2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

ThL W3+ Dual Core Dual SIM HD kijelzős Android okostelefon

Írta: | Kulcsszavak: ThL . W3+ . Dual SIM . Dual Core . Android . HD kijelző

[ ÚJ BEJEGYZÉS ]

Általános infok:

CPU: MTK6577 ARMv7 Cortex-A9 Dual core 1.0GHz
GPU: PowerVR SGX531 Ultra
Memória: 1GB RAM 4 GB ROM (32GB microSD bővíthetőség)
Hálózat: GSM + WCDMA dual-mode dual készenlét, GPRS / EDGE / HSPA, 2G: GSM 850M/900M/1800M/1900MHZ, 3G: WCDMA 850/2100MHz
Kijelző: 4,5 inch 1280 × 720 pixel kapacitív multi-touch IPS kijelző
Szenzorok: Gravitációs szenzor, Távolság érzékelő, Fényérzékelő, Gyorsulás érzékelő
Méret: 127,8 × 67 × 12.3mm
Súly: 155 gramm akkuval (saját mérés)
Videólejátszás: RMVB/3GP/MPEG-4/avi/mkv + sok egyéb
Hanglejátszás: MP3/AMR/MIDI/WAV + sok egyéb
Operációs rendszer: Android OS 4.0
Kamera: 3,2 megapixeles (2048x1536) első kamera, 8 megapixeles (3264x2448), autofókuszos hátsó kamera dupla LED fénnyel
Akkumulátor: 2000mAh
GPS: Beépített GPS, A-GPS támogatással
Adatátvitel, csatlakozók: WiFi / WAPI (mobil hotspot támogatás), Bluetooth 2.1, USB 2.0, 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozó
Videó felvétel: 720p (720 × 1280,30 fps)
Rádió: FM rádió RDS-el
Portok: microUSB, szabványos 3,5 mm-es audio jack

Külsőségek:

A telefon kinézetét tekintve a HTC Sensation XL klónjának mondható, mint a mellékelt képen látható. A ThL W3+ 127,8 x 62 x 12,3 mm, és 145 gramm a HTC Sensation XL 132,5 x 70,7 x 9,9 mm, és 162 gramm

A kapott csomag tartalma: telefon, töltő (nekem sajnos lapos villásdugós EU normás átalakítóval), USB kábel, agybadugós headset, két akkumulátor, védőfólia, egy kínai nyelvű garanciakönyv és egy kínai nyelvű kezelési utasítás egy modellnevet és IMEI-t tartalmazó vonalkódos levonókészlet. A telefon fekete az összes kiegészítője viszont fehér.

A vezetékes headset gyors próba alatt tűrhetően teljesített. Hangereje bőven megfelelő, 3/4 fölé nem is vittem, mert nekem az már bőven túlmegy a tűréshatáromon.

A készülék kidolgozása nekem tetszik. Páran felvetették, hogy túl vastag, ami szerintem inkább előny mint hátrány, így érzi az ember, hogy tart valamit a kezében. Annyira meg nem vészes az a 155 gramm, hogy egy egész napos taperolás után izomlázad lenne tőle :)

A készülék tetején jobb oldalt a bekapcsoló gomb, bal oldalt a szabványos 3,5 mm-es jack aljzat található. Jobb oldalt a hangerő gomb, alul a mikrofon, bal oldalt lent pedig a microUSB csatlakozó. Az előlapon felül középen a hangszóró, bal oldalt a fényérzékelő illetve közelségérzékelő szenzorok, jobb oldalt pedig a 3,2 megapixeles előlapi kamera található, alul a négy érintőgomb, melyek gyengébb környezeti fénynél már jól láthatóan világítanak még a legalacsonyabbra állított fényerőnél is.

A hátlapom felül középen található meg a 8 megapixeles kamera optikája, melynek bal oldalán a két LED fény jobb oldalán pedig egy külső hangszóró. Ezek alatt középen a gravírozott ThL logó, legalul pedig egy talán csúszásmentes bevonatú részen a Technology Happy Life felirat látható.

A hátlapot levéve az akkumulátort kivéve tudjuk behelyezni bal oldalt egymás alá a két SIM kártyát (apró piktogram mutatja, hogy hogyan, mert nem mindegy) és jobb oldalra mellé megy a microSD.

