2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

LG V20 tapasztalataim "2018.04.01."

Írta: | Kulcsszavak: lg . v20 . quaddac . ess . sarbe . csúcstelefon . ultra-prémium . bang . olufsen . kdz . mil-std810g . quadbeat3 . AL6013 . 512gb . texfat

[ ÚJ BEJEGYZÉS ]

2018.04.01. Végszavak

LG V20 Használók csoportja a Facebook-on
LG V20 - zene füleinknek topik
LG blog: Mindent beleraktak a multimédiakirály V20-ba topik (ez aktívabb)
LG V20 Wikipedia

Az LG tavalyi ultra-prémium mobilja(a V-szériáról így nyilatkozott Ken Hong az LG Kommunikációs Igazgatója az IFA2017-en a Mobilaréna stábjának mikor faggatták a V30 hazai megjelenéséről "cikk" ) a V20, mely sajnos Európában hivatalosan nem került forgalomba, de hazánkban pár mobilkereskedés forgalmazza azért, megközelítőleg 100-160ezer forintot kérnek érte,persze hivatalosan magyar LG garancia nincs a készülékre, így be kell érni a bolti garanciával.

Én a sima kiadást vettem meg, 2 kártyás változatban,Arab Emírség(ARE) régiós, a szovtver régiója AME. Mivel én Intenzíven szoktam használni a telefont, ezért én nem csak külső alapján ítélek meg, hanem hogy mi van a motorháztető alatt :D számomra ez is fontos szempont.

Ezen "ultra-pémium mobil" különlegessége több oldalról is érdekes.
Kettő variáns(kiadás szempotjából) került forgalomba, egy sima és egy Bang & Olufsen Edition... Az utóbbihoz ma is kapható B&O H3-as In-Ear fülest adnak ajándékba egy regisztrációt követően állítólag ami 149€ vagy egy B&O logóval ellátott ismeretlen tipusú In-Ear fülest csomagolnak hozzá alapból. A Titán színűhöz egy LG QuadBeat3 in-Ear füles jár, aminek a minősége elfogadható. A Fülesről később írok

A QuadBeat3 füles felépítése

Modellek szempontjából 8db került piacra,továbbá 32 és 64GB belső tárhellyel és 1 illetve 2 sim kártyás változatban.
A rendszer Google Android Nougat 7.0 NRD90M build-ra épül, mely a legelső Nougat kiadás és sajnos angol, de szerencsére ezt root nélkül magyarosíthatjuk , a leírást itt megtaláljátok.
Hardvergombos gyári visszaállítási van, erről ebben az "LG V20 mélyvíz" blogban írtam!

Térjünk vissza a különlegességre,avagy mitől is különleges a V20:

1) MIL-STD 810G ... azaz Military Standard(Katonai Szabvány)...Mit keres egy telefon képességei között egy Katonai minősítés... Annyit, hogy a készülék igen ellenálló az leejtésekre(516.6 test),leejtésből származó behatásoknak. IP védettség nincs. A GsmArena adatbázisa alapján ezen minősítéssel csupán 33db érintőkijelzős telefon és 1 óra rendelkezik a 8305db készülékből GSMARENA MIL-STD810G

2) Hi-Fi ... igen, képes Hi-Fi minőségben lejátszani a zenéket(itt megjegyezném hogy csak és kizárólag jó minőségű formátumból, agyon tömörített MP3-ból nem fog Hi-Fi minőséget vatázsolni). A V20 azon kevés okostelefonok egyike melyben 4 azaz négy darab Digital-Analog Converter azaz DAC található. Az ESS Technologies által gyártott ESS Sabre ES9218 HiFi DAC-ból került bele 4db mely képes 32bites 348kHz mintavételezésű hangot lejátszani, a bekapcsolt QuadDAC-al részletgazdagabban szól... Erre megint csak igen kevés készülék képes. Ráadásul kezeli a magas impedanciás füleseket is és van fejhallgató erősítő is benne... Ami számomra meglepő, az a sima kiadáshoz adott gyári LG füles, nagyon szépen és tisztán szól.

3) Hangfelvétel... sokan nem is tudják, de aki videózik, nap mint használja... szintén kevés telefonok kiváltsága a jó minőségű(stúdió minőséget megközelítő) hangok rögzítése, ezt 3 db jó minőségű AOP mikrofonnal képes elérni, akár koncerten a színpadtól 10-15méterre torzításmentes hangú videókat tudunk rögzíteni, a beépített HD Audio Recorder 24bites 96kHz mintavételezéssel képes FLAC formátumba rögzíteni. Az alábbi képen látató hogy mi a különbség a hallható hanghullám, a 24bites és 32bites DAC által visszanyert hangullám részletessége között...Szinte a 32bites jobban közeláll a természermészetes hanghullámformához mint a 24bites,hogy legyen egy kis viszonítási alap, a mai MP3 kódolás többsége 16bitesek..

