Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  120 gb maxtor-on nyákcsere lehet-e?? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Terrorista


Terrorista
senior tag

Hali!

Az érdekelne, hogy lehet-e egyáltalán sérült vinyón nyáklapot cserélni...
Havernak elszállt pénteken egy 120 Gb-os Maxtor vinyója! Pontosabban kiégett egy chip a nyákon miközben egy nagyot szikrázott...
Ma visszavitte a boltba ahol vette és azt mondták neki, hogy mivel ez fizikai sérülés ezért nem él a garancia és nem cserélik ki!!:((
Kérdem Én, hogy jól jártak-e el ez ügyben ill. sikerülhet-e egy másik nyák rátételével feléleszteni a vinyót??

Én azt hallottam, hogy ilyen nyákcsere nem ér semmit mert minden egyes vinyónak egyedi tulajdonságai vannak... Gondolok itt pontos mérete (byteban), szektorok,sáv szám.. HGa nem így van akkor cáfoljatok meg nyugodtan.. :)

Mi rá az esély, hogy nem csak a külseje égett meg hanem a belseje is?

Válaszotokat várom! Előre is köszönöm! :))

[Szerkesztve]

(#2) MaUser válasza Terrorista (#1) üzenetére


MaUser
addikt

Menjen vissza a barátod és mondja, hogy megy a fogyasztóvédelemhez. Ez igen is garanciális hiba.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#3) Terrorista


Terrorista
senior tag

Én is gondoltam, hogy kamuznak a boltban!! Márcsak azt kéne tudni hogy pontosan melyik törvénycikkben van erről szó, hogy legyen mit az orruk alá dörgölni a boltban!!!! :DD
Nincs esetleg valahol a neten egy oldal ami kitárgyalja a vevő ill. eladó jogait..

(#4) Terrorista


Terrorista
senior tag

Ja és arra hivatkoztak, hogy azért nem vállalnak garanciát fizikai sérülésre mert a Maxtor cég sem vállal, ha nem hiszi akkor nézze meg a Maxtor honlapján...
Ilyen van egyáltalán, hogy egy cég nem vállal garanciát a saját termékeire vagy csak részben?? ez nekem új??

[Szerkesztve]

(#5) mr_ricsi válasza Terrorista (#3) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Márcsak azt kéne tudni hogy pontosan melyik törvénycikkben van erről szó''
Nem tudom, mire számítasz! Olyan biztosan nem lesz a törvénytárban, hogy ''merevlemezes meghajtó elégett integrált áramköre garanciális hibának minősül.'' :))

Hívjátok fel a Fogyasztóvédelmi Felügyelőség ügyfélszolgálatát, és minden felvilágosítást megkaptok.

''A jótállás kereté-ben az eladó arra vállal kötelezettséget, hogy a jogszabályban vagy az általa meghatározott idõ alatt a termék hibátlanul fog mûködni, és csak akkor mentesül ez alól a felelõsség alól, ha bizonyítani tudja, hogy a vásárló rendellenesen használta a terméket, illetve a termék valamilyen külsõ behatás következtében romlott el. ''

Ezesetben viszont az elromlás miatt külsérelmi nyom keletkezett.

'' A jótállás esetében a vásárlónak nem kell bizonyítania, hogy vétlen a termék meghibásodásában.''
Hanem ezt az eladónak kell bizonyítani.

Telefonok:
4594-836
4594-999
06-80-201-205 (ingyenes)

www.fvf.hu

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#6) metro


metro
csendes tag

Hali!

Nekem egyszer elszallta a gepemben a tap es magaval rantotta a 6,4G-s Qunatum winyo elektronikajat. Egy majdnem ugyan olyan winyo (x.y.Rev.a helyett Rev.b) nyakjara kicserelve le tudtam menteni a winyorol az adatokat.

Ha ezt megcsinalod, akkor biztosan lesznek rajta olyan kulserelmi nyomok, ami a te fizikai behatasodat bizonyitja, szoval a garancia ugrik (valszeg a masik winyora is). szoval csak a legvegso esetben.

Aztan lehet, hogy mar a nagyobb/ujabb winyoknal nem is megy.

