2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

ConCorde Tab 9.7 IPS Plus

Írta: | Kulcsszavak: Concorde 9.7 IPS Plus . IPS Plus . Concorde . tablet . táblagép . RockChip RK3066

[ ÚJ BEJEGYZÉS ]

Kicsivel több, mint egy hete használom legújabb szerzeményemet, ezért úgy gondoltam írok róla egy bemutatófélét. Előrebocsátom, hogy az itt leírtak teljesen szubjektív nézőpontot tükröznek, és nem feltétlenül kell belőlük általános következtetéseket levonni.

Csomagolás

A készülék a szállításálló bolti papír,- és celluxrétegtől védve egy ízléses, fehér dobozban érkezett, amely mágnesesen záródik és tartalmazza a készüléket a tartozékaival együtt, amelyek esetünkben egy akkutöltőt, egy USB kábelt, egy USB OTG átalakítót illetve egy billentyűzettel ellátott műbőr tokot jelentenek.

Külső

Nem mondhatnám, hogy nagy tapasztalatom van a táblagépek terén (na jó, szinte semmilyen sincs), éppen ezért kicsomagolva és kézbe véve a sajátomat az első gondolatom az volt: „Jé, ez nehéz!” Elvileg a 646 grammos tömeg nem számít egetverőnek a 9.7"-os kategóriában, mégis azt kell mondanom, megérezni. Hosszabb időn át fárasztó egy kézben tartani, ráadásul a matt fekete műanyag hátlap az ember tenyerének izzadtságával kombinálva meglehetősen csúszós felületet képez, ami fokozott óvatosságra int már csak a 75 ezer forintos (2012 szeptemberi) vételár tekintetében is. A tartozék billentyűzetes tokkal együtt pedig 1133 grammra nő az össztömeg.

A 242 x 188 x 9,7 mm-es teljesen fekete színű, nagyon jó minőségérzetet keltő készülék előlapja eléggé minimalista stílusú. Itt az 1024 x 768 pixeles IPS paneles kijelzőn kívül egyedül a (fekvő helyzetben) jobb felső sarokba száműzött 2 MP-es kamera árválkodik, amellyel chat vagy Skype közben mutogathatjuk magunkat a partnerünknek. A hátlap sem tartogat sokkal több meglepetést, a márkajelzésen, sorozatszámon és egyéb infókon kívül egy szintén 2 megapixeles valami található, amit a specifikáció szintén csak kameraként jelöl meg.

A szokásos hardveres gombok sorát a Power (hosszan nyomva Resetként is funkcionál) nyitja a bal oldalon fent (a 3,5 mm-es jack ugyanitt, lent található), majd a felső oldalon következik egy Menü és a hangerőt szabályozó nyomóka. Jobbra egy Home feliratú gomb került, valamint itt helyezték el a microSD foglalatot, a mikrofont, 2 USB nyílást (ebből az egyik OTG) a HDMI és a töltő csatlakozóját. A hangszóró szintén itt kapott helyet. Alul - minő meglepetés - nincs semmi.
A funkciók szerencsére rá vannak írva a hátlapra, de ettől függetlenül folyton meg kell néznem, nehogy rossz helyre dugjak valamit és feleslegesen szerezzek magamnak kellemetlen perceket. A gombokról még annyit, hogy elég éles a szélük és emiatt folyton az a rémkép gyötör, hogy használatkor beleakadnak valami szövetbe, ami frankón kitépi őket a helyükről. Szép, lekerekített gomboknak jobban örültem volna, ráadásul az ICS állandó alsó "tálcája" miatt felesleges a hardveres Menü és Home gomb.