4) Akkumulátor ... mi ebben olyan különleges...csak az hogy prémium kategórián belül ma már nem gyártanak olyan telefont amiből kiveető az akku. Igen, a V20 akkuja cserélhető :) Ami megint csak érdekes, hogy a rendszerben van egy Game Battery Save, ami profilozható a játékokhoz is akár. Amúgy 3200 mAh kapacitású akkut pakoltak bele.

5) Kamera ... 2 hátul, 1 elöl... Hátul: 16Mpxl, f/1,8 29mm 75fokos látószögű kamera és egy 8Mpxl, f/2,4 12mm 135fokos látószögű kamera melyek el vannak látva optikai képstabilizátorral(OIS 2.0), Lézeres autofókusszal és ami nagyon kevés csúcstelefon kiváltsága,köztük a V20-é is, az a Google Camera API2 támogatás, igen, támogatja a manuális kamera módot DNG RAW mentéssel! Az elülső kamera 5Mpxl-es és 120fokos látószögű,mely érdegessége hogy állítható a látószöge. A videórögzítés felbontása maximum UHD azaz 4K hardveres támogatással, illetve HD 720p120fps Slow-Motion azaz lassított felvételt is készítetünk.

6) Motorháztető alatt ... Ez mellett sem lehet szó nélkül elmenni,viszont ez hosszú lesz...
A készülék lelke egy Qualcomm Snapdragon 820 SoC, a CPU-Z szerint 4x2,15GHz-en futnak a Kryo kódnevű 64bites magok, de a gsmarena oldala szerint 2*2,15+2*1,6 amik big.LITTLE HMP 2 klasteresek azaz 2+2, tehát 2 mag dolgozik párhuzamosan, igény szerint ákapcsolja a +2 magot. A működési órajelek 307MHz-2,15GHz között mozog Interactive magvezérléssel. Erre mondható hogy "Kicsi a bors de erős!". Attól hogy 4 magos processzor került bele az előd Snapdragon 808 6magos kiadása után, messze elveri teljesítményben. Jelenleg elérhető legfrissebb rendszerverzióval 105ezer pontot(bekapcsolt Game Battery Save funkcióval) illetve 125ezer pontot ért el Antutu Benchmark-ban. Nem melegedett a készülék. A grafikus megjelenítésért egy Adreno 530 IGP felel,ami 624MHz-en ketyeg maximum és igen csak elég egy World of Tanks Blitz-ez maximum HD grafikán(minden maxon és minden bekapcsolva) fix 60fps-sel akadásmentes futtatására, ami valjuk be nem igen kis teljesítmény...Továbbá Vulkan API 1.0 támogatás sem maradt ki az IGP-ből az OpenGL 3.2, az OpenCL 2.0 és a DirectX 11.2 mellett. Van NFC,BT 4.2 aptX HD támogatással, Infra(csak távirányító funkcióhoz!) és LTE-Advanced támogatás 600Mbit le,150Mbit fel sebességgel. A Wi-fi "ac" szabványt is támogat,DualBand 2,4GHz és 5GHz-es frekvencián működik...Bár a proci specifikációja írja hogy támogatja a VoLTE(Voice on LTE) technológiát, bár tapasztalatom azt mutatja hogy nem minden régiós rom kezeli. A telefonom EUCommon konfigurációs fáljt tölt be, amiben csak az LTE támogatás aktiválódik,a telefon rendszere tartalmazza a ChinaMobile konfigurációs fájlát is, amiben viszont aktiválja a VoLTE funkciót. A memória azaz a RAM 4GB GDDR4 amiből kb a felét megeszi a rendszer, a belső tároló 64GB UFS 2.0 szabványú,melyből kb.50-55GB használható. A töltés már USB Type-C-n keresztül lehetséges Qualcomm Fast Charge 3.0 tecnológiával, ami automatikusan bekapcsol, ha alacsony töltöttséggel rakjuk fel tölteni,persze ehhez szüksges töltőfejjel működik csak. Eddig nem tudtam megizzasztani a telefont, ami az én igénybevételemnél ez 5 csillag...WoT-ozás közben is csak éppen kézmeleg, az elődje, egy Xperia Z1 igen csak forrósodott(minimum grafikán). Mivel 2 kártyás, így 2db nanoSIM-et támogat. Bővítetőség szempontjából állítólag 2TB azaz 2 TeraByte-ig bővíthető a készülék elméletben(megjegyzem, FLAC formátumú zenékhez kelleni is fog).

Game Battery Saver mód kikapcsolva/Game Battery Saver mód bekapcsolva

Megannyi sok más egyéb funkciót is tartalmaz a készülék, ezeket még nem próbáltam ki, de egy kis ízelítő az LG V20 hivatalos reklámvideóiból. Teljes verzió, 3:52 hosszú.

