Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Polllen válasza Reggie0 (#50) üzenetére


Polllen
nagyúr

:DDD

Nincs eladás, a Sony-nál van, a kérdés erre vonatkozott...

Illetve még egy fontos dolog! Vállalsz jogi tanácsadást a témában? Az X-com és x-com 2-t megvettem ios-re, de a galád kiadó az X-com: Chimera Squad-t már nem adta ki csak pc-re. Kellene egy ügyvéd a "szerzett jogom" megvédésére, hogy de már pedig legyen kiadva mobil platformra is...

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#52) Reggie0 válasza Polllen (#51) üzenetére


Reggie0
félisten

Fordulj a fogyasztovedelemhez :)

(#53) AxBattler válasza Reggie0 (#50) üzenetére


AxBattler
félisten

megjelenik az uj epizod mindenki megveszi es azzal jatszik szinte mindenki
Minden birka.

igy a nehany regebbi epizodon maradok szamara a multi kozel hasznalhatatlan lesz a keves juzer miatt.
Vagy inkább végre élvezhető lesz a sok eltűnő idióta fanboy/vérpistike, és cheater miatt, ti. utóbbiak is inkább a hájpoltabb epizódokra csúsznak rá

Emiatt a regi epizodok hasznalhatosaga es erteke eleve csokken.
Inkább amiatt, hogy az új részek megjelenésével a kiadók leépítik a régi játékok supportját, majd idővel a (hivatalos) szervereit is, lásd Splinter Cell-ek, BF3, stb.

A hezitalo/bizonytalan felhasznalok is bele vannak kenyszeritve a valtasba ezaltal.
Senki nem tart lőfegyvert a fejedhez, nem kötelező megvenni semmit.

Ugyhogy gyakorlatilag ez egy szerzett jog (44!!!négy!!), amig koveted az epizodokat, addig mukodik erdemben a multiplayer.
Ekkora sületlenségre meg már nem is tudok mit írni, szerintem állj fel a gép mellől, és éljél egy kicsit, jót fog tenni.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#54) Polllen válasza Reggie0 (#52) üzenetére


Polllen
nagyúr

Az ő válaszuk ismerem. Engem a tiéd érdekel, meg hogy tudnád-e ezt a valóéletben is képviselni. ;)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#55) Reggie0 válasza Polllen (#54) üzenetére


Reggie0
félisten

Az en valaszom az, hogy minden ceg ugy teszi tonkre magat es a brandjet ahogy akarja, azaz ugy cseszik ki veled a kiadasokkal ahogy akar. Az egesz versenyjogi szempontbol erdekes, azaz, ha a konkurenciat kezdik el felvasarolni, mert azzal lehet monopoliumot letrehozni gyorsan. Itt nem a juzer a lenyeg, hanem a piaci verseny.

#53 AxBattler:
Jah vegulis suletlenseg, csak az 1-4 pontban te is beismered, hogy igy mukodik a rendszer :))

[ Szerkesztve ]

(#56) Polllen válasza Reggie0 (#55) üzenetére


Polllen
nagyúr

A piaci verseny és az exkluzív tartalmak remek téma.

Ettől egy játéksorozat 1 epizódjának megvásárlása még nem biztosít jogot a folytatások megvásárlásara ugyanazon platformra. Teljesen élhetetlen elképzelés.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#57) AxBattler válasza Reggie0 (#55) üzenetére


AxBattler
félisten

Nem. Te döntöd el, hogy így működik a rendszer.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#58) Reggie0 válasza Polllen (#56) üzenetére


Reggie0
félisten

Sehol se mondtam, hogy konkretan jogot biztositana a felhasznalonak. Azt allitottam, hogy a rendszer ugy mukodik, hogy a ceg arra spekulal, hogy az ujabb epizodokra viszi a felhasznaloi bazist, a felhasznalo meg arra szamit, hogy a kovetkezo verziot megveszi, hogy tovabbra is menjen tovabb a multi. Azaz ez egy egyfajta szerzett joga a felhasznalonak, amit a kiado a hasznara hajt. Ez mukodteti ezt a piacot. Versenyjogi szempontbol nezve.

(#59) Polllen válasza Reggie0 (#58) üzenetére


Polllen
nagyúr

Az oriasi kulonbseg, hogy eleve nem tudja megvenni vagy eddig megvehette es ettol esik el. Az utobbi esetben van egy szerzett jog amit elvesznek a juzerektol. #48

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#60) Reggie0 válasza Polllen (#59) üzenetére


Reggie0
félisten

Igy van, csak a kontextust nem masoltad oda, miszerint a felvasarlas kovetkezmenyeirol beszeltunk.

(#61) AxBattler válasza Reggie0 (#60) üzenetére


AxBattler
félisten

És ez már biztos?
Hogy néhány év múlva nem vehetik meg a CoD-ot PS-re?
Hogy az MS kidobja az ablakon az egyik legnagyobb, fizető játékosbázist?

Mert ez itt tényként van előadva... :U

Egyébként szerintem jön PS-re a CoD továbbra is, csak nem lesz X hónapig PSex, meg PSPlus helyett GamePass-ban lesz megtalálható. Na és?

