- Várjál! Próbáljuk meg úgy, hogy előbb indítjuk az adatbázist. Hátha azért nem tud kapcsolódni, mert még nem indult el…
- Jó, de a logokban nem látszik semmi, oda kéne köpnie, ha visszautálná a kapcsolatot. Meg különben is, a tesztrendszeren ugyanígy működött.
- Meg különben is mindjárt hajnali fél kettő van, mi meg még mindig itt szopunk, mert ezek a barmok ragaszkodnak ehhez az proxis, tűzfalas gányolmányhoz. Ki a tököm találta ki ezt? – fakadt ki Tibi. Kirohanását meg lehetett érteni. Alig 13 óra múlva, délután kettőkor átadás, és ahogy ez ilyenkor szokott lenni, semmi nem működik, ami bent a cégnél, a tesztrendszeren még tökéletesen ment. Ráadásul az ügyfélirodai modul újabb verzióját még csak reggel hozza a másik alvállalkozó és bele sem mertek gondolni, hogy azzal mi fog elromlani.
Tibi a projektbe három hónapja került be, amikor Perl programozókat kerestek valami államigazgatásban használt munkafolyamat támogató, iktató, nyilvántartó valami program egy moduljának megírásához. Szotya haverjával együtt hívták, egy ismerős ajánlotta be őket. Persze a szokásos módon, hogy nekik kellett először keresni egy EVÁ-s céget, aki majd számláz. Közben meg azt sem tudták, hogy miről szól az egész projekt, tök vadidegen emberekkel kellett egymás kódját hegeszteni.
- Na, most újraindítom, különben meg Tibikém, mint egyetemista, az éjszakázást bírnod kell!
Tibi valóban egyetemista volt, annyira szeretett a BME-re járni, hogy már hetedik éve tette. Most is passzív féléven volt, mert megint meghúzták grafikából. Illetve múlt évben húzták meg, most el sem ment vizsgázni.
- Ja, hát inkább mégegy analízis szigorlatra tanulás, mint ez a szívás. Persze faterom megmondta: „Fiam, kenyeret kell gyártani, vagy WC papírt. Ebből mindig meg lehet élni. Az emberek enni mindig fognak és azt sem szeretik, ha utána szaros marad a seggük.” Mentem volna inkább péknek, az egy nyugis szakma, nem itt kéne csesztetni ezt a szoftvert.
- Akkor már lassan kelhetnél kemencét izzítani. Na, mindjárt indul. Áh, rohadjon meg, megint error. Biztos eléri ez a szar a szervert? Nézzünk már rá, mi megy a hálón!
- Minek, már megpingettük ezerszer, és ment.
- Azér’ nézzünk rá. Mittom’ mit szűr ki a Franki tata tűzfala. Egy etherealt, vagy legalább egy tcpdumpot nyomjál!
Szotya és Tibi balszerencséjére a teljes rendszer biztonságáért valamelyik al-, vagy fővállalkozó (fogalmuk nem volt a projekt szervezet felépítéséről, de néha úgy tűnt, hogy több alvállalkozó van, mint ahány kódsor a teljes rendszerben) öreg szakija volt a felelős. Franki Géza remek sztorikat tudott mesélni arról, amikor a KSH-SzÜV-nél az IBM nagygépek KGST koppintásait bizgerálták, de szakmailag reménytelenül a múltban maradt. A biztonságból annyit tudott magévá tenni, hogy minél több tűzfal van, annál jobb lesz, és ha ezeken a tűzfalakon semmit sem engedünk át, akkor egyenesen a security-paradicsomba jutunk. Ennek a levét aztán a többiek itták mert, mert valahogy az öreg Franki mindig el tudta érni, hogy minden, ezt valamiképpen racionalizáló indítványt elutasítsanak.
- OK, nézem. Próbálj most kapcsolódni!
- Nyomom, először nézd, hogy a TCP kapcsolat felépül-e! – ezzel Szotya leütötte az entert a konzolon.
- Negatív, nem látok semmit! Ezt tuti valahol megfogja a tűzfal. Pedig a ping átmegy, meg az ssh is, eddig is azzal léptünk be.