2017.10.31. GPS teszt
Este hazafele kipróbáltam a GPS-t... Van egy nagyon jó app, GPS Status, én évek óta ezt használom... mire elindult az app, 24 műholdat látott kapásból, amiket zöldel és kékkel jelzett...az alkalmazásról bemutót is készített a Mobilaréna,5 éve...az alkalmazás küllemben szinte semmit nem változott azóta...DE, térjünk vissza a GPS-re. Mint írtam 24 műholdat látott kapásból,és 12-re volt csatlakozva, a pontosság +/- 10-12méter volt...(képernyőkép később)...
Amúgy specifikációk szerint A-GPS mellett GPS,GLONASS műholdakat is kezel.
2017.11.04.-én újra leteszteltem a GPS-t, ekkor már 29 műholdat látott, 25-re csatlakozott és a pontosság már 5m-re javult.

2017.11.05. Játék élmény, kijelző(k)
Bő 1 hét aktív használat után erről is tudok már véleményt írni :)
Lássuk először a kijelzőt:
A készülék egy 5,7 colos(hüvelykes) azaz 14.478 centi képátlós QuadHD IPS quantum technológiás kijelző ami 1440*2560-as felbontású és 513 ppi-s(pixel per inch azaz képpont per hüvelyk, ez adja meg a kijelző pixelsűrűségét, minél nagyobb annál részletesebb és élesebb a kép) a fő megjelenítő,a másodlagos kijelző 2,1 colos 160*1040-es felbontású, ami Always-on funkciós,de beállytható mikor legyen inaktív,mondjuk este 22:00-tól másnap reggel 5:00-ig kikapcsolja és egyfajta értesítő ledet helyettesítő mellék kijelző, ami számomra eléggé hasznos :) a 2 kijelző valójában csak 1 egész kijelző. Lényegében amit használunk az a QHD-s főkijelző. A színei nagyon szépek, nagyon éles kijelző. A fényereje is igen nagy400-500nit, nekem 100%-on kifolyik a szemem :DDD ezért max 40%-on használom, nagyon napos időben 50%-on, gyengébb fényviszonyoknál 20-30% között. Az automata fényerőt semmiképpen sem ajánlom, már a fogyasztás miatt sem. A képminőség besz@-behu :DDD nekem nagyon tetszik. A kijelzőt egy Corning Gorilla Glass 4-es üveg védi és van dupla koppos ébresztés/altatás. Az érzékenységgel sincs gond,ez majd a játékoknál érezhető. A másodlagos kijelzőnél van kikapcsolt/bekapcsolt állapot azaz beállíthatjuk hogy miként használjuk a másodlagos kijelzőt bekapcsolt illetve kikapcsolt főkijelzőnél. Kikapcsolt állapotban mutatja napot,dátumot,órát és akku töltöttséget, és az appértesítéseket ikonnal,továbbá zenevezérlést is tudunk használni(zenehallgatásnál nagyon hasznos), zseplámpa gyorsikont is be lehet állítani, stb... bekapcsolt kijelző esetén max 5 alkalmazást tudunk gyorsindításra beállítani,alkalmazás előzményt is tudjuk aktiválni...megjelenítető egy aláírás is, nálam ez "Telekom HU LTE", de alapból a google fiókba írt név jelenik meg. Sajnálattal olvastam, hogy a V30-ban már az LG elhagyta a másodlagos kijelzőt és az S8-nál használt hasonlóan ívelt szélű kijelzőt kapott. Szerintem az LG V széria különlegessége a másodlagos kijelző volt, ettől volt egyedi...Ami nagyon hasznos az a másodlagos kijelzőben,ha hívás érkezik, azt a másodlagos kijelzőn jelzi játék vagy böngészés közben, nem dobja ki teljes kijelzőre, ami szerintem óriási nagy előny...
Játékélmény:
A grafikus teljesítményért egy már korábban írt Adreno 530-as IGP felel Vulkan API s DirectX 11.2 támogatással és hogy ez mire is elég? Nos... Need for Speed No Limit és a Real Racing 3 akadás nélkül hasít,egy picit sem akad meg játék közben. Talán sokan ismerik a World of Tanks PC-s játékot, nos ennek van mobilos változata is, a WoT: Blitz...ahogy a PC-s verziónak ennek is igen nagy a grafikus igénye hogy élvezhető legyen. A játékban mindent maximumra állítottam,árnyék megjelenítéssel együtt, bekapcsoltam a HD textúrákat, max 60fps-t enged,de állítható hogy max 30fps-el fusson a játék akku kímélés miatt. A játék közben igen stabilan tartja a 60fps-t még bekapcsolt Game Battery Save energiatakarékos módban is. Antutuban 105ezer pontot produkált GBS funkcióval, 125ezret GBS nélkül, ami véleményem szerint elég jó. Hozzá tenném, hogy a készülék nem forrósodik fel, éppen kézmeleg. Eddig még nem találtam olyan játékot ami megizzasztotta volna a V20 Adreno 530-as IGP-jét és a Snapdragon 820-as processzorát olyannyira hogy forró legyen a készülék. Alap esetben Stand-by módban a készülék kézmeleghez viszonyítva hideg, alig 20-25 celzius fokos csak! Játk közben jó szerepe van a másodlagos kijelzőnek, ami mutatja az időt,akku töltöttséget,mobil térerőt és a wifi jelet.
Az órás kijelzóből 1óra 46 perc csak játék volt :D