Beszerzési info:

10.17. rendelés ttmalls.com oldalról, 10.21. Célországba elküldve, 10.29. Célországba megérkezett, VÁM elé állítva, 11.06. Vámkezelve, 11.08. Kézbesítési kísérlet délelőtt, személyes átvétel a postán aznap este

Rendelésnél kértem legyen rootolva, ha lehet magyar nyelv és EU-s töltő. Ehhez képest oroszul indult a teló, magyar nincs benne csak angol. A töltő az két lapos villás angol és egy EU-s fej van hozzá. Szépen be volt bugyolálva, phone toy 20$ van feltüntetve, az árat és tartalommegjelölést nem én kértem alapból így jött.

Első tapasztalatok:

A teló nekem nagyon bejön. Tartottam tőle, hogy nekem is nagy lesz mert sokan panaszkodnak erre, de még elviselhető méretű, pedig nincs lapát kezem. Két kártyát belepakoltam, mindkettőt kezeli. Ami nekem fura, hogy videóhívásra csak az egyiket ajánlja fel, minden máshoz be tudom állítani mindkettőt.

Itt vannak vakus fotók és screenek az alap ROM-ból, amin vannak infok. Sajnos lámpánál vakuval csak így lehet fotózni. Fekete háttérre kellett tennem mert különben a gép úgy fókuszál, hogy a telóból szinte semmi nem látszik. Még a gyári fólia van rajta, a maszatok egyebek csak a vaku miatt ilyen erősek, élőben nem ilyen borzalmas a kijelzője. Amúgy nagyon szép full fekete, szépen összerakott telefon.

A telefonnal készített tesztképek és videó:

A képek eredeti módosítatlan formában elérhetőek a kis képekre kattintás után. Ide majd még teszek fel párat, most ennyit sikerült borús esős időben csinálni



Használati tapasztalatok:

A telefon eddig jól szuperál, gyorsan működik, nem akadozik, nem fagyogat le, nem terhelődik túl folyamatosan a processzor. Felraktam rá kb 30-40 különböző appot és játékokat, lecseréltem a launchert de nem igazán tudja megzavarni semmi. Egy játéknál tapasztaltam, hogy nem teljes képernyőn fut a játék, hanem az egyik sarokban kicsiben. Zenéket videókat folyamatosan akadás mentesen lejátssza. WiFi, Mobilnet, Bluetooth hibátlanul megy, GPS is talál műholdat, csak szerintem kicsit lassan (pár perc), bár csak egyszer próbáltam azt is gmapsal.

A hangereje brutális. Halkítgatni kell lefelé néha, vagy eltartani a fülemtől, mert olyan hangja van.

Akku az egész napos nyomkodást jól viseli, ami fura, hogy talán 4-5 óra is kellett, hogy feltöltődjön teljesen. Ha PC-ről próbálom tölteni úgy hogy használom folyamatosan, akkor kb semmit nem tölt (igaz nem is merül)

SIM kártyák elnevezhetőek, színkódot kapnak, telefonkönyvben külön-külön jelöli melyik szám melyik SIM-hez tartozik. Híváslistában, SMS-eknél is megkülönbözteti mindkét SIM-et. Kapcsolatokhoz megadható alapértelmezett SIM, hogy melyikről hívja. Adatkapcsolathoz is megadható melyik kártyáról menjen. Ha csak egy SIM van benne azt az egyes foglalatba kell tenni, ha csak a kettesben van kártya az olyan neki mintha nem is lenne.

Root, ROM és recovery csere:

Főleg orosz felhasználók fejlesztgetnek egyedi ROM-okat a készülékhez, ugyancsak oroszul van hozzá rengeteg leírás. De minden ilyet csak saját felelősségre jól átgondolva, a leírásokat többször átolvasva próbáljon ki mindenki. Egy ilyen orosz ROM lett magyarítva hungobungo fórumtársunk jóvoltából, én is ezt raktam fel az eredeti helyére, de tudni kell, hogy a ROM jelenlegi hibája, hogy az elforgatás és a gszenzor nem működik benne és felrakás után néhányunknál a recovery sem volt elérhető, aminek egyszerű megoldása a recovery újratelepítése, amit pár sorral később részletezek.

Telefon nyelvének átállítása:

Sokaknak probléma a nyelvváltás. Bekapcsolás után nekem orosz nyelvvel indult a ROM, ennek átállítása angolra (vagy bármilyen ismeretlen nyelvről bármi másra, amit valamennyire használni tudunk)

Keressük ki az asztalon a következő ikont, vagy húzzuk le az értesítési sávot és a dátum melletti ikonra kattintsunk:

Így bejutva a beállítások menübe görgessünk le legalulra, ott alulról felfelé haladva lesz 5 sor ami a rendszerbeállításokhoz tartozik és újabb 5 ami az Egyéni beállításoké. Innen ugyancsak alulról a második lesz a nyelvbeállítás, aminek az ikonján egy jól látható A betű van, ezt válasszuk ki.

