Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  100 perces cd írása (vcd),de hogyan? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) zambo0607


zambo0607
csendes tag

Hellóka!

Van nekem egy Samsung combo cd íróm. amit kb. 4 hónapja vettem (cdrw/dvd SM 352b, 52/24/52) de eddig csak 700 Mb-os lemezeket írtam.

A haverom hozott egy 99perces /870 Mb/ lemezt hozzám, hogy írjak már meg neki egy filmet vcd-ben. A film egyébként avi és 700 Mb-os. Elkezdtem a nero-val íni, a kódolásig el is jutottam- Kódolás után 825 Mb lett a film mérete- ,de amikor az írásra került volna a sor,a lemez nagyságát keveselte a nero.(Egyébként új verziójú a nero).A lemez méretét csak 703 Mb-nak látta.
Megpróbáltam az író firmware-t frissíteni, de változás semmi.
Mondták hogy lehet a szoftvernek ismeretlen ez a méret.

Hogyan tudnám megírni ezt a lemezt??

(#2) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Nem a szoftvernek hanem az írónak ismeretlen mivel nem támogatja az ekkora lemez írását.
De próbáld meg DAO módban írni illetve a beálításoknál a kűlönleges beálításoknál még próbálkozhatsz de a lemezt max 4X es tempónál gyorssabban ne írd

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#3) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Ha sikerűl írd meg.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#4) zambo0607


zambo0607
csendes tag

Ezt ki fogom próbálni!

Ha ezzel a módszerrel sem sikerül, akkor ne is reménykedjek??Az író lehet a gyengusz?
Volt olyan, aki azt mondta, hogy az XP a hibás. Linux vmelyik verziója felismeri a az ilyen nagyob kapacítású lemezeket is? Lehet benne valami igazság?

(#5) zsolt501 válasza zambo0607 (#4) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ha az író nem kezeli lehet hogy felejtős lessz a dolog de amit írtam próbáld meg annyi biztos hogy túlírásként fogja a lemezt írni.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#6) zambo0607


zambo0607
csendes tag

Zsolti köszönöm a segítséget!

Sikerült ezzel a túlírásos módszerrel megírni a 100 perces cd-t!

(#7) zsolt501 válasza zambo0607 (#6) üzenetére


zsolt501
nagyúr

nincs mit

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#8) vtechun


vtechun
veterán

ha szerencséd van akkor tud túlirni 99 perces cd-t az íród, ez én teacom csak 90 perces cd--ket tud irni, bár megírja a 99-est is de csak 90 percig... Egyik író sem fogja többnek jelezni a cd-t mint 702-3 mega, mert a 99 perces cd-re is gyárilag az van ''kódolva'', hogy ennyi, csak tulírással lehet ezeket megírni..., ha 800 megásnak jelezné a Nero akkor ha 780 megát írnál rá az nem minősülne túlírásnak. A nero különleges beállításainál allits be min 100 percet, hogy amiatt ne rizsáljon... eztután, ha elkezdi írni a cd-t max. meghal a cd író, de nem nagy rá az esély, ha meg nem kezdi el írni, akkor sehol sem fogod megírni...

(#9) zsolt501 válasza vtechun (#8) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Fa fentebb elolvasod sikerűlt neki, viszont még olyat nem hallottam hogy valaki túlírással elcseszte volna az íróját a lemezt még el lehet de hogy az írót :F

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  100 perces cd írása (vcd),de hogyan? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.