2017.11.04. Üzemidő,rendszer és biztonság
Az üzemidő:
Már korábban is írtam, a telefon ebből a szempontból is egyedinek számít a csúcskategóriás mobilok között,ugyanis a 3200mAh-s akku eltávolítható,cserélhet, nem úgy mint a társaikban. De mire is elég ez a 3200mAh kapacitás ehhez a nagy kijelzőhöz és erős hardverhez. 1 hét használat után nekem maximum 5 óra kijelző időnél többet nem sikerült produkálnom vegyes használatban maximum 40%-os fényerővel! A vegyes használat nálam: zenehallgatás,játék,facebook,mesenger,netezés...Bőven kibír 1napot, nekem eddig bő 1 nap és pár órát bírt eddig 1 töltéssel. Tehát aki csak fotózni akar és telefonálni meg zenét allgatni annak elképzelető akár a 2 napos üzemidő is, de ez nem jelent garanciát arra hogy bírni is fogja. A feltöltés is elég gyors,a QuickCharge 3.0-nak köszönhetően, ugyan is a Lithium akku bírja a gyorstöltést. Ez úgy néz ki a valóságban hogy 9V/1,86A-rel tölt a gyári töltő. Ez mellett támogat normál töltést is 5V/1,8A-rel. Ami még fontos, nem forrósodik fel gyorstöltés közben, anno volt egy Galaxy Note 4-em, szintén gyorstöltés kompatibilis akkuval és az melegedett.
A gyári gyorstöltő kb. 1óra 30perc alatt(egész pontosan 82perc alatt) töltötte fel nekem az akkut 5%-ról 100%-ra gyorstöltéssel.
A rendszer:
A rendszer Android Nougat 7.0 verziójú NRD90M build, ami a Google telefonok gyári image listája szerint a legelső Nougat-os build verzió. Nagyon sok csicsa nincs benne. Megszokott Material Design-os LG féle ikonok, LG UX 5.0 UI felülettel vértezve. A kszülék 4GB rammal van szerelve, ebből alapól 2 GB-ot lazán megeszik a Nougat, de a maradék durván 1,8GB lazán elég az alkalmazásoknak, a maradék kb. 256MB-ot a IGP foglalja le magának mint videómemória. Arendszer gördülékeny, fagyások,akadások nincsenek, legalábbis én nem tapasztaltam. Pletykák szerint lesz rá Oreo is, bár hivatalos megerősítés még nincs ezzel kapcsolatban. Napjainkban már maga a Nougat is elegendő minden app futtatásához, bár számomra kérdéses hogy az LG miért nem frissítette a rendszert 7.1.2-re, ettől függetlenül az LG pár havonta frissíti a rendszert, jelenleg 7.0 még mindig és a biztonsági javítócsomag 2017. Szeptemberi...az októberi kimaradt és már november van. Akinek esetleg szüksége van rá és H990DS tipusú készüléke van, itt KDZ formátumban le tudja tölteni a megfelelő régióhoz szükséges flash fájlt. A kiadási dátumokat vizsgálva ki lehet jelenteni hogy avi frissítésekre nem lehet számítani, 2-5 havonta lehet számítani egy-egy frissítésre.

