Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) chros


chros
őstag

Hali !

Lehet hogy hulyeseget kerdezek, de:
Ha egy kis haloban (kb 10 gep) 100 Mbit-es HUB-on vannak 100 Mbit-es es 10 Mbit-es halokartyak, akkor csokken az adatforgalom 2 db 100 Mbit-es halokartya kozott ??? (Windows-os halo TCP/IP-vel)

Miben valtozna a dolog, ha Switch lenne a HUB helyett ? Ugye hogy semmiben (legalabbis egy szegmensen belul) ...

Chros

(#2) Xanco válasza chros (#1) üzenetére


Xanco
csendes tag

Normálisabb switch esetén (ha csak 1 gép van rákötve) akkor a 10-es hálókártyával összekötött port megy csak 10 Mbittel, a 100-as hálókártyára dugott 100-al képes menni.

Tudtommal ha egy dróton van egy csak 10-es és csak 100-as cucc, akkor az nem fog menni. HUBbal összekötve eme két gépet olyan, mintha egy dróton lennének, tehát az nem segít. Így marad az előbb említett switches megoldás.

Szóval a helyedben egy 10/100-as switchet vennék, és vásárlás előtt elolvasnám a használatit, mert abban biztos benne van, hogy képes-e portonként különböző (10-es vagy 100-as) hálót kezelni. Ha igen, akkor menni fog a dolog.

(#3) zsborbas válasza Xanco (#2) üzenetére


zsborbas
aktív tag

És akkor mi a helyzet a dual speed hubokkal? Merthogy léteznek. Pl 3COM is gyárt ilyet. Ilyennel össze lehet kötni őket, menni fog minden. Van különbség hub és switch között, hogy mi minden azt nem tudom pontosan, de általában a switchek managelhetők, a hub meg általában nem. Meg van valami load balancing is bennük. Ha valaki tudja írja meg mi a pontos különbség a dual speed hub és switch között.

ASUS M4A785D-M PRO, x3 435@x4 B35 @3.2GHz, 2x2GB Kingmax DDR2-1066, Sapphire HD4670

(#4) Den válasza Xanco (#2) üzenetére


Den
veterán

Nálam megy 100-as kártya 10-es hubon keresztül 10-es kártyával.

www.simson4t.hu

(#5) guest válasza zsborbas (#3) üzenetére


guest
veterán

Nekem volt egy ilyen 3Com OfficeConnect HUBom, vegyesen 10es és 100as hálókártyákkal, 100as uplinkre. A 100asok 100-al, a 10esek meg 10-el csatlakoztak a 100as linkre. Ha jól emléxem, akkor csak a Collison nőtt meg (de még mindig nagyságrendekkel kisebb volt, mint bármilyen noname HUB esetében.)
A HUB meg a SWITCH között az a különbség, ha jól tudom, hogy LAN esetében a SWITCH direkt kapcsolatot létesít a két port között, azaz egy 8 portos SWITCH-en 4 pár gép között FTP-zve 100-100 megabitet mérhetsz, míg HUB esetében a 4 pár gép között FTPzgetve összesen 100 megabit sebességet kapsz. Plusz a SWITCH-ek drágábbja managelhető, akár PC-ről soros porton, akár TCP/IP protokollon át. Szal a szviccs egy intelligensebb állatfajta.

prohardver vendég

(#6) Den válasza guest (#5) üzenetére


Den
veterán

Hub busz topológia, switch csillag.

www.simson4t.hu

(#7) zsborbas válasza Den (#4) üzenetére


zsborbas
aktív tag

Nálad valószínű hogy a 100-as kártyád intelligens, és automatikusan felismeri a 10 Mb/s-es linket.

ASUS M4A785D-M PRO, x3 435@x4 B35 @3.2GHz, 2x2GB Kingmax DDR2-1066, Sapphire HD4670

(#8) zsborbas válasza guest (#5) üzenetére


zsborbas
aktív tag

Én is láttam már egy pár hub-ot. Hub-on itt most nem az officeconnect nevezetű szörnyedvényekre gondoltam. :) Az officeconnect sorozatban még nem láttam normális cuccokat. Ha olcsóbbat akar az ember, akkor KTI. Az nem gagyi és az ára is elég jó. Egyébként köszi a segítséget a topicindító nevében is.