A megjelenő képernyőn a legelső pont lesz a tényleges nyelvbeállítás, ezt nyomjuk meg:

Most elénk tárul az összes jelenleg elérhető nyelv, amit a feltelepített ROM tartalmaz. Ebből válassza ki minenki a tudásának, kedvének, perverzióinak megfelelőt :D

Innentől kezdve a telefonunk a választott nyelvet fogja használni.

CWM Recovery v5.5.0.4 for ThL W3+ //sgg telepitése

ROM-ok cserélgetéséhez, biztonsági mentések készítéséhez elengedhetetlen egy használható recovery

Kezdetnek be kell szereznünk a fenti CWM-et és egy MTKDroidTools nevezetű programot, amivel majd a CWM-et feltelepítjük a telefonra.

MTKDroidTools 2.21 Hun verzió letöltése innen

CWM Recovery v5.5.0.4 for ThL W3+ //sgg letöltése innen

A bekapcsolt telefont USB-n csatlakoztatod a PC-hez és lehúzod az értesítési sávot, majd kiválasztod az USB Connected opciót és aztán alul a Turn on USB storage gombbal bekapcsolod, itt megkérdezi, hogy biztosan ezt akarod-e mert az SD-ről futó alkalmazások leállhatnak. Ezt OK-zd le

Kicsomagolod valahová a letöltött mtkdroidtools221_HUN.zip fájlodat és elindítod az MTKdroidTools.exe-t, ami némi gondolkodás után végignézi a telefont és kiír pár hasznos infot róla (természetesen a teljes IMEI-t kiírja, csak kitakartam a sajátomat):

A root, biztonsági mentés, recovery (root, backup, recovery) fülon a Recovery és Boot gomb mellett kattints a To use boot from phone opcióhoz,aztán a Recovery és Boot gombra.

Ilyenkor betölti a telefonon lévő boot image fájlt, aztán felad egy ablakot, amiben be kell tallóznod a letöltött recovery.img fájlt. Ha betallóztad megkérdezi, hogy Install patched boot to phone? Itt Yes-t nyomsz, aztán újabb kérdés: Install created recovery to phone? megint Yes a helyes válasz. Ezután elkezdi feltölteni a telefonra a CWM Recovery-t ami max pár perc alatt megvan, de ha nagyon gyorsan végez akkor sem kell megijedni. Így néz ki a program a folyamat végén:

Ha ezzel végzett újabb kérdést tesz fel: To reload phone in recovery? Itt ismét Yes a helyes válasz, aminek hatására a telefonod újraindul és már a CWM Recovery felületére lép be.

A Recovery telepítésének másik módja is van, SP Flash Tool alkalmazásával. Én az MTKDroidTools-t használtam, mivel a másikhoz USB VCOM Drivert is telepíteni kellene, ami nekem Win7 alatt nem jött össze. Ahhoz is van rengeteg elérhető leírás, de amit nem próbáltam ki olyat nem szívesen írok le ide.

ROM-ok telepítése CWM Recovery segítségével

A telefonra telepíthető ROM-ok, patchek stb. zip formátumban kerülnek hozzánk. FONTOS! Ezeket így a zip-be csomagolva kell felmásolni a telefon SD kártyájára, tehát nem szabad őket kicsomagolni! Kössük tehát össze a telefont a PC-vel, kapcsoljuk be az USB tár módot a fentebb leírt módon és keressük ki az SD kártyát, majd másoljuk fel rá a telepítendő ROM fájlhoz tartozó zip fájlt.

Az alábbi két ROM belső tartalma így néz ki Total Commanderben, az ehhez hasonló tartalmú zip-elt ROM-ok telepíthetőek fel, ha bárhonnan bármit leszedtek és nagyon máshogy néz ki, akkor mindenképp kérdezzetek utána valahol, hogy biztosan használható anyaghoz jutottatok-e

ThL.W3.120806.6577.COM.RUS_v0.3_ink08hun.zip - Ez tud magyarul, de az elforgatás sajnos nem biztos hogy működni fog a telepítés után a ROM magyarítását hungobungo tesztelését beers végezte, köszönet nekik érte :R MD5: 9f539dc9468e4eb8139768508c120e6a

ThL.W3.120831.6577.COM.RUS_v0.5.2_ink08.zip - Ez egy valamivel frissebb többnyelvű (német, angol, spanyol, francia, olasz, orosz, ukrán, kínai) ROM, magyar nyelv viszont nincs benne MD5: b48161375362d2c6adf7998898ffea08