A biztonság:
Ezt sem lehet nagyon szó nélkül hagyni. Milyen védelmet nyújt a készülék a rajta lévő adatokra nézve és ezeket mi hogyan tudjuk védeni. A Nougat rendszerrel érkezett fájlszintű titkosítás alapból aktív, vizsont ez önmagában még nem véd. Ha állítunk be pin kódot vagy jelszót, a titkosítás aktív állapotba kerül, bekapcsolható hogy rendszer indítás elött kérje a pin kódot vagy jelszót,ezek hiányában 30 próbálkozás után a készülék automatikusan törli a rajta lévő adatokat. Ha van SD kártya, azt is tudjuk titkosítani, tehát lopás esetén a rajta lévő személyes dolgokat sem tudja senki sem felhasználni, mivel a titkosítás AES256-XTS algoritmussal titkosít, amiez a processzor képessége is hozzájárul a gyorsabb titkosításhoz/vissazfejtésez, ezt úgy éri el hogy van benne egy AES utasítás készlet, mely megkönnyíti a processzor számára szükésges matematikai munka elvégzését. De ne bonyolódjunk bele a részletekbe :) A pin kód és jelszó beállításon kívül van még feloldó minta és újjlenyomat leolvasó, az utóbbi hátul található a kamera alatt. Érzékelési sebessége igen gyors, talán egy ici picit lassú, de elenyésző. Ha nem tudja leolvasni az újjlenyomatot, akkor meg kell adni a pin kódot vagy jelszót, ezt amúgy is kéri ha állítunk be újjlenyomatot.Tanács: pin kód beállításra: Legalább 6 szám legyen és bonyolult, olyan amit más esetleg könnyen nem tud kitalálni, nem legyen 123456 vagy 654321, 111111 és hasonló,ezeket már akkor el kell felejteni mikor valakinek az eszébe jut, jelszó beállításra: szintén legalább 6 karakter legyen minimum, kisbetű,nagybetű,szám és spec karakter(amit enged),spec karakter lehet -(kötőjel) vagy _(alsóvonal) és ezeket variálva. Minél bonyolultabb a kód/jelszó annál nehezebb feltörni. A védelem annyira erős mint a leggyengébb láncszem(mármint a felasználó). Adatvédelemmel kapcsoltaban itt vagy a Google-ön rákeresve bővebben olvashatsz.. Továbbá a Google féle Visszaállítás elleni védelmet is megkapta, melynek működése hasonló az Apple iCloud zárhoz, visszaállítás esetén a rendszer újra bekéri az utolsó Google fiók adatait, bár ez önmagában nem feltétlen nyújt 100%-os védelmet, de mondjuk egy amatőr zsiványnak komoly fejtörést okozhat. Sajnos a feketepiacon(dark weben) a legkelendőbb áru az a személyes adat(képek,videók stb),ezen belül is már az orvosi adatok értékesebbek mint a személyes dolgok(pl.bankkártya adatok). Gondatlan felhasználó úgy fog járni mint az ismerősöm 14 éves lánya, erről írtam egy anonym történetet az esetről. Hozzáteszem, aki ilyet tesz az minimum 1 év letöltendő börtönre számíthat Személyes adattal való visszaélés(BTK 219§) miatt.

2017.11.05. MIL-STD 810G, ebből az 516.6-os teszt minősítése

Mint már feljebb írtam, a készülék megkapta az US Military Standard(Amerikai Katonai Szabvány) 810G minősítést, ezen belül is csak az 516.6-os tesztre vonatkozóan, ami anem mint Shock teszt. A teszt keretein belül azt tesztelik hogy a készülék mennyire ellenálló a leeséskor ható erőknek,illetbe a becsapódáskor keletkező hatásoknak. Hát, elég durva tesztek ezek, ugyanis nagyon szigorú követelményeknek kell megfelelni és a kszülék ezen átment. Bírja a leejtés taposó csempére, faparkettára sérülés nélkül(teszteltem :D ) Leeséskor automatikusan(ha mondatom azt "katapultál") leválik a hátlap és kiesik az akku. Eddig az 1 hétben 2szer ejtettem le,persze nem szándékosan. Mind2szer automatikusan lepattant a hátlap. Sérüléseknek nyoma sincs, de azért nem kell dobálni. Voltak bátrabb tesztelők akik egészen 1000 láb(kb. 270méter) magasból ejtették le a készüléket. Amúgy a készülék keret anyaga aluminium. Lássuk túlélte-e.

Ezek után szerintem nem kell már ragozni a készülék strapabíróságát.

2017.11.18. Anyaghasználat
Találtam egy igen részletes tesztet a gsmarena.com oldalon, hát ez mindent elmond hogy miért is kapta meg a MIL-STD-810-es szabványt. AL6013-as aluminiumból van váz, amit a repülőgépek gyártásánál is használnak. El lehet képzelni hogy egy repülőgépnek is miket kell kibírnia...nagyon erős fém s igen magas a korrózió állósága...az ABS fékekben is megtalálató ez anyag...a tetején és az alján a Szilikon-Polikarbonát-ból készült "műanyag" találató mely kítűnő ütésállósággal rendelkezik.írja a GSM Arna tesztje

