Egyedi vízhűtés építése! 1. rész

Következő lépés: LGA 775 CPU blokk

Na, azt hiszem itt fogok elvérezni! Na, nem ám :) 3, azaz három verzión gondolkodom. Rengeteget olvastam utána a dolognak, de nem tudok választani.

Az első:

2 db 80x80x15 mm vörösréz tömb. Ezeknek egyik felére hornyokat maratok, természetesen mindegyiken ugyanott, a kettő felet összeillesztem és megkenem pasztával, majd összeforrasztom. Szerintem ez lenne a legideálisabb, de mivel nincs marógép a műhelyben és mint mondottam fizetni nem nagyon szeretnék irány a b terv...

Hirdetés

Kb. így lenne marva mind a 2 blokk 4-5 mm mélyen, ezután összefordítva kiadná a 8-10 mm-es furatot

A második:

Egy darab 80x80x30mm-es réztömb, az egyik oldalról adni neki állványos fúróval 6mm-es furatokat, de csak 70mm mélyen. Az emelletti oldal két szélén pedig 2 db 12 mm-es furatot és ezt is 70 mm mélyen.
Így elérném, hogy a 6-os és a 12 mm-es furatok keresztezik egymást, ami által létrejön egy hálószerű furathalmaz. Ezután a 6-os furatokat 2-3mm mélyen beforrasztanám, majd a 2 db 12-esbe csonkokat forrasztanék. Ez lenne a ki, illetve be csonk.

Ennek óriási előnye, hogy nincs hőlépcső ahol a 2 blokk találkozik, mert minden egyben van. A hátránya, hogy egyelőre nem találtam ekkora méretű vörösrézblokkot a környezetemben, ezért holnap irány egy színesfém telephely. Bár mint mondottam ez is pénz. Amit meg tudnék csinálni ingyen az a következő:

Ez lenne a metszeti rajz...

A harmadik:

Fognék 2db 80x80x3mm-es rézlapot. Az egyikre ráfektetnék 4 db 8 mm átmérőjű rézcsövet, majd ráhelyezném a második lapot. Befognám satuba, hogy egy kicsit kilapuljanak a csövek a jobb felfekvés érdekében. Ezután hővezető pasztával bekenném ahol lehet és összeforrasztgatnám a darabokat. A csövek túllógó részeit pedig egybeforrasztanám és kapna mindegyik egy-egy csonkot.

Ezt mindenféleképpen megcsinálom, majd az előző kettőből is valamelyiket. Így lesz viszonyítási alapom, hogy mennyivel gyengébb az ingyenes módszer.

Egyelőre ennyi lenne, hamarosan képekkel illusztrálva bemutatom a kész radiátort, valamint a CPU blokk készítésének menetét, de valószínűleg már a VGA is kap egy kis vizet.

Folytatás következik!

Azóta történt