A kijelzőn a szállítási fólia mellett van egy gyári védőfólia is, aminek a széle nálam már feljött egy kicsit, de ettől függetlenül rajta fogom hagyni még egy darabig, mert a lehető legtovább meg akarom óvni a plexit (üveget?) a karcoktól. A jövendőbeli IPS Plus tulajoknak üzenem, hogy ajánlatos valami igényesebb fólia beszerzése a maximális és esztétikus védelem érdekében, ha alkalmam lesz rá, valószínűleg én is veszek egyet. A panel képe egyébként nagyon szép, éles, de meglehetősen erős fényű, úgyhogy én a normál szobai használat során 25-30%-nál nem szoktam feljebb állítani a fényerőt. Teljes sötétségben még ez is soknak tűnik, úgyhogy aki ilyen helyzetben mondjuk könyvet szeretne olvasni, jobban teszi, ha más hátteret állít be a fehér helyett és mondjuk sötétszürke betűket alkalmaz. A kép az ingyenesen letölthető ScreenFilter nevű appal egyébként gombnyomásra még tovább sötétíthető. Itt említeném meg a Screen Off appot is, amely szintén praktikus lehet, mert ennek segítségével közvetlenül a főképenyőről állítható készenléti módba a tab. Kint a szabadban viszont a teljes fényerő is kevéske, lehet, hogy csak a fólia miatt van, de gyakorlatilag mindent visszatükröz a képernyő. Még az őszi gyengébb napsütésben is elég nehezen olvasható ha nincs semmivel leárnyékolva.
Az érintést (akár 10 ujjal is) jól érzékeli, bár egyes játékoknál még szoknom kell, hogy a hüvelykujjammal messzire be kell(ene) nyúlni, hogy normálisan irányítani tudjam. Ilyen szempontból egy 7”-os tabnak is megvan a maga előnye. :)
Az IPS kijelzőkre jellemző oldalsó bevilágítás itt is jelen van, de szerintem semmivel sem zavaróbb, mint egy LCD monitor beszűrődő fénye.

Belső

A gép belsejében egy ARMv7-es RockChip RK3066 típusjelzésű kétmagos processzor duruzsol maximum 1,6 GHz-en, amivel többek között a MyAudio 916DCC és 1016DCC, valamint a hamarosan megjelenő Point of View ProTab 3 is rendelkezik. A konkurencia tehát már a spájzban van, de hát ez csak nekünk, vásárlóknak kedvez ugyebár.

A RAM 1 GB DDR3, a belső memória pedig 16 GB, amelyből kb. 13 giga a szabadon felhasználható tárhely. Bővíteni maximum 32 GB-os microSD kártyával lehet, de ez utóbbinál a vásárlás előtt nem árt utánaolvasni/érdeklődni a ConCorde hivatalos fórumán, hogy mely típus(oka)t nem tolerálja a tab (a Samsung 32 GB Class 10-es kártyája elismerten inkompatibilis). Az SD cseréjéhez nem kell kikapcsolni a tabot, csak bedugjuk és használjuk. Kivétel előtt viszont mindenképpen távolítsuk el a Beállítások/Tárhely/SD kártya leválasztása paranccsal.

A wifi a hivatalos specifikáció szerint a 802.11 b/g/n szabványokat támogatja, bár a dobozon csak b/g szerepel. Ebben nem tudok állást foglalni, mivel csak g-s routerem van, de az is lehet, hogy csak elírás a dobozon. A jel erőssége leginkább egy okostelefonéhoz hasonlítható; családi házon belül horizontálisan kevésbé erős (a szomszéd szobában még szinte teljes sebességgel hasít a letöltés, azon túl már harmatos), vertikálisan viszont érdekes módon két szintnyi különbséget is egész jól elviselt. A hálózathoz gyorsan és stabilan csatlakozik, megfelelő hatótávon belül még nem dobta el magától a kapcsolatot. Ha a wifi beállításoknál a bal felső sarok függőleges három pontja alatt a Speciális fülre tapintunk és a „Tartsa a wifit alvás közben” menüpontnál kiválasztjuk a „Mindig” opciót, a vezeték nélküli kapcsolatunk (jó esetben) készenléti üzemmódban is aktív marad.

Bluetooth van, egyelőre nem kerültem olyan helyzetbe, hogy használnom kellett volna.

A HDMI-t szintén nem tudom kipróbálni alkalmas eszköz híján, az USB-ről történő másolást viszont (pendriveról) egészen praktikus ötletnek tartom. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy a tabhoz adott USB kábelem valószínűleg hibás. A rootolás még csak-csak ment róla, de a fájlok másolgatása közben már elakadt és lemerevedett a folyamat. Szerencsére a telefonom microUSB kábele tökéletesen kiváltja a tabét, úgyhogy nem olyan nagy a gond, valószínűleg egyéni hibáról van szó (bár a CC fórumban már másnál is előfordult ha jól emlékszem).

