Hirdetés

[ÉGT] Két év egy Galaxy Tabbal

A történet

2010. október legvégén vettem a tabletemet. A közvetlen tapasztalataimról Én és a Galaxy Tab témával, [ÉGT] prefixszel írtam pár blogbejegyzést.

Úgy gondolom, hogy most, két év után (hűség és részlet lejártával) már van alapom alátámasztott véleményt írni róla.

A beszerzésébe némi kaland vegyült, azóta megvan, napi használatban.

A külseje

A külseje szinte már vicc kategória. Semmit nem változott. Nincs rajta egy karcolás sem, se elöl, se hátul. Az elején volt egy kis hímestojás érzés, próbáltam vigyázni rá. Később ez megszűnt, ma már csak értelmes ember módjára óvom, de túlzásokba nem esek. Használati tárgy, nem kiállítási, dolgozzon. Ez azt jelenti, hogy nem hajigálom, nem zúzom, de egy-két leesést, beütődést, koppanást azért kapott. Egy egyszerű, kis táskában hordom, semmi puha bélés, stb. Ilyen használati mód mellett maradt karcmentes, szerintem ez nagy dolog.

megoldás a náthára

Környezetemben többeket elkapott a takonykór, úgy gondoltam, nem árt felkészülni, ezért bevettem két szem C vitamint... sörrel :)

kotorásztam a lomtárban: debian 1.2

Valamelyik nap kotorásztam itt a lomtárban és találtam egy garnitúra debian 1.2-es telepítőkészletet 3.5"-ös lemezen. Szerintem nem ez volt az első debian itthon, de ha mégis, akkor is 16 éve lesz, hogy áttértem (megtértem? hehe ) debianra.

rilíz hisztori szerint ez az 1.2 rex, 1996. december 12-i. Ha találok 1.1 Buzz-t is, akkor 1996. június 17 a megtérés napja :)

az izgalmas 5 perc...

régi debiant upgradeltem, távolról.
most rebootol.
mindjárt kiderül, hogy rebootol vagy kocsikulcs :P

szerk: maradjon a squeeze vagy legyünk telhetetlenek és kísértsük a mindenhatót egy további, wheezyre upgrade-del? :P szavazzatok! :C

napi filmpoén: Rémvadászok

Nicket elküldik agresszió kezelési tanfolyamra.
A végén a tanárgizi kérdezi:
- mi a valódi oka, hogy elküldték magát hozzánk?
- őszintén? ... a tanúk :P

hopá, fent van az első két rész a tecsőn: [link] és [link]

öreg szerver nem vén szerver: Netfinity 5000

Van egy ilyen gépem. Tipikusan: az abban még vót' anyag kategória. Nagy, nehéz dög.

A vicces (vagy inkább kiábrándító?) része a dolognak az, hogy mivel ez egy rendes szerver, van benne szervizproc. A logjában 2000. novemberi az első bejegyzés. Igen, 12 éves lesz pár nap múlva.

Múlt héten csináltam egy debian upgrade-t rajta, reboot, szerver nem jön vissza. Bambanő, kocsikulcs. Kimentem, érdekes dolgokat láttam. A grub be tudta tölteni a kernelt és az initramfs-t, de a teljes linuxot nem. Kis nyomozás után rájöttem, hogy valamiért képtelen összeszerelni a raid1-et, amin a root van. Ott akkor ennyi időm volt, meg egyébként is kicsit tápos azt a hardvert hekkelni, inkább kirántottam az első diszket belőle és hazahoztam.

Itthon debian rescue diszkkel mindent le tudtam menteni róla, de nem volt türelmem kinyomozni, hogy miért nem megy. Mindegy, gyalu, nulláról újra. Visszavittem a diszket, beraktam, debian olyan szép hátasokat dobott rajta, mint ide hanoi. Ebben még van diagnosztikai bios, elindítom.

napi filmpoén: Castle

Egyébként is bírom ezt a sorozatot, de a mai részen könnyesre röhögtem magam. Jó kis fagyi visszanyal az alaptéma, Beckett megengedi egy színésznőnek, hogy ott legyen velük a nyomozás alatt, hogy a színésznő ihletet merítsen a Castle regényéből készült filmhez. Kicsit megfricskázzák párszor Castlet ezekkel a helyzetekkel.

A csaj alapos munkát akar végezni, tehát az anyaggyűjtésbe beleérti azt is, hogy megdöngeti Castle-t, de az nem áll kötélnek. Utána a csaj panaszkodik Beckettnek... lol.

napi filmpoén: expendables 2

súlyosan könnyesre röhögős kép az expendables 2 forgatásáról: a 27-es. :DD

Szerk: az indexes posztot időközben átszerkesztették, a Nastassja-s kép utolsóból átkerült nyolcadiknak, gondolom az időrend miatt. Ezért az eredetileg jelzett 26-os kép már 27-es.

kínai betörők: ez most komoly?

Kotorászok a szervereimen, de valami nem tetszik. Nézem a nyitott portok listáját, van egy 22-es tcp port, ismeretlen ip címről. Hát nem megtaláltak ezek az ostoba szemét hülye kínai crackerpalánták?

De nem aprózzák el, igazi brute-force, lexikografikus sorrendben. Kezdték az aa nevű userrel, majd bb, egészen zz-ig, utána a hárombetűsök. Ezek engem nagyon hülyének néznek...

Ha már, akkor legalább egy portscan:

# nmap 120.197.84.53

Starting Nmap 5.00 ( http://nmap.org ) at 2012-10-03 17:15 CEST
Interesting ports on 120.197.84.53:
Not shown: 984 closed ports
PORT STATE SERVICE
21/tcp open ftp
22/tcp open ssh
25/tcp filtered smtp
80/tcp open http
111/tcp open rpcbind
443/tcp open https
554/tcp open rtsp
3306/tcp open mysql
5001/tcp open commplex-link
7070/tcp open realserver
8000/tcp open http-alt
8001/tcp open unknown
8009/tcp open ajp13
8080/tcp open http-proxy
9009/tcp open unknown
9080/tcp open unknown

LibreOffice: amilyen az adjonisten...

Úgy gondoltam, kimentem ezt a hsz-t (kiemelve, ami kiverte nálam a biztosítékot):

"Írod:
A képkezelés writer -ben sem jó, ha sokat illesztesz be, akkor iszonyatosan le tud lassulni, esetleg bele is hal a dokumentum megnyitásába.
Sok képes doksit mondjuk nem is ezzel kell csinálni, de attól még jó lenne ha ezen a téren fejlődne egy kicsit a cucc, mert ha valaki doc -al dobálózik, azt valahogy meg kell nyitni.

Aktuális kéziratom szerkesztésében a 408. oldalon (A4) járok. Beágyazva tartalmaz pillanatnyilag 655 sorszámozott és képaláírással ellátott ábrát, amelyek több mint ezer képfájlból állnak össze. Az .ODT fájl mérete ezzel eddig 32,6 MB (a külön mappában is archivált képgyűjtemény 90,1 MB-ot foglal a merevlemezen, így láthatóan az .ODT-ben való tárolás sokkal helytakarékosabb. Szóval van mire alapoznom kijelentéseimet.