2012.12.01. ThL.W3.120831.6577.COM.RUS_v0.5.2_ink08_v0.1.5.Hun.zip Ez a fenti ROM-ból általam készített magyar verzió. Telepítés után rögtön magyar nyelvvel indul. Ha bármelyik gyári beállítás angol maradt volna azt jelezzétek. Az eleve angol nyelvű appok nem lettek lefordítva, de a keretrendszer és a beépített programok azok magyar nyelvűek lettek. Teszteltem pár órát, minden működött, de ha bármit találtok benne ami nem jó azt jelezzétek! MD5: a4e8fcad1aa5d16420c31d964f5cb9a8


2012.12.10. ThL.W3.120831.6577.COM.HUN_v0.2.0.zip Rááldoztam még némi időt a dologra és néhány angolul maradt szövegrészt lefordítottam, kivettem pár programot (AquaMail, Chrome, ebookdroid, adbWireless) betettem pár programot és Widgetet (Adobe Reader, GO Launcher Ex, GO Calendar, Smooth Calendar, Opera Mini, Root Uninstaller Pro, SwiFTP, SysInfo Pro, SMS Backup+), kapott a ROM egy tetszetős boot animációt, pár ikonon, töltésanimáción csinosítottam, integráltam a Go Launcher Ex-et ami sokkal jobban testre szabható, Home gombra megkérdezi, hogy melyiket akarod használni, ha nem pipálod be, hogy mindig ezt vagy azt, akkor lehet vele ismerkedni. De ha valakinek nem tetszik törölgetheti nyugodtan ezeket az alkalmazásokat, elsősorban saját részre készítettem ezt a ROM változatot ilyenre, hogy ne kelljen mindig keresgélnem ezeket, illetve alakítgatni a kinézetet de azért közzé is teszem, hátha másnak is hasznára válik. MD5: e63a43f9379c20bb477e79006c38a178

A Recovery mód indítási lehetőségei:

Kikapcsolt telefonnál: a telefonon egyszerre kell megnyomni a hangerő fel + bekapcs gombokat. Egy hosszú rezgés fogja jelezni, hogy vette a kérést, és a bootképernyő bal alsó sarkában írja hogy >> RECOVERY MOD.
Bekapcsolt telefonnál a Settings menü --> About phone --> Reboot Recovery menüpont hatására Recovery módban indul újra a készülék.

Kezdetnek a recovery használata: Menüpontokon való lépkedés a hangerő fel/le gombbal, menüpont kiválasztása a bekapcsoló gombbal. Akkor nézzük a CWM-be lépve mit is látunk:

A legfelső pont, amin a kurzor áll az a Reboot phone, ezzel tudjuk újraindítani a telefont ha végeztünk a telepítéssel, mentéssel, vagy amit épp csináltunk. Mielőtt bármihez fognánk csináljunk egy biztonsági mentést a telefonról a - backup and restore pontba lépve

Itt is az első a backup ezen áll a kurzor jelenleg. Ezt kell kiválasztanunk és így elkészül egy biztonsági mentés a jelenlegi állapotról. Ez az SD tartalmát nem menti, és a ROM telepítés sem nyúl a már meglévő mappákhoz, így ha voltak az SD-re telepítve programok, akkor azt teljes mappaszerkezettel egy BackUp mappába bemozgatni, hogy ne zavarja az új ROM-unkat, de ne is vesszen el teljesen. Ha ezt előre megcsináltuk és tiszta a mappaszerkezet, akkor neki is állhatunk a ROM telepítésének. Ez persze csak abban az esetben lényeges, ha teljesen új alapokra épülő romot teszünk fel, ha csak minimális változtatások voltak (mondjuk fordítás vagy kinézet miatt), akkor nem kell nyúlnunk a mappáinkhoz sem és a data restore alkalmazásával visszaállíthatjuk a beállításainkat is.

CWM főmenüben válasszuk az install zip from sd card pontot:

Itt pedig a choose zip from sdcard kell nekünk. A megjelenő felsorolásból válasszuk ki a telepíteni kívánt ROM-hoz tartozó zip fájlt, ezután biztonsági okokból bejön egy sok soros menü aminek egyetlen sorában újra megtaláljuk a telepítendő anyagunkat ezt választva elindul a telepítés, melynek menete így néz ki a fenti két ROM esetében:

Mikor a telepítés végigfut visszakapjuk felülre a menürendszert, amivel újraindíthatjuk a telefont és használatba vehetjük az új ROM-ot

Ha nem történt 2 ROM között nagyobb lényegi változás, akkor meg lehet próbálkozni a backup and restore menüben az Advanced restor-ral ott pedig a data.ext4.tar fájl kiválasztásával visszatöltjük készülékünkre az egyedi beállításainkat, így nem kell újra belakni a telefont.

