Gondoltam összevetek pár gépet azonosan a 10eft-os p106 (GTX1060) kártyával, azonos driverrel és oprendszerrel. (m.2 pcie adapterrel amelyről mindegyik gép tudott bootolni)
Eredményeket Google táblázatban rögzítettem. [link]



Átlag FPS-ben nincs hatalmas különbség 77–85 FPS között vannak, tehát ugyanazzal a VGA-val a játék sokszor GPU-limit környékén fut. Elmondható hogy mindegyik képes kihajtani a kártyát azaz erősebbel is elbírna bár a 1245v5 furcsa eredményt adott.
Hirdetés
CPU Game-ben az i3-8350K a legerősebb
Játéklogika / CPU oldali számítás alapján ez adja a legjobb értékeket: 140 Avg, 113 95%, 101 Min. Mindezt 1866-os DDR3 ramokkal. Nagy órajel és ugye ez volt a legmodernebb cpu a tesztben.
CPU Renderben a Xeon E5-2687wv3 a legerősebb
Render thread / többmagos jellegű terhelésnél ez vezet: 169 Avg, 131 95%, 114 Min. Nem csoda, ez bizony 10 mag 20 szál. DDR4 ECC REG 2133
Az i7-4980HQ nagyon jól szerepel FPS-ben
85 FPS átlaggal első, de 99% GPU Bound mellett ez inkább azt mutatja, hogy ott már a VGA a fő limit.
Itt a 128Mb L4 cache nem kicsit segít. Gyakorlatilag mint valami korai X3D működik. DDR3 1866 ramokkal.
A Xeon E3-1245 v5 (kb i7 6700) gyenge eredményt hoz ebben a mérésben
CPU Game Avg 85 és GPU Bound 44%, tehát ennél a gépnél valami jobban visszafogja a VGA-t. Nem jöttem rá, nincs throtling viszont DDR3-al használtam de a 8350K-t is. Ennél a procinál 1600-on mentek csak a ramok, nem lehetett nagyobbra állítani. Szerintem az lehet még a gond hogy bizony ez pasztás proci és ennyi év után már nem működik megfelelően. Háromszor is lemértem.
A Xeon E5-2687wv3 nem rossz CPU, de játék FPS-ben nem nyer
Renderben erős, de átlag FPS-ben utolsó. Ez tipikus: sokmagos régebbi Xeon nem mindig a legjobb játékra. Pedig TDP limitje is nagy és alap órajele is arányaiban nagy a platform többi Xeonjához képest. Hiába a 4 csatorna itt szerintem a CPU-n belül van nagy késleltetés meg egy szálon is elég gyenge.
A dinnye 44 szálas 2696v4 átlag FPS-ben jól szerepel, talán a nagy cache miatt. CPU render átlagban a leggyorsabb eredményt érte el.
Cyberpunk-ot is teszteltem de ott fel is hagytam az elemzéssel mert mindegyik platform ugyan azon eredményeket hozta ultra grafikán (low meg nem érdekel) azaz a játék benchmarkja videókártya tesztelésre szolgál, teljesen mindegy hogy 4, 8 vagy akár 20 szálon fut a játék, persze valós játék alatt gondolom kijön a több mag előnye. Szóval Cyberpunk benchmark értékelhetetlen GPU limit esetén.
Teszt konfigurációk:
Intel 4980HQ fix 4Ghz all core órajellel TDP limit nélkül és 4770 84w
Asrock Z97 Fatality Killer
4x8GB ECC DDR3 1600 @ 1866
Xeon E5-2678wv3 (kb 3.6Ghz) 160w TDP gyárin azaz turbo hack nélkül, 2696v4 is teljesen gyárin de megjegyezném hogy 125w-ban maximalizálódik a TDP-je valamiért.
Asus z10pa-u8
4x8GB ECC REG DDR4 2400@2133 és a v4-esnél futott 2400-on.
i3 8350k (4Ghz) TDP limit nélkül és Xeon 1245v5 (kb 3.6Ghz) 80w
Asus B150-Plus D3
4x4GB DDR3 1866 amely a xeonnál 1600-on ment.
Hűtés minden esetben egy kínai 6 hőcsöves noctua koppintás univerzális keretekkel. A xeon 2687wv3 érezhetően a legmelegebb volt. Érdekes módon a 2696v4 nem volt annyira nagyon forrófejű bár az tény hogy tesztek alatt a sok mag fele sem volt kihasználva.