2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Egy HP ProBook 4515S története Part 1.

Írta: |

[ ÚJ BEJEGYZÉS ]

A történet azért is lesz érdekes, mert mióta eszemet tudom laptop ellenes voltam, csak akkor lettem volna hajlandó lecserélni a gépem egy laptopra ha annak előnyeit ki is használom, nem veszek divatból laptopot. A PC-knél fennálló fejlesztési lehetőségek voltak az elsődlegesek számomra, plusz lényegesen pénztárca kímélőbben lehet egész jót építeni, mint laptopot vásárolni.

A laptop vásárlás gondolata akkor merült fel a fejemben mikor felvettek az egyetemre, hisz itt már ki tudnám használni a mobilitást. Nem is gondolkodtam sokat elkezdtem körülnézni, hogy manapság mit lehet kapni, és mi az a teljesítmény ami számomra megfelelő.
Természetesen én is azokat a szempontokat vettem figyelembe, amiket általában minden ember, pénztárcakímélő legyen, de mégis ”erős”, tehát a pénzemért a legjobbat kapjam.
Igen ám, de az ízlésem nagyon egyszerű és nem fogadja be a túlcsicsázott, többszínű dolgokat, így jutottam el a ProBook 4515s-ig. Szerintem még ma is vállalható és igen egyszerű dizájnja miatt nagyon hamar megtetszett.

Tehát a kitűzött cél meg is volt, egy HP ProBook 4515S személyében.
Egy helyi srácnál, sikerült találnom egyet, első ránézésre az állapota egész jó, a touchpad kopott egyébként rendben van. Kialkudtunk egy megfelelő árat, megkell hogy mondjam elég jó áron jutottam hozzá, így még költenék is rá, mert akkor is áránál lennék.

ProBook 4515S
-AMD Sempron M120 2,1GHz
-2x1GB DDR2 PC5300
-HD4200 256MB VGA
-15,6’ LED 1366x768 kiejlző
-stb… a lényeg ez 

A leírtakhoz képest elég jól teljesített a kis gép, még játszogatni is lehet rajt.
De akárcsak a lecserélt pc-nél itt is hamar a fejlesztés felé kezdtem hajlani, hisz akárhogy is nézzük manapság ez a teljesítmény nem az igazi.
Körbe is néztem HP-s oldalakon a támogatottságokról.
Egész érdekes dolgokat találtam, két magos procikat kezeli, a memória is 8GB-ig bővíthető a VGA dedikált, de ezt már vásárláskor is tudtam.
Kezdtem is a kutatást, természetesen a piachoz fordultam a bolt nekem túl drága. Hardverapón találtam is, animatrix11 kollégánál (megjegyzem nagyon korrekt!) vásároltam is 2x2 GB DDR2 PC6400-as RAM-ot.

Reggel szokás szerint indultam az egyetemre, ám a jól ismert postás néni fut felém a nevemet kiabálva, hogy várjak, mert levelem érkezett, nagyon megörültem, hogy megjött a RAM, csak a vonatot késtem majdnem le, de egy kis reggeli futással sikerült elcsípni azért.
Alig vártam, hogy haza érjek és kezdődjön a szerelés.
El is teltek az ilyenkor bődületesen hosszúnak tűnő egyébként érdekes órák. Mikor haza értem el is kezdtem a szerelést, imádom ezt csinálni, számomra ez nem nyűg. Bele is került a memória megy is szépen a gép észrevehetően gyorsabb még játékban is, lehet az amúgy sem komoly grafikát feljebb tolni. Öröm és boldogság ült ki az arcomra. :))

A fejlesztés azonban nem álhatott meg, google testvér segítségével kerestem is a támogatott processzorokat.

- támogatott processzorok:
• AMD Turion X2 Ultra Dual-Core Mobile Processor ZM-86 (2.4 GHz, 2 MB L2 cache).
• AMD Turion X2 Ultra Dual-Core Mobile Processor ZM-84 (2.3 GHz, 2 MB L2 cache).
• AMD Turion X2 Dual-Core Mobile Processor RM-76 (2.3 GHz, 1 MB L2 cache).
• AMD Turion X2 Dual-Core Mobile Processor RM-74 (2.2 GHz, 1 MB L2 cache).
• AMD Turion X2 Dual-Core Mobile Processor RM-72 (2.1 GHz, 1 MB L2 cache).
• AMD Turion X2 Dual-Core Mobile Processor RM-70 (2.0 GHz, 1 MB L2 cache).
• AMD Athlon X2 Dual-Core Processor for Notebook PCs QL-66 (2.2 GHz, 1 MB L2 cache).
• AMD Athlon X2 Dual-Core Processor for Notebook PCs QL-64 (2.1 GHz, 1 MB L2 cache).
• AMD Sempron Processor for Notebook PCs SI-42 (2.1 GHz, 512-KB L2 cache).

Szuper ott van alul az én kis Sempronom gondoltam naivan...

Gyors kutatás, és meg is van a kiszemelt AMD Turion X2 Dual-Core Mobile Processzor RM-70.
A proci megrendelve újabb lassú napok míg nem a Postás néni csenget, boldogan nyitottam ajtót és írtam alá a papírt. Még aznap délután neki is láttam laptop szét, Sempron ki Turion be, lapos össze és power button ON. A csodát várva semmi sem történik, de hát ezen nem is lepődtem meg, gondoltam egy Bios frissítés megoldja a problémát, Turion ki Sempron be (akinek volt ilyen laptoppal dolga az tudja, hogy azért ez eltart egy darabig.) gyors HP honlap friss bios le, utána bios írás és máris a legújabb Biosal támadok újra. Lapos szét, Sempron ki Turion be, lapos össze és Power, mondanom sem kell semmi nem történik.

Vissza az egész és gondolkodás, oldalak turkálása hp support telepítés. Ezzel a hp-s progival mindent megtudtam a gépemről. (Everest nem adott pontos infót.)

Egy-két óra turkálás után kiderítettem, hogy ebből a tipusból gyártottak S1G2 es foglalattal később pedig S1G3 al is. Mivel a Turion S1G2-es és nem megy vele a cucc, gondoltam jobban utána járok a dolognak. Az én Sempronom M120 ami ugyebár S1G3-as procko, ezt tudtam az elején is, de gondoltam ez úgy van mint az AM2+ nál, hogy fogadja az AM3 as procikat is meg az AM2 est is, és így került az enyémbe ez az M120.

Egy forumon is utána kérdeztem és megerősítettek abban, hogy ez bizony S1G3-as lapka lesz.
Na szép kidobtam az ablakon ennyi pénzt, de nem búslakodtam sokáig, turtam a netet, hátha rábukkanok egy S1G3-as procira, hát nem egyszerű mulatság. A végén sikerült találnom egy Athlon II M300-at szuper, egyeztetés és már úton is volt, gondoltam ez már csak jó lehet.

Szokásos Postás nénis sztori és már szedem is szét a lapost. Sempron ki Athlon II be lapos össze és go, természetesen fekete képernyő és villogó caps lock. A jelenség ugyan az, mint a Turionnal.

Megint gondolkodás és internetezés következik. folyt----> part 2.

Hozzászólások

(#1) bbazs96


bbazs96
csendes tag

találjak vissza

(#2) soneek


soneek
csendes tag

tovább még nincs?? :R

További hozzászólások megtekintése...
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.