Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bass


Bass
addikt

Ha másolok a HDD 100%-ban leterheli a procit normális ez? Olvastam hogy (erröl a vinyóról is) hogy csak igen kis mértékben terheli a procit(pár% körüli érték volt egy újság tesztjében) ehhez képest nálam 100%

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#2) Fauszt válasza Bass (#1) üzenetére


Fauszt
senior tag

Milyen adatátviteli üzemmódban megy? És milyen sebességgel tudsz másolni? Honnan hova?

[Szerkesztve]

(#3) Bass válasza Fauszt (#2) üzenetére


Bass
addikt

ATA 100 DMA bekapcsolva gondolom erre gondolsz,van valami halkító mód a vinyóban az be van kapcsolva

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#4) Bass válasza Fauszt (#2) üzenetére


Bass
addikt

ha az Aida méri akkor kb 40 mega körül van ha a wincommander akár másik vinyóra megy a cucc vagy másik particióra 20-25 körül (néha 30)

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#5) Bass


Bass
addikt

Senki? Vagy ez normális?

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#6) forceberg válasza Bass (#1) üzenetére


forceberg
veterán

Milyen gép, mennyi RAM van benne?

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#7) Bass válasza forceberg (#6) üzenetére


Bass
addikt

-''ABIT NF7, AMD 2500+Barton Thermaltake volcano 9 coolmod, 512 MB DDR400 Samsung, Inno3d 5900XT 128mb 466@855,IBM 80GB HDD, Coolink 300 W-os táp, 17 collos LG Flatron ez T710PH LG DVD,LG DVD+-RW ,Ati TV-Tuner '

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#8) I_Am válasza Bass (#7) üzenetére


I_Am
veterán

Első körben chipset driver csere. A processzorhasználat mindig meglesz, de ha jó ide driver van fent, akkor nem lesz ennyire magas. Ez sajnos az nforce2 egyik hátránya.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#9) Bass válasza I_Am (#8) üzenetére


Bass
addikt

Sajna az elöző soltek lapon is ez volt (KT600) csak azt hittem hogy azzal van a gond,mert több helyen azt olvastam hogy 3-12% (többek közt itt egy PH-s cikkben is) ezért furcsálom,alaplapi driver meg 4.20 és 4.27 már megvolt

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#10) djyuri válasza Bass (#9) üzenetére


djyuri
őstag

nekem egyszer azt mondták a szervízben,hogy a gépemnek egy úgynevezett olyan baja van,hogy nem tudja eléggé stabilan kezelgetni a ''könytárkezelést''.
Ezt az idétlen kijelentésüket egy barátom megpróbálta elmagyarázni:
valami olyasmit jelent,hogy pl.: amikor digitalizál valaki egy dvd-ről vagy valahonnan egy viszonylag nagy terjedelmű filmet,akkor ugyebár a sokszori frissítgetés + bejegyzés-csere +egyébb regszerkesztés (ez nemtom mit jelent).

De a lényeg az,hogy ők a system csippemre utaltak,hogy az dögledezik.
De rá két hétre teljesen megállt a maxtorom.Rajta minden adatommal. Én erre puszta reakcióból kivettem és bemutattam egy 10 kilós SAMU-kalapácsnak.
Ja persze lebaszta a szervízeseket is,hogy mit hűlyítik az embert.
(valszeg ők is tippeltek)
Na mindegy,ezzel most nem a frászt akartam rád hozni,mert már volt alkalmam még ezt töbször is tapasztalni egy-két barátomnál és ott megoldotta egy IDE kábel csere és egy tápcsati regenerálás. Vagy csak egy alapos takarítás,ami takar egy teljes szétszedést.
Amúgy szerintem ez az egyik leg gázabb hiba,mert emellett még zenét sem tudsz hallgatni,pedig régebben tudtál.
Énnekem már úgy tönkre vágta a gépemet annó ez a vinyó,hogy ma már egy komolyabb másolásnál abszurd darabos a zenehallgatásom.
De volt rosszabb is: Amikor ment egy film vagy zene vagy cd-írás vagy egyébb és én pl. beraktam egy cd-ét a cd-rom-ba akkor gyakorlatilag 5-6 másodpercre megált a gépem,de olyan szinten,hogy aventillátor fordulatszám szabályzó elfelejtette leszabályozni a ventit a beállított értékeknek és én csak arra lettem mindig figyelmes hogy hírtelen 6ezret pörög minden akkori ventim.
Szal nehéz kérdés volt a tiéd. Remélem ezek közül valamelyik kiderül nálad és orvosolni tudod.

