Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  100mbit-et kitől? mennyiért? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) #57764352


#57764352
törölt tag

Hello!

Olyan 100Mbit-et keresek, amit egy cég/vállalkozó tovább tudna értékesíteni.
Lehet-e ilyet? A bekötésért tovább kéne perkálni? Mennyi ennek a havidíja?

Jogi akadálya lenne ennek??
Erzsébetre kéne.

THX!

(#2) Grafiqs válasza #57764352 (#1) üzenetére


Grafiqs
őstag

Érdekes felvetés. Talán megoldható. Szerintem a fucktávval kéne beszélned ez ügyben mint egy cég embere aki szeretne internetet szolgáltatni.
Oszt ha ez megvan akkor beállítasz netszervert.
És osztás.
Persze csak akkor, ha van egy olyan céged aminek a měködési körébe ez belefér.

G

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#3) #57764352 válasza Grafiqs (#2) üzenetére


#57764352
törölt tag

Ez a rész OK!

1212 bejönne?

(#4) Gabró válasza #57764352 (#1) üzenetére


Gabró
tag

Hali!

Bővebben: link ezt nézd meg.
Úgy tudom vagy sejtem vagy mittom én:), hogy csak a XIII. ker Victor Hugo utca 18-22 környékén lehetséges.

(#5) #57764352 válasza Gabró (#4) üzenetére


#57764352
törölt tag

Ez a baj!
nekem Erzsébetre kéne.

(#6) Grafiqs válasza #57764352 (#5) üzenetére


Grafiqs
őstag

Szerintem próbáld meg és mond azt, hogy a céged xy a fucktáv hivatalos adsl viszonteladója akar lenni ehhez adjanak kontaktot.


G

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#7) bcs


bcs
aktív tag

Datanet tud adni 100 Mbites vonalat, de azt nem tudom, hogy az továbbértékesíthető-e.

(#8) Grafiqs válasza bcs (#7) üzenetére


Grafiqs
őstag

Persze az nem rossz, csak éppen mire továbbértékesíti lebontva addigra, fajlagosan drágább lesz mint a sima elérés. Bár talán nem...

G

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#9) #57764352 válasza Grafiqs (#8) üzenetére


#57764352
törölt tag

Hát ezért kellenének az árak, hogy mennyi idő alatt térülne meg.

(#10) shabbarulez válasza #57764352 (#1) üzenetére


shabbarulez
őstag

Bármelyik szolgáltatót felhívhatod bérelt vonali szolgáltatás után érdeklődve az említett sávszélességen és az adott telephelyet megjelölve. Utána ők az adott terület adottságait felmérve adnak egy személyre szabott ajánlatot. Viszont ez nem lesz olcsó muri, sok millióba fog fájni.

(#11) #57764352 válasza shabbarulez (#10) üzenetére


#57764352
törölt tag

Nem bérelt vonalat akarok, hanem 100Mbit-es NET-hozzáférést.

(#12) shabbarulez válasza #57764352 (#11) üzenetére


shabbarulez
őstag

Ebben a sávszélesség kategóriában te más ajánlatot mint bérelt vonal nem igen fogsz találni. Vagy talán veszel majd az adott telephelyen 33 különálló telefonvonalat és mindenegyikre egyenként rendelsz egy 3mbps-es üzleti ADSL csomagot ami valami spéci load balancingos hálózati eszközzel egyesítesz? Ráadásul nem is garantálható hogy a 3mbps megoldható adott telephelyig mert esetleg túl nagy a központtól való távolság. Ráadásul internetet továbbszolgáltatni nem bérelt vonali gerincen elég amatőr kategória.

(#13) #57764352 válasza shabbarulez (#12) üzenetére


#57764352
törölt tag

Miért lenne amatőr kategória. Emiatt lehet emberi ára. Egy 100Mbites bérelt vonal min. 3-6 Millió forint.