ASUS M4A785D-M PRO, x3 435@x4 B35 @3.2GHz, 2x2GB Kingmax DDR2-1066, Sapphire HD4670

(#9) chros


chros
őstag

Koszi a sok jo hozzaszolast !!! (csak hat hetvegen nem tudok netezni ...)

Den: megy nalad a dolog, de milyen sebesseggel ??? 100 vagy 10 ?

Asszevem vetetek egy 10/100 Mbit-es 16 portos switch-et es azzal nem lesz gond (az arkulonbseg sem olyan nagy a megfelelo HUB-hoz kepest: netto kb 30e - 36e)...

Egyebkent tobb fele switch-et is lattam arkatalogusban kulonbozo arakkal, majd utana nezek ...

Chros

(#10) Den válasza chros (#9) üzenetére


Den
veterán

Természetesen 10mbps-el.

Régen drágák voltak a switch-ek, de ma már alig többért mint egy jobb hub, lehet kapni.

www.simson4t.hu

(#11) guest


guest
veterán

Na akkor tisztázzuk: az ''inteligens'' hálózati eszközök (manapság csak ilyet kapni) képesek a hálókártyák sebességét észlelni és annak megfelelően működni (dual-speed azaz 10 és 100 Mbit/s).
Hub és switch között sebesség szempontjából az a nagy különbség, hogy a switch minden portra képes 10 vagy 100-as sebességű forgalomra, a huboknál ez eloszlik a portok között. Lényeges a switchek menedzselhetősége főleg nagy kiterjedésű hálózatoknál (távolról portok tiltása, engedélyezése egyszerűen pl. windowsból) vagy pl. az összekapcsolhatóság más eszközökkel, amiben eltérés van hub és switch között.
A switchet, routert aktív eszköznek tekintjük, míg a hubot és a hálóza kártyát nem.

prohardver vendég

(#12) The_Tom válasza zsborbas (#3) üzenetére


The_Tom
senior tag

Hello!

''Van különbség hub és switch között, hogy mi minden azt nem tudom pontosan''

A HUB és a Switch között annyi a különbség, hogy a HUB az egyik portján bejövö jelet az összes többi portra kiküldi, míg a switch csak arra a portra ahol a cimzett van, tehát HUB-nál sokkal több az ütközés, így a SWITCH jobb megoldás. A HUB-ok elvileg csak egy sebessége tudnak menni tehát vagy 10 vagy 100 MPS minden porton. A SWITCHING HUB-ok vagy DUAL SPEED HUB-ok annyiban többek egy simánál, hogy azok portonként tudnak 10 vagy 100 MPS-al menni, tehát egy hálóban lehet többfajta sebességű kártyás gép. Mindenképpen érdemes SWITCH-et venni, nem csak a menedzselehetőség miatt mert kb 15+AFA ért már lehet kapni 8 portos 10/100-as-at. Ennyi pénzért az még nem állítható távolról az egy ''kicsit'' magasabb kategória.

Bocs. kicsit hosszú lett.

Üdv.

Szerintem.

(#13) chros válasza The_Tom (#12) üzenetére


chros
őstag

Szervusztok !

Koszonom mindenkinek a mindent kimerito hozzaszolasokat ...

Valasztas: Planet FSD-1600 (16-Port 10/100Mbps Desktop Switching Hub (Auto-Nway), belso tapos, femhazas) kb 40000 + AFA ...