2017.12.06. Videófelvétel UltraHD-ben
Boldog Mikulást :) A kislányom ovis mikulás ünnepségén kipróbáltam a UHD videófelvételt. Kellemes csalódás :) Előbb a negatívummal kezdem: 1.) A készülék belső fájlrendszere miatt 3.99GigaBájtonként darabolja az MP4 formátumú videót(a DiskInfo szerint ez aktív titkosítás mellett EXT4 fájlrendszert használ, ami hivatalos specifikációk alapján támogatja a fájlonként 4GB-nál nagyobb méretet,de jelen esetben úgy látszik hogy ez az Androidnál nem igaz) ami kb.12perc UHD minőségben. A durván 15perces mikulás ünnepség közel 5GigaBájtos MP4 videót kreált :) 2.) a kameramodulok között lehet váltani, ez úgy mond RealTime(valós idő)-ban nem érzékelhető, viszont a mentett videóban némi SlowMotion hatást kelt. Ami a pozitív oldalát illeti: A képminőség tű éles, a hang valóban Hi-Fi, ugyan azt adja vissza mint ahogy az előadáson volt. Viszont ami sokaknak tetszeni fog, szerintem nincs perc korlátozás, a 15perces videót említésre méltó gondok nélkül rögzítette, ez mellé társul egy nagyon remek rendszer optimalizáció is, ami a készülék melegedésében nyilvánul meg... A felvétel végén gyorsan rögzítettem egy gyors képernyőképet a CPU-Z THERMAL lapról a felvétel után, tsens_0_sensor0 és 15 között 49-51fok volt, bms 41fok, azaz a készülék forrósodás nélkül bírt rögzíteni UHD-ben a Snapdragon 820-as procival, itt alsóhangon megjegyezném, a Snapdragon 800-al szerelt Xperia Z1 5-7percnyi FullHD videó után kiakadt és letiltotta a videófelvételt túlmelegedés miatt! Ha meglesz a memóriakártyám a készülékez, frissítem ezt a részt :)
A mentett videó adatai Mediainfo v.0.7.99 szerint:
MP4 fájlformátum Base media/version2,Videó kodek: H.264/AVC High@L5.1, felbontás:3840*2160, adatsebesség: 48 MBit/s, képkockasebesség 29.75kép/másodperc(mondhatjuk hogy 30fps), audióbitsűrűség: 156kbit/s, Audió kodek: AAC-LC, Sztereó, Mintavételezési sűrűség: 48kHz, Tömörítési mód: Lossy

2017.12.17. Összeszereltség
Pár leejtés után még mindig egyben sérülések nélkül :D
Mint már feljebb írtam, eléggé jó anyagasználattal bír a V20, AL6013 alumínuim és Szilikon-Polikarbonát...De mitől marad egyben?

Őőőőő... talán a 21db csavartól? A iFixit felboncolta a V20-at. [link] Szétszedsi nehézség Közepes...Lássuk:

0:34 a 21 csavar
2:10 az előlapi kamera nem hinném hogy porosodni fog :D
2:36 az a szép vörösréz felület a rózsaszín pasztával a központi egység és hővezetője
5:33 18 darabra szedték szét

2017.12.27. V20 és az 512GB-os microSD kártya :DDD
Hát voltam bátorkodni és rendeltem Angliából 13€-ért egy 512GB-os mikorSD kártyát, hamár a készülék 2TB azaz kettő TeraBájt-ig kezel :) és ebből kivételes, mert kevés olyan készülék van ami ekkora microSD kártya méretet el tud kezelni :)

Látszólag minden oké... 512GB-ból 500GB használható. Behelyezés után kb. fél percik "Olvasás SD-kártya..." rendszerüzenet volt,majd "SD-kártya sérült" üzenet... Ekkor még nem kell pánikolni, ugyanis az Android rendszer nem kezel minden féle fájlrendszert,így kapott egy formázást. Formázás után már szépen jelezte a SD-kártyát :) Kapásból kapott egy "A1 Bench SD Card tesztet":Íme az eredmény:

A sebességteszt igen kecsegtető, az átlagos írás:8.43MB/s,átlagos olvasás: 10.84MB/s , ami SDXC Class10 UHS-1 szabványnak megfelel.
Forrás: sdcard.org
Leformáztam kártyaolvasóban az SD Formater4-gyel, ez a verzió képes valós méretmegállapításra és a program szerint 499,99GB méretű a kártya.

2018.01.05. 11:58 FRISS!
A memkártyák megdöglöttek. Mind2...
1kemény 1,5 hetes emailezgetés után kaptam 70% visszatérítést,mivel nem tudom visszaküldeni(mondjuk úgy sovány a kassza szilveszter meg karácsony után). Ez csak a termék árára vonatkozik,a postára nem! A kb 21GBP-ből visszakaptam 15,4GBP-t. Aki nem szeretne hasonló helyzetbe belefutni, az kerülje el a LL Trade UK márkát/webshopot messzire... NEM AJÁNLOTT! A kártyák 2-3 nap után kinyiffantak!

A V20 TexFAT fájlrendszerre formázza a kártyát,ez a TFAT és exFAT egybevegyített, egy speciálisan biztonságos adattárolásra kiélezett fájlrendszere. A TexFAT váltotta le a TFAT fájlrendszert, így a leváltott fájlrendszer tulajdonságait megörökölte.
exFAT:64bites,max.fájlméret 512TB(elméleti 64ZB-ZettaBájt azaz 64Trillió GigaBájt) ,
TexFAT: kicsit korlátozottab mint az exFAT, max.fájlméret 2TB,max.fájlnévhossz 247 karakter.

