Mert a méret a lényeg.
Hogyan tudom a telefont a géphez csatlakoztatni?
Mindenek előtt, ahhoz hogy bármit is tudjunk kezdeni a telefonnal, fel kell tenni a SAMSUNG USB Drivers for Mobile Phones (x86 & x64)-t (WinXP és Win7hez is) [dropbox link] vagy [hotfile link] vagy [link]. A Beállítások-Alkalmazások-Fejlesztésnél, bepipálod az „USB-hibakeresést”. Ezután összedugod a telefont a PC-vel, a kezeddel „lehúzod” a telefonon a fenti információs sávot! Rákattintasz az „USB csatlakoztatva” menüre, majd a „Belső tárhely csatlakoztatása”-ra. Ha ez megvan, akkor már a PC úgy látja a telefont, mint egy memória kártyát. Innentől egy egyszerű Total Commander-rel másolhatsz rá.
Az újabb ICS romokban az MTP kapcsolódás az alapértelmezett, a régebbi, sima USB kapcsolódáshoz menj a Beállítások > Egyebek > USB Beállítások > Tár csatlakoztatása a számítógéphez részhez.
Hogyan tudok .mp3-at beállítani csengő-, SMS- illetve ébresztőhangnak?
Létre kell hozni a belső sd gyökérkönyvtárában egy-egy mappát a különböző hangcsoportoknak, ezek pedig:
(SD kártya): media/audio/alarms (ide kell helyezni az ébresztőhangokat)
(SD kártya): media/audio/ringtones (ide kell helyezni a csengőhangokat)
(SD kártya): media/audio/notifications (ide kell helyezni a jelzőhangokat)
Miután ezeket megtetted, a beállításoknál a gyári hangok között megtalálod a bemásolt .mp3 fájlokat is, és a normál hangokhoz hasonlóan tudod őket használni.
+2 hónap Samsung garancia
A note-hoz 2 év gyári garancia jár (1 év teljes körű és 1 év készülékgarancia) függetlenül attól, hogy szolgáltatónál vettük vagy kártyafüggetlenül. A 2. évben már nincs garancia az akkumlátorra és a töltőre, csak a telefonra. Ahhoz, hogy megkapjuk a +2 hónap garanciát a készülékünkre, be kell regisztrálnunk a terméket a Samsung oldalán. A szolgáltatós telefonokhoz nem mindig jár Samsung-os garancialevél, de a szolgáltatótól kapott garanciapapírral ugyan úgy be lehet vinni bármelyik hivatalos Samsung szervizbe. Érdemes a készüléket inkább a Samsung márkaszervizekben leadni, ugyanis ha a szolgáltató nem boldogul a készülékkel akkor úgyis ott köt ki.
Kikapcsolt állapotban miért nem ébreszt a telefon?
Általánosságban elmondható, hogy jelenleg egyik androidos telefon sem képes erre, javasoljuk ilyen esetekre a „Repülő mód” használatát.
ScreenShot (képernyőkép) készítés
Kétféle módszer van. Az egyik amikor a ceruzán benyomva tartjuk a gombot és közben hosszan bökünk a kijelzőn ugyanarra a pontra. A másik amikor a képernyőn jobbról balra elhúzod a tenyeredet így:
Az elkészült képet a belső SD-n a ScreenCapture vagy ICS alatt a Pictures/Screenshots mappában találod.
Reklámok eltávolítása a programokból
A reklámokat az AdFree nevű programmal lehet eltávolítani. A program Root jogot és internetkapcsolatot igényel. Töltsük le, majd indítsuk el a programot. Engedélyezzük a Root jogot, válasszuk a Boot Normally opciót.. Pipáljuk ki a "check server for updates daily"-t majd kattintsunk a "Download & Install Hosts" gombra. A felugró üzenetet okézzuk le, majd utána indítsuk újra a telefont.
Flash Player
A marketről már sajnos eltávolították de a legutolsó hivatalos Flash apk-t innen vagy innen le tudjátok tölteni ICS-re.
