Gyorskeresés

BL, 4. forduló - szerdai összegzés

Írta: | Kulcsszavak: Bajnokok Ligája . európai foci . labdarúgás . uefa

[ ÚJ BEJEGYZÉS ]

Csoda Glasgowban! A Braga újra leadta előnyét, a Chelsea a legeslegvégén győzött. A Bayern oktatott.

A szerdai játéknap még a keddit is felülmúlta a Bajnokok Ligája 4. fordulójában! Győzelmek a véghajrában, meglepetés és két kiütéses siker. Ezt hozta a mai este 8 találkozója.

Az E-csoportban egy rangadót rendeztek és egy papíron lefutottnak tűnő találkozót. Kezdjük az utóbbival. A Juventus a Nordsjælland-ot fogadta hazai pályán. 2 héttel ezelőtt a dánok megviccelték a Juve-t, akkor 1-1 lett a végeredmény. A mai estén azonban a torinói gárda magabiztosan tudott győzni az újonc ellen. A vége 4-0 lett. A Juve ugyan a bajnokságban egy hosszú sorozatot bukott, hiszen kikapott hazai pályán 3-1-re az Intertől. A BL botlásokat követően viszont most ebben a sorozatban tudtak diadalmaskodni és megszerezték idei első győzelmüket a BL-ben úgy, hogy már az első félidőben eldöntötték a mérkőzés végkimenetelét. Gólszerzők: 6' Marchisio, 23' Vidal, 37' Giovinco, 75' Quagliarella. Az újonc dán csapatnak úgy tűnik, búcsúznia kell az európai kupasorozattól, ha csak nem nyújtanak fenomenális teljesítményt az utolsó 2 fordulóban és ha nem tud pontot szerezni hátralévő két találkozóján a Juve. Ezt nehéz elképzelni, de semmi sem lehetetlen, csak ez nem valószínű.

Buffon elégedett lehetett csapata teljesítményével

Az E-csoport másik meccse rangadó volt, és ehhez méltóan teljesítettek a csapatok. A vezetést a mérkőzés elején a Chelsea szerezte meg Torres révén, a 6. percben, majd hamar jött a Doneck válasza. A 9. percben Willian vette be Cech kapuját. Az első félidő hajrájában azonban újra a Chelsea csapatához került az előny a Stamford Bridge-en, így 2-1-es hazai előnnyel mehettek pihenőre csapatok. Azonban a 2. félidőben 2 perc elteltével az első Sahtar gól szerzője [Willian] újra betalált a londoniak kapujába. Ezzel 2-2 volt az eredmény és úgy tűnt, hogy ez is marad a vége, annak ellenére, hogy a Sahtarnak és a Chelsea-nek is volt esélye megnyerni a mérkőzést. A meccs vége drámaira sikeredett az ukrán csapat szemszögéből. 3 perc volt a hosszabbítás a 2. játékrészben, de ennek leteltével a bíró nem fújta le a meccset és megvárta a Chelsea szögletrúgását. Ez lett a Sahtar veszte, hiszen Moses csodás fejes góljával a 94. percben 3-2-re nyert a Chelsea. Mata szögletét követően Moses góljánál erősen asszisztált a Sahtar védelme, nem vették komolyan az utolsó másodperceket.

Victor Moses [középen - 13] volt a Chelsea nyerőembere

Az F-csoportban a Bayern München az 1 pontos Lille-t látta vendégül, de nem éppen részesült kellemes fogadtatásban a francia együttes. Óriási sikert aratott a Bayern. 5-0-ra vezettek 33 percnyi játék után. Futószalagon jöttek a hazai gólok, a hangulat fenomenális volt az Allianz Arena-ban. A Lille ugyan az 57. percben tudott szépíteni Kalou révén, de ez semmit nem ért egyébként sem, ráadásul még Kroos is betalált a 66. percben, ezzel beállítva a 6-1-es végeredményt. A Bayern 2. gólját Pizzaro szerezte és ez a Bayern 750. gólját jelentette az európai kupaporondon. A Bayern első találatát Schweinsteiger szerezte az 5. percben szabadrúgásból, Pizzaro a 18. percben talált be, majd 10 perccel később és a 33. percben is eredményes tudott lenni. Robben szabadrúgása pedig a sorfalról pattant be Lille kapujába a 23. percben, ez volt a Bayern 2. gólja. A Lille búcsúzott az európai kupaporondtól.

