Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) PEPE85


PEPE85
senior tag

Nah ki jön? Axelero, Fibernet, UPC? Hova menjünk? Bővebben: link

[kép]

Ez eredeti kép, nem vágott, rajzolt, stb...

[Szerkesztve]

Watch 4k movies with Netflix :)

(#2) Gergello válasza PEPE85 (#1) üzenetére


Gergello
addikt

V-NET központja elé !

(#3) VladimirR válasza PEPE85 (#1) üzenetére


VladimirR
nagyúr

ooo...LOL

(#4) Viewsonic


Viewsonic
aktív tag

Szép kocka arcok :DDD akit ''annyira'' érint az megfizeti de megkérdezném,hogy nektek mire nem elég az 1024/1500/3000-es kábel/adsl??:U

Aprilia Mille R Factory rox! :D

(#5) PEPE85 válasza Viewsonic (#4) üzenetére


PEPE85
senior tag

3Mbit-es csomag a nagyok közül csak UPC-nél van megfizethető áron. Nem az a lényeg, hogy mire elég, hanem az, hogy másnak 100Mbit-je van, nekünk meg nem. :)

Watch 4k movies with Netflix :)

(#6) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Externet központja elé!!:D nekem 6MB/s is elég lenne...igaz még így is sokkal elmaradotabbak lennék külföldhöz képest,de havi 10ruppoért 6Mbit-es net nem lenen rosz kezdés...

(#7) Foobar válasza PEPE85 (#1) üzenetére


Foobar
tag

100 Mbites net eleve technikailag nem lehetséges itt Mo-n szerintem.
Amúgy én az 1024 kbittel egész meg vagyok elégedve, inkább az árakért tüntetnék!

(#8) Viewsonic


Viewsonic
aktív tag

gondoljatok már bele mivolt pár éve?? modem max 6k/sec isdn 7k vagy dual isdn (Percdíj és mindenkinet..)és hol tartunk 60-300k nál nagyátlagba(ami korlátlan..) akinek ez nem elég fizessen kemény 10-reket vagy menjen koliba :DD

Aprilia Mille R Factory rox! :D

(#9) faster válasza Viewsonic (#8) üzenetére


faster
nagyúr

Hogyhogy mi volt? Otthon nekem még mindig modem van csak, és max 5kB.

[Szerkesztve]

(#10) eXodus válasza Viewsonic (#4) üzenetére


eXodus
őstag

56K mire nem elég?

(#11) Viewsonic


Viewsonic
aktív tag

kivételek mindig is vannak/voltak én az ''átlagról beszélek...
56k az arra pont elég,hogy e-mailezz kb..

Aprilia Mille R Factory rox! :D

(#12) sequator


sequator
senior tag

támogatom,
DCn nem tudok húzni szinte semmit a sok lassú DSLestől, ők meg viszik tőlem a sok cuccot, ezért is nem használok DCt :))

Sautia

sequator

(#13) Pötyi


Pötyi
őstag

Én egy dolgot nem értek!

Az 56.6-os modemen 5-6 K-val jött a cucc!

Az 512 K sebességű kábelneten 50-60 K-val!

Ez gyakorlatilag azt jelenti, hogy az elméleti maximális sávszélesség egy tizede van csak kihasználva! :F

QNX is cool!

(#14) Viewsonic válasza Pötyi (#13) üzenetére


Viewsonic
aktív tag

a lényeg az,hogy lekorlátoz a szolgáltató...
De tudna sokkal többet pl anno mikor megjelent a 384-es adsl csomag 70kbyte/sec el lehetett vele letölteni.

[Szerkesztve]

Aprilia Mille R Factory rox! :D

(#15) bdav válasza Pötyi (#13) üzenetére


bdav
őstag

56.6 kbit=7kbyte, 512kbit=64kbyte. ezek totál reális adatok. a sávszélességet bit per sec ben adják meg, az adatáramlást byte per sec ben.

mod: szvsz 100mbit netre halál felesleges, nagy felbontású streaminghez kevés az 1mbit, de sztem ez az egyetlen amit egy átlag hómjuzer használna (ha lenne :) )

[Szerkesztve]

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#16) Viewsonic válasza sequator (#12) üzenetére


Viewsonic
aktív tag

ha mindenki 100mbitre térne akkor is a zöme használna a Netlimitert... ezzel nemlehet nagyon mit kezdeni amugy megszünik a dc:DDD ftp rulz

Aprilia Mille R Factory rox! :D

(#17) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Rég tanultam németet, de a ''für alles'' az nem azt jelenti, hogy ''mindenre''? Így viszont nem értem a jelmondatot... :F

Aki hülye, haljon meg!