A Flash Player 4.1-re Jelly Beanre letölthető [link] innen.
APN beállítások
- T-Mobile
- Telenor
- Vodafone vagy [link]
Telefon tesztelése
A telefonban van egy tesztelő alkalmazás, amit a gyári tárcsázóban a *#0*# beütésével lehet előhívni.
Készülék újraindítása
A kikapcsoló gombot hosszan kell nyomni 8mp-ig. Ez a módszer mindig működik! Ha lefagyott a telefon, ha le van zárva a billentyűzet, stb... Download módból is ezzel lehet "kilépni"!
Így nem kell leszedni a hátlapot, kivenni az akkumulátort.
Memóriakártya csere
Ha esetleg valaki le szeretné cserélni jelenlegi memóriakártyáját egy nagyobbra, akkor megoldható hogy ne kelljen minden alkalmazást újratelepíteni.
A lényeg, hogy a memórikártyán lévő összes fájlt másoljuk át pc-re, majd az új kártyára mindent másoljunk vissza.
Ha nincs kártyaolvasónk:
1. A telefont csatlakoztassuk a géphez, majd kapcsoljuk be az usb tárat!
2. A memóriakártyán lévő összes fájlt és mappát jelöljük ki (ctrl+a), majd másoljuk fel a gépre egy mappába.
3. Válasszuk le a memóriakártyát, majd cseréljük ki az újra a telefonban, majd csatlakoztassuk újra.
4. Az új kártyára másoljunk vissza mindent.
Miután kész van nem árt egy újraindítás.
A ROM frissítés garanciavesztéssel jár?
Amennyiben a KIES-el frissítesz, nem veszted el a garanciát de használata megbízhatatlansága miatt nem ajánlott. Odinnal történő frissítésnél sem feltétlenül, ha nem rontod el. Viszont a kérdésre addig nincs biztos válasz, amíg nincs precedens.
Tönkre mehet a telefon ROM frissítés közben?
Nem, ha jól csinálod. Amíg a download mode (hangerő szabályozó le, home gomb és a bekapcsoló gomb egyszerre történő megnyomásával jön elő) és a recovery mode (hangerő szabályozó fel, home gomb és a bekapcsoló gomb egyszerre történő megnyomásával jön elő) bejön, nincs különösebb gond.
ROM frissítéshez kell a telefont ROOT-olni?
Nem kell rootolni.
A ROM frissítéstől független lesz a telefonom?
Nem, a sim lock nem változik.
ROM frissítés:
A telefon szoftverének frissítését a garanciajegy ellenében bármelyik hivatalos Samsung szervizben ingyenesen elvégzik.
A frissítésnek több lehetséges módja van: hivatalos (KIES*), OTA, és nem hivatalos Odin, illetve Mobile Odin.
Miért érdemes frissíteni:
A ROM frissítéssel a telefon SOKAT javul, sokkal gyorsabb lesz, gördülékenyebb minden. Érdemes tehát frissíteni, mivel tényleg nagy különbség van a gyári ROM és a legújabb ROM között.
Figyelem! ROM frissítés során törlődhet minden adat, ezért célszerű előtte lementeni. Erre tökéletes a Titanium Backup nevezetű ingyenes program.
*KIES: a Samsung gyári programja, olyan, mint például a Nokia PC Suite, vagy manapság az Ovi, leszámítva hogy nagyjából semmire sem jó/kell. Minden megoldható nélküle.
A gyári romok letölthetők innen: sammobile.com (ingyenes regisztráció szükséges hozzá). Telepítési leírás a rootolás résznél olvasható.
Factory Reset
ICS alatt gyári kernellel nem ajánlott resetelni!