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#62) Polllen válasza Reggie0 (#60) üzenetére


Polllen
nagyúr

Az egyik posztban azt mondod, hogy van egy szerzett jog, a másikban azt, hogy nincs konkrét szerzett jog. Így nehéz. :N Direkt azért nevesítettem a cod 14 és cod 15-t.
De engedjük el, mindenki azt gondol, amit akar. Egyszer ezt, egyszer azt. ;]

AxBattler
10 éves szerződést ajánlott az MS. Utána majd az MS mint kiadó, eldönti és eldöntheti, hogy kidobja vagy sem. Innen nézve butaság lenne, de 10 év hosszú idő. Lehet a CoD is úgy végzi, mint az új BF, hogy a futottak még kategóriába visszaesik.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#63) Reggie0 válasza AxBattler (#61) üzenetére


Reggie0
félisten

Meg semmi sem biztos, ezert van versenyfelugyeleti eljaras, velemenyezhetik mas cegek is(jelezhetik aggalyaikat a hatosagok fele), azok meg beleszolhatnak a szerzodes tartalmaba es vegeredmenyben engedelyezhetik vagy tilthatjak az akciot. Szoval most csak annyi lattunk, hogy M$ meg szeretne venni az Activisiont, amit be is jelentett, a Sony meg jelentkezett, hogy na akkor mi lesz a CoD-al, amirol most megy az egyezkedes, mikozben a hatosagok meg vizsgalodnak is ezzel parhuzamosan... A jelen hir pedig annyirol szol, hogy M$ ajanlatott tett a Sony-nak, hogy ne ellenezzek a tranzakciot.

#62 Polllen: Analogiarol gondolom hallottal mar.

[ Szerkesztve ]

(#64) Polllen válasza Reggie0 (#63) üzenetére


Polllen
nagyúr

Persze, volt hajtáslánc, ARM, miközben ez egy játékszoftver.
A szerzett jog "szerű", meg a szerzett jog sem ugyanaz. De igazad van, "jóvanazúgy".

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#65) floatr válasza Reggie0 (#52) üzenetére


floatr
veterán

Itt bukik meg a nagy érved. Igazából ez már csak amolyan hater hozzáállás, hogy majkroszoft rósz szoni lyo.
De a legnagyobb vicc, hogy egy nem létező dolog a vita tárgya, egy feltételezett, de cáfolt következmény. A szoni fan hazaviszi Ryan rettegését, otthoni bekeni vele a testét, és abban forog, hogy jajj de fáj az exkluzivitás, aztán feldobja a ragnarököt, és nyihog magában, hogy a gow4 után csak az tud játszani ezzel, aki konzolt vesz.
Aztán a szoni szájat húzva 2 év múlva kiadja PCre is, mert azért a pénzt ők is szeretik, nem csak a ms... a logika meg ott maradt a padlón megrágás nélkül

(#66) Glenda


Glenda
addikt

[A Sony már csak tudja]

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#67) AxBattler válasza Reggie0 (#63) üzenetére


AxBattler
félisten

Ezzel mind tisztában voltam, csak az nem világos, hogy Te min pörögsz ennyire?

"Hidd el az M$ nem azert veszi meg, mert valami utanozhatatlan es ujszeru otletet kepvisel a jatek, amihez hasonlot ne tudnanak irni nullarol, hanem csak van egy nagy felhasznaloi bazisa, amit meg akarnak szerezni ahelyett, hogy elcsabitanak egy reszet."
:F

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#68) floatr válasza AxBattler (#67) üzenetére


floatr
veterán

Bár ez az üzlet még mindig a Kingről szól inkább. A CoD csak egy mellékes tétel, amire valószínűleg a ms is nagy ívben tesz, nemhogy ezzel szórakozna

(#69) Reggie0 válasza AxBattler (#67) üzenetére


Reggie0
félisten

En nem porgok semmin, csak sokan nem ertik, hogy egy felvasarlas kovetkoen miert nem megengedett egy adott piaci hozzaallas amit felvasarlas nelkul megtehetnek cegek. Aztan itt megy a porges rajta, hogy megis mit szamit az, hogy exluziv lesz-e...

(#70) Neurotoxin válasza Reggie0 (#69) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Olvasom már egy ideje ezt a szellemi agymenést, "szerzett jog" és a többi szösszenetet...nagyon el vagy tévedve.

A (Fat) Xbox One egyik launch címe volt a Sunset Overdrive, amit az Insomniac Games fejlesztett. Nos, az Insomniac 2019 óta már a PS táborát erősíti, 2021-ben pedig levédette az említett címet a Sony. Ezekszerint nekem, mint Xbox felhasználónak esetlegesen duzzognom kellene, mert ezentúl nem lesz elérhető a választott platformomon a játék folytatása? Fordítva is tudok mondani példát, ott van a Ninja Theory, ami átkerült az Xbox égisze alá, a Hellblade 2 is (állítólag) csak a Micro konzoljain fog csak megjelenni..

[ Szerkesztve ]

18 éve a PH! lapcsaláddal!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.