2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Google & facebook

Írta: |

[ ÚJ BEJEGYZÉS ]

Google, mint közösségi oldal, vagy mint közösség összehozó oldal. Hogy lehetne ezt megfogalmazni? Na mindegy, mindenki megérti majd a post végére, hogy mit akartam ezzel a rosszul kiejtett, mondattal.

De előre leszögezem ,hogy egy magyar átlag felhasználó véleményeként írom le.

Szerintem a Google nem tud közösséget összehozni. Ebben a lájkolós, csiripelős világban (internetvilágban), a Google lemaradt a közösség-építkezésben. Mikor elindít egy új szolgáltatást, legyen az a Buzz, a Wave, vagy valami hasonló, ami a közösségre épül, tehát a felhasználók szóljanak hozzá, értékeljék, tehát csinálják azt, amit mondjuk egy facebookon, olyat a google nem tud megcsinálni. Legalábbis nehezen. Ebből kivétel lehet talán a Youtube, csak azt sem ő csinálta, hanem csak megvette, és mivel pénze van, ezért fent tudja tartani.

Belefogott a Buzz-ba, ami olyasmi, mint a twitter. Elbukott, nem használják sokan. Belefogott a Wave-be, ami szintén elbukott, szerény véleményem szerint pont azért, mert a közösségre akar épülni. Ott van az Orkut. Még senkitől sem hallottam, hogy “na jó, hazamegyek, felnézek orkutra”. Talán külföldön jobban elterjedt ez a közösségi oldal, de itt Magyarországon alig van, aki használná. A keresőóriásnak rengeteg nagyon jó szolgáltatása van, mint pl a Gmail. Na ezt már sokan használják, de csak ‘egyedül’ nézegeti a user, még talán csevegésre sem nagyon használja a ‘tömeg’, bár erről statisztikám nincs, de azért mostanság, ha az utcán megyek, akkor nem azt hallom, hogy “gyere fel gémélre, és majd megbeszéljük a dolgokat”, inkább msn-re, skype-ra, de leginkább facebook-ra.

A dokumentumokkal hasonló a helyzet, azt is csak egyedül használja az átlag felhasználó, csoportosan csak egész ritkán (jó, mondjuk ebből nagyon nem is lehet nagy közösséget építeni…).

Valahogy úgy érzem, hogy a Google-ban van egy nagy fal, ami a nagy tömeget nem tudja megmozdítani. Mindenki az ő keresőjét használja, milliók a g-mailt, a picassat is nagyon sokan, és még sorolhatnám, de egyikben sincs benne a közösségi erő… És statisztikai adatokból, meg mindenféle jövőjóslásokból az derül ki, hogy a közösségi szájtokban az erő (ha nem fb, akkor másban), mert az fent tartja magát, csak egy jól megírt oldal kell rá, és ha azt sokan használják, akkor a felhasználók töltik fel tartalommal, nem az oldal keres tartalmat magának (mint pl keresők esetében). És emiatt úgy vélem, hogy a mostani fészbúkos, twitteres helyzetek miatt vannak már olyan következtetések, hogy a fb leelőzte guglit.

Most így a post végére úgy látom, hogy nagyon abba a hibába estem, hogy a facebookot-t akarom összehasonlítani a google-val, pedig elsőre nem ez volt a célom, csak a google helyzetét a saját szememmel leírni. De ez így sikerült :)

Hozzászólások

(#1) Dluinet


Dluinet
nagyúr

Almát a körtével hasonlítod.
10-15 év múlva az emberek már alig fognak a Facebookra emlékezni, de Google még az elsők között lesz.
A közösségi szájtok inkább ki vannak téve a divatnak, nemrég még mindenki az iwiw-re kért meghívót, vagy a myspace-t nézte, ma már látogatója is alig van ezeknek az oldalaknak.
Nyilván nem fog eltűnni, mint a Teve Klub sem tűnt el, de felhasználótábora marginális lesz.
A hirdetők még a legjobb felületnek tekintik a FB-t, amíg rá nem jönnek vagy a tanácsadók el nem mondják, hogy csapda.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

További hozzászólások megtekintése...
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.