2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Nanoxia Deep Silence 2. - Utólagos rezgéscsillapítás a tápegységhez egyszerűen

Írta: |

[ ÚJ BEJEGYZÉS ]

Hogy miért is választottam anno a Nanoxia Deep Silence 2-őt?

Mivel eléggé kényes vagyok a zajokra és minőségre egyaránt - na meg a fogamhoz is verem a garast - ezért muszáj volt valami olyan megoldást találnom ami ár/érték arányban elfogadható. Voltak még egyéb szempontok is, de nem akarnék ebbe messzemenően belemenni, hiszen ez most nem erről fog szólni.

A lényeg, hogy megérkezett várva várt a házikóm. Már az átköltöztetés során észrevettem pár hibát ill. hiányosságot. Ezek közül talán a legfontosabb, hogy nem raktak rezgéscsillapító tappancsot a tápegység aljához, aminek szerintem ennél a kategóriánál már alapnak kéne lennie. Van ott négy fém dudor és ennyi. Az tény, hogy egy vékony szivacs azért oda van ragasztva a hátsó függőleges falhoz, de ez az én esetemben nem volt elég.

A hiány hamar megmutatkozott, amikor a szerelést követően a tápegységem ventilátorának egyenletes búgása elért a fülemig. (Természetesen nem vagyok orákulum, minden egyes ventilátort kizártam mire megtaláltam a forrást.) Nem mondom, hogy annyira hangos volt - általában zenét hallgatok - viszont mégsem vártam ilyet egy hangszigetelt háztól.
Extra ventilátort is be akartam szerelni a méretes EVGA SuperNOVA 650 G1-om elé, és ezzel elérkeztünk a következő gondhoz, mégpedig a moduláris csatlakozók miatt nem fértem el!

Tehát íme az egyszerű megoldás amivel két legyet üthetünk egy csapásra. Megemeljük kicsit a tápegységet amivel befér a plusz ventilátor és nagy eséllyel a rezonanciát is ki tudjuk iktatni:

Több mint valószínű, hogy ez más típusú házaknál is működik. Egyedüli gondot a szigetelő anyag magassága jelentheti, ennek mérete különböző lehet. Ügyeljünk a vásárlásánál, mérjük le előtte.

Köszönöm, hogy elolvastad.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.