(#11) Bass válasza djyuri (#10) üzenetére


Bass
addikt

A kábel csere jó 5-let holnap, vagyis ma kipróbálom,a tisztasággal nincs gond mert havonta szétkapom kipucolni:) A tönkremenetelröl meg inkább ne beszéljünk:)

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#12) djyuri válasza Bass (#11) üzenetére


djyuri
őstag

okés.
Csak elmondtam a rossz tapasztalatot is,mert a könnyűhöz járul a rögös út is.
MX440-ben tudsz segíteni?

(#13) Bass válasza djyuri (#12) üzenetére


Bass
addikt

Talán,mond egy havernak van ilyen kártyája de én szoktam reparálni a gépét

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#14) djyuri válasza Bass (#13) üzenetére


djyuri
őstag

okés mondom:
Szal kb két napja néztem meg utoljára az everesthome-val,hogy minden rendben van-e a gépemben. És akkor még engedélyezve volt rajta a gyors írás (fast write)
de most már ez nincsen: ''letiltva''
Pedig semmihez sem nyúltam már egy hete. Csak játszom a géppel és most valamiért fúrcsa lett nekem,mert picit elkezdette szaggatni.
A bioszt és a drivereket már átnéztem és újratettem.
Kivettem és betettem a kártyát.
A hűtésből nem eredhet,mert extra.

Szal van tipped,hogy ezt hol tudnám visszaállítani vagy hol mehetett el vándorútra ez a beállítás?
Köszike!

(#15) Bass válasza djyuri (#14) üzenetére


Bass
addikt

Hát én úgy tudom hogy csak és kizárólag a biosban lehet,milyen alaplap? Talán egy bios csere segít bár ha eddig ment akkor lehet hogy a karinak van valami baja,visszaállítani sem próbáltad a biosban? Nemtom furcsa mert ilyennel még nem volt gondom csak a srác Asus alaplapja nem szereti mert a wint csak úgy lehet feltenni ha vagy más nem 4-es sorozatu GF kártyát teszek bel (még 4xxxTi-t sem) vagy átrakom a vinyót egy másik gépbe és ott teszem fel. Elöször is Bios csere azt majd meglátod.Vagy az elem döglött be bár akkor valszeg minden elmenne a biosban.

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#16) djyuri válasza Bass (#15) üzenetére


djyuri
őstag

Azt hozzá kell tennem,hogy mindigis be kellet állítanom a bioszom,amikor bekapcsolom a gépet,mert én áramtalanítani szoktam teljesen. Bár az elemet nem szokásom kivenni,de induláskro,ha szabályosan kapcsolok mindent,akkor elmegy a beállítás,ha pedig kapkodok akkor megmarad,de annak a szünetmentes táp veszi kárát. Szal az bíztos,hogy nem biosz beállítási probléma.
Nekem még a cd-boot sem megy. Külön kell nyomogatnom a bekapcsolás utnás vagy a biosz-beállítás utáni újraindulás után az ESC-gombot,hogy bejöjjön egy conzol,amit ki tudom választani a boot-egységet,ahonnan akarom,hogy bootoljon a gép.
Nálam csak az me-nél és persze a 9X-nél kell a vga csere egy pci-os 1MB-osra,de az első újraindulásnál már visszarakhatom a kártyát. Viszont már két éve,hogy nem tudok feltenni xp-én és linuxon és 2000-ren és 2003server-en kívül semmit,mert semmilyen fat32 nem felel meg nálam a kisebb winfosoknak.

ráadásul a ''side band adressing'' is ment már nekem,de annak már egy éve,hogy nemtom beállítani,mert ahhoz egy speciális progi kellett.
Amúgy mindkettő ''támogatva,letiltva''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.