A szenzorok listája kimerül a gravitációs érzékelőben és bár a CC weboldalán fényérzékelő szenzor is szerepel a leírásban, ennek a laikus szememmel (plusz a Quick System Info alapján) nem láttam nyomát a készüléken. Előbbi viszont rendben teszi a dolgát, nem olyan ferde sz*r, mint ami a telefonomban van. A játékokat jól lehet vele irányítani.

Az akksi 7200 mAh kapacitású, ha elérte a teljes töltöttségi szintet (kb. 3-4 teljes feltöltés) egész jól bírja. Én az új kütyüknél úgy szoktam csinálni, hogy az első 4 alkalommal nem nagyon hirtelen merítem le őket és legalább 12 órán át megy rájuk a töltés. Ezzel általában elég jó kapacitást sikerül kialakítani hosszú távon is.
A napi aktív használat után (ha nem merült le előbb) azért mindenképpen érdemes éjszakára töltőre dugni (és ennyi töltési idő kell is neki), hogy másnapra újra bevetésre készen álljon. Saját adat; folyamatos egyszerű netezésnél 30%-os fényerőn 3/4 óra alatt kb. 10%.-ot csökken az energiaszint. Játékkal és videókkal megspékelve ez persze kevesebb, de olyan 5-6 órányit valószínűleg simán kibír.

A kamera mindkét oldalon 2-2 megapixeles. Az elsővel nincs is semmi gond, de a hátsót nyugodtan lespórolhatták volna. A vele készült képek valami iszonyatosan zajosak és az autofókusz hiánya miatt vonalkódleolvasóként is tökéletesen használhatatlan. A QR-t egyáltalán nem viszi, de egy sima vonalkód leolvasását azért sikerült nagy nehezen kicsikarnom belőle. Mondjuk elég hülyén nézne ki, ha bemenne valaki a boltba és a ~10 collos tabbal olvasgatja az áruk vonalkódját.
A fényképezés még nem is annyira lenne gáz mint ahogy írni szokták, ha a minőség ezt lehetővé tenné. Szóval én kétféle élethelyzetet tudok elképzelni, amelyben értelme van ennek a fényképezőnek. Ha balesetnél gyorsan bizonyíték kell, hogy pl. hol álltak az autók egymáshoz képest, illetve ha fényes nappal UFÓ-t látsz és semmi mással nem tudod megörökíteni.
Témánál maradva azt sem igazán értem, hogy a lencse miért a sarkokba került (ráadásul nincs besüllyesztve, így már az első óvatlan lerakásnál összekarcolódhat) hiszen középen sokkal kényelmesebb lenne a használat az első és a hátsó esetében is.

Ugyanez mondható el a hangszóróról is (ami lehet, hogy kettő, mert hivatalosan sztereóként van feltüntetve). Fekvő helyzetben pont lefogja az ember a nyílást (akár filmnézéskor, akár játéknál, de a súlyból adódóan azért jól meg kell fogni a készüléket) és az ég egy adta világon semmi sem hallani belőle. Különben is oldalra sugároz, úgyhogy amúgy sem egy hifi, de ha az ember a tenyerével ügyesen bánik és saját maga felé tereli a hanghullámokat, valamilyen szinten sikert érhet el. Szóval a hangszórót szembe lett volna célszerű elhelyezni. Ha meg tényleg sztereó, akkor nem közvetlenül egymás mellé.
A hangerő alapesetben nem túl acélos, arra meg pláne senki se számítson, hogy ennek a basszusával fogja kitörni a szomszéd néni ablakát, viszont maximumra tolva sem torzít különösebben. Az MXPlayerben is megtalálható szoftveres erősítéssel viszont egészen fülsiketítő szintig növelhető a cincogás. Persze fülhallgatóval igazi az élmény, természetesen itt már nincs is ilyen jellegű probléma, bár a jack csatlakozó pont a szpíkerrel ellenkező oldalon áll a stabil és kényelmes fogás útjába.

