Hirdetés
Összegzés, végszó
Rengeteg grafikon és magyarázat után remélem eljutott idáig a kedves olvasó.
A teszt elején arra kerestem választ, hogy: jobb-e a Flux pro a Lancoolnál, megéri-e a hiányzó helyekre ventit venni, nyekeregnek, zajosak-e a gyári ventik minimumon, jobb-e Arctic ventikkel.
Tennék kis kitérőt, válaszok utána: Nem csak a teszt miatt, hanem azért rendeltem ventiket a géphez, mert a gyári 140-es és 120-as Antec kézbe véve nyekergősnek tűnt, közelről. Rendeltem hát Arctic P14 pro-t, mert Cybenetics szerint kimagasló a zaj-teljesítmény arány (NF-A14x25G2 szint), és 6 dba alatt van 30%-ig, valamint ár értékben kimagasló. Annó az Arctic nagyon betalált az első szériás P12/P14 duóval. Próbáltam annó Cybenetics alapján a P14 Maxot is: kb egy óra múlva ment is vissza: recsegett, ropogott, nyöszörgött. Megjött a P14 pro, a P12 Pro-val jó volt a tapasztalat, kézben jobbnak éreztem, nem volt idegesítő motor/csapágyzaj. Majd összeraktam a gépet és tesztelni kezdtem...
Jobb-e a Flux Pro a Lancool 2 Meshnél? Igen, egyértelmű, tágas, masszív, igényes, tényleg nagyon könnyen szerelhető! Az első gépházamra, a Phanteks Enthoo Pro-ra emlékeztet. Hűtésben pedig nem hiába díjazta a Gamers Nexus, nálam lényegében minden tesztben az élen végzett a legváltozatosabb kombinációk és zajszintek esetén is. Dizájnban is abszolút bejön. Minőség: az üveglapon van egy némileg látható karc, fóliásan, újként vettem, majd írok a gyártónak. Más baj nincs.
Megéri-e a hiányzó helyekre ventit venni? Maximum 3. ventit a gpu alá, azonos típusból, az esztétika miatt, minimálisan segít. Esetleg leghátra a cpu mögé felülre, szintén „ocd” jellegű típusoknak (mint én). Cpu esetén segíthet. Legalulra a táp szintjére: semmiképp, max extrém esetben, ha égetni való pénz van. Maga az Arctic p14 Pro reverse egyébként nem rossz. Alapjáraton nem hallani, meg amúgy is nagyon csendes.
Zajosak-e a gyári ventik minimumon, jobb-e Arctic ventikkel? Hát…a kitérőből már sejtheti az olvasó: sajnos a P14 Pro is ad ki hangokat minimumon, alig hallható, de a gyári sem rosszabb. Ez nem derült ki, míg nem raktam vele össze a gépet. Az eredmények alapján az Arctic ventik azonos zajnál jobbak minimálisan, így ha nem venném őket észre, akkor azt mondanám: megéri. Valószínűleg a többséget nem zavarja ilyen mértékben, de a Lancool 2 Meshbe is azért lett Silent Wings 4 és nem P14 Max, mert annak nem hallani a motorját minimumon, nem nyekereg, sziszeg, morog, susog, semmi. Teljesítményben egyébként az SW4 120 rosszabb: felraktam a cpu hűtőre a p12 pro helyett (mert az meg búg 1250 rpm fölött, mert a középső közel van a bordához…), és azonos fordulat és zajszint esetén minimálisan rosszabb az Sw4, kb 1 °C-al. Szóval, ha nem vagy érzékeny extrém módon a zajra és jó így 2 ventivel a gpu alatt, akkor hagyd úgy. Minden más felesleges pénzkidobás. Ha lenne nélküli verzió, mondjuk 60k körül, az nagyszerű lenne…mert ha Silent Wings kell a hozzám hasonló hülyéknek, akkor az még extra költség. De ez nem a ház hibája. Az Ishift mount szerintem hasznos, érdemes lehet megfontolni, de hőfokban igazából a mindennapok során nem befolyásol semmi lényegeset, max a kábelmenedzsment esetén lehet jelentős előny (vagy hátrány).
Remélem használható volt a teszt és mindenki talál benne hasznosat/érdekeset!
Köszönöm, hogy elolvastad!
Chopin42 