1. Kikapcsolod a telefont
2. Hang fel + bekapcsoló + középső gombot nyomva kell tartani, amíg meg nem jelenik a Samsung felirat
3. Hangerő gombokkal a menüben a Wipe data/Factory reset menüpontra mész és a bekapcsoló gombbal kiválasztod.
Ez töröl mindent és egy teljesen üres rendszert kapsz induláskor, célszerű megtenni ha új ROM-ot töltesz a telefonodra, elkerülendő az esetleges hátramaradó adatok okozta hibákat.
A tárcsázóba ütve a *2767*3855# kódot ugyanezt érhetjük el, de ilyenkor a belső sd tartalma is törlődik!
Rootolás
A rootolást mindenki csak saját felelősségre végezze el!
A legegyszerűbb Rootolás ICS/JB alatt:
Töltsd le innen a legfrissebb apk-t: [link] - (keresd az ATTACHED FILES részt.)
Indítsd el, engedélyezd az ismeretlen források telepítését. Engedélyezd a super su telepítést, és kész.
ICS és JB alatt
Töltsd le a Root_SuperSu 0.95 és Root_busybox *.zip fájlokat és másold a külső memóriába. Indítsd el a telefont recovery módban (hang fel + home + power) majd válaszd az apply update from sd card opciót. Telepítsd a két előzőleg bemásolt filet. (LQ3 ICS alatt használd ezt a root zip-et [link])
(Ha nem jelenik meg az alkalmazások között a SuperSU de sikeresen felment a zip, akkor keress rá a marketen és töltsd le.)
Ezek után frissítsd a SuperSU-t a marketről,
Most, hogy már van root jogosultságod mentsd el az EFS mappát ha még nem tetted!
Tölts le egy kernelt (pl. Notecore vagy CF root) majd ODIN-nal (vagy ha már van root jogod Mobile Odinnal) telepítsd (leírás lejjebb). Ha számítógépes odinnal rakod fel a kernelt, akkor utána a számlálót nullázd ki a Triangle away programmal, ami ingyenesen letölthető innen: [link].
Ha ez nem sikerül akkor a régebbi downgradelős módszer:
Töltsük fel a telefon akkumlátorát teljesen!
Először is szükség lesz egy régebbi komplett romra, a KK5-re.
Ennek a feltelepítéséhez Odin 1.87-re lesz szükséged. A romot odinban a PDA részhez tallózd, a repartition ne legyen kipipálva! A telefont download módban kapcsold be (hang le + home + power), okézd le a figyelmeztető üzenetet a hangerő fel gombbal. Csatlakoztasd a számítógéphez az adatkábellel a telefont, (ne kösd usb hub-ra vagy előlapi portra!) ekkor a COM rész besárgul:
Ha downgrade sikeres utána letöltöd a romnak megfelelő (jelen esetben KK5) CF-root kernelt innen. Kibontod a számítógépre egy tetszőleges mappába, telefonon az alkamazások-fejlesztés részben kipipálod az USB hibakeresést,majd elindítod a not-rooted-yet.bat fájlt a számítógépeden.
Ezt csak elsőre kell végigcsinálni, utána már elég csak a kernelt lecserélni a roothoz és CWM-hez. Bővebb infó itt [link]
Ha meg van a rootolás mindenképpen mentsd el az EFS mappát, amíg ez nincs meg TILOS folytatni!!! Ezt megteheted például root explorerrel vagy számítógéppel az ingyenes Efs Pro programmal. Ezt a régebbi verziót használd! A mappa a telefon gyökérkönyvtárában van, ezt másold ki a belső SD-re, majd a számítógépedre több helyre.
Ezek után tetszőlegesen választhatunk a gyári romokból a sammobile.com-ról, vagy az XDA fórumán fellelhető főzött romokból.
Unroot
Recoveryből futtasd le ezt a zip-et [link]
Rom számláló és Mobile Odin
A készülékben beépített rom számláló van, ami figyeli azt, hogy milyen romot teszel fel. Ha nem gyárit akkor a telefon indításakor egy sárga felkiáltójel jelenik meg. A számláló ugyan nullázható, illetve nem is nagyon zavaró a felkiáltójel, de ezt elkerülendő használhatjuk a Mobile Odin nevű alkalmazást is. Ezzel ugyan teljes repartitiont nem tudunk csinálni, de majdnem egyenértékű a PC-s Odinnal és nem marad utána "sárga háromszög". Használatához root jog kell, a program fizetős.