Schweinsteiger szabadrúgásgólja adta meg a meccs alaphangulatát, ami örömmámorba torkollott

A másik találkozó ebben a kvartettben a Valencia – BATE Boriszov találkozó volt. Idegenben 3-0-ra tudott győzni a Valencia és most is jól kezdett. Az első félidőt követően már 2-0-ra vezettek a hazaiak. Jonas a 26. percben szerezte meg a vezetést, majd 3 perccel később Soldado lőtt gólt büntetőből. A 2. félidőt könnyeden kezdte a Valencia, így az 51. percben szerzett Feghouli találattal már 3-0-ra vezettek a hazaiak és eldőlni látszott a mérkőzés. Azonban Renan Bressan 2 perccel később szépített, majd Mozolevski a hajrában [83. perc] gólt szerzett és ezzel 3-2-re módosult az állás. Ekkor szorult a hurok, de 3 perccel később a Valencia megszerezte a győzelmet. A 86. percben újra Feghouli volt eredményes. Így a csoport 3 csapatossá vált és szinte már biztos, hogy a BATE legrosszabb esetben is bejut az Európa Ligába a legjobb 32 közé, de könnyen továbbléphetnek a nyolcaddöntőbe is a BL-ben akárcsak a bajorok és a valenciaiak.

Roberto Soldado és Tino Costa az előtérben, mögöttök Feghouli és Jonas - a Valencia hősei

A G-csoportban a Benfica szerette volna életben tartani bennmaradási reményeit a Szpartak Moszkva ellen hazai pályán. A portugál fővárosban egy jobbára unalmas 1. félidőt követően Cardozo beállásával a 2. játékrészben minden megváltozott. Beállását követően gólt szerzett szinte rögtön, az 55. percben, majd a 69. percben duplát ért el, így 2-0 volt az állás a Benfica javára. A 76. percben Pareja kapott piros lapot kapott és büntetőt a Benfica. Cardozo állt a labda mögé, de a felső lécet találta el. Így az eredmény már nem változott és a Benfica megszerezte első győzelmét idén a BL-ben.

Cardozo [pirosban] megszerzi fejjel a saját és csapata első gólját

A Celtic a Barcelona-t fogadta a Celtic Parkban. A Barcelona már egy döntetlennel bejutott volna a nyolcaddöntőbe. Az első gólra a 21. percig kellett várni, amikor is a BL történetében először lőtt gólt kenyai játékos. Ő nem más, mint Wanyama, aki megszerezte a Celticnek a vezetést. A meccs hajrájáig változatlan volt az eredmény annak ellenére, hogy a Barca rohamozott és több kapufát is lőtt. Emellett Forster, a Celtic kapusa bravúrokat is bemutatott. A 83. percben viszont végleg eldőlt a mérkőzés, hiszen a Celtic játékosa Watt lőtt nagy gólt Valdes kapujába. Messi ugyan még a 91. percben tudott szépíteni és gólját pénteken megszületett fiának, Thiago-nak ajánlotta a találatát. A végeredmény azonban nagy-nagy meglepetésre így is Celtic győzelmet hozott [2-1]. Az FC Barcelona 2009 után először szenvedett vereséget a Bajnokok Ligája csoportkörében.