Nem tudom, hogy ki tervezte ezt a készüléket, de érdekes gondolkodásmódra vall, hogy fekvő helyzetben vagy lefogod a jobb kezeddel a hangszórót, vagy a fülestől nem tudod rendesen bal kézzel megfogni, míg álló helyzetben a hangszóró és a kamera a lefelé néző oldalon állnak.
Példa: hanyatt fekszel az ágyon, hasadon tartva a tabot (én így szeretem, na). Mit hallasz? És mit látnak belőled? Elárulom: semmit. Szóval a hangos dolgokat (főleg, ha játékról van szó) ülve és ölben/asztalon az igazi csinálni. Saját találmányom, hogy egy pici matricával megjelöltem, hogy hol a teteje és így egyszerűen be tudom tájolni félhomályban is.

Szoftver

A tablet operációs rendszere jelenleg az Android 4.0.4-es verziója (ICS), de a ConCorde fórumán a napokban jelentették be a 4.1.1-es Jelly Beant, úgyhogy már csak napok kérdése, hogy a legújabb OS előnyeit élvezzük.

Mivel a tárhely elég méretes (de még így is milyen hamar el tud fogyni...!), viszonylag sok appom van feltelepítve, ezért (legalábbis gondolom, hogy ezért) eléggé darabosan tud működni az ICS. Nem klasszikus akadozásról van szó, egyszerűen nem folyamatos az animáció. Persze ez nem a hardver hibája és már csak ezért is várom a JB-t, amelynek éppen a folyamatosság lesz az egyik nagy fícsöre. Pedig bevallom, számomra még az ICS is az újdonság erejével hat, és bár szebb, mint a telefonomon megszokott 2.3.7-es Gingerbread, elég fura, hogy a widgetek is az ikonok után, a főmenüben foglalják a helyet. Az meg, hogy ha eszembe jut, nekem kell bezárni 226 korábban elindított alkalmazást, kimondottan idegesítő. Hiába van olyan beállítás, hogy max. hány folyamat fusson, úgy látszik ez nem arra való, amire én gondolom.

Appok

A Google Playről mindenfélét le lehet szedni ami szem-szájnak ingere, de amit esetleg nem, arra találni mást, ami pótolja a korábban megszokottat. Ha ez mégsem lenne járható út, úgy apk-ból telepítve általában működnek a Play-ben „nem kompatibilis”-ként feltüntetett régebbi appok.
Én személy szerint mindig azzal kezdem az Androidos eszközök belakását, hogy a felesleges gyári dolgokat törlöm róluk (pl. galéria, élő hátterek, számológép stb.) és ráteszem a nekem szimpatikusabb megoldásokat.

Általában ezeket az appokat használom:

Videólejátszás: MXPlayer
A gyári app nekem nem annyira tetszett, a formázott .ass feliratokat is ugyanolyan alap formán jelenítette meg, míg az MXPlayernek ez nem okozott problémát. A formátumok terén nincs okunk panaszra, az .mkv-tól kezdve az .rm-en át .mov-ig mindent megeszik a masina, a gyári lejátszó még a 10 bites kódolású h264-es fájlokat (aka. Hi10P) is viszi, igaz nem olyan szép színekkel mint a PC-s lejátszók és néha bekockásodva.
A felbontást illetően 1280x720-ig nincs gond, de az 1080p-nél már nem mindent bír lejátszani folyamatos akadozás nélkül (pl. a .mov-ot igen, a .wmv-t nem, szóval lehet, hogy csak kódolás kérdése, nem tudom). E felett meg tényleg diavetítés van. A legújabb frissítés óta az MX már nem annyira jó, mint korábban.

Zenelejátszás: Winamp
A hamarosan érkező Jelly Bean alatt már állítólag ki van javítva a minden hang lejátszása esetén hallható háttérsustorgás, amit a köznyelv eddig „hangpattogás” néven ismert. Igazából nem annyira zavaró, de ha valakinek jó a füle akkor csendes környezetben feltűnő és idegesítő lehet. Nem korlátozódik a zenére, videók és játék közben (tehát minden hang esetén) előjön. Ahogy olvasom a MyAudionál is fennáll a jelenség, de mivel hozzájuk is érkezik a JB, valószínűleg nekik sem kell sokáig elviselniük. Még egy rendkívül idegesítő dolog, hogy ha zenelejátszás közben készenlétbe kapcsoljuk a tabletet, egy pillanatra megakad a lejátszás. Elvileg ez is javítva lesz.
A CC fórumon írta valaki korábban, hogy hallani valami halk billentyűzethang-féle csettegést a tapizáskor. Nos, ez nálam is megvolt még a kikapcsolt opció esetén is, de a rootolás után valahogy eltűnt és azóta sem hallottam.
Kis kiegészítés a zenéket illetően: az SD (vagy belső memória, ahogy tetszik) Android/data/com.android.providers.media/albumthumbs mappájának tartalmát én időről időre ki szoktam törölni, mert a felmásolt új zenékről itt létrehoz a rendszer egy másolatszerűséget és ez teljesen feleslegesen foglalja velük a helyet, ami akár több gigányira is rúghat. Semmi szükség rá, törüljük le a fájlokat.