Udv,
metro

(#7) Terrorista válasza mr_ricsi (#5) üzenetére


Terrorista
senior tag

Ez jó!:))
Én se konkrétan erre gondoltam, hogy ''megsült'' vinyóra, hogy a gari :))
Viszont amit írtál az érdekes!! Tehát akkor még van esély! A telszámokat köszi!

És mi van azzal amit mondtak a boltban?! Nincs rá garancia mert a Maxtor sem vállal ilyen
esetre!

(#8) mr_ricsi válasza Terrorista (#7) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Garanciaidő alatt minden gyári eredetű hiba miatt felelősséget kell vállalnia az eladónak. A hibáról pedig nekik kell bebizonyítani, hogy nem gyári eredetű.
(De ezt is kérdezd meg telefonon.)
Vagy menj az fvf-hez személyesen, és akkor még arra is van esélyed, hogy ingyen és bérmentve kapsz egy külön jogászt, aki az ügyedet menedzseli! :)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#9) westlake válasza mr_ricsi (#8) üzenetére


westlake
félisten

tevedes, neked kell a sajat kolcsgeden kideritened/bizonyitanod, hogy nem a te hibadbol keletkezett a hiba, es polgari peres uton tudod csak a dolgot intezni, es ha nyersz kapod a cuccot, meg a felmerulo koltsegetet....
magyar jogszabalyok rulez:)
milyen jo is, hogy tavaly ota a fogyasztovedemlem csak tanacsado, nem pedig jogi szerv:)

Play nice!

(#10) mr_ricsi válasza westlake (#9) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Milyen jó, hogy amit írtál, magánszemélyeknél nincs úgy...

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#11) echo001 válasza mr_ricsi (#10) üzenetére


echo001
aktív tag

nekem egy 160 gigas winyonal van igy pont most es engem is kidobtak a boltbol..
akkor ez a jogszabaly nekem is jo gondolom ???

Echo

(#12) mr_ricsi válasza echo001 (#11) üzenetére


mr_ricsi
veterán

fvf, telefonozz, kérdezd meg!

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#13) Intelligencs válasza Terrorista (#4) üzenetére

Esetleg leírnád a bolt nevét, mivel szeretném elkerülni. :))

[Szerkesztve]

The Amiga, Born a Champion

(#14) westlake válasza mr_ricsi (#10) üzenetére


westlake
félisten

gondolod?
en nemregen beszeltem telefonon a fogyasztovedelemmel, es ezt mondtak.
maganszamelyekre vonatkozolag!

Play nice!

(#15) Legolas válasza Intelligencs (#13) üzenetére


Legolas
senior tag

Tuti a ''MUSTÁR'' :)

Asus K8N, A64 3000+, 2* 512 Mb PC3200 Infineon, HIS RADEON X800 Pro, Hyundai B91D, NEC 3571

(#16) haliho válasza Terrorista (#1) üzenetére


haliho
csendes tag

Már elnézést,de az 1 6almas ba**ro*m volt ott a boltban.Már csak azt sem értem,hogy honnan veszi? Figyuzd meg ezt az oldalt!!
http://www.maxtor.com/en/support/service/warranty/statement.htm
Azon kivul még ott lent irja,hogy plussz garanciával kapcsolatos jogok illetik meg a vevot,ha azt az ország biztositja.Nálunk pedig(ha jol tudom..) már az unios eloirások vonatkoznak mindenkire. Ami annyit tesz,hogy van gari!!
Nekik kell bizonyitani a nem megfelelo használatot.Sot ha 30 nap alatt nem javitják meg és nem kuldik vissza neked,vadit kellene adniuk.Persze ebben nincs benne a vizsgálat ideje.ha jol tudom.Ja és a boltban ,ahol vetted,ott kell érvényesiteni a garit.ha nem teszik meg-Polgári per.Amit ha elvesztenek nekik kell kifizetni az ügyvédet+meg mindent+jo kis kártéritést is kérhetsz a felmerulo költségek miatt+a vinyo!! Egy kis lustaság nekik sem ér meg ennyit...

Ha jol tudom...

ui:persze van egy kis buktato,ugyanis az ugyvédet neked kell fizetni amig,meg nem nyeritek,ugyanis csak utánna kapja meg a zsét. a másik meg,hogy egy per k* sokáig tart,és HU-n ehyáltalán nem biztos,hogy nyer az ember.

csakazértismámermáméne?