(#18) vtechun válasza Pötyi (#13) üzenetére


vtechun
veterán

más elven működik a dsl és a más elven a modemes net

(#19) eXodus válasza L3zl13 (#17) üzenetére


eXodus
őstag

nem

(#20) Dominator válasza bdav (#15) üzenetére


Dominator
aktív tag

Pedig milyen szép lenne a világ, ha kbyte/secben lenne az az 1024 :DD

(#21) PEPE85 válasza Viewsonic (#16) üzenetére


PEPE85
senior tag

ADSL és Kábel-nél valami korlátozó progit használni kell, mert mondjuk, ha 8/1-es ADSL-et vesz valaki, akkor lekorlátozod 70k-80k-ra és akkor mindenki happy, de az még mindíg karcsú a 100/100-as Svéd optikához. :)
Kábelnetből talán többet tudnak kihozni, de ami kishazánkban van az siralmas. :D

Watch 4k movies with Netflix :)

(#22) aesir válasza Viewsonic (#11) üzenetére


aesir
veterán

Az 56 k-hoz meg elég emailezni egy 13'' crt is...

Sőt nem kell emailezni, lehet levelezni postán is, vagy lovasfutárral küldeni...

Van saját életem...

(#23) bdav válasza Dominator (#20) üzenetére


bdav
őstag

jaja :D énis örülnék akkor a 256k-mnak is nagyon ;) mondjuk japóknál meg a németeknél simán vannak 10mbites vonalak, azok többet is tudnak ennél. szoval... (jah és olcsóbban)

mod: amugy az 56kbit is elég valóban, hiszen a 640kbyte memóriáddal ugyse fogsz tudni tul gyorsan netezni, és az is mindenre elég, megmondta Bill bácsi is :D

modmodmod: a 100mbit azért tényleg túlzás, jelenleg nincs ami értelmesen ki tudná használni. majd lassan nyilván elterjed, de felesleges siettetni, amíg nincs rá igény sem felhasználói sem szolgáltatói oldalról (persze nagy cégek, egyetemek, kutatóintézetek, etc... nekik kell de sztem nekik van is :D)

[Szerkesztve]

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#24) Tithian


Tithian
őstag

Ha lesz útlezárás is, megyek.

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#25) snt


snt
senior tag

10K -t fizetek havonta, Axelero 512/128 mert nekem még 384/64 volt, emeltek.. Viszont aki emelés után fizetett elő, annak meg 1Mbit ugyanennyi... Pofátlanság mindenképp.. Tényleg jó lenne már, ha ezekhez az árakhoz legalább 1,5Mbit lenne a minimum.. De 3 is jó lenne... Ha külföldöt nézzük, akkor ez qrva nagy lehúzás..

[Szerkesztve]

(#27) bdav válasza Kalandor (#26) üzenetére


bdav
őstag

sztem inkább menjünk a Kossuth-térre lanpartyzni :D

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#28) Mad Maci válasza Kalandor (#26) üzenetére


Mad Maci
tag

Esetleg a számítógépeket...

http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=151776&start=0#msg10 --->Ilyet keresek! ; http://3dfx.uw.hu -->3Dfx rajongói oldal ; ATI&nVidia SUXX, 3Dfx RULEZ!

(#29) faster válasza bdav (#23) üzenetére


faster
nagyúr

Méghogy nincs rá igény...:U
Akkor én vagyok az első igénylő. :)

[Szerkesztve]

(#30) bdav válasza faster (#29) üzenetére


bdav
őstag

100mbites netre? jó :) én nem tudom elképzelni h. akár 10m-et is mire használnék (jelzem, egységsugaru homejuzerek körében). Ha neked feltétlenül kell az h. (nem warez miatt) cd nagyságrendü anyagokat küldj át a neten gyorsan, akkor ok h. kell, de itthonra feleslegesnek tartom.

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#31) ReJim


ReJim
őstag

ez csak egy féle képpen megoldható! :) ha kiterjeszti egész mo-ra a BIX hálózatot! :D
vagy mindenhol fénykábeleznek, igaz azt megint csak az előfízetné meg! :(((
nekem elég ez az 1024, csak lenne olcsóbb! :O

</end.?>

(#32) viharhozo


viharhozo
addikt

Tudtommal az adsl fizikai korlatja a kozponttol valo tavolsag fuggvenyeben 5-8 Mbit, tehat kozeptavon ebben erdemes gondolkodni.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#33) Sátán44


Sátán44
addikt

Megelégednék az 50mbit-tel is :D

Nekem 128/64-em van ez mindenre jó!