A számláló nullázásáról JIG-gel bővebben itt olvashattok: [link]
A számlálót nullázó program (triangle away) ingyenesen letölthető innen: [link]
A Mobile Odin használatáról bővebben itt olvashattok: [link]
Gyári állapot visszaállítása
Itt olvashattok két leírást MÁS TELEFONOKHOZ de ez csak segítség abban, hogy képben legyél! Gyári állapot visszaállítása CheckFus-al (by fo_di) ami Galaxy S-hez készült, és Samsung Galaxy S2 (i9100) gyári visszaállítás. A séma note-hoz is jó, annyival kiegészítve, hogy itt is figyelni kell a sárga háromszögre.
A független (XEH) és szolgáltatók (PAN,TMH,VDH) beállításait a checkfus automatikusan kitölti.
A gyári visszaállítás lépései Note-on:
-Az eredeti efs visszamásolása
-Factory reset biztonságos kernellel (pl. Notecore, Hydracore, Abyss)
-A romszámláló ellenőrzése, ha kell a Triangle Away használata (lásd feljebb)
-A legfrissebb gyári, hivatalos, product kód szerint engedélyezett rom letöltése a Checkfus programból vagy a sammobile.com-ról
-A rom felrakása számítógépes odinnal
-A product code ellenőrzése (*#*#4387264636#*#*), ha nem jó akkor a sajátod kiválasztása (*#272*imei#)
-Belső memória formázása a beállítások menüből
Samsung hivatalos álláspontja, ami alapján minden szerviznek el kell járni, hogy, ha rootolt a készülék garanciát KELL vonni, bármi is a hibája.
Hivatalos Ice Cream Sandwich
Elérhető a hivatalos Ice Cream Sandwich frissítés a note-hoz. Az ICS romokról elmondható, hogy sokat gyorsul tőle a telefon és igen jól bánik az akkumlátorral. A gyári böngészőn is sokat javítottak, illetve a ceruza pontossága is javult.
Cf-Root kernelek letölthetőek innen.
Telepítés a rootoláshoz hasonlóan Odinnal vagy Mobile Odinnal a feljebb leírt módon. Az 1 fileos romoknál ne használj PIT file-t, és a repartition-t se jelöld be Odinban!
Ha valami balul sül el
és rom frissítés után bootloop-ot (nem indul el a rom, csak a Samsung logóig jut el és újraindul) kapsz először próbáld meg kiresetelni recoveryből (hang fel + home + power). ICS alatt ajánlott inkább a reset helyett rögtön egy 3 fileos romot felrakni, az töröl mindent. Ha továbbra sem indul meg lehet próbálni 3 file-os romot felrakni a telefonodnak megfelelő, 16GB-os PIT és repartition használatával.
A 3 file-os rom mindig törli az összes beállításodat és telepített alkalmazásodat! A belső és külső memória tartalmát nem. Telepítéskor Odin 1.87-ben kiválasztod a 16GB-os PIT file-t, majd betallózod a file-okat
CSC > CSC
PHONE > MODEM
PDA > CODE
és bepipálod a Repartitont a képen látható módon: kép.
A Repartitiont csak 3 fileos romnál szabad bepipálni!!!
Módosított N7000 Pit fileok: [link] Csak saját felelősségre!!!
Romok:
LT5 repartos utolsó hivatalos JB rom
Ha a fentiek többszöri átolvasása után kérdésed van jelezd a fórumban!
Készítette:nggabi. Utolsó módosítás: 2016.04.25.
Forrás: mobilarena.hu, XDA forum, Galaxy Mini 1.hsz, Galaxy S 1. hsz.
Az itt leírtakat mindenki csak saját felelősségre alkalmazza!