- Bazzeg! Egyszer baltával verem szét ezeket a gépeket. Most mi a szart csináljunk? Tutira jó interfészen nézed?
- Persze, az ssh forgalmadat látom. Tényleg, mi lenne, ha áttuneleznénk ssh felett? Az pár perc alatt megcsináljuk.
- Franki tata letépi a tökünket!
- Egy szart, azt hiszed, észreveszi? Ez a faszi szerintem utoljára széntüzelésű számítógéppel dolgozott, azóta kicsit fejlődött a technika. Azt sem tudja, mi az a TCP/IP, majd pont most fog logokat nézni. Ha darabra megvannak a tűzfalai, akkor lenyugszik. Nem ért ez ehhez, csak a szabályzataihoz ragaszkodik.
És valóban, fél óra múlva beindult az alkalmazás. Így aztán a fiúk nem sokkal kettő után kiosontak a szendergő éjszakai portás előtt.
Eközben a város másik pontján Fenyvesi Péter, a fővállalkozó nagyvállalat projektvezetője éppen másik oldalára készült fordulni az ágyban, amikor megcsörrent a telefonja.
[folyt. a jövő héten]
Gyorskeresés
1. rész: Inkább lennék pék - Informatikai szappanopera
[ ÚJ BEJEGYZÉS ]
lennekpek top 10 blogbejegyzése
Percről percre
-
Gyorsabb és drágább - kezünkben a Samsung Galaxy S23
Három telefon van idén is: S23, S23+ és S23 Ultra. A külső ismerős, a hátlap alatt nagyobb változás történt.
-
AQIRYS hot swapes klaviatúra
Az US ANSI kiosztású, hot swapes újdonság számos vonzó tulajdonsággal büszkélkedhet, és talán az ára sem túlságosan durva.
-
Megvágta az Arc A750 árát az Intel
A szóban forgó VGA nem volt sokkal olcsóbb az A770-nél, ami nem tett jót a piaci szereplésének.
-
Képeken az Amazfit GTR Mini
Ahogy a GTS-ből készül kisebb változat, úgy idén a GTR is megkapja első minijét.
-
Qi töltővel futott be a Garmin hibrid órája
Nagyobb kijelző bújik meg a Vivomove Trend analóg mutatói mögött, hátul is vannak érdekességei.
-
Az USA kiüti Kínát
A jelentések szerint már exportlicenceket sem oszt ki az USA, így a Huawei-t lassan minden alkatrésztől elvághatják. A holland és japán exportot is lekorlátozták Kína felé.
-
TCL C735: középkategóriás QLED tévé teszten!
Megnéztük, hogy mit tud a TCL 55 hüvelykes, saját gyártású kvantumpontos panellel szerelt tévéje.
-
Musk,fizetési funkció,Twitter
A jelentések szerint a Twitter már dolgozik a fizetési funkció elindításán, erre nagy szükség lehet a hirdetési bevételek megcsappanása miatt.
-
Diagnosztika és informatika
A Szegedi Tudományegyetem munkatársai a Budai Egészségközpont Kft., valamint az IFUA Horváth & Partners Kft. munkatársaival együttműködve végzik a munkát – tájékoztatta a felsőoktatási intézmény közkapcsolati igazgatósága az MTI-t.
-
Betiltják a ChatGPT-t
Egyre többen használnák csalásra vagy a munkájuk segítésére, kiváltására a ChatGPT-t, ez pedig nagy gond az oktatási szektornak. Kizárhatják a szoftvert használókat a felsőoktatási intézményekből, visszatérnek a kézzel írott beadványok.
-
Amazfit GTS 4 bemutató teszt
Felemás eszköz a GTS 4, mert okos- és sportóra is akarna lenni, kiteljesedni mégis csak külsőben tud.
-
A háztartások médiafogyasztása
Háztartásonként több mint 18 ezer forintot költünk médiára havonta – derült ki a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) kutatásából. A felmérés szerint átlagosan napi 300 percet tévézünk és több mint 200 percet internetezünk.