2018.02.21. Gyári email alkalmazás és képességei
Üdv, újra :) Gondoltam teszt alá vetem a gyári email appot... mindenki szidja a gyári emailező klienseket, hát engem ez meglepett... Olyanra képes a mobil kliensek közül amire sem az outlook,sem a gmail,sem a yahoo nem tud,nem kezel...Ez pedig 2 főbb funkció... 1) az emailek Digitális Aláírása és 2) Emailek titkosítása egyedi tanusítvánnyal... az utóbbit alapból tudja a Protonmail, nyilvanos PGP kulcsos klienstől-kliensig titkosítással(a titkosított SSL csatornán belül, még maga az email tartalma is titkosításra kerül). A V20 email appja generálni is tud tanusítványt, de telepíthető is. Mivel hazánkban egyre jobban és széles körben vezetik be az e-Személyit, amire lehet kérni úgymond e-Aláírást. Ez lényegében egy hiteles Digitális Aláírás,amivel kivédhetőek a hamis címről érkező emailek elleni támadások,ugyanis ez nem másolható,nem klónozható,nem hamisítható.
Ma megyek a Kormányablakba megújítani az e-Aláírásom mert 1hónapja lejárt,remélem hasznos infókat kapok majd a kérdéseimre :) 1email fiókhoz csak 1tanusítvány telepíthető,digitális aláírásra és/vagy titkosításra. Tárgy/Subject sor végén 2ikon látható.

[/L] [L:/dl/upc/2018-02/21/639906_szftkmayw7izyzju_capture_2018-02-21-08-02-20.jpg]

Ez azt jelzi,hogy az email tanusítvány által titkosított.

Ez meg azt jelzi,hogy az email tanusítvány által digitalisan alá lett írva.

Egy digitálisan aláírt email így jelenik meg a Gmail appban

Mivel az LG Electronics nem hitelesített tanusítvány szolgáltató,így a rajta keresztül kiadott digitális tanusítványok érvénytelenek,nem hitelesek.
Itt szigorúan megjegyezném, hogy kizárólag érvényes és hiteles tanusítvánnyal rendelkező email felel meg jogilag a digitális okiratnak követelményeinek,de nem teljes mértékben, egy egyszerű mezei aláíratlan email nem!
Update:Megvolt az e-Aláírás megújítás,megint csak nagy kínok között. Viszont a kérdésemre senki se tudott érdemleges választ adni,"Használható-e az e-Aláírás emailek aláírására?", úgy érzem bele kell vetnem majd magam a hiteles.gov.hu oldal tanulmányásába...
2018.02.24 Update01:
Letöltöttem a saját tanusítványom. A tanusítvány 2évig érvényes. Az alábbi képen olvasható, hogy a hiteles.gov.hu > Tanusítványtárak > Állampolgári tanusítványtár oldalról letöltött tanusítvány mire használható.

Sajnos ezt a tanusítványt nem lehet használni a telefonon, mivel csak p12 és pfx kiterjesztésű fájlokat kezel.(Elvileg a Microsoft Outlook(Mikrofos Outlyuk ;] :DDD ) kezeli a .cer kiterjesztésű tanusítványt. lényegében nem is hátrány, mert aki a telefonnal készített tanusítvánnyal írja alá az email üzeneteit,a fogadó félnek csak engedélyezni kell
megbízható tanusítványként...
Az MSO-ban így jelzi majd a digitálisan aláírt emailt

Majd a tanusítványát:

Ilyenkor nincs más teendő,csak telepíteni a tanusítványt.
Fejezet vége :)