Képnézegetés: QuickPic
Erről nagyon nincs mit írni, teszi a dolgát. Rájöttem viszont, hogy pl. képregényolvasásra is alkalmas a tab, még éppen az elfogadható méretben képes megjeleníteni az egyes oldalakat (itt mondjuk a 10,1” még előnyösebb lehet). Ja, és imádom a pinch zoomot. :))

Fájlkezelő: Total Commander
Mellette még a Root Explorert szoktam használni ami jól jön, ha valahol esetleg bele kell nyúlni a rendszerbe (pl. fájlok szövegét szerkeszteni).

Irodai programcsomag: Kingsoft Office
Olvassa a Microsoft formátumait és alapszinten szerkeszteni is tudja őket. Ingyenes.

GApps: GMail, Térkép, Voice Search stb.
A tabra való GMail sokkal jobb mint a telefonos, a Térkép pedig a wifi jelét használva is egész jól be tudja határolni az ember helyzetét. A Voice Search immár magyarul is működik, bár a pontosságára még igen csak ráfér a javulás. Megjegyezném, hogy a tablet kompatibilitását javítandó átírtam a build.prop fájlt, aminek mindössze annyi lett a hatása, hogy a Voice Search már nem volt hajlandó hang alapján keresni. Úgyhogy hagytam a fenébe a kompatibilitást és inkább a működőképességet választottam. Ebből is látszik, hogy a buherálás veszélyes lehet, tehát mindenki csak kellő körültekintéssel kezdjen bele és lehetőség szerint mindig őrizze meg az eredeti fájlokat is.
A wifis adatátvitel beállítása előtt, de már internetre képes állapotban fedeztem fel a Google Drive appot, amelynek segítségével a GDrive tárhely közbeiktatásával is küldhetünk fájlokat a PC-ről a tabletre (és vissza). Akinek gyors netje van, pláne hasznos lehet.

Billentyűzet: AnySoft Keyboard
Magyar ékezetes billentyűk. A külső tokon egyelőre még nem próbálkoztam az ékezetes karakterek előcsalogatásával, de állítólag van rá megoldás. Amennyit használni fogom, sokadrendű kérdés.

FTP kliens: SwiFTP
Fájlok másolása egyszerűen a PC (pl. Total Commander) és a tab között wifin keresztül. Sajnos már befejeződött a fejlesztése és kikerült a Play áruházból (azért még meg lehet találni egy kis erőfeszítéssel), de nekem ez a kedvenc ftp-s kliensprogramom Androidra.

VoIP: Skype
Erről nem érdemes sokat írni, működik a videotelefonálás, különben meg szép és jó.

Könyvolvasó: .pdf-re a beépített ThinkFree olvasó vagy Adobe Reader, .doc-ra a Kingsoft Office, minden másra a Cool Reader
Szerintem teljesen alkalmas a tábla megfelelő vizuális (értsd: szemkímélő) beállításokkal könyv-, illetve újságolvasásra, de én este inkább lámpafény mellett szeretem használni. Igaz, ilyenkor meg a tükröződés zavarhat be.

Számológép: RealCalc
Tudományos számológép, bár a nagy képernyőmérethez jól jönne már valamiféle optimalizáció.

Rendszerinfó: Quick System Info Pro
Megjeleníti a készülékünk adatait, a memóriák/tárhely kihasználtságát, a telepített appokat, netes adatokat stb.