Hibalehetőség: Előfordulhat, hogy a recovery mód indításakor függőleges csíkozású lila-rózsaszín hátterű "szétfolyó" képernyőt kapunk. Ekkor mielőbb vegyük ki az akkut a telefonból és várjunk pár percet. Minél tovább marad az akssi bent annál inkább "beég" ez a csíkozás a kijelzőbe ami egyre hosszabb idő után tűnik így el. Az ilyen jellegű hiba megoldása a recovery újratelepítése. ha fordított helyzetben, azaza a ROM indulásakor jön elő ez a hiba, akkor recovery módban kell indítani a telefont és a ROM-ot kell újratelepíteni.

Hasznos oldalak:

Aki nem a Dual SIM.es telefonokkal foglalkozó fórumból tévedt ide, de érdeklik az ilyen telefonok, annak ajánlom olvasgassa ezt a fórumot, onnan is az első hozzászólást kezdetnek, mert sok hasznos info egybe lett gyűjtve benne.

ThL W3+-al foglalkozó legaktívabb két orosz fórum: Forum.China-iPhone.Ru és 4PDA.ru

Végszó:

Jelen leírás folyamatos fejlesztés alatt áll, csak gondoltam közzé teszem, mert egyre több W3+ tulajdonos lesz és így legalább egy helyen összegyűlve kibeszélhetjük a telefon dolgait.

Ha érdemi jól használható infot kapok bárkitől a telefonnal kapcsolatban, akkor azt tesztelés, kipróbálás, utánajárás után beleteszem ebbe a leírásba, hogy ne kelljen a hozzászólások között keresgélni.

Köszönöm mindenki megtisztelő figyelmét, remélem némileg hasznos irományt sikerült összehoznom és tudjuk majd közösen tovább fejleszteni.

Hibák, elírások, rossz infok előfordulhatnak hiába néztem át többször is. Aki bármi ilyet felfedezne nyugodtan jelezze akár hozzászólás akár PM formájában és egy köszönömmel egyetemben javítom ha ilyen lesz.

Hozzászólások

(#1) szpali


szpali
addikt

jó kis bejegyzés :)
(de miért nem tudom elmenteni a többi téma közé?)
nem szóltam :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#2) beers


beers
addikt

Jó, hogy összeszedted a dolgokat....!
Azért hungobungo-t megemlíthetnéd név szerint is, ennyit azért megérdemel!
A recovery-t nem értem, nekem ment a magyar rom alatt is!

M&N

(#3) beers


beers
addikt

2*

[ Szerkesztve ]

M&N

(#4) EczkE


EczkE
addikt

Egy árat tudnál mondani? :)

Asszem mindenféleképpen!

(#5) beers válasza EczkE (#4) üzenetére


beers
addikt

kb 55

M&N

(#6) Ed3r_X_ válasza EczkE (#4) üzenetére


Ed3r_X_
nagyúr

Lám itt is :) :R Jól szuperál még a kicsike :)

A kis írás tetszett kifejezetten, csak én benchmarkb**i vagyok :DD Esetleg majd a későbbiekben leírhatnád mi van az Orosz ROM-ban ami más :R De tetszett, csak én kínai dolgokkal szívtam már meg.

“Songbird, Songbird, see him fly, drop the children from the sky. When the young ones misbehave, escorts children to their grave. Never back-talk, never lie, or he'll drop you from the sky!”

(#7) EczkE válasza Ed3r_X_ (#6) üzenetére


EczkE
addikt

Örülök. :K :R

Asszem mindenféleképpen!

(#8) haris


haris
őstag

Köszönöm, újabb színfolt a palettán, jó volt olvasni.
Egész tűrhető fényképek lettek a mostoha fényviszonyok ellenére is.

Az érdekes (számomra), hogy a WI-FI, a GPS, és a Bluetooth nem cirill betűkkel van.

Használd egészséggel!

(#9) krisztian07 válasza EczkE (#4) üzenetére


krisztian07
tag

210$ a ttmallsnál én holnap rendelem.

[ Szerkesztve ]

Mondtam, hogy a droidot, ne rakjátok ki oda, Mert leviszi a buráját egy aszteroida!

(#10) EczkE válasza krisztian07 (#9) üzenetére


EczkE
addikt

:R

Asszem mindenféleképpen!

További hozzászólások megtekintése...
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.