Gyorskeresés

Gokart élmény

Írta: |

[ ÚJ BEJEGYZÉS ]

Gokartozni jó :) Tegnap elmentem, 4 órát gokartoztunk, abból durván másfél órát mehettem, elég sokat, még most is fáj itt-ott a hátam, de jó móka volt. Sikerült is megfutnom a kitűzött célt, bementem 30 alá (Gokartring, eurocenter), 29.8 jött össze, de persze voltak nálam jóval gyorsabbak is.

És amiért a bejegyzés létrejött:
Ugye ezek a gokartok 200 köbcentisek és valahol 7 LE körüli teljesítményűek, meg persze nem annyira pehelykönnyűek talán, de jól mennek, ezen a kis pályán különösen, csak két helyen kell a féket használni.
Viszont tegnap, életemben először kipróbálhattam valami komolyabbat, egy 40 lóerős elektromos versenygokartot. Vigyázni kellett rá, hisz bukókeret meg öv nélkül veszélyes egy ilyen pályán, ezzel simán felborulsz, tehát kanyarokban nem állatkodtam, de mikor egyenesben lepadlóztam, hát az valami nagyon brutális volt. Végsebessége 100 felett van, persze azt csak nagyobb, hosszabb pályán (egyenesben) éri el, de így is jóval gyorsabban ment a sodi gokartoknál. Jó dolog ez az elektromos hajtás, nekem bejött, benne ülve már nem is zavaró a hangja, csak suhansz csendesen:)