Vírusvédelem/tűzfal: avast! Mobile Security
Vírusvédelem és tűzfal egyben. Mivel már az Android is céltáblája a vírusíróknak, nem árthat. Ha meg valaki szeret saját forrásból is appokat telepíteni, különösen ajánlott valamilyen védelmi megoldás használata. A tűzfalnál (mert miért engedjünk ki minden vacak kémprogramot a netre feleslegesen) ne felejtsük el engedélyezni (az új telepítéseknél is!) a netes kapcsolatot igénylő alkalmazásokat, különben gondolkodhatunk, hogy miért nem működik egyik másik programunk.

Böngésző: Chrome, Opera Mobile, gyári - mikor milyen kedvem van
A Chrome-ot egyelőre csak .apk-ból tudtam feltenni, ráadásul csak a béta verzióját. Remélhetőleg ez is megoldott lesz majd a JB alatt, mert így azért még nem olyan kényelmes, mint a számítógépre írt változat.
Maga a böngészés egyébként már-már hozza egy asztali gép sebességét (5 megabites ADSL netem van), bár a flash-t a gyári böngészőn kívül más nem kezeli (és már az sem sokáig). Egy bajom van, egyes oldalak (pl. index.hu) nem hajlandóak asztali nézetben megjelenni és eddig nem jöttem rá, hogy kéne engedélyezni ezt a módot (pl. a Mobilaréna felajánlja), ezen tehát még finomítanom kell.

Fotózás: gyári app
Felesleges feszegetni a kérdést, a képminőség miatt maximum élet-halál helyzetben van értelme, bár ennyi erővel egy normálisabbat fényképezőt is be lehetett volna építeni. A telefonomé (LG GT540) 3,1 MP és autófókuszos, de nem hiszem, hogy aranyáron mérnék, pláne manapság. Az sem egy csúcs valami, de pl. dokukat lehet vele scannelni és rendes fényviszonyok között még egész tűrhető képeket is eredményez.
Egyébként a MyAudio tesztet elnézve azok a tabok is ugyanilyen minőségű képeket csinálnak. Érdekes, hogy mindenki szerint nevetséges tabbal fényképezni, pedig ha lehetne vele rendesen fotózni/videózni, biztos, hogy hamar elterjedne és nem lenne életszerűtlen meg nevetséges. Emlékezzünk csak a „bunkofonos” korszakra…

Tesztfotók:

Videófelvétel: gyári app
Hasonlít a fotózáshoz, de itt mozgás közben is megörökíthető vele az UFO. És még zoomolni is lehet felvétel közben.

Játékok:
Többféle játékot is kipróbáltam és azt kell, hogy mondjam, nagyon elégedett vagyok. A modernnek számító tabletes játékokat (Asphalt 7, Prince of Persia, Reckless Racing 2, GTA3 stb.) mind akadásmentesen futtatja a legmagasabb grafikai beállításon. Persze az érintős irányítást meg kell szokni (a mozgásérzékelőst meg pláne) de ebben a tekintetben csillagos ötöst érdemel a készülék.

Teljesítményadatok (feltelepített appokkal, SD nélkül, minden más program bezárva):
AnTuTu Benchmark: 8034
Quadrant Standard: 4397
Linpack Single Thread: 61.461
Linpack Multi Thread: 79.672
Neocore: 58,4 fps

Ahogy elnéztem, az eredmények hasonlóak a MyAudio Rockchipes tabjaival elértekhez, bár a Linpack nem túl pontos; minden újabb futattáskor más értéket mutat.

Rootolás:
Tudom, hogy hátránya is lehet, de én jobban szeretem, ha lehetőségem van belebuherálni a rendszerbe. Ezért végeztem el a tabom rootolását (ezúton is köszönet a fórumtársaknak CC fórumon közzétett infókért), így le tudtam szedni a korábban már említett felesleges appokat illetve használható többek között a Root Explorer és az AdFree programocska is ami a reklámokat hivatott száműzni a rendszerből.

