2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

IObit Advanced SystemCare PRO 9.4

Írta: | Kulcsszavak: IObit . ASC . Windows 10

[ ÚJ BEJEGYZÉS ]

IObit Advanced SystemCare PRO 9.4

Előszó

Pár nappal ezelőtt egy nagyon kellemes meglepetésben volt részem. Kaptam ugyanis egy Angol nyelvű emailt Roy-tól az IObit Partner Managerétől, melyben felkért, hogy teszteljem le az új ASC PRO-t. A legutóbbi tesztem óta évek teltek el, és mivel én elég jó kapcsolatot ápolok az IObit csapatával, így most megtöröm ideiglenesen a hallgatást, és bemutatom Nektek az új terméket.5 Főverzió jelent meg belőle az előző cikket követően, sőt a Windows-ból is kijött a 8, a 8.1, és a 10-es verzió is.

Az IObit oldalán számos ingyenes és népszerű karbantartó, és védelmi szoftver található. Ilyen például a Smart Defrag az IObit Uninstaller, a Game Booster , a Random Password Generator vagy az IObit Malware Fighter Free. Az imént felsorolt programok némelyikének van fizetős verziója is, olyan is akad mely részben vagy egészben implementálva van az IObit Advanced SystemCare PRO-ba. Ha részben az azt jelenti, hogy az A.S.C-ben megvan a számukra a hely, amelyet akkor fognak betölteni, ha külön letöltjük és telepítjük őket. Erre példa Smart Defrag is. Ha egészben került bele a programba az azt jelenti, hogy a szoftver telepítője már tartalmazza eleve a komponenst , és nem jeleníti meg telepítés közben azt az opcionális párbeszédablakot, ahol rögtön a modul letöltését kezdeményezhetjük.

Érdekesség, hogy az IObit honlapjáról közvetett módon jutunk el a letöltési forrásként szolgáló egyébként rendkívül népszerű, ismert és megbízható http://download.cnet.com/-ra. Tehát akik arra számítanának, hogy az IObit.com-ról tölthetik le, nekik ez egy kis plusz információ.

A cég oldalán minden szükséges információt megkapunk, mint például a szoftver rendszerkövetelmény kritériumai, képek a szoftverről, betekintés a működésébe illetve támogatási információk.

Nézzük most akkor meg mit is nyújt számunkra eme remek mindenes.

Az ASC és a Windows 10

Az IObit az évek folyamán folyamatosan fejlesztett. Persze vannak olyan dolgok amik a hasonszőrű programoknál is ritkaságszámban mennek. Ilyen például az UAC ablak megkerülése opció.

Az UAC már pont 10 éve lesz a Windows-ba implementálva. Egy nagyon fontos, és hasznos biztonsági funkcióról van szó. Ám a Windows Vista óta, látszólag semmivel sem lett komfortosabb. 10 év viszont sok idő, és szerencsére a kezdeti felhasználói ellenállás gyengébb volt annál mintsem, hogy a Microsoft letegyen róla, és kivegye a modult az OS-ből. Azonban sok kritika merült fel a szigorúságával kapcsolatban is, miszerint nem jegyzi meg a korábbi válaszokat, és olyan számítógépeken ahol nem rendszergazdai jogosultsággal dolgozik az ember kényelmetlen, mert a különböző monitorozó programok elindítása UAC ablakot eredményez. Korábban a Norton készített egy applikációt ennek kiküszöbölésére, de az már régen eltűnt, csak a Windows Vistával volt kompatibilis.

Bár a rendszer Windows 10 PRO, az Edge nem jelenik meg a szoftverfrissítőben, az IE viszont igen.

Pedig a Windows Internet Explorer 11 egyrészt ugyanúgy integrált mint a Windows Edge, tehát nem különállóan telepíthető Browser-ről van szó, mégis az Edge itt nem jelenik meg. A Szoftverfrissítő modul egyébként érdekes, mert messze nem terjed ki a képen látható módon minden rendszer alkalmazásra.