Wanyama [Celtic] gólt szerez első kenyaiként a BL-ben Jordi Alba [Barcelona] mellől

Az utolsó, H jelű csoportban a Braga a Manchester United-et fogadta. Az első találatra a 49. percig kellett várni, amikor is Alan szerzett vezetést büntetőből a Braga-nak. A 11-es enyhén szólva is vitatható volt, de ez mit sem jelentett. Alan az előző mérkőzésen duplázni tudott a Manchester ellen, mégis kikaptak 3-2-re az Old Traffordon a portugálok. De mit sem tanulva a két héttel ezelelőtti esetből, a Braga ugyanazt a hibát követte el. A 80. percben Robin van Persie nagy góljával egyenlített a MU és már továbbjutásra állt, de ennyivel nem érték be. Rooney 4 perccel később egy jogosan megítélt büntetőt váltott gólra. Rooney volt a sértett a büntetőt megelőzően és büntetett is. A legvégén, a 92. percben Javier Hernández volt eredményes nagy pókfoci közepette és ezzel beállította az 1-3-as végeredményt. A mérkőzés 10 perccel később ért véget, mint a többi, hiszen egy áramkimaradás miatt állt a játék. Az időjárás sem kedvezett a játéknak, a meccs végére már-már felhőszakadásban futballoztak a játékosok, de a többi pályán is szinte csak esős meccset rendeztek, tehát igazi őszi forduló volt ez. A Manchester United 4-ből 4 meccset hozott, így bejutott a nyolcaddöntőbe.

J. Hernández az égieknek mond köszönetet gólja után, amellyel beállította a végeredményt [1-3]

A másik mérkőzésen a CFR fogadta a Galatasaray-t. Az előjelek alapján a kolozsváriak voltak a meccs esélyesei, ha az előző meccsüket vesszük figyelembe. Akkor Törökországban 1-1 lett a meccs vége és majdnem a CFR került ki a meccsből győztesen. Ennek ellenére Burak Yilmaz Hamit Altintop jó beadását követően gólt fejelt a Kolozsvár kapujába a 18. percben. A félidőre is ezzel az eredménnyel vonultak a csapatok. Ám a második játékrész elején, az 53. percben a CFR kiválósága Sougou egyenlíteni tudott egy szép támadás végén. Ennek ellenére Burak Yilmaz vitte a hátán a Galatasaray-t, vagyis nyerte meg a török csapatnak a meccset. A 61. percben és a 74. percben is eredményes volt, ezzel egymaga legyőzte a CFR-t idegenben, persze a csapattársak segítségének is köszönhetően.

Burak Yilmaz volt a Galata ásza, aki 3 gólt lőtt és nyerte meg csapatának a meccset [1-3]

Ez volt tehát a 4. forduló 2. játéknapja, ami a fordulót lezárta. Jó meccsekben ma sem volt hiány, ahogy tegnap sem. Igazán jó forduló áll mögöttünk és sok csoportban a java még csak ezt követően jön, így bizakodhatunk még hasonlóan zseniális két fordulóban a kieséses szakaszig. Itt pedig a mai eredmények és az összes csoport állása a 4. fordulót követően:

H-csoport
1. Manchester United – 12 pont – TOVÁBBJUTOTT!
2. Galatasaray – 4 pont
3. CFR Cluj – 4 pont
4. Braga – 3 pont

A 4. forduló után 3 csapat már biztosan ott lesz a nyolcaddöntőben [de többen is nagyon közel állnak ehhez, ha már egy pontot szereznek]: FC Porto, Málaga, Manchester United.

A csoportokat elnézve óriási versenyfutás várható szinte minden csoportban, hiszen a csoportok többségében még akár 3 csapat is esélyes a továbbjutásra. Az A-csoport eldőlni látszik, a C-csoportban a 2. helyre is még mind a 3 csapat esélyes [a Málaga már továbbjutott] és a H jelű kvartettben is hasonló a helyzet, mert a továbbjutó Manchester United-en kívül még mind a 3 csapat odaérhet a 2. helyre.

Esemény gazdag fordulón vagyunk túl, remélem minden futballrajongó jól szórakozott, de ne feledjétek, jön az Európa Liga a Videotonnal és jövök én is az újabb cikkemmel.