2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

OnePlus 3 Hard-Brick/Un-Brick

Írta: |

[ ÚJ BEJEGYZÉS ]

Egy rövid kis GYIK:

Mi az a hard-brick?
-Ez a jelenség az amikor a telefonból úgynevezett "tégla" lesz, azaz nem kapcsol be, nem reagál semmilyen interakcióra.

Akkor most vegyek új telefont?
-Ha nincs a készüléknek hardveres problémája akkor nagy esély van rá, hogy feltámasztható ebből az állapotból

Hozzávalók:
Driverek
Recovery Tool Full ~1.1Gb
VAGY
Revocery Tool Mini ~100Mb
-A mini és a Full között annyi a különbség, hogy a fullban előre be vannak építve azok a fájlok amiket a mini csak később töltene le, én a full-t ajánlom.

Un-Brick
1. Csomagold ki az asztalra a letöltött divert és recovery toolt

2. Windows driver signature verification kikapcsolása: Nyiss egy cmd ablakot rendszergazdaként és add ki ezt a parancsot : bcdedit /set testsigning on
Ezt követően kell egy restart és akkor test módban lesz a windows, így mindenféle drivert telepíthetünk majd.
Ha már nincs szükségünk a test módra akkor a bcdedit /set testsigning off parancs kikapcsolja, ez után restart és minden a régi.

3. Ha még nem lenne kikapcsolva akkor kapcsoljuk ki a telefonunkat, ezt úgy érjük el, hogy 40 másodpercig nyomva tartjuk a bekapcs gombot, vagy ha fastboot módban vagynunk akkor simán turn off. Megjegyzés: Ne legyen csatlakoztatva ilyenkor semmihez a telefon, mert különben bekapcsol.

4. Tartsd nyomva a hangerő fel gombot 10 mp-ig és közben csatlakoztasd a telefont a számítógéphez, és utána is tartsd nyomva a gombot addig amíg a telefon meg nem jelenik az eszközkezelőben Megj: Ez a megjelenés lehet a portok között Unknown Device,QHUSB_BULK, Qualcomm HS USB vagy simán android valahol máshol, nekem csak androidot írt, de nem gond ez se.

5. Jobbklikk az eszközön ami megjelent és klikk az illesztőszoftver frissítése gombra, majd keresés a számítógépen, majd saját mappa(vagy valami ilyesmi) böngészése, és itt be kell tallóznunk a letöltött drivert, gépünktől függően válasszuk a 64 vagy 32 bites mappát, majd a .inf fájlt kell keresnünk, ezt kiválasztva elvileg egy listát kapunk ahol ki kell keresnünk a Qualcomm 9008 opciót, ez valami Qualcomm_HS_USB_9008 lesz, a lényeg az, hogy a 9008-ast válasszuk, ha megvan akkor tovább és telepítés, ha rákérdez a gép a telepítésre akkor erőltetni kell, hogy igen, telepíteni akarjuk. Ha az eszközkezelőben már 9008 számot látunk akkor jók vagyunk. Léphetünk tovább.

6.Ha megvan a 9008 akkor a indítsuk el rendszergazdaként a letöltött recovery tool mappában az MSM Download tool.exe-t és katt a start gombra a bal felső sarokban, majd várjuk meg hogy az eszközünk melleti szövegel zöldre nem váltanak, ezek csak azt mutatják hogy éppen mit tölt le vagy telepít a program. Megj: Ebben a programban a Devices alatt valahol látnunk kell majd, hogy van 1 eszköz a listában, ez a telefonunk. Ha nem látjuk listázva a telefonunkat akkor próbáljuk meg lehúzni a gépről, kikapcsolni és újra belépni fastboot módba a hangerő fel + gépre dugás módszerrel, ha ez után sem látni, akkor próbáljuk meg a drivert újrarakni ugyan úgy ahogy azt előszőr tettük és próbáljuk újraindítani az MSM toolt.

7. Ha végzett az MSM downloader akkor válasszuk le a telefont a gépről és indítsuk el, ha nem indult volna már el magától, és már készen is vagyunk, ha minden jól ment akkor sikeresen feltámasztottuk telefonunkat.
Megj: Ilyenkor a telefonon a legelső 3.1.2-es verziójú OOS lesz és a telefon titkosítva lesz.

Hozzászólások

(#1) PistiSan


PistiSan
addikt

Köszi szépen! Pont most kellett!

(#2) PistiSan


PistiSan
addikt

Lecseréltem a telefont, meg maradt tartaléknak ez az eszköz, ismét a te leírásod alapján állítottam vissza a gyári rendszert.

Nálam ez előtt, nyitott bootloader, LineageOS és Magisk root volt a telefonon.

Ahogy én csináltam!
A te általad linket FULL Toolt letöltöttem (szenvedtem, nagyon lassan jött le, és sokszor meg szakadt) majd a leírtak alapján telepítettem, ekkor a gyári OOS jelent meg, de még a régi verziója, ahogy írtad is, illetve a bootloader nem került visszazárásra valami miatt, azt hittem azt is megcsinálja a tool.
Visszaállítás után elindítottam a telefont, engedélyeztem az usb hibakeresést, fel akartam tolni a legújabb OOS.zip-et adb-ből, de állandóan "cannot read zip file" hibát kaptam rögtön.
Aztán elindítottam a telefont fastboot módban, itt hiába adtam ki a "fastboot oem lock" parancsot, nem történt semmit, csak várt a parancssor.
Végül észre vettem, hogy fastboot módban ismét nem ismeri fel a készüléket, ahhoz külön drivert kellett telepíteni.
Az itt linkelt drivert felraktam, ekkor felismerte a telefont fastboot módban is.
Ezek után ment a bootloader zárás, és az utolsó oneplus által kiadott OOS is felment rendben adb-n keresztül.

Alapvetően azét használtam a te leírásodat, mert nem engedte visszazárni a bootloadert, de ennyi küszködés után, úgy látszik, csak egy driveren múlott a dolog, minden esetre lementettem most minden szükséges fájlt, legközelebb, ha valaha szükségem lesz még erre a toolra, akkor a letöltési időt megspórolom majd.

(#3) PistiSan


PistiSan
addikt

Még egy kiegészítés, a fentieket végrehajtva, teljesen gyári állapotban van a készülék, de bekapcsoláskor a dm-verity hiba jelenik meg továbbra is, sok keresés után találta merre is egy megoldást, mármint olvastam!
Fel kell másolni a legújabb OOS verziót a telefon gyökér könyvtárába, majd az OTA frissítésnél kiválasztani a helyi frissítést, tehát én a legújabb OOS-ről frissítettem ugyan arra, de az eredmény mégis az lett, hogy eltűnt a dm-verity hibaüzenet.

További hozzászólások megtekintése...
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.