A Windows 10 Anniversary Update már tartalmazza a sötét témát is, így megvan az ASC dark témájával az összhang.

Méri a Windows 10 betöltődési idejét is. Persze nemcsak a Windows 10-ét, a régebbi Microsoft operációs rendszerekét is természetesen.

Első indítás /Aktiválás

A telepítési folyamat tulajdonképpen lezárult , csupán nekünk tetsző felszínt kell választanunk a program nyújtotta bőséges kínálatból. Sok téma van, melyeket innen lehet letölteni.

Téma és nyelvválasztás I.

Ha kiválasztunk egy témát a legördülőmenüből akkor annak miniatűrje megjelenik jobb oldalt, a választást elősegítendő. Tehát két helyen is választhatunk témát. Az egyik a gyorsabb megoldás, a másik az integráltabb.

Téma és nyelvválasztás II.

Utóbbi esetben másik lényeges dolog, hogy itt is lehetőségünk van nyelvet választani, vagy módosítani. Sőt testre szabhatjuk a tálca értesítési területén is az ikonokat.

IObit Advanced SystemCare Free? 4.0.x

Az IObit termékére is az a helytálló, mint sok más hasonló termékre, hogy nincs külön telepítő Free verziónak és PRO verziónak. A Free tulajokat a PRO tulajoktól az választja el, hogy van e hozzá feloldási kódjuk vagy nincs. Hála Roy segítőkészségenek már nekem is van. A szoftver egyébként nem drága, sőt ár/érték arányát tekintve mindenképpen az elsők között van. Apró mérete ellenére rengeteg funkciót kínál, és van viszonyítási alapom, hiszen már jó pár hasonló programot volt szerencsém megvizsgálni. Az egyik legemlékezetesebb Norton Utilities volt erről már cikket is írtam ugyebár. Aztán ott van még az AVG PCTune Up amiről pedig cikket készülök írni. Itt azért érdemes egy vonalat húzni, mert bár hasonló funkciókat is nyújtanak mégsem egy kategóriájúak a CCleaner-rel vagy a Comodo System Cleaner-el, ezeket éppen ezért nem említettem. A Norton, az AVG, vagy az Advanced System Care PRO mind többet nyújtanak az iménti két említettől. A CCleaner viszont nem kér UAC engedélyt, azaz nagy hasznára van az általános jogosultságú felhasználóknak is.

Összehasonlítás Free vs PRO verziók között. Közvetlenül a programból, magyar nyelven.

Akinek tehát van érvényes licenckulcsa bökjön az engedély beírása gombra, akinek pedig nincs az vásárolhat egyet a frissítés most gombra kattintásával.

Finombeállítások elvégzése

A finombeállítások elvégzése, egy előzetes PC-Windows optimalizáció, mely négy lépésre van leredukálva. Négy olyan lépésre, melyek utólag is elvégezhetőek, de így gyorsabb és egyszerűbb is végrehajtani őket, mint utólag lenne.

A PC optimalizálás főleg a futószolgáltatásokkal való zsonglőrködést takarja. Azoknak jöhet elsősorban jól, akiktől amúgy sem áll távol a Windows egyes - felesleges vagy feleslegesnek vélt - szolgáltatásainak kigyomlálása, no meg azoknak akik szűkös erőforrássokkal rendelkeznek, és nincs lehetőségük hardveresen változtatni, tehát szoftveresen kell.

PC Optimalizációs lehetőségek kibontva.

Emlékeim szerint én igyekeztem itt olyan megoldást választani, ahol közel biztos voltam benne, hogy nem lesz belőle gondom. Nem igazán éreztem ugyanis szükségét 32GB fizikai memória társasága mellett, a Windows 10 Pro további csonkításának.

Hálózat optimalizáció is kibontva.