Összegzés:
A ConCorde 9.7 IPS Plus egy remekbeszabott, mindennapos használatra alkalmas eszköz. Tény, hogy vannak részei, amin még lehetne finomítani. Azt is el tudnám képzelni, hogy pl. a billentyűzetes tok helyett másmilyen tartót, dokkolót, microSD kártyát, védőfóliát vagy akármit lehetne extraként választani esetleg teljesen elhagyni és annyival olcsóbb lenne. Az is igaz, hogy a mérete nagyobb figyelmet és körültekintést igényel mondjuk utazásnál, ugyanakkor bizonyos tekintetben már egészen megközelíti a laptopok és asztali gépek élményszintjét. Kiváltásukra azért még nem alkalmas, hiszen a billentyűzetes tokkal való használat illetve a 16 (+32) GB tárhely nem hasonlítható össze mondjuk egy laptop billentyűzetével és HDD méretével. Ugyanakkor egy netbooknál már nagyobb élményt nyújthat szórakoztatás szempontjából és tartalomfogyasztásra is alkalmasabbnak tűnik annál (bár még sosem volt netbookom, azt inkább munkára tartanám praktikusnak).
Az eddigi használat során nem tapasztaltam semmi olyan tényezőt, amiért ne venném meg újra, illetve ne ajánlanám másnak is a gépet. Nem fordult elő újraindulás, fagyás vagy olyan jelenség ami egy régebbi Androidos eszköznél rendszeres volt és idegesítő számba ment. A napokon belül kikerülő Jelly Bean OS pedig tovább javítja az eddigi színvonalat.
Külön ki kell emelni a ConCorde-os terméktámogatást is, amelynek köszönhetően példamutató support jár a CC márkás termékekhez, nagyban javítva az ember minőség- és biztonságérzetét. Elvégre garanciális probléma esetén mégiscsak jobb Pestre menni/küldeni - ha muszáj -, mint Kínába…

Mivel kezdenek elterjedni az IPS Plus-hoz hasonló tabletek, az ember nincs könnyű helyzetben, hogy melyik gyártó termékét válassza. A paraméterek szinte hajszálra azonosak, a támogatás is egyre javul az egyes forgalmazóknál. Én valahogy a ConCorde mellett kötöttem ki, valószínűleg azért, mert ők vették fel a kínálatukba először a számomra leginkább megfelelő táblagépet és a vásárlókhoz való hozzáállásuk jó híre is sokat segített a végső döntés meghozatalában. Ettől függetlenül azt gondolom amit több helyen is le szoktak írni, hogy a végső döntés előtt mindenki olvasson utána a kiválasztott terméknek, próbálja ki és döntsön a személyes szimpátia alapján, hiszen elkövetkező mindennapjainak egy fontos eszközét készül megvenni. Legyen az olyan, amit a legkevésbé bánhat meg és valószínűsíthetően sokáig szolgálja a gazdáját.

ConCorde Tab 9.7 IPS PLUS specifikáció:

Kijelző: 9.7 collos IPS LCD multi-touch kapacitív, 10 ujjas érintés
Felbontás: 1024 x 768 pixel, 4:3 képarány
Processzor: RockChip RK 3066 Dual Core 1,6 GHz
Operációs rendszer: Android 4.0.4
Magyar nyelv: Van
Rendszer memória (RAM): 1 GB DDR3
Belső memória (ROM): 16 GB
Külső memória: Micro SDHC kártyával bővíthető 32 GB-ig
WiFi: 802.11 b/g/n (?)
Bluetooth: Van
Beépített 3G: Nincs
3G Webstick támogatás: Van
GPS: Nincs
USB kapcsolat: USB 2.0, USB OTG
TV kimenet: HDMI 1080p
Hangszóró: Stereo
Beépített mikrofon: Van
Fülhallgató csatlakozó: Van
Első kamera: 2 MPixel
Hátsó kamera: 2 MPixel
Érzékelők: G szenzor, fényérzékelő (?)
Támogatott videó formátumok: MP4, DivX, Xvid, MKV, AVI, 3gp
Támogatott felirat formátumok: .srt, ssa, .ass, .sub, .txt, .smi, .sami, .mpl, .psb
Támogatott hangfájl formátumok: MP3, WAV, AAC, OGG
Támogatott képfájl formátumok: JPEG, BMP, PNG, GIF
Akkumulátor: 3.7 V, 7200 mAh Li-Ion
Méret: 242 x 188 x 9,7 mm
Súly: 646 g
Tartozékok: Hálózati töltő, szinkronkábel, OTG kábel, billentyűzetes tok

Hivatalos weboldal

Hozzászólások

(#1) EczkE


EczkE
addikt

Címlapra vele! :R

Asszem mindenféleképpen!