(#14) shabbarulez válasza #57764352 (#13) üzenetére


shabbarulez
őstag

A netszolgáltatónak a saját infrastruktúrájától ki kell építeni egy fizikai kapcsolódást az adott cég telephelyéig. Ez minél toválabb esik az ISP nodejától ahonnan elkedheti a kapcsolódás kiépítését annál problémásabb és drágább folyamat. Ekkora sebességhez optikai szálat kell fektetni, ehhez önkormányzattól és közüzemi szervektől kell építési engedélyt kérni ami hosszas huzavona, utána jön az ásás, ha valami problémás területen kell áthaladni még durvább a helyzet. A helyreállás költségeit is fedezni kell. Persze ennek a költségeit nem fogja a szolgáltató ingyen magára vállalni hanem a megrendelővel fizetteti meg. És ugye még csak ott tartunk van egy kábel a földben ami összeköt a szolgáltatóval.

Utána jönnek az aktív eszközök amit bérelhetsz tartósan vagy kifizetsz egyben. Ezek az eszközök szintén nem zsunka eszközök mert azon hogy is tudná garantálni a szolgáltatás paramétereit, jellemzően megvan az a gyártó ami felé hajlik az adott ISP keze valami megállapos által. A jobb cégek megfelelő brand alá nem adják pl. Cisco. 100mbps-hez már minum OC-3-as csatlakozás kell hogy beleférjenek, szóval olyan hálózati eszköz is kell amibe lehet ilyen kártyát pakolni. Plusz a kártyák ára és ugye abból kettő kell egy hozzád egy a szolgáltatóhoz. Na most ha a szolgáltató eszköze ehhez kevés és ott is fejleszteni kell, akár eszközt akár kapacitást akkor azt szintén rád fogja terhelni.

És akkor eljutottunk oda hogy kiépült egy hálózati kapcsolat, most már csak szolgáltatni kell rajta. Ennek szintén vannak költségei erősen a sávszélesség függvényében, ami bérelt vonalnál nem kevés. Nem bérelt vonali kapacitás értékesítése az előbb felvázolt méregdrága infrastruktúrán meg elég irreális, senki nem költ milliókat egy vonal kiépítésére azért hogy később 100mbps sebesség mellett emaileket töltögessen havi 1GB forgalmi korlát mellett. Szóval amire nincs igény arra nem is csinálnak szolgáltatási csomagot.

(#15) Grafiqs válasza #57764352 (#9) üzenetére


Grafiqs
őstag

Hívd fel a fucktavot és érdeklôdj, hogy adsl szolgáltató céget szeretnél csinálni mik a konstrukciós feltétetlek.

G

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#16) #57764352 válasza shabbarulez (#14) üzenetére


#57764352
törölt tag

Köszi az infót, azért még körülfutom a témát.

(#17) PEPE85


PEPE85
senior tag

Természetesen megoldható, semmi akadálya. Felhívod az adott térségben a megfelelő szolgáltatót akitől tudsz sávszélt venni, megmondod hova kéred és leviszik neked optikán. Ezt te tovább éréktesítheted. Konkrét árat nem nagyon lehet találni, mert ez több dologtól is függ. Megeggyezés kérdése.
Az természetes, - hogy mint internet szolgáltató - kell a vállalkozást/szolgáltatást indítanod.
Vagy ha a Victo Hugo utca közvetlen közelében kell a sávszél, akkor vannak más alternatívák is,de azt most nem írom le.
Ha konkrétan érdekel valami dobj egy E-mailt, mert én ennek a témának már utánna jártam nem olyan régen csak az volt a baj, hogy az Uniós támogatás megszerzése nagyon macerás volt és ezért inkább hanyagoltam a témát, de szívesen állok rendelkezésedre, ha bármiben tudok segíteni.

Watch 4k movies with Netflix :)

(#18) KoGa


KoGa
tag

''Csokolom bacsi! Internet szolgaltatot akarok csinalni, hogy kell!? Es a zsebpenzem eleg lesz?'' - Ne hari de ez vicces :)

(#19) #57764352 válasza PEPE85 (#17) üzenetére


#57764352
törölt tag

OK! THX!

(#20) #57764352


#57764352
törölt tag

UP!

(#21) #57764352 válasza PEPE85 (#17) üzenetére


#57764352
törölt tag

Dobok ma egy mailt.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  100mbit-et kitől? mennyiért? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.