2018.04.01. Végszavak
Majdnem minden szempontból tényleg Ultra-Prémium kategória ez a készülék. Prémium minőségű anyaghasználat, 2016-os évben csúcs teljesítményű Snapdragon 820-as processzorral szerelték, ami még a mai napig bőven megállja a helyét. Hangzása a gyári fülessel is szinte tökéletes Hi-F módban. A fogyasztása a hardverhez képest nagyon jó, nekem 4-6óra aktív kijelzőidőt sikerült kipréselnem belőle. % hónapig volt nagyon jó társ a minden napokban. de ugye úgy kezdtem, hogy "majdnem minden szempontból ultra-prémium", eddig a pozitív dolgokat soroltam röviden, most jönnek a negatív dolgok. Miért csak majdnem: Mivel az LG magasabb kategóriába sorolja a V szériát(mint ezt a blog elején írtam is és linkeltem róla a cikket), tehát a G fölé, így okkal várhatja el a felhasználó a magas színvonalú támogatást, amit valójában nem kap meg. A rendszer frissítések sok hónapot késnek,sok hálózati és funkciótámogatás régió korlátozott(itt kiemelném, hogy az USA modellek támogatják a VoLTE és WiFi+ funkciót,sőt tartalmaznak egy biztonsági szoftvert is, a kínai régióban csak VoLTE támogatás van,WiFi+ és biztonság szoftver nincs, sok egyéb régióban a VoLTE funkcó le van tiltva, WiFi+ és biztonsági szoftver egyáltalán nincs, szoftveres differenciák vannak, pl. az arab régiósban a rendszer takarító Smart Cleaner, ami csak tárhelyet takarít, a kínai régiós rendszerben Smart Doctor van, ami tárhely és memória takarító is egyben) Ennyi differenciával és korlátozással már az ultra-prémium kategóriából le lehetne csúsztatni a középkategória aljára. Én az Ultra-Prémium besorolásban csalódtam ilyen szempontokból, mert ha ultra-prémium, akkor az tudjon mindent, korlátozások és diferencák nélkül egységesen. Amennyi jó sok dolog szól mellette, annál több szól ellene... Ráadásul a támogatást nehezít az is, hogy Magyarországon nem volt forgalmazva, így ebben a régióban bevezetett hálózat plusz funkcókat,szolgáltatásokat soha nem fogja támogatni, se VoLTE,se WiFi+.

Az utódját már kinéztem, egy középkategóriás Xiaomi Mi A1 Android One készülék az eustock-ról...

Az LG V20-ra túlzás az Ultra-Prémium besorolás.... Ezek után az LG márka lett a második márka amit soha többé nem veszek, pont a támogatás hanyagsága miatt...az első, az a Samsung, azt meg a szakszerviz hozzáértése miatt...talán erről később....

Hozzászólások

(#1) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Remek bejegyzés, gratula hozzá és a V20 -hoz is! :C ;)
V30 sok szempontból kikerüli az eddig tervezett "V" széria utvonalát.. (sajnos)

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#2) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Magyar nyelv beállításhoz még annyit, "hogy"

Ehhez a Developer Option-ben be kell kapcsolni az "USB debugging" funkciót,majd csatlakoztassuk a géphez, írjuk be a fent leírt parancsot és az alkalmazás meg is kapja az engedélyt hogy mósodítani tudja a rendszer nyelvét.

Tehát,

USB Debugging ON (telefonba) beállítva, majd
csatlakoztattuk a géphez USB-n a V20-at és a programot a gépre felraktuk
Parancssor (cmd) elindít és a következőt kell a képen látható mód beírni , majd enter
(és így néz ki, ha sikeres a művelet. - lásd. kép-)

majd a telefonba a telepített (location.language) alkalmazással beállítjuk neki a magyar (hu) nyelvet és magyar lett a készülék... (gondoltam kicsit részletesebben leírom) és így jobban kivitelezhető olyannak, aki nem tudja/látja át, mert sosem csinálta, Köszönjük st3v3np3t3r fórumtársnak ! :R :R

MD
L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#3) st3v3np3t3r válasza MaxxDamage (#2) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

kiöszi, de nekem is DraXoN adta a tippet a magyarosításra :) csak ha már részletes véleményt írok róla, akkor gondoltam beleírom :)

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#4) MaxxDamage válasza st3v3np3t3r (#3) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

:R
Belőttem a PowerAmp lejátszót úgy mint a V10-n ahogy van és érezhetően jobb a hangzás! :K (azért ebbe Quad DAC van) gondolom hozzájárul a javulásához, erősítéséhez. (64+-10% Ohms fülessel használva)

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#5) st3v3np3t3r válasza MaxxDamage (#4) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

az singledac-hoz képes a quaddac +50%-kal jobb hangminőséget produkál

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#6) Kisszidi


Kisszidi
csendes tag

Szia,

Nem derült ki számomra, mi volt a gond a memóriakártyával? :)
Amúgy jó írás, épp V20 vásárláson agyalok én is, haldoklik a V10.

[ Szerkesztve ]

(#7) st3v3np3t3r válasza Kisszidi (#6) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

a memória kártyák megdöglöttek 2-3 nap után :) de legalább kaptam vissza pénzt, meg bocsánatot kért az eladó...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#8) st3v3np3t3r válasza MaxxDamage (#4) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

neked a gyári fülessel -3/-3 75ös hangerőn QuadDAC-kal pont jó :)

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#9) sevorm


sevorm
újonc

Sziasztok!

Hol lehet még kapni LG V20-at? Nagyon fontos.

(#10) st3v3np3t3r válasza sevorm (#9) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

ebay,aliexpress... itthon a partnerogsm árulta a legjobb áron de már levették a kínálatból, 1 magyar webshopban láttam 120ezerért újat, 90ezerért használtat 1 hó garival...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

További hozzászólások megtekintése...
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.