(#17) Terrorista válasza Intelligencs (#13) üzenetére


Terrorista
senior tag

Békéscsabai a bolt (n@p-szám comp.) ahonnan vásárolta a vinyót haver...

(#18) haliho válasza Terrorista (#17) üzenetére


haliho
csendes tag

Ugyanakkor,ha a fenyegetésre sem hajlanak,asszem már van mod a közvetlen
gari érvényesitésre.persze ennek utánna kell járni picit: Hol a legkozelebbi
hivatalos szerviz,postán elfogadják-e,hogy mukodik?stb mindenjot kiléptem

[Szerkesztve]

csakazértismámermáméne?

(#19) mr_ricsi válasza westlake (#14) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''PTK 248. § (1) Aki a szerződés hibátlan teljesítéséért szerződés vagy jogszabály alapján jótállásra köteles, ennek időtartama alatt a felelősség alól csak akkor mentesül, ha bizonyítja, hogy a hiba oka a teljesítés után keletkezett.''

Azaz nem a fogysztónak kell... Persze, ha nem értesz egyet a ''bizonyításukkal'', akkor lehet saját szakértőt felkérni és pereskedni.


[Szerkesztve]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#20) westlake válasza mr_ricsi (#19) üzenetére


westlake
félisten

jo,jo, de alltalaban nem ugy van, hogy annak kell bizonyitani valmait, aki feljelentett/beperelt valakit?
pl. en azt mondom, hogy loptal tolem, nem neked kell bizonyitani, hogy nem, hanem nekem, hogy igen. vagy nem? :DD

Play nice!

(#21) c.zsolti válasza westlake (#9) üzenetére


c.zsolti
őstag

Te tévedsz! Februárban volt garanciális gondom. Változtak a jogszabályok.
Az üzletnek kell kezdeményezni a fogyasztóvédelmi vizsgálatot.
Iratni kell velük egy jegyzőkönyvet, hogy kéred a fvf vizsgálatát.
Nekik kell odajuttatni a cuccot a fvf-hez, ők fizetik a vizsgálatot.
Az fvf szakvéleményt fog adni, ami nem kötelező érvényű.
Ha az üzletnek van igaza, akkor peres úton szerezhetik vissza a vizsgálat díját.
Ez így van. Nekem bejött:P Az üzleteknek elég rizikós, ha belemennek egy ilyen balhéba.

A fvf-nél telefonon javasolták, hogy a jegyzőkönyvbe kerüljön bele, hogy sérülésmentesen adtad át a cuccot, későbbi vitás helyzetek elkerülése miatt.

...

(#22) westlake válasza c.zsolti (#21) üzenetére


westlake
félisten

ja, a jegyzokonyvet nekem is javasoltak:)

Play nice!

(#23) mr_ricsi válasza westlake (#20) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''alltalaban nem ugy van, hogy annak kell bizonyitani valmait, aki feljelentett/beperelt valakit?
pl. en azt mondom, hogy loptal tolem, nem neked kell bizonyitani, hogy nem, hanem nekem, hogy igen. vagy nem?''

Csakhogy itt az eladó vállalja, hogy jótállást ad. És ezzel felvállalja a jótálláshoz kapcsolódó szabályokat is, többek között, hogy neki kell bizonyítani.


(Még annyit, hogy nem kötelező a fvf laborjában vizsgáltatni, szélsőséges esetben a gyártó a saját laborjában is megszakérheti a terméket, azaz itt pl. a Maxtor maga is a saját vinyóját!)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#24) westlake válasza mr_ricsi (#23) üzenetére


westlake
félisten

es kiviszed hozzajuk adott estben??:DD

Play nice!

(#25) mr_ricsi válasza westlake (#24) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''es kiviszed hozzajuk adott estben??''
Hát, ha éppen arrafelé járok, akkor bedobom nekik. Vagy postán elküldöm.