Mivel 100 Mbit-es Invitel EuroDocsis 3.0 kábelneten ülők, így gondolom evidens, hogy mit is választottam. Az optimalizációnak elsősorban Windows XP-nél lehet szerepe, - korábbi OS-ek már a Microsoft részéről semmilyen formában sem támogatottak - hiszen ahogy azt majd látni fogjuk a részletes beállításoknál Vista illetve Windows 7/8.x/10 operációs rendszereknél maga a szoftver is megfogja jegyezni, hogy nincs szükség korrekcióra.

Gyorsítás és egyéb optimalizálások

Mintha nem érzékelné a varázsló, hogy a Smart Defragot nem telepítettem. Amúgy nem gond, mert ami nincs fent azt elindítani is nehézkes. Természetesen, egy következő írásban sorra fognak kerülni azon termékek bemutatásai is, melyek az A.S.C-be beleintegrálódnak, ám alapból nincsenek jelen a telepítőben. Tehát külön telepítendőek. Jó pár ilyen van. Olyan is amely egy teljes külön cikket megérdemel - IObit Malware Fighter Free/PRO.

Védelem

DNS védelem: bizonyos rosszindulatú kódok képesek módosítani akartunk ellenére és tudtunk nélkül az Internet eléréséhez elengedhetetlenül szükséges DNS beállításokat, és olyan szerverekre átirányítani a forgalmat melyek arra vannak fenntartva, hogy a személyes adatainkat megszerezzék.

A böngészőnyomkövető védelem, ma már minden elterjedt böngészőnek a része. Az IObit megoldása, ezeket nem kapcsolja ki, helyette kiegészíti őket.

Vizsgálati módok: Gyors vizsgálat

Alapvetően két féle vizsgálati mód séma van. Viszont igény szerint testre szabhatóak. Az első a gyors vizsgálat.

Ellenőrzésre készen

A legégetőbb problémák felfedésére, és azok korrekciójára a gyors vizsgálat ideális megoldásnak ígérkezik. Azonban a mélyvizsgálat az ami nyilvánvalóan alaposabb, és az esetleges súlyosabb problémákat is feltárhatja.

Vizsgálat most?

Mielőtt elindítanánk a vizsgálatot, képbe kerül az imént említett testre szabhatóság. Ha van olyan kritérium amit nem szeretnénk, hogy vizsgáljon - például én nem telepítettem a Malware Fighter modult, a Norton Internet Security és a Malwarebyte's Anti Malware duó miatt - így értelemszerűen később kivettem a pipát a Malware vizsgálat elől.

Vizsgálat Most!

Nem csak hogy kivehetjük az egyes vizsgálati jellemzők elől a pipát, hanem lehetőség van azok pontos beállítására is. Például ha rákattintok a regiszter kijavítás melletti beállítás hivatkozásra, megjelenik egy párbeszédpanel, ahol aztán A-tól Z-ig igény szerint állíthatom be, hogy mit vizsgáljon meg mit nem.

Hibát talált

A vizsgálati folyamat első fázisának végén szám szerint megjeleníti a szoftver, hogy melyik modul mennyi hibát detektált. A második fázisban már a javításé lesz a főszerep.

A javítási folyamatot a modulok mellett elhelyezett kör alakú , kék színű folyamatjelző csík hívatott számunkra visszajelezni. Közepén számszerűen mutatva is, hogy hol tart a vizsgálat.

Ha minden jól ment egy nagy pipa a jutalmunk. No és egy hibáktól mentesített rendszer.

Gyors vizsgálat esetén öt modul aktivizálódik, mély vizsgálat esetén ennek duplájából, azaz tízből áll a kínálat.

A modulok nem csak megszaporodtak, de részben át is alakultak. A gyors malware vizsgálatból például teljes lett. A regiszter kijavításából, Regiszter alapos kijavítása lett. Ez nyilván azt is jelenti, hogy a vizsgálat ideje némileg több időt fog időbe venni.

