Hirdetés

Ubuntu 16.04 LTS kezdőknek, gyakorlatiasan, objektíven

Átfogó bemutató az alternatív operációs rendszerről, legyen szó általános felhasználásról, munkáról vagy szórakozásról.

Ubuntu multimédiára

Kodi

Az igazi HTPC „platform”, ami gyakorlatilag minden médiaformátummal megbirkózik, számtalan felülettel, pluginnel bővíthető és de facto standard az otthoni multimédiában. Telepítése egyszerűen, a szoftverközpontból megoldható. Ha mégsem szeretnénk médiacentert használni, ott a beépített Videók alkalmazás, vagy telepíthetjük a VLC-t is (szintén a szoftverközpontból).

Kodi media center az Xperience skinnel

Tippem: HTPC esetén valószínűleg szeretnénk, hogy a gép indulás után rögtön a Kodit töltse be, és ne nekünk kelljen elindítani. Ehhez két dologra van szükségünk: a felhasználói fiók beállításainál az automatikus bejelentkezésre (ez opcionális, de HTPC esetén talán nem jelent túl nagy biztonsági kockázatot), majd a Unity keresőjébe (super billentyű) írjuk be: indítópult (megtalálható a rendszerbeállításoknál is), és adjuk hozzá a Kodit.

Rhythmbox

A rendszer alapértelmezett lejátszója, igazi jukebox szoftver, villámgyors, letisztult (puritán) felülettel, azt teszi, amire hivatott, se többet, se kevesebbet. Ha a jukebox megjelenés idegen számunkra, akkor érdemes egy próbát tenni az Audacious-szal (a szoftverközpontból elérhető).

Ez nem saját kép, mert a Spotify miatt nincs offline zene a gépemen.

Tippem: pluginekkel is bővíthető, így opcionálisan tud albumborítós nézetet is, illetve villámgyorsan indexeli a hálózati tartalmat, tehát hálózati megosztással is használható.

Spotify

A Spotify-t külső tárolóból kell telepítenünk a terminál segítségével az alábbiak szerint.

Tippem: létrehozhatunk indítómenüt a spotify.desktop fájl szerkesztésével ez alapján.

Azóta történt