Az elektroncsőnek is vannak hibái
Igen. Ezért is tűntek el joggal. A csöves készülékek nagyok, nehezek és mechanikailag érzékenyek. Ezen kívül még a csövek fűtését is meg kell oldani. Nem meglepő, hogy ezt cégek, építők nem vállalják fel. Azt is le kell írni, ha az építő méricskélés helyett egyszerűen csak meghallgatja a készüléket, tranzisztorral is célba ér. Az elektroncső hangzását azonban mi emberek jobban szeretjük hallani. Mindenkinek egyéni szabadsága, hogy ez a különbség mennyit ér meg neki.
Hirdetés
Ennyi szöveg után legyen itt egy videó, mely lehetőségeimhez képest bemutatja, én meddig jutottam. Természetesen a felvétel csak egy lenyomata annak, ami a műhelyemben történik. Szerény lehetőségeim vannak csak felvenni a hangját. Mégis remélem, hogy valamit sikerül visszaadnom abból, amit én hallhatok. A meghallgatáshoz csak félve írom le, de jó lenne legalább egy Xonar hangkártya egy jobb fajta Sennheiser fülessel.
3 különböző zenei részlet van a videóban.
Az erősítő a láthatón kívül tartalmaz két további transzformátort és négy fojtót! A DAC a két láthatón felül további hét transzformátort tartalmaz. A legkisebb konvertert öt transzformátor élteti. A laptop tápegységével együtt (melyet szintén én építettem), ha összeszámoljuk a látható és a készülékek belsejében lévőket, akkor az egész rendszer tizennyolc hálózati és két kimenő transzformátor és pontosan tíz fojtótekercs működteti! Még csak hasonló sincs hozzá! És minden nap hallgathatom!
Ha most visszanézem a cikket, sok dolgot érintettünk. Kapcsolástechnikák, együtemű, ellenütemű. Visszacsatolások, különböző torzítások. Ez ijesztő lehet. Ha szeretnék zenét hallgatni, ennyi mindenben kell otthon lennem? Szerencsére nem. Minden zenére vágyó hallgató számára pont azt szeretném megvilágítani, hogy nem. A szubjektív meghallgatás a döntő. Az általam felhozott néhány fogalom csak segítség kíván lenni abban, hogy én mit kerülnék. De ez csak az én vélemény cikkem…
Egyre tökéletesebb paramétereket elérni tudomány. Hannah Reid vastag, végtelen dögös hangját visszaadni művészet. Előbbi fáraszt, utóbbi gyönyörködtet!