Új funkciók: Rendszer optimalizálás, passzív védelem, lemezvizsgálat, sebezhetőség kijavítása - a Windows sebezhetőségeit igyekszik orvosolni, töredezettségmentesítés.

A mély vizsgálatot nem sokkal a gyors vizsgálat után futtattam le, így látható, mennyivel több mindent talált mint a gyors. A következő oldalakon az eredményeket fogom bemutatni.

A regisztrációs-adatbázisban fellelt hibákat a program, egy áttekinthető táblázatban összesíti. Hogy megkönnyítse a döntéshozatalt a hibák veszélyességi fokát is jelzi.

Összegzés

Nos évek teltek el a legutóbbi cikkem óta a témában (is). Aki szeretne még jobban belemélyedni van egy 41 oldalas verzió, még az ASC 4.1.x-es változatáról. A két cikk között van azonban két alapvető különbség. Az egyik, hogy az nem tévedés! hónapokig készült. Jelen cikket viszont annak a frissítésének szántam, azaz lényegesen rövidebb időintervallum alatt raktam össze.

Az Advanced System Care PRO-ról igazából csak szuperlatívuszokban tudok nyilatkozni. Hogy miért?
Mert számos hasonszőrű programot volt alkalmam kipróbálni és tesztelni, és ez mindegyiknél jóval többet nyújtott. Egyszerűen klassz.

Tökéletes szoftver mint tudjuk nem létezik. De tökéletes közeli állapothoz közeli már igen. Igazából nem is nagyon jut eszembe olyan funkció amit hiányolnék, egyet kivéve, hogy ne kellene mindenáron neki rendszergazdai jogosultság, és hogy a CCleaner-hez hasonlóan képes legyen a nem rendszergazdai jogosultsággal futó fiókokat is takarítani. Viszont ez már évtizedes dolog. Az ASC-ben elvileg van is lehetőség ennek a megoldására.

A rendszerrel kapcsolatos fontos műveleteket melyekhez amúgy is rendszergazdai jogosultság szükséges, az A.S.C-vel végzem el, ami pedig az Internetezésre használt normál jogosultságú fiókom takarítását illeti, arra tökéletes a CCleaner.

Az A.S.C-nek előnyös a licencelése is. Nem program verziót vásárolunk, hanem előfizetést. Ami egy évre szól, és ami nem mellékesen jutányos áron kínálja az egyik legjobb Windows-os karbantartó és Tweaker programot. Ennek a megoldásnak további előnye az is tehát, hogy a folyamatosan fejlesztett szoftverből fő verziószám ugrás esetén sem kell addig a pénztárcánkba nyúlnunk ameddig az előfizetésünk szól, hanem díjmentesen frissíthetjük szoftverünket.

A modulok nagy része az ingyenes verzióban is működik. Az IObit tehát egy olyan már már egyedülálló szoftvercsomagot alkotott meg melyben vannak ugyan csak a fizetős verzióban megjelenő PRO exkluzív modulok, de a legtöbb modul az ingyenes verzióban is működik.

Az Advanced System Care PRO beszerezhető közvetlenül a fejlesztő IObit-től, vagy egyéb megbízható szoftver disztribútoroktól, és webáruházakból mint például aFileforum. A szoftvert árulják egy illetve három gépes kiszerelésben is.

IObit Fan Page | Facebook

Kellemes használatot!

Hozzászólások

(#1) Simi37


Simi37
őstag

Nem használom már egy ideje az asc-t. Az már megjavították, hogy registry 'javításnál' ne törölje ki az exének az önmagához való társítását? Mert elég kellemetlen volt cmdben nyitogatni, mert nem néztem mit módosít.

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#2) #79621120


#79621120
törölt tag

Szóval ez jobb lenne , mint a Glary Utilities Pro ?

További hozzászólások megtekintése...
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.