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#34) tildy válasza faster (#29) üzenetére


tildy
nagyúr

Nekem nicns rá igény.
512 kbps mindenre elég , amire nekem kell.
Persze ha 3000ért adnák elfogadnám...De ennyiért még 256ost sem kapni:(

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#35) aDM|RaL^ válasza Viewsonic (#4) üzenetére


aDM|RaL^
őstag

arra bazeg hogy az elméletileg 1 megás netszolgáltatásommal van 20 packetlossom, és 120 pingem német szerverre, míg szomszédomnak akinek más isp-je van, neki 50, és 0 packetloss...

mo-n eleve fostenger a netszolgáltatás minősége, nemcsak le/feltöltési sebességekre, hanem pingekre és packetlossokra gondolok. és a szolgáltató fosik bele, de te fizesd a 10kt...

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#36) bdav válasza aDM|RaL^ (#35) üzenetére


bdav
őstag

épp ezaz, írtad te is, hiába van neked 100mbited az ugyanugy lehet 50000 pinges. de én 56k modemmel is volt hogy lagmentesen játszottam a starcraftot :)

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#37) aDM|RaL^ válasza bdav (#30) üzenetére


aDM|RaL^
őstag

10 es pinggel 20000netspeeddel alázgatnám holland társaimat, mert így esély nincs arra hogy nekem érjen oda előbb a golyóm.

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#38) Esmein válasza aDM|RaL^ (#37) üzenetére


Esmein
nagyúr

Goto magyar szerverek. Cszgetni szoktam, átlag 10-15-ös pinggel, külföldre van hogy 30 is.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#39) Protezis


Protezis
őstag

Az optika tanárom azt mondta, hogy pár éven belül teljesen el fog terjedni a 100Mbit-es net. És hogy mire fogjuk használni? Szerinte az emberek úgyis megtalálják a módját, amivel ki lehet használni ezt a sávszélességet.

Ő az, nem egy buta ember!
Bővebben: link

(#40) aDM|RaL^ válasza Esmein (#38) üzenetére


aDM|RaL^
őstag

magyar szerver mikor CB-n OC-kban (OpenCup, vagy bármelyik CB EuroCup) él a szerverszabály, miszerint saját országban nem játszhatsz kupát, hanem a két nemzet / klán homeországa közötti legfairebb szervert kell választani.

azaz aki igazán benne van, az nem hazai szervereken fog 20pinggel hentelni:(

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#41) ReJim válasza Protezis (#39) üzenetére


ReJim
őstag

akkor mindenki hosztingolhatja a szerverét otthon! :)
akkor lesz világ! :)) csak nálunk magyaroknál ár miatt és kiszúrásból sem fog megvalósúlni! :( szerintem!

</end.?>

(#42) Nyuf válasza aDM|RaL^ (#40) üzenetére


Nyuf
senior tag

Akkor váltsál isp-t ha a szomszédé jobb:)

Nem véletlenül vagyok axe kábelnetes:) Anno amikor elöfizettem 10 alatti pingek voltak,igaz most sem több 15-nél:)

Debian amd64 sarge

(#43) kisfurko válasza Protezis (#39) üzenetére


kisfurko
senior tag

Ezzel csak az a baj, hogy a jelenlegi hozzáférői hálózat teljesen alkalmatlan ekkora sebességre. Mindenképpen üvegszálas kábel kellene a gazdaságos továbbításhoz, s azt bizony le kell fektetni, ami nem két fillér. Azért nyomják az ADSL-t, kábelnetet, mert ahhoz már ki van építve a hozzáférői hálózat eleve. Tehát hiába nem olyan drága az egymódusú kábel, a lefektetés egy vagyon. Meg utána mit csinálnak a földben levő rézkábellel?
Manapság a MAN-ok kapacitása is eléggé korlátozó tényező, tehát a gerinc talán bírná is, de a forgalom nagy része lokális.

(#44) Darth_Revan válasza Kalandor (#26) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Hoho,mi nem pitizünk...Kombájnokkal megyűnk:D Elzárjuk az utat a netszolgáltatok bejáratánál...se ki,se be:D

(#45) Dilikutya válasza Pötyi (#13) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nem tizede.... az ADSL több megabitet tud.....

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#46) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Azt hiszem a magyar telefon vonalakból max 6Mbit paszírozható ki...ha már ezt mondta valaki,akkor sorry:)

(#47) crab


crab
senior tag

ADSL2+ Bővebben: link 20 Mbps 2 km-en belül, majd jön az ADSL3+ aztán ,meglesz a 100 mbit otthonra!:)

(#48) Darth_Revan válasza crab (#47) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Ja,külföldön...Magyarországon még +5(vagy több) év,mire lesz:( Külföldön már ADSL-elel nyomták,mire elkezdtél MO-on az ISDN-t nagyba alkalmazni...

[Szerkesztve]

(#49) dabadab válasza L3zl13 (#17) üzenetére


dabadab
titán

Nem, azt jelenti, hogy mindenkinek.

DRM is theft

(#50) crab válasza Darth_Revan (#48) üzenetére


crab
senior tag

az biztos:) ( :( ) egyébként nekem 20 megabit elég lenne...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.