(#2) Speed®


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nézegettem én is megjelenéskor, de a hibák meghátrálásra késztettek és úgy döntöttem, inkább költök picit többet..Toshiba AT300 a kiszemelt jelenleg, gyűjtögető fázisban vagyok..röpke 100k :S
Mindenesetre jó látni, hogy nincs letojva a vevő, dícséretes a support hozzáállása, mitöbb, meglepő, hogy pl. a pattogást javították szoftveresen..JB meg külön örvendetes, említett AT300nál még hírben sincs..
Leld benne örömöd sokáig :K

(#3) Sanzaa


Sanzaa
senior tag

Ejha!
Remek kis írás :)
Az új MX Playerrel mi a gondod? Mert nekem is van vele...

Lenovo Vibe Z2 Pro

(#4) Latza válasza Sanzaa (#3) üzenetére


Latza
aktív tag

Köszi! :DD
A legutolsó MX frissítés óta a régebben jól menő 1080p-s videók akadoznak, korábban csak kevés tesztfájlomra volt ez jellemző. Valami kodek vagy optimalizációs probléma lehet. Így többször kell a gyári lejátszóhoz nyúlnom, csak az meg elég fapados.

Nekem is voltak kétségeim korábban, de ennél több pénzt nem szívesen adtam volna ki erre a célra. Azért nyilván szerencsém is volt, hogy (eddig) problémamentes darabot fogtam ki, de ez valószínűleg a második szériának is sokban köszönhető. Ahogy egyre jobban belejönnek a gyártásba Kínában biztos javulni fog a kihozatal. :K

Mindenütt jó, de mindig elzavarnak.

(#5) callmeakos válasza EczkE (#1) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog (1)

Nekem is ez volt az első gondolatom. Mért nem a címlapon landolt?

Jóírás :)

All→M8

(#6) Latza válasza callmeakos (#5) üzenetére


Latza
aktív tag

Állítólag nemsokára úgyis kiraknak róla tesztet a szakik is, ez csak egy személyes írás, a benyomásaimról és az első napok tapasztalatairól. :)

Mindenütt jó, de mindig elzavarnak.

(#7) hevizms


hevizms
addikt

Ez az!
Gratula a cikkhez. :C
Ilyen teszteket szeretek olvasni.Nincs elrugaszkodva egyik irányba sem,nem ömleng róla ódákat,de nem is tapossa sárba.
Nagyszerű.
Szóról szóra egyetértek veled.

A kamera dologban meg főleg.
Abszolúte értelmetlen ilyen kamerákat beletenni,ennél már az is jobb lenne ha nem is lenne benne.
A fényérzékelő tényleg szerepel a leirásban,de szerintem nincs benne.

Még ezt nem irtam le sehol,de bennem motoszkál egy kérdés amióta megvettem ezt a tabot.
Miért van szükség 2 microusb aljzatra?
Tudom hogy az egyik OTG a ,másik meg USB,de hogy van az hogy más tableteken megoldották 1-el is ezt a kérdést?
Ha nem használom napi szinten a csatlakozókat,totálra elfelejtem melyik micsoda és feszgethetem a tartóban hogy meglessem a hátulján.

(#8) Sanzaa


Sanzaa
senior tag

Nekem sikerült a Defym kijelzőjén megjelenített QR kódot beolvastatni vele.
Nekem a Jack csatlakozó van nagyon útban, mert azt rendszeresen használom, böngészés közben zenét hallgatva.

Lenovo Vibe Z2 Pro

(#9) Latza válasza hevizms (#7) üzenetére


Latza
aktív tag

Én azt reméltem, hogy a két USB úgy is megy, hogy egyikbe a billentyűzet, másikba az egér megy és rendes laptopként lehet használni, de sajnos nem. A sima (nem OTG-s) USB csak a kábeles másolásra (buherálásra) jó. Ennyi erővel lehetett volna egy darab univerzális port. Vagy kettő, de akkor mindkettő tudjon mindent. :K

Mindenütt jó, de mindig elzavarnak.

(#10) Kulinger


Kulinger
tag

Sziasztok!

A sima vagy a Plus 802.11 b/g/n ?Vagy 802.11 b/g/?Nagyon nem mindegy........

További hozzászólások megtekintése...
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.