Chros

(#14) launcser


launcser
senior tag

a 8 portos szviccsek nagyon olcsoak már
év elején vettünk 8 portos, 10-es hubot 10 nettoért, most 11 nettoért 8 portos 10/100-as soho szviccset, és ez tényleg jol nyomja :)
most meg látom 8 nettoért lehet már kapni a demostudioba valami rubyt..
simán megéri

tütüü

(#15) guest válasza chros (#1) üzenetére


guest
veterán

Nem csokken erezhetoen.
Mig HUB eseten ha egy gep elkuldi a csomagot egy meghatarozott cimre, akkor azt a csomagot nemcsak a cimzett kapja meg, henem mindenki. Tehat felesleges forgalom generalodik. A SWITCH-ek mar meg tudjak ''tanulni'', hogy melyik portjukon ki van, es a csomagokat csak a cimzett kapja meg.
Magyaran, valtozna a dolog, mert ha egyszerre tobb gep is kommunikal akkor esetleg csomagutkozesek lehetnek, ami nem mas mint adatvesztes, amit a kuldo gepnek potolnia kell. SWITCH eseteben nincs csomagutkozes, mert a csomagok celiranyosan kozlekedenk es paritassal rendelkeznek.

De otthoni partyra eleg egy HUB is. Bar ha hozzavesszuk, hogy egy 10/100-as HUB kozel annyiba kerul mint egy 10/100-as SWITCH.........

MagicF

prohardver vendég

(#16) hiper


hiper
tag

The_tom és valaki aki Guestként jelentkezett be megmondta az igazságot.

Sőt ha valakit érdekel egy ATI 8 portos 10/100 switch akkor jelentkezzen a depter@freemail.hu-n olcsón megszámítom.

(#17) Lucifer


Lucifer
csendes tag

Hali

Itt van is egy háló:D egy 8 portos switch 10/100 van és 6 gép van rákötve. Mindenkinek van 10/100 hálókártyája de sajnos a háló csak 2500-3500 Kb/s -el megy mi lehet a gond??????? A kábel 5 kategoriás elvileg birnia kéne a 100Mbitet

Ki vagyok és hol vagyok!?

(#18) guest válasza Lucifer (#17) üzenetére


guest
veterán

Az hogy Cat5-ös a kábel csak egy dolog, bemérte valaki ? 100 megás hálózatot szokás...
Másrészt a 10/100 egy elméleti érték, gyakorlatban ennyi sose lesz, de ez annyira nem is számít (és nem is minden eszköz tudja mindazt amit ráírnak, pszt !).
Kérdés van-e ütközés a hálózatban, menedzselhető-e az eszköz (switch) és lehet-e látni hol mennyi ütközés van a hálózatban (esetleg LEDekkel lehet az eszköz előlapján is figyelni ezt.
Ha Nway-es a kártya (meg a switch is) akkor a 100 megás hálót (és a full duplex módot is ha jól tudom) automatikusan felismeri.
Esetleg a hálókártyák beállításait meg kellene nézni, van ott egy olyan (ha van) hogy full duplex, azt érdemes bekattintani. Ez annyit engedélyez hogy a ki és bemenő adatforgalom külön csatornán mehet, ami gyorsíthat a hálón.
Egyébként a http://www.scyld.com/expert/NWay.html ajánlom átnézni. Bocs de nincs kedvem linkelni...

Monyesz, aki lusta bejelentkezni.

prohardver vendég

(#19) guest


guest
veterán

azért annyit tegyünk hozzá, hogy a 15.000-es switch, minden csak nem menedzselt, ez mondjuk kötve hiszem, hogy érintené a topic indítóját, de azért jobb tisztázni

prohardver vendég

(#20) Sanyo


Sanyo
senior tag

A minap lattam a MediaMarkt-ban egy olcso 8 portos 10/100Mbps switchet, mindossze 10900HUF. A kerdes az, hogy egy ilyen olcso cucc miben kulonbozik mondjuk egy 3Com gyartmanytol, megeri-e ezt valasztani egy markasabb darab helyett? Jelenleg egy 10 megas hubom van, 3 gep van bedrotozva. Sok adat mozog a halon, az utp kabelok es a halokartyak is tudjak a 100 megabitet. Tobb giga adatnal mar eleg uncsi megvarni a masolas veget. :)

Errol volna szo:

http://www.conceptronic.net/product3.asp?g=6&p=*C100S8

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.