobb embert sikerült elérnem a cégnél akinek miután (s előtte 10 másiknak) elmagyaráztam, hogy azért voltam ott géppel egy héttel azelőtt, hogy kipróbáljam tényleg jó-e, azt mondta 10 % -kal kevesebbért visszaveszik, mert a nagyker csak így veszi vissza tőlük. Végül hosszas könyörgés árán elértem, hogy a nagykerben kicseréltették egy másik tipusra, ami már viszont jó volt. Sajnos a cég árlistájában már nincs 100 MHz-es, de nem szivesen megyek már hozzájuk. Egyébként etikus leírni a bolt nevét????

(#9) Vangelis válasza assatum (#8) üzenetére


Vangelis
nagyúr

De szerintem pesten is sokan vásárolnak a rami-tól ha nem tévedek, vagy esetleg keresd meg őket, vagy egy normális olyan boltot hol megértik mi a bajod.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#10) assatum válasza Vangelis (#9) üzenetére


assatum
csendes tag

Ezen vagyok! :)

(#11) j.bravo válasza assatum (#6) üzenetére


j.bravo
addikt

Biztos hogy a MHz-cel van a baj? Valószínűbb az, hogy hány Mbit-es chip-ekből van összerakva a modul (ha túl nagy, nem tudja megcímezni az egészet, ezért látja a felét/negyedét stb.). Általában a 2oldalasak (mindkét oldalán van csip) mennek a régi gépekben, 1 oldalasnál kis szerencse is kell.

De hallgass Vangelisre szerintem, nem nagyon lehet okosabbat mondani...

Whatever.

(#12) assatum válasza j.bravo (#11) üzenetére


assatum
csendes tag

Nem a MHz-re fogom a dolgot, hanem ez a tapasztalat. 133 MHz-esek közül egy sem működött eddig. Az indok, hogy miért már elég sokmindent hallottam, (címzés, stb.) nem akarom a frekvenciára fogi, csak kűzdöttem már a 133-asokkal eleget.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.