2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Nokia E51 teszt: E-ngem meggyőzött

Írta: |

[ ÚJ BEJEGYZÉS ]

A minap ismét szert tettem egy Nokia E51 tipusú mobiltelefonra. Igen, "ismét" mivel már ezelőtt pár hónappal tulajdonosa voltam egy ilyen típusjelzéssel ellátott készüléknek. Akkor annak reményében túladtam rajta, hogy egy N95-ös boldog tulajdonosává válhatok, de akitől vásároltam volna a készüléket, nem tartozott a becsületesenek nevezhető kategóriába és akkor még diplomatikusan fogalmaztam. Nah dehát lépjünk túl a múltbéli sérelmeken és tekintsünk előre, mert bizony érdemes, mivel egy remekül sikerült modellel van dolgunk.

Külcsín:
Haladjunk kívülről befelé. Eme logika mentén haladva tehát következzenek a külsőségek szemrevételezése mely elég hálás feladatnak ígérkezik. A Nokia E51-es a klasszikus formát kedvelőknek csak elégedett mosolyt csalhat az arcára. Kecses, hosszúkás forma, szemre is észrevehető remek anyaghasználat. Kézbe véve a telefont ezek a benyomások ténnyé formálódnak és egyre jobban tudatosul bennünk, hogy itt bizony egy minőségi modellről van szó. Ami fémnek látszik az az is és a műanyagok is a jobbik falytából valók. Sajnos ez nem mondható el a bekapcsológombot és a hangerő billentyűket fedő gumi borításról, ugyanis itt két probléma is felmerül. Az egyik, hogy a gombok nyomáspontja csapnivaló és a borítás rendkívül sérülékeny, tehát ha lehet csak újbeggyel nyomkorásszuk mert ha ezt körömmel tesszük számíthatunk arra, hogy záros határidőn belül "szétmállanak" a gombok az újjaink alatt.

Ezt a hibát ellensúlyozza és már már elfeledteti velünk az előlapon oldalt végigfutó valódi fém keret és a fém akkumulátor fedél, melyek az egekbe emelik a készülék minőségérzetét (és nem mellesleg ezáltal jobban is bírja a strapát a készülékház).
A gombsor összeségében jónak mondható, a numerikus billentyűzet jól eltalált méretének és kellemes minőségi műanyagnak köszönhetően. Egy szószerint "kis" negatívumot vehetünk észre az első pár használat során, mivel a funkciógombok kissebre sikerültek a szokásosnál, de ez kb egy nap alatt 100%-ig megszokható.

A teló alját vizslatva észrevehetjük, hogy van mini USB csatlakozás (megkönnyítve az adatkommunikációt) és 2,5 mm-es jack csatlakozás is a töltő nyílása mellett, amikért jár mindenképpen egy elismerő hümmentés.

Belbecs:
Miután kiveséztük a külsőségeket nincs más hátra minthogy foglalkozzunk kicsit a belbeccsel is. Lesz dolgunk nem kevés.
Az E51-en Symbian OS 9.2 található mely remekül teszi a a dolgát. Nem is csoda, mivel a telefon lelke egy 369 Mhz-es processzor, 96 MB-nyi memóriával megtámogatva. Tehát gyors mint a villám (főleg az előző Nokia telefonomhoz képest ami az N73-as típusjelzést kapta). A unalomig ismert (de amúgy remek) Symbian-os funkciókat most nem részletezném utólagos engedelmetekkel.
De mindazok alapján amit eddig felsoroltam egy erős átlagos mobilnak gondolhatnánk az E51-est, de ami igazán kiemeli ebből a kategóriából az a WLAN (!!!) támogatás. Ez nagymértékben hozzájárult, hogy ez a modell olyan népszerűvé váljon (persze ez a kedvező árfekvésnek is köszönhető). Persze 3G hálózaton keresztül is elérhetnénk az internetet, de minek fizetnénk érte ha a manapság már egyre elterjettebb ingyenes(!) Wifi hálózatot is használhatunk. A böngészés jól, mivel elég zökkenőmentesen és gyorsan szörfölhetünk a világhálón megfelelő jelerősség esetén. Nincs rá egy rossz szavam se, de nyílván tisztában kell lennünk vele, hogy mit várhatunk el egy 30x41 miliméteres kijelzőtöl. Ebben a méretben jobban meg sem oldhatták volna véleményem szerint.
Egy fontos dolog maradt ki még a sorból az pedig nem más mint a 2 Megapixeles kamera, ami tökéletesen megfelel arra h rögzítsünk pár spontán pillanatot de a családi nyaraláson vagy buliban való fotózást hagyjuk inkább a digitális gépünkre.

Összegzés:
Minden olyan embernek ajánlom aki egy vékony, kompakt, tetszetős, hagyomásnyos billentyű kiosztású, strapabíró, WLAN képes telefonra vágyik de nem igényli a brutális nagy kijelzőt és az 5 Megapixeles kamerát.

Értékelés:

Pro:
- Ízléses design
- Kiváló anyaghasználat
- Jó akkumulátor
- Erős vas....
- ...mellyel csak úgy szárnyal a Symbian OS 9.2
- WLAN
- Remek böngésző

Kontra:
- Relatív kicsi kijelző
- Közepes kamera
- Gyenge minőségű oldalsó gombok

Hozzászólások

(#1) _L_


_L_
tag

Én T Pulse-ra cseréltem, de nem volt szivem eladni, úgyhogy most 70es telefonként funkcionál :)

(#2) kpal


kpal
veterán

Jó kis mindenes teló.

További hozzászólások megtekintése...
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.