De -mint írtam- első körben az eladó feladata a szakvélemény beszerzése, ám ha ők nem akarják elvégezni, vagy nem értek egyet a szakvéleményükkel, akkor nekem is jogom van saját szakértőt felkérni, ha tetszik akár a Maxtort is. (Garis vinyó esetén a Maxtor ingyen elvégzi, sőt, garis hiba esetén küld is helyette másikat, így csak a kiküldés kb. 5eFt-os költsége terheli a vásárlót. Azt viszont már vissza kell perelni. De ez -mint írtam- csak legvégső eset szabad hogy legyen, mert az eladónak mindent el kellene intézni a vásárló helyett.)

Mondjuk: én 1x megnézném az eladó arcát, amikor a vevő elédug egy hivatalos Maxtor levelet, hogy a vinyó gyártáshibás, tessék cserélni. ;)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#26) westlake válasza mr_ricsi (#25) üzenetére


westlake
félisten

jo tudni...
ezekutan majd jol odalepek az eladoknak, ha kotozkodnek:)

Play nice!

(#27) mr_ricsi válasza westlake (#26) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Májustól meg ránkszakad a Kánaán, mert a Maxtornak -ha jól tudom- Írországban van gyára, és EU-n belül vámárunyilatkozat nélkül küldözgethetjük a hibás vinyóinkat. (Pontosabban: vinyóitokat, mert nekem nincs hibás Maxtorom, és a közeljövőben nem is tervezem, hogy legyen. :) )

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#28) westlake válasza mr_ricsi (#27) üzenetére


westlake
félisten

mondjuk en elvbol nem veszek maxtor vinyot. az en kezemben csk hibas fordult meg:)

Play nice!

(#29) mr_ricsi válasza westlake (#28) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Én szintén elvből veszek Maxtort, mert fontos számomra a megbízhatóság! :)) Korábban csak Quantumokat vettem, ugyanezért. :C

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#30) mr_ricsi válasza Terrorista (#1) üzenetére


mr_ricsi
veterán

KgB_Terrorista:

Nálad mi újság, van új fejlemény?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#31) zOzOO


zOzOO
tag

A, nyákcserét nyugodtan végrehajthatsz, ha egy ugyanabból a sorozatból származó HDD a cserenyák forrása

B, el kell keserítselek: gondolom a három közül a legkisebb chip égett le, az a legérzékenyebba feszkóra, néha már 0.3V többlet is kiütheti (mértem készülékkel), túlfeszvédő nélkül már évek óta nem kötök semmit a tápra

Inveniam viam aut faciam ("I will either find a way or I shall make one.")

(#32) westlake válasza zOzOO (#31) üzenetére


westlake
félisten

ja, meg ha nagyobb vinyo nyakjat rakja ra, akkor lesz nagyobb vinyoja is:)

Play nice!

(#33) Terrorista válasza mr_ricsi (#30) üzenetére


Terrorista
senior tag

Hát az a helyzet, hogy még idáig semmi... Mondtam havernak, hogy átb@szták és menjen
vissza meg, hogy van rá gari és ha nem akarják cserélni akkor mondja azt, hogy elmegy a
FV-hez...
De erre Ő csak hümmögött.. :(((
Szvsz nem igazán érdekli, nem akar pereskedni meg járkálni össze-vissza intézménytől
intézményhez... :(
Nem is értem miért? Mondjuk meg is mondtam neki, hogy hülye ha rájuk a hagyja az esetet...
Azért még megpróbálom rábeszélni, hogy azért csak menjen már vissza és álljon kia jogai
mellett..
Egyelőre ennyi...

[Szerkesztve]

(#34) Terrorista válasza zOzOO (#31) üzenetére


Terrorista
senior tag

Pontosan!!
A legkisebb chip égett ki panelen... Tehát akkor akár egy kisebb fesz. ingadozás lehetett a
ludas?

(#35) mr_ricsi válasza zOzOO (#31) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''néha már 0.3V többlet is kiütheti (mértem készülékkel)''
Rendkívül elgondolkodtató információt osztottál meg velünk. Az PC-kben a +5V-os tápág eltérése +/-5% lehet a névlegestől, azaz +/-0.25V.
Ha úgy nézzük, akkor a Maxtor IC-je alkalmas a specifikáció szerinti működésre, tehát jól működő PC-ben jól működik. (De a minimális rátartás miatt azért csóválom a fejem.)
Viszont a kapcsolóüzemű tápok úgy működnek, hogy minél inkább terhelik, annál magasabb a kimemőfeszültségük. Vagyis akinél noname, kisteljesítményű táp van ezer hardverrel túlterhelve, annál nagy az esély az 5,25V túllépésére, és ha Maxtor is van a gépben, az látványosan elhalálozik. Aztán bele a következő Maxtor, az is bedöglik, aztán a Seagate meg évekig elmegy gond nélkül.

''túlfeszvédő nélkül már évek óta nem kötök semmit a tápra''
Ha a Maxxot használod, az neked nem lesz jó Maxtor-védelemnek, mert -ha jól emlékszem- 10%-os, azaz 0,5V-os túllépésnél ''szólal meg'' a védelme. A Maxtor meg -ahogy írtad- 0,3V-nál már elhalálozhat.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#36) westlake válasza mr_ricsi (#35) üzenetére


westlake
félisten

en inkabb ugy irnam: minel jobban le van egy tap terhelve, annal nagyobb skalan ingadozik a feszultseg.

Play nice!

(#37) mr_ricsi válasza westlake (#36) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Ha a terhelés statikus, a kimeneti feszültség sem ingadozik.
A kimeneti feszültség ingadozását a terhelés változása okozza.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#38) echo001 válasza Terrorista (#33) üzenetére


echo001
aktív tag

visszavette a nagyker (160 gig maxtor hiba ugyanaz) peddig allitasuk szerint nem is kene ezzel foglalkozniuk !!!!
meg ok tettek sziveseget!!!! jo mi? igaz csak ideglenesen vettek at errol pappirt adtak...
a faszom kivan ebben az orszagban mar semmi jogom nincs :O

Echo

(#39) #16741888


#16741888
törölt tag

A havernak ugyanez a története itt vette a 80Gbyt-os Maxtort az erzsébeti Mustárban működött kb. 4 hónapot utána 4mp füst! Ugyanígy az egyik ic! Amikor visszavitte elhajtották a halál fa**** és még nekik ált feljebb! A gyerek mivel leleményes volt átrakta az ugyanolyan Maxtor vinyójáról a panelt és tökéletesen működik, legalább az adatokat le tudta menteni! És akkor még csodálkoznak hogy én lebeszélek mindekit a Maxtorról!?

(#40) mr_ricsi válasza mr_ricsi (#35) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Megnéztem a gépemet, és 4,95-4,97V között van a +5V, azaz jó messze vagyok a Maxtor durranási határtól. És nálam nem is pusztulnak a vinyók. Hmm...

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#41) westlake válasza echo001 (#38) üzenetére


westlake
félisten

de. jogod van tűrni..... (a franc, sok ezer karakter ota nem irtam ekezetes betut:) )

[Szerkesztve]

Play nice!

(#42) Intelligencs válasza westlake (#41) üzenetére

Hát igen. Nem mindegy, hogy túrni vagy tűrni. :D

The Amiga, Born a Champion

(#43) Terrorista


Terrorista
senior tag

Ime a szétégett chip a nyáklapon:[L]http://www.tar.hu/terrorista/maxtor120gb.jpg[/L]

(#44) c.zsolti válasza #16741888 (#39) üzenetére


c.zsolti
őstag

Szerinted ilyen hibák csak Maxtor vinyókkal történhetnek???
Az ismerőseim közül sokan Maxtort használnak, amik hibátlanul működnek.
Szerintem nem szabad ilyen előítéleteket gyártani, minden gyártó cucca tönkremehet. Persze ahogy gondolod.... Előbb vagy utóbb nem fogsz tudni számítógépet venni, mert minden márkával szemben előítéleteid lesznek, amivel egyszer rossz tapasztalatod volt. :)

...

(#45) xcbiker válasza zOzOO (#31) üzenetére


xcbiker
addikt

az ugyanaz a sorozat még nem minden.

cserélhet, de lehet hogy elszáll a jó nyák is és akkor lesz két szar winyója.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#46) xcbiker válasza Terrorista (#43) üzenetére


xcbiker
addikt

tipikus DMP9 probléma.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  120 gb maxtor-